Rozpočet 2015- návrh

Archiv podání

Moderátor: PKS Ústecký kraj

Pravidla fóra
Podatelna krajského předsenictva byla přesunuta na redmine
https://redmine.pirati.cz/projects/ps/wiki/Podatelna

Pro nové podání prosím použijte následující odkaz:
Obrázek Nové podání
Uživatelský avatar
Radek.Holodnak
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2640
Registrován: 06 pro 2012, 20:51
Profese: filozofický antropolog
Bydliště: Žatec
Dal poděkování: 1397 poděkování
Dostal poděkování: 2076 poděkování

Re: Rozpočet 2015- návrh

Příspěvek od Radek.Holodnak »

Naprosto zbytečný příspěvek. Jak jsem řekl, tak s navrhovaným rozpočtem souhlasím a tohle sis mohl odpustit.
Uživatelský avatar
Jan.Kochert
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Příspěvky: 387
Registrován: 12 zář 2011, 18:52
Profese: pirate
Dal poděkování: 1287 poděkování
Dostal poděkování: 1142 poděkování

Re: Rozpočet 2015- návrh

Příspěvek od Jan.Kochert »

Přesně tak. Úplně zbytečný příspěvky.

Jinak..
Jan Kochert píše:Ok, pár flamewars už jsem zažil OFFTOPICmj. několik historických EPIC flamewars s Havrym :twisted: , tak pro legraci pojďme na to. ;)

Jakožto předseda toho jediného "hypotetického" MS se třemi členy bych rád podotkl, že rozdělení mi naopak připadá maximálně spravedlivé, protože bere v potaz jasné, jednoduše poměřitelné a nikoho nediskriminující hledisko.

Naopak nevím, kde se vzala myšlenka, že se rozhodujeme pouze pro variantu A) všem stejně, anebo pro variantu B), podle počtu členů. Kromě toho, že kvantita členů není všechno (kvalita je), rád bych upozornil na to, že existuje celá řada dalších hledisek, které bychom mohli použít jako vodítko při tvorbě rozpočtu na příští rok. Za všechny jmenujme:
a) rozlohu MS, kterou je potřeba pokrýt
Pak je ale poněkud nespravedlivé povolit spojení dvou místních sdružení a rozpočet takovému uměle vytvořenému MS bych navrhoval dělit dvěma ;)
b) procentuální nárůst počtu členů za kalendářní rok
c) kvalitou uspořádaných akcí, kterou posoudí nezávislá, minimálně pětičlenná komise
d) počtem členů
Protože by takové rozdělení neúměrně diskriminovalo nově zakládaná Místní sdružení (a jistě se shodneme, že JE našim cílem jich mít co nejvíc a ideálně pokrýt celou ČR), navrhuji počet členů dělit počtem roků, po kterou stávající sdružení existuje. Příklad: pokud má hypotetické sdružení 10 členů a existuje 3 roky, jeho koeficient je 3.33. Pokud existuje rok a má 3 členy, jeho koeficient je 3.
e) na základě podložených zkušeností a schopností nakládat se svěřeným rozpočtem
Například zde píšící předseda hypotetického sdružení má několikaletou zkušenost z privátního sektoru, ve kterém nakládal s rozpočtem cca 9mio / ročně. Jaké zkušenosti a předpoklady má předseda, který by nakládal s největším rozpočtem?
...
f) .. anebo se na tyhle žabomyší války můžeme vysrat a už nikdy se nehádat kvůli šesti tisícům OFFTOPICkolik je vůbec možné získat "na náš úkor", 1.000,- ?.
Namísto toho poděkujme Havrymu za to, že návrh připravil a pojďme si vzájemně popřát, ať se každému z nás ty peníze podaří utratit co nejlépe, co nejefektivněji a s co největším prospěchem pro Piráty.

Na důkaz dobré vůle pak osobně předám po 1,- Kč oběma ze zbylých MS, protože jsme dostali o dvě koruny navíc.

p.s. : Radku,
neber to prosimtě osobně - myslím to samozřejmě ze srandy. Ale na druhou stranu, už s tímhle tématem pls nezačínej. I já bych pochopitelně musel bránit "své" MS a asi by to zbytečně způsobilo rozkol v KS. Pojďme si spíš fandit a pomáhat.
;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Kochert za příspěvek:
Radek.Holodnak
I'm not „future”. You're retro.
Profil !
Uživatelský avatar
Vit.Konecny
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Příspěvky: 2806
Registrován: 15 říj 2012, 02:09
Profese: vedoucí skladu
Bydliště: Nučice-Praha-Žatec-Kadaň
Dal poděkování: 3018 poděkování
Dostal poděkování: 2659 poděkování

Re: Rozpočet 2015- návrh

Příspěvek od Vit.Konecny »

Flame jak bych ho vedl já...

Ve většině měřítek bychom jako Žatec-Kadaň, tak i jako původní Žatec zvítězili.

Rozpočet, se kterým hospodařil předseda, by hrál asi v tedy v teplický prospěch (nevím, jak je na tom Děčín). U nás ve sdružení jsem jen já asi jediný z předsednictva cca na polovičním rozpočtu.

Koeficient počet členů/doba existence by u nás ale vyšel 5, protože fungujeme dva roky (za měsíc máme narozeniny a za měsíc a půl jako strana šesté! - Jakoubkovinou podotýkám, že už v září půjdeme do školy, když neodstaneme odklad) a to z Kadaně přibyli zatím jen dva členi, další se nabízí, takže by náš koeficient taky mohl být 6, klidně i sedm. Jednu členku z Prahy sice máme, ale ta je dostatečně aktivní, když jí vyjde čas a má za sebou spolupráci na více akcích než jich zbylá místní sdružení pořádala. Mimochodem ještě máme členku z Lán, ale ta taky na ledasčem spolupracuje a v Žatci pobývá IMHO více než v Lánech.

Rozlohou jsem nějvětší a to i bez spojení s Kadaní, protože původní místní sdružení Žatec pokrývalo celý okres Louny a už ten přesahuje velikostí zbylá dvě sdružení (skoro i dohromady, možná dokonce jo - nemám přeměřeno o kolik je teplické sdružení menší než okres). Mimochodem vlastně ani nejde o spojení kadaňské a žatecké organizace, ale o rozšíření žatecké, kadaňská neexistovala.

Procentuální nárůst členů za kalendářní rok je měřítko, ke kterému se nedokáži moc vyjadřovat, protože odchody a příchody členů jsou asi takové jako ve zbytku strany, ale myslím, že minimálně dva členové přibyli a tak tedy máme 20%, Děčín na tom bude asi lépe a vzniknuvší sdružení se třemi členy je vlastně na nule, protože tři musí být na začátku.

O pořádání akcí se snad bavit nemusíme, ne?

Anebo se na tyhle žabomyší války vysereme, jsou to naprosto zbytečné příspěvky, neberte to osobně :twisted:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vit.Konecny za příspěvek:
Jan.Kochert
facebook / tel.: 73414nula516 / email: vitkonecny[zavináč]email.cézet

Chronický žadatel o členství.
Uživatelský avatar
Michal.Havranek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2055
Registrován: 21 úno 2012, 19:27
Profese: xxx
Dal poděkování: 1156 poděkování
Dostal poděkování: 2237 poděkování

Re: Rozpočet 2015- návrh

Příspěvek od Michal.Havranek »

Prostě půlka rozpočtu Kraji a druhá MSkám, mi přijde fér. Aby se předsedové MSek dohodli mezi sebou o tom jak to bude rozdělené mi přijde taky fér (PKS může nabídnout mediátora).

Kraj schvaluje stejně jen horní část návrhu(kde je celková částka pro MSka).

Nevidím (možná jsem slepej)svolání jednání v jednotlivých MSkách (předpokládám, že Žatec - Kodaň si ho schválí na zasedání 14.3., navrhl jsem to jako bod programu), neb rozpočet musí MSka také schválit a zaregistrovat(aby to bylo košér).

Předpokládám, že v diskusi se spíše budou objevovat návrhy na úpravu rozpočtu, ze kterých vzniknou varianty.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Havranek za příspěvek:
Barbora.Pribylova
Uživatelský avatar
Vit.Konecny
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Příspěvky: 2806
Registrován: 15 říj 2012, 02:09
Profese: vedoucí skladu
Bydliště: Nučice-Praha-Žatec-Kadaň
Dal poděkování: 3018 poděkování
Dostal poděkování: 2659 poděkování

Re: Rozpočet 2015- návrh

Příspěvek od Vit.Konecny »

Místní sdružení si mohou schválit rozpočet až po tom, co ho schválí kraj, protože ten jim dává peníze. Pokud se mýlím, opravte mne.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vit.Konecny za příspěvek:
Petr.Vileta
facebook / tel.: 73414nula516 / email: vitkonecny[zavináč]email.cézet

Chronický žadatel o členství.
Uživatelský avatar
Radek.Holodnak
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2640
Registrován: 06 pro 2012, 20:51
Profese: filozofický antropolog
Bydliště: Žatec
Dal poděkování: 1397 poděkování
Dostal poděkování: 2076 poděkování

Re: Rozpočet 2015- návrh

Příspěvek od Radek.Holodnak »

Vit Konecny píše:Místní sdružení si mohou schválit rozpočet až po tom, co ho schválí kraj, protože ten jim dává peníze. Pokud se mýlím, opravte mne.
Ano, to jsem si taky myslel.
Uživatelský avatar
Michal.Havranek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2055
Registrován: 21 úno 2012, 19:27
Profese: xxx
Dal poděkování: 1156 poděkování
Dostal poděkování: 2237 poděkování

Re: Rozpočet 2015- návrh

Příspěvek od Michal.Havranek »

to ano, ale měli by ho schválit a odevzdat v nějakém rozumném termínu (nejlépe odevzdat všechny rozpočty najednou).



EDIT rozpočet se nejspíše schválí 9.3. tím pádem 14.3 už bude Žatec - Kadaň vědět, že je schválen a byla by škoda, jej neschválit na fyzickém zasedání. :)
Uživatelský avatar
Zdenek.Stepanek
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 3522
Registrován: 25 črc 2009, 22:46
Profese: IT Expert
Bydliště: Varnsdorf
Dal poděkování: 1482 poděkování
Dostal poděkování: 3051 poděkování

Re: Rozpočet 2015- návrh

Příspěvek od Zdenek.Stepanek »

Ono to tak rychle asi nepůjde. Nejprve musíme schválit krajský rozpočet, až teprve potom to může začít řešit MS. Čili 10 dní na oznámení schůze nebo 3 dny na jednání na fóru. Nemyslím si, že by bylo možné oznámit schůzi MS ohledně rozpočtu ještě v okamžiku, kdy rozpočet KS není oficiálně jistý. Asi by na to mohla odpovědět panda nebo franta...
Nerušit, porušuju kopírovací monopol EMI Music...

Zdeněk Štěpánek, 774 415 269
„Stát vypíše nové daně, - Čech se bude dříti na ně,
Neb mu brání mozku lenost - vidět svoji zotročenost..“
F. Gellner
Uživatelský avatar
Michal.Havranek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2055
Registrován: 21 úno 2012, 19:27
Profese: xxx
Dal poděkování: 1156 poděkování
Dostal poděkování: 2237 poděkování

Re: Rozpočet 2015- návrh

Příspěvek od Michal.Havranek »

Dobře, mne jde hlavně o to, že pokud se to nebude řešit hned, tak to dopadne tak, že se na to všichni vyprdnou (zkušenosti).
takže DL si posuneme do konce měsíce, ok ?

edit: oznámený to mít můžu a když to nedopadne, tak to prostě nezařadí do programu při schvalování programu.

Já mám tedy raději když se hledá řešení než když se hledají důvody proč to nedělat. A také mám raději čistý stůl než hrnutí problémů před sebou.
Uživatelský avatar
Vit.Konecny
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Příspěvky: 2806
Registrován: 15 říj 2012, 02:09
Profese: vedoucí skladu
Bydliště: Nučice-Praha-Žatec-Kadaň
Dal poděkování: 3018 poděkování
Dostal poděkování: 2659 poděkování

Re: Rozpočet 2015- návrh

Příspěvek od Vit.Konecny »

My si to dokážeme schválit, nebojte. Jen když má místní sdružení už hodně členů a není jisté kolik jich dorazí na schůzi v právě připojeném území, tak se nemůžeme hrnout do neohlášeného hlasování. Pokračujte v činnosti ;)
facebook / tel.: 73414nula516 / email: vitkonecny[zavináč]email.cézet

Chronický žadatel o členství.
Zamčeno

Zpět na „[archiv] Podatelna PKS UsK“