MF Olk-Su 03/2019 MS Šumpersko - schůze

Moderátoři: PKS Olomoucký kraj, Administrativní tým - OlK, Krajsti predsedajici, PMS Šumpersko

Pravidla fóra
Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení a pro všechny, kdo se nepřidají do skupiny Skryt Regiony kraj - OlK (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.
Odpovědět
Lubomir.Vlcek
Příspěvky: 328
Registrován: 21 črc 2017, 11:54
Profese: Výrobní inženýr v nadnárodní společnosti
Bydliště: Šumperk
Dal poděkování: 263 poděkování
Dostal poděkování: 289 poděkování

MF Olk-Su 03/2019 MS Šumpersko - schůze

Příspěvek od Lubomir.Vlcek »

3. schůze roku 2019:
20.3.2019, 18:00 - 21:00
Restaurace Dům kultury, Fialova 416/3, 78701 Šumperk
Web: www.restauracedk.cz
GPS: 49.9641744N, 16.9795581E

Program:
1. reporty z komisí
2. výhled na další měsíc + nutná informovanost našeho MO
3. rozpočet MS Šumpersko a jeho čerpání
4. ukliďme Česko
5. noví členové + příjmání
6. diskuze

... další body ???
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lubomir.Vlcek za příspěvky (celkem 2):
Patrik.Jurenka, V__
Vaclav.Doubrava
Příspěvky: 65
Registrován: 20 dub 2018, 09:25
Bydliště: Šumperk
Dal poděkování: 55 poděkování
Dostal poděkování: 85 poděkování

Re: MF Olk-Su 03/2019 MS Šumpersko - schůze

Příspěvek od Vaclav.Doubrava »

Navrhuji bod Uklidme Česko
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Doubrava za příspěvky (celkem 2):
Lubomir.Vlcek, V__
Marek.Blaha
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 192
Registrován: 12 črc 2017, 22:49
Dal poděkování: 88 poděkování
Dostal poděkování: 88 poděkování

Re: MF Olk-Su 03/2019 MS Šumpersko - schůze

Příspěvek od Marek.Blaha »

Hezký den, pánové a dámy,

Omlouvám se, ale na tuto schůzi se z časových důvodů nezastavím.
Pokud by to bylo možné, navrhuji střídat města ob měsíc - příští schůze by tedy mohla být v Zábřehu ;)
Info ohledně Vyosení v Klubu ve Zdi v Zábřehu podám během měsíce dubna, kdy by měl na začátku dubna přibýt první event na Facebooku ohledně této akce - vše je v plném proudu a řešíme to s MO.
Děkuji za důvěru a podporu.

Těším se na nové informace za schůze.

Markus
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Blaha za příspěvky (celkem 2):
Vojtech.Pikal, V__
Politika je věc špinavá, a proto, dělejme tak, aby se za nás naše děti nemusely stydět.
Lubomir.Vlcek
Příspěvky: 328
Registrován: 21 črc 2017, 11:54
Profese: Výrobní inženýr v nadnárodní společnosti
Bydliště: Šumperk
Dal poděkování: 263 poděkování
Dostal poděkování: 289 poděkování

Zápis ze schůze

Příspěvek od Lubomir.Vlcek »

20.3.2019




Program:



1. reporty z komisí

2. Výhled/aktivita na další měsíc a nutná informovanost MO

3. Rozpočet MS Šumpersko a jeho čerpání

4. Ukliďme Česko

5. NOvý členové + přijímání

6. OVK

7. Diskuze



Přtomni: Lubomír Vlček, RObert Šrejma, Ivo Fischer, Vašek Doubrava, Aleš Valnoha

Online:



Zápis: Patrik JUrenka



Zahájení schůze: 18:02



Prgram schválen všemi přítomnými



1.



LV: Děkuji za to, že děláme zápisy

IF: z našeho pohledu sociální a zdravotní komise nefunguje efektivne. Co jsem navrhl na první komisy, chtěl jsem řešení krizových schůzek. Dále se řešilo, jelikož nemlžeme vykonávat kontrolní funkci, že navštívíme všechna zařízení v Šumperku, zabývající se sociálními službami.byl přdložen návrh komisy o informativním zjištění aktuálního stavu.

LV: prosím dál zápis pište na forum

LV: byli jsme spolupředkladateli povinnosti zveřejňování zápisů s komisí města Šumperka, ale nebylo schváleno, i pres to to ale budeme zverejnovat jako pirati

IF: Mrzí mě že nás pro region nezapojil.

VD:

LV: uz do tech kluku vidim a nechcou aby jim bylo videt pod ruku

VD: mozna by jsme uspeli ve chvili, kdy tam bude sedet nekdo kdo to podpori

LV: pirati nadale budou usilovat o zverejnovani komisi, kterymi jsme cleny na foru pirati a facebooku.

AV: mám si prej dávat na to, co budu zverejnovat, abych z toho nemel problem

VD: jedine obecne, nic konkretniho..komise je sice poradni organ, ale sedi tam zastupci politickych stran a tim tak je to komise odborna a ti lide se k tomu musi vyjadrit. chodim do komise kvuli tomu, abych tam zvedal ruce za to co prosazuji a nekteri to nedelaji.

LV: vsichni vystupujeme aktivne a nic....

IF: je tam polovina lidi, kteri se o to nezajima. vsichni tam jsou takovi, ze ti reknou, ze se o komisi nezajimam, ze nepracuji a ze je uz pul roku na uradu prace..

LV: minimalne lidem reknem, co se tady deje...ale jen zmapujeme situaci

VD:

LV: na komisích bych chtěl nahnat body, dari se nam to a dekuji za praci kterou delate...



2.výhled na další měsíc + minformovanost MO



AV:

VD: nemáme takové pozice, ani lidi, kteří by tomu věnovali celý svůj čas, děláme to při práci, v OLomouci jsou lidi, kteří to dělají full-time a jsou za to placení. Pokud je co posílát MO, tak to vždycky pošleme. My potřebuje rozšířit okruh, kteří něco znají, kteří něco dělají.

AV: musíme postupně přidávat, souhlasím

LV: aleš vopat nám dal podporu, že se tomu chce věnovat víc a že cítí povinnost nám pomoct, co se týče témat.. 1. jsou popelnice a v zábřehe není domov duchodcu jsem slyšel...

RŠ:ano

LV: MS šumpersko se bude snažit v zábřehe dohlížet na dvě klíčové/důležitá témata kterými jsou vybudování odpadkových/podporu projektu o vybudování nádob na říděný odpad + vybudodvání městského domova důdhoců . budeme hlídát / dohlíženífinančí toky do majetku města.v oblastni investic.

LV: výhledy na další týdny budu MO informovat pravidelně, ale at nečeká, že budu informovat o všem, kdo si kde pšikne.

VD: nejde to prostě v každém týdnu, ale není možné každou boblost

3. Rozpočet MS a jeho čeprání



LV: použijeme vyčleněné peníze na markovo vyosení. budu žádat po markovi at mi dá průběžná stav akce, které by měla v květnu myslím. chci být informovaný o tom, v jaké to je fázi. víme jakým způsobem nám dokáže vystupovat, takze chci, aby me informoval.

VD: souhlasim

AV: a co vlákno?

LV:: jo supr proč ne

AV: nelbí se mi, že bude dělat akci s našim jménem. nelíbí se mi to (MB vyosení)

VD: souhlasím

LV: chci aby marek bláha založil vlákno o této akci a jako předsednictvo jsme se rozhodli, že chceme, aby nás neustále informoval o aktuálnosti toho, co dělá ohledně akce vyosení

LV: zadavatelem musí být MS Šumpersko (případně obecně Piráti), vykonavatelem Marek Blaha a ne zadavatelem a vykonavatelem Marek Blaha a MS Šumpersko jen zaplatí ... Viz moje slova z předchozí chůze

Av: připravujeme témata, jako například že místostarosta by to mohl dělat na půl úvazku ,protože tam stejně nikdo není.

VD: byl by dobrej fakt ten hrad, muzeme si o nej rict

LV: urcite, musime naplanovat akce ktere chceme, pojdme si najit nejaky tema, podivat se co nam to muze prinest a kolik je potreba vystanovit prostredku. nechceme aby vsechny penize schrmstla ostatni MS

LV: mel jsem v planu udelat akci s hynkem o uprchlistvi nebo terorismu, ma o tom znalosti, mela by to byt protivaha, kterou tady udelalo SPD. máme možnost tady mít spoustu přednášek, ale je potřebova je oslovit a domluvit místo. to by měla být nával 3 přednášek.

VD: tyhle akce muzeme propagovat přes tu olomouc

LV. jako ja jsem posledni mesic fakt nefungoval, to se omlouvam, mel jsem rodinné důvody.

LV: takže uklidně česko.. sobota 6.dubno

VD: dobře, mrknu se na uklidnme cesko a zaregistrovat nas

LV: 17. dubna bude pristi schuze MS





OVK: Vašek Dobrava vč. 2, Luboš VLček 17., Anita Zieglerová - zkontrolovat v OVK, ... Jana Valnohová, BArbora Pogančičová,



LV: příští krajskou schlze plánovaná ms šumpersko, kde hodláme převzít otěže organizátorství a představit program na další měsíce a představit naše zájmy v programu. chceme prezentovat náhled na krajské volby (viz VD),

4. Diskuze: rozprava o MS, o tradicích, o tom že volby nevšly a vztahy nebyly dobré. je potřeba udělat silnou základnu.

VD: je potřeba to rozátnout mezi více lidí

- je potřeba lidí, kteří tomu budou věnovat dostatek času, to se nedá dělat s prácema které děláme my, je to na plný úvazek



Schůze ukončena: 19:15



7. Informovanost transfuzních stanic Šumperk



Předsednictvní přebíra VD

Neformalni diskuse
Konec v 20.30
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lubomir.Vlcek za příspěvky (celkem 2):
Vaclav.Doubrava, V__
Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Šumpersko“