Střet zájmů, nebo pravé Pirátství ?

Místní sdružení pro SO ORP Šumperku a Zábřehu


Moderátoři: PKS Olomoucký kraj, Administrativní tým - OlK, PMS Šumpersko

Pravidla fóra

Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány.

  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení a pro všechny, kdo se nepřidají do skupiny Skryt Regiony kraj - OlK (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).

  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.

Marek.Blaha
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 192
Registrován: 12 črc 2017, 22:49
Dal poděkování: 88 poděkování
Dostal poděkování: 88 poděkování

Střet zájmů, nebo pravé Pirátství ?

Příspěvek od Marek.Blaha »

Jen bych ještě doplnil očividná fakta, pro která si člověk skutečně nemusí nic ověřovat.
Alešův dopis, který sám Aleš znegoval o mnohém správně vypovídal.
Využití Pirátského jména pro vlastní potřebu je jasně viditelné a členství v komisích, které stejně o ničem pořádně nerozhodují mi připadá jako těžká znouzectnost.
Spackané volební klání, bylo už jen třešničkou na dortu. Nepostavit alespoň poloviční samostatnou pirátskou kandidátku v Zábřeze a mít lidi v Šumperku poplatné jinému městu a navíc od policie, která by měla být z mého pohledu apolitická, mnoho voličů odradilo. Náš spor a zbytečné smírčí jednání s někým kdo u Pirátské strany nejspíš nemá co dělat je zbytečné.
Prosadit věci prospěšné lidem se zřejmě opět nepodaří. Již teď je zřejmé jak si jdou mnozí na ruku a v Zábřehu se opět hlavně starosta směje a je na výsluní se svými projekty. Ale klobouk dolů, ten si to zaslouží.

Václav Doubrava - střet zájmů - strážník MP Zábřeh, v komisi Zábřehu, kandidující za Šumperk?

Aleš Valnoha - střet zájmů - cestovní kancelář, kterou jistě bude podporovat, kandidující za STAN? Je ještě Pirát?

Robert Šrejma - střet zájmů - viz Alešův dopis, prodej léků a sportovní aktivity, které chce pro sebe prosazovat a opět kandidující za STAN? Jak smutné.

Vidím to jen já, jako střet zájmů?
Čas ukáže...

A kam zmizela chuť dělat dobré věci pro lidi?
Opět je nutné nechat to času...

Snad Nový rok přinese i nové a lepší možnosti.
Pěkné svátky Vám všem🎄
Politika je věc špinavá, a proto, dělejme tak, aby se za nás naše děti nemusely stydět.
Vaclav.Doubrava
Příspěvky: 65
Registrován: 20 dub 2018, 09:25
Bydliště: Šumperk
Dal poděkování: 55 poděkování
Dostal poděkování: 85 poděkování

Re: Střet zájmů, nebo pravé Pirátství ?

Příspěvek od Vaclav.Doubrava »

Marek.Blaha píše: 27 pro 2018, 07:00 Jen bych ještě doplnil očividná fakta, pro která si člověk skutečně nemusí nic ověřovat.
Alešův dopis, který sám Aleš znegoval o mnohém správně vypovídal.
Využití Pirátského jména pro vlastní potřebu je jasně viditelné a členství v komisích, které stejně o ničem pořádně nerozhodují mi připadá jako těžká znouzectnost.
Spackané volební klání, bylo už jen třešničkou na dortu. Nepostavit alespoň poloviční samostatnou pirátskou kandidátku v Zábřeze a mít lidi v Šumperku poplatné jinému městu a navíc od policie, která by měla být z mého pohledu apolitická, mnoho voličů odradilo. Náš spor a zbytečné smírčí jednání s někým kdo u Pirátské strany nejspíš nemá co dělat je zbytečné.
Prosadit věci prospěšné lidem se zřejmě opět nepodaří. Již teď je zřejmé jak si jdou mnozí na ruku a v Zábřehu se opět hlavně starosta směje a je na výsluní se svými projekty. Ale klobouk dolů, ten si to zaslouží.

Václav Doubrava - střet zájmů - strážník MP Zábřeh, v komisi Zábřehu, kandidující za Šumperk?

Aleš Valnoha - střet zájmů - cestovní kancelář, kterou jistě bude podporovat, kandidující za STAN? Je ještě Pirát?

Robert Šrejma - střet zájmů - viz Alešův dopis, prodej léků a sportovní aktivity, které chce pro sebe prosazovat a opět kandidující za STAN? Jak smutné.

Vidím to jen já, jako střet zájmů?
Čas ukáže...

A kam zmizela chuť dělat dobré věci pro lidi?
Opět je nutné nechat to času...

Snad Nový rok přinese i nové a lepší možnosti.
Pěkné svátky Vám všem🎄
Ahoj Marku. Jsem rád, že se o naše MS Šumpersko tak zajímáš. Ohledně možného střetu zájmu, které uvádíš na mou osobu ti odpovím jen to, že komise prevence kriminality, je v Zábřehu sestavována čistě z odborníků, kteří nejsou nominováni žádnou politickou stranou. Je zde velitel MP Zábřeh (já), velitel OOPČR, zástupce neziskové organizace Podané ruce, vedoucí sociálního odboru Zábřeh, vedoucí odboru Školství Zábřeh, velitel hasičů Zábřeh, zástupce PMS Šumperk. V komisi jsem byl i před tím, než jsem kandidoval v letošních komunálních volbách. Co se týče Šumperka, tak budu rovněž v komisi prevence kriminality. Tam je to již podmíněno nominací politické strany, která se dostala do ZM. Jak víš, tak se nám to v Šumperku nepovedlo. Navázali, jsme proto spolupráci s Pro-Regionem, který nám uvolnil některá místa v komisích. Já si na rozdíl, od tebe myslím, že každá účast v komisích má svůj význam, už jen z hlediska získávání a projednávání důležitých problémů. Komise jsou poradním orgánem RM. Co se týče dotazu, ohledně mého povolání, tak ti odpovím jen to, že strážník je zaměstnancem obce, na kterého se vztahuje zákoník práce. Co dělá ve svém volném čase, nemá nijak omezeno. Může být členem politické strany, může vykonávat se souhlasem zaměstnavatele další pracovní činnost a podobně. Myslím si, že pokud bych kandidoval na Zábřežské kandidátce, tak bychom získali o mnoho více hlasů. Lidé mě znají a dle ohlasu z okolí, mi řekli totéž. Jsem však Šumperák a nechtěl jsem účelově měnit bydliště, tak, jak se to často děje. Komunální volby, jsou často o známých lidech, které mají důvěru. V Šumperku, jsme postavili kandidátku na neznámých lidech, což si myslím, že nás připravilo o úspěch. Měj se hezky a přemýšlej, kde jsi udělal chybu ty, než budeš ukazovat na druhé.
Marek.Blaha
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 192
Registrován: 12 črc 2017, 22:49
Dal poděkování: 88 poděkování
Dostal poděkování: 88 poděkování

Re: Střet zájmů, nebo pravé Pirátství ?

Příspěvek od Marek.Blaha »

Očekávaná odpověď.... zlé, ale vtipné se vyhýbání skutečným potřebám a členství v komisích pro vlastní dobrý pocit, ale ne pro lidi. Chyba byla to zavčasu neřešit. Dřív než se udály skutečnosti, které Zábřeh na další 4 roky Pirátsky zmrazí. Psát umíš i ty dobře, ale něco dělat a vidět důležité věci to nejenom tobě jaksi uniká. Boj s větrnými mlýny je náročný....
Politika je věc špinavá, a proto, dělejme tak, aby se za nás naše děti nemusely stydět.
Uživatelský avatar
Martin.Smida
Republikový výbor
Příspěvky: 4040
Registrován: 12 črc 2012, 07:45
Profese: Kompostář
Bydliště: Majetín
Dal poděkování: 2909 poděkování
Dostal poděkování: 5338 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Střet zájmů, nebo pravé Pirátství ?

Příspěvek od Martin.Smida »

tohle je ale fakt boj s vetrnymi mlyny... je to boj nesmyslny a zbytecny...

kazdej at se venuje tomu,co umi a co ho bavi a kde je uzitecnej.
Uživatelský avatar
Ales.Valnoha
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 62
Registrován: 16 kvě 2018, 11:11
Profese: jednatel cestovní kanceláře
Bydliště: Zábřeh
Dal poděkování: 54 poděkování
Dostal poděkování: 92 poděkování

Re: Střet zájmů, nebo pravé Pirátství ?

Příspěvek od Ales.Valnoha »

Myslel jsem si, že nereagovat na Tvoje příspěvky, je ta správná cesta, což je špatně. Ono to totiž vypadá, že jsi v právu a nemáme k tomu co říct. Marku, napsal jsi: "Aleš Valnoha - střet zájmů - cestovní kancelář, kterou jistě bude podporovat, kandidující za STAN? Je ještě Pirát?" Můžeš mi, prosím, vysvětlit, co je tím myšleno? Nějak tomu úplně nerozumím. Máš nějaké důkazy k tomuto kostrbatě napsanému tvrzení? Jestli ano, tak sem s nimi. Jsem zvědav. Jestli myslíš to, že jsme s Robertem byli společně s ostatními nezávislími kandidáty na kandidátce STAN. Tak to je fakt. Jenže, na té kandidátce bylo uvedeno, že jsme členy České pirátské strany. Díky tomu, že jsme na té kandidátce byli, ale to už jsem někde psal, jsme se dostali alespoň do komisí. Ve vlákně viewtopic.php?f=743&t=45317 (kam to samozřejmě nepatří) píšeš, cituji: "...je totiž hrozně smutné dívat se jak se po 4 měsících od voleb nic v Zábřehu neděje a asi ani dít moc nebude. Já bych se choval jinak. Mít tu možnost." To myslíš vážně? Žiješ v Zábřeze? Co bys za tu dobu stihl změnit? Od voleb jsou to necelé 3 měsíce (ne 4, jak píšeš) a například komise pro životní prostředí, které jsem členem, zasedala poprvé včera. Nevím, v jaké bublině žiješ, ale i celorepublikově se během tohoto období tří měsíců nic moc zasadního nedělo, ale podle Tebe, by se za tu dobu dalo změnit asi úplně vše. Zábřeh by se obrátil o 180°, vzkvétal by do výšina a za chvíli by byl příkladem všech měst. Žiješ ve virtuálním nereálném světě... Jinak, je vidět u Tvých příspěvků, že jsi byl ve škole dobrý na slohové práce, protože bylo potřeba toho v krátkém čase napsat co nejvíc a vlastně o ničem...
Marek.Blaha
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 192
Registrován: 12 črc 2017, 22:49
Dal poděkování: 88 poděkování
Dostal poděkování: 88 poděkování

Re: Střet zájmů, nebo pravé Pirátství ?

Příspěvek od Marek.Blaha »

Aleši, díky za reakci, která mě nepřekvapila. Začnu od konce. Obrat o 180 stupňů je viditelný hlavně u tebe. A to o čem píšu není myšleno na město, ale hlavně na "Piráty" co jsou v Zábřehu. To je jedna věc. Měli jsme určitý program, chtěli dělat různé akce. Co vím, tak bylo poslední, čistě Pirátskou akcí 1.sirény i s panem Trnkou, který se nakonec také stal nástrojem pana Vlčka proti mé osobě (někde již zmiňovano) Tato akce se udála někdy na konci jara a až teď ten Palach, dosti smutné (komise nepočítám, je to pro "nás" znouzectnost).
Na počátku našeho sváru byl tvůj pravdivý a upřímný dopis a snaha vyvodit z počínání pana Šrejmy jisté závěry. Oba jsme šli s tím, že nebudeme kandidovat za každou cenu a naše kandidáty nepropujcime lidem ze Zábřežského STANu, protože u STANu jsou většinou bývalí kandidáti z voleb až 8 let zpátky a nebylo by zřejmě možné prosadit náš program psaný pro lidi. Jenže po podpasovce vedené panem Vlčkem a lidmi ze Šumperka, kteří absolutně neznají poměry v Zábřehu(proto by bylo super mít vlastní MS), jsi právě ty otočil o 180 stupňů. Už ti nevadí pomlouvání tvého otce a bez problémů ses přidal k vlně podnikatelů, kterým většinou jde především jen o jejich zájmy. Skupina kolem pana starosty je velmi silná a dále bude i s vaší podporou a chápu, kdo nejde s nimi, tak si holt zábřežskou polívčičku nepřihřeje, doufám však, že  alespoň  za 4 roky (po dalších volbách) a po 10  letech co budu žít v Zábřehu se něco změní. Teď už ani moc nedoufám.
Toliko na vysvětlenou.

Papouškování o jakési bublině a spol. si nech příště od cesty a vymysli si něco originálního sám, díky.

Společně a otevřeně ? Kéž by...

P.S. Děkuji za pochvalu mých slohových cvičení.
Naposledy upravil(a) Marek.Blaha dne 18 led 2019, 06:42, celkem upraveno 1 x.
Politika je věc špinavá, a proto, dělejme tak, aby se za nás naše děti nemusely stydět.
Lubomir.Vlcek
Příspěvky: 328
Registrován: 21 črc 2017, 11:54
Profese: Výrobní inženýr v nadnárodní společnosti
Bydliště: Šumperk
Dal poděkování: 263 poděkování
Dostal poděkování: 289 poděkování

Re: Střet zájmů, nebo pravé Pirátství ?

Příspěvek od Lubomir.Vlcek »

Marku, v Tvém počínání vidím mnoho zajímavých, avšak protichůdných prvků, které se úplně neslučují s Tvým mottem pod každým příspěvkem a v Tvém zápatí: "Společně a otevřeně" ...
Společně? Na mnohé návrhy o společnou schůzku, kde bychom si vše vyříkali slyšíme odpověď, že "nemáš čas" ...
Otevřeně? Otevřeně tak maximálně prezentuješ své subjektivní pocity, ovlivněné konspiračními podněty, které příjimáš a urputně je prezentuješ, bez ohledu na fakta a realitu, která Ti uniká.
Proto si pojď SPOLEČNĚ pohovořit a OTEVŘENĚ si vyříkat a vysvětlit Tvé domněnky, kterými očerňuješ své okolí. Nabízím Ti opět a znovu svou přítomnost na místě a čase, které si sám určíš ...
Díky
Uživatelský avatar
Ales.Valnoha
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 62
Registrován: 16 kvě 2018, 11:11
Profese: jednatel cestovní kanceláře
Bydliště: Zábřeh
Dal poděkování: 54 poděkování
Dostal poděkování: 92 poděkování

Re: Střet zájmů, nebo pravé Pirátství ?

Příspěvek od Ales.Valnoha »

Ano, obrátil jsem o 180°, ale to jen díky tobě a tvému přístupu "jdu přes mrtvoly", abys dosáhl svého. Já bych toho chtěl dosáhnout postupně a rozumnou cestou a stejně tak ostatní kluci z MS. O tom jsem se zmínil v jiném vlákně. To by bylo na dlouho a opakoval bych se.
Stále mi chybí ty fakta, které tě vedou k tvrzení o mém údajném střetu zájmů.
Jaký pirátský program máš na mysli? Pokud vím, tak jsme žádný zpracovaný neměli. Jaké akce máš na mysli? O žádných nevím, že bychom měli připravené. Nebo snad bereš Pirátskou akcí to, že jsme se s velkou pirátskou vlajkou zúčastnili v červenci stávky "Staň se sirénou…"? Bohužel to ale nebyla akce pořádaná Piráty, nýbrž Milionem chvilek pro demokracii. Proto také možná Jirka Trnka potom couvl a nechtěl s Piráty mít nic společného. A stejně tak další lidé.
Jen tak mimochodem, když ti jde o to blaho všech obyvatel našeho města a jsi Pirát pro lidi. Kolik jsi podal podnětů na MÚ ke zlepšení a vyřešení některého z problémů města? Jako občan Zábřeha těch možností máš několik.
Pokud bereš členství v komisi jako "znouzecnost", tak to asi nemá smysl tě o něčem přesvědčovat (Vašek se už o to dokonce snažil).
Pomluva mého táty byla už vyřešena a šlo o nedorozumění. Pro změnu to v těch pomluvách dobře rozjíždíš ty… Vyjmenuješ mi, prosím, ty podnikatele? Docela by mě zajímalo, kteří to jsou.
Připojuji se k Lubošově výzvě, abychom se všichni dotčení SPOLEČNĚ a OTEVŘENĚ setkali.
P.S. Není jinak za co děkovat. Neodpustím si však k tvému dalšímu slohovému cvičení malou poznámku. Malé chyby beru, ale ta hrubka!
Marek.Blaha
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 192
Registrován: 12 črc 2017, 22:49
Dal poděkování: 88 poděkování
Dostal poděkování: 88 poděkování

Re: Střet zájmů, nebo pravé Pirátství ?

Příspěvek od Marek.Blaha »

Aleši, to myslíš vážně? Jseš bez argumentů, víš že mám pravdu, kterou jsme chtěli vyjevit, tys byl prvním iniciátorem a oba jsme slyšeli o podnikatelských zájmech pana Šrejmy, které jsou nejspíš teď v plném proudu, mě jste hodili přes palubu a budeš tu psát něco o hrubkách a mrtvolách? Mám pocit, že vítr a plášť a manipulace oportunistů tě totálně zaslepila. Přečti si pořádně svůj dopis, tam je realita a pravda. A s těmi podněty jsi směšný. Bylo jich spousta, ale cesta jde nejspíš jen přes kamarádíčky a hlas jednoho nic moc neznamená, což jsme chtěli změnit, nebýt té nešťastné události se spackanymi volbami a vaším podrazem. Doufal jsem, že Pirátská strana bude jiná, než Věci Veřejné a v mých očích a na jiné úrovni skutečně je, avšak proč to u nás nejde? Smutné. Klást vám sám odpor je k ničemu. Můžu to také svést na nedorozumění, ale to by bylo falešné a nerad bych se takto choval. Začíná mi být z takového pirátění špatně. Doufám, že se nebudou
opakovat útoky na sociálních sítích od Vašich trollů a ani přímé na můj majetek či verbální, se kterými jsem se již setkal po předložení podložené pravdy před volbami. Snad nemáte s vašimi pohůnky v plánu něco horšího. Cítím to tak, že moudřejší ustoupí a čas tohoto kroku nastává. Jít do lví jámy se mi skutečně moc nechce. Jedno tvrdé lynčování mi stačilo.
Chci se věnovat naplno rodině a práci. Dělat věci, které mě těší a ne se neustále zklamávat lidmi, kteří za to nestojí. Vím, že Zábřeh se lehce nezmění a cesta bude dlouhá a trnitá. Škoda, mohlo to být vše jinak.
Hezký den 😉
Politika je věc špinavá, a proto, dělejme tak, aby se za nás naše děti nemusely stydět.
Uživatelský avatar
Ales.Valnoha
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 62
Registrován: 16 kvě 2018, 11:11
Profese: jednatel cestovní kanceláře
Bydliště: Zábřeh
Dal poděkování: 54 poděkování
Dostal poděkování: 92 poděkování

Re: Střet zájmů, nebo pravé Pirátství ?

Příspěvek od Ales.Valnoha »

Marku, ta role mučedníka, jak už psal Luboš, ti jde opravdu skvěle.
Jediný, kdo tu nemá argumenty seš ty. Zase jsi napsal další omáčku jen proto, aby to bylo čtivé pro lidi, ale neodpověděl jsi ani na jednu moji otázku.
Víš Marku, nic není jen černé nebo bílé a při osobním setkání by se dalo možná mnohé vysvětlit, ale ty na nabídky setkání nereaguješ, tak tedy ať se ti daří... s tím tvým posledním odstavcem souhlasím.
Odpovědět

Zpět na „Šumpersko“