Všichni proti jednomu, nebo jeden proti všem?

Místní sdružení pro SO ORP Šumperku a Zábřehu


Moderátoři: PKS Olomoucký kraj, Administrativní tým - OlK, PMS Šumpersko

Pravidla fóra

Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány.

  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení a pro všechny, kdo se nepřidají do skupiny Skryt Regiony kraj - OlK (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).

  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.

Odpovědět
Marek.Blaha
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 192
Registrován: 12 črc 2017, 22:49
Dal poděkování: 88 poděkování
Dostal poděkování: 88 poděkování

Re: Komise/Výbory Zábřeh

Příspěvek od Marek.Blaha »

Lubomir.Vlcek píše: 02 úno 2019, 07:56
Marek.Blaha píše: 01 úno 2019, 23:53
Lubomir.Vlcek píše: 01 úno 2019, 22:05

Pane Blaho, Vaše provokace opravdu nebyly potřeba.
A díky, že jste přiznal, že jste pouhým provokatérem ...
Asi byly, jinak bychom se o činnostech v komisích nic nedozvěděli a stránky Zábřeha na Facebooku by se nikam nepohnuly.
Pokud sis všiml Lubomíre, tak slovo - vyprovokovat - je v uvozovkách a je tímto myšleno, že jsem podnítil tuto věc, tím, že jsem se o ni zajímal.
Ale chápej si to jak chceš.
Tvé trapné, pozérské vykání mi moc nesedí k tomu tvému vynucenému smíru.
Mám se smířit s někým kdo zradil principy a původní plány našich snah, potažmo i působení Pirátské strany na území Šumperska?

Navíc se tebe nikdo na nic neptal !
Mému vykání rozumějte tak, že trollům a provokatérům se musí vymezit!
Ty jsi tak směšný. Trolly si vydrzuješ ty, to je známo již při cíleně diskreditaci mé osoby z minulosti, společně jste to rozjeli s Václavem i Robertem a útoky a vyhrožování jsem si od vás už zažil. Ach jo, prý Piráti. A jestli mé jasné vysvětlení ohledně provokace = podnícení vašeho nicnedělání konstruktivní debatou, nechápeš a bereš mě za slovo jako někdo kdo nemá co dalšího na obranu, vrat se do školy, nebo zpět do kouta 😉
Politika je věc špinavá, a proto, dělejme tak, aby se za nás naše děti nemusely stydět.
Marek.Blaha
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 192
Registrován: 12 črc 2017, 22:49
Dal poděkování: 88 poděkování
Dostal poděkování: 88 poděkování

Re: Komise/Výbory Zábřeh

Příspěvek od Marek.Blaha »

Jane Bednaříku - navrhují slovní a písemné pokárání členů Václava Doubravy a Lubomíra Vlčka za chování neslučující se s programem a myšlenkou Pirátské strany.
Děkuji.
Politika je věc špinavá, a proto, dělejme tak, aby se za nás naše děti nemusely stydět.
Uživatelský avatar
Tomas.Svoboda
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 667
Registrován: 22 lis 2014, 08:03
Profese: osvč
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 906 poděkování
Dostal poděkování: 447 poděkování

Re: Komise/Výbory Zábřeh

Příspěvek od Tomas.Svoboda »

Současně bych byl rád, kdyby jste vůči sobě vystupovali vstřícně a s dobrou vůlí.

Existuje něco, čemu se říká Komunikační minimum.

ZDE https://wiki.pirati.cz/rules/komin

II. Cíl


Pirátské myšlenky znamenají společenskou změnu. Principy sdílení na internetu, komunikace a kopírování vytvářejí modely, které při přenesení do dalších oblastí lidstvu otevírají nové možnosti. Jako příklad mějme ekonomiku sdílení, svobodné školství nebo tekutou demokracii. Zároveň z pirátských myšlenek nevychází jen program, ale i určitá společenská a politická kultura, bez níž je naše cíle nemožné naplnit. Každý musí mít šanci představit svůj názor, zapojit se do týmové spolupráce a spolurozhodnout o směřování strany bez ohledu na věk, pohlaví či původ. Tento kodex zakládá společný závazek k těmto hodnotám a platí pro celou Pirátskou komunitu. Věříme, že dobrá vnitřní komunikace a kultura může přispět k co nejlepším politickým rozhodnutím.


III. Komunikační minimum

Předpokládej dobrou vůli.
Respektuj ostatní.
Přebírej iniciativu.
Domýšlej důsledky.
Komunikuj svobodně a věcně.
Kritizuj konstruktivně.
Buď otevřený.
Buď fér.
Der Mann ohne Eigenschaften

Tomáš Svoboda
733 252 652
Uživatelský avatar
Tomas.Svoboda
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 667
Registrován: 22 lis 2014, 08:03
Profese: osvč
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 906 poděkování
Dostal poděkování: 447 poděkování

Re: Komise/Výbory Zábřeh

Příspěvek od Tomas.Svoboda »

A do třetice bych rád promluvil směrem k Markovi, v souvislosti s jeho mottem:

„Chceš-li porozumět lidem, přestaň poslouchat, co říkají."

Dovolil bych si nesouhlasit. Naopak. Lidem je třeba velmi pozorně naslouchat. Protože když posloucháme povrchně, řekněme "jen čteme slova, která jsou říkána", dochází k automatickému tlumočení těch slov do naší řeči, našich obrazů, našich vlastních pojmů. A to je velmi zavádějící, protože tím vlastně, tlumočeno námi, k nám nepromlouvá ten druhý, ale my sami. Tedy neslyšíme jeho, ale sebe.

Je nutné si za těmi slovy uvědomit člověka, jeho komplexní existenci. Jazyk je nedokonalý, proto se filosofové již věky snaží nalézt univerzální jazyk. Jazyk je vlastně zdrojem nepochopení! Jediný způsob, jakým můžeme s druhým komunikovat, je srdce.

Proto se díváme druhému do očí. Protože "oči jsou oknem do duše". Proto rozumíme více těm, které "známe", protože lépe chápeme jejich "pojmy". Každý má vlastně svoji vlastní řeč, systém slov. A čím více toho druhého znám, tím lépe mu rozumím.

A tak dále. Myslím, že kdo chce, rozumí tomu, co chci říct..


Pokud jsme se vydali cestou politiky a hájíme Pirátské myšlenky, máme povinnost je především žít. Pokud chceme zlepšit společnost, musíme zlepšit sami sebe. Protože důvod nepochopení světa není ve světě samotném, ale v nastavení našich vlastních postojů, způsobů vnímání, etc. Proto je jediným způsobem změny světa změna sebe sama. Ať už to znamená cokoliv. A tak to je, jakkoliv to zní "mysticky, sluničkářsky, duchovně, etc". Opět, tu nálepku volíme zase na základě vlastních způsobů vnímání.
A je na nás, zda to označíme jako "keci" a budeme pokračovat ve starých kolejích, nebo "zaslechneme v těch slovech něco pravdivého a podíváme se sami na sebe.

To, jak se díváš na mne je odrazem Tebe, není to moje podoba co vidíš, ale Tvoje. (A to platí samozřejmě i pro mne, především pro mne)


Slyšeli jsme slovo Boží. :)

Ahoj a hezký víkend.
Der Mann ohne Eigenschaften

Tomáš Svoboda
733 252 652
Uživatelský avatar
Tomas.Svoboda
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 667
Registrován: 22 lis 2014, 08:03
Profese: osvč
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 906 poděkování
Dostal poděkování: 447 poděkování

Re: Všichni proti jednomu, nebo jeden proti všem?

Příspěvek od Tomas.Svoboda »

Asi se jeden můj příspěvek někde vytratil..

Psal jsem, že Vaše vztahy jsou na Vás samotných. Jste de facto komunita lidí a máte něco jako "pracovní vztahy" a "soukromé vztahy". Mnohdy nelze odlišit, ale to jiná.

Jsme politická strana, která chce vnést do společnosti mimo jiné i efektivní řešení, založená na moderních metodách. A to se netýká jen IT.

Máte problém. Řešením není síla moci krajského předsednictva. Taková síla vlastně neexistuje, natož u Pirátů.
Nemáte ale neřešitelný problém, ani nezvyklý problém. A existují efektivní řešení. Používají je firmy, rodiny, jedinci. Z těch co znám, jsou vhodné tzv. Systemické konstelace.

Žádná politická strana takových metod osobního růstu nevyužívá. Alespoň o tom nevím. Proč by Piráti nemohli být první? Proč byste Vy nebyli první?

Pokud bych měl jako člen krajského předsednictva přednést svůj návrh, bylo by to tohle.

Jsme lidi a máme problémy. Co nás ale od sebe liší jsou způsoby jejich řešení. Buďme v tomto moderní transparentní politickou stranou budoucnosti.

Konec vysílání. :)
Der Mann ohne Eigenschaften

Tomáš Svoboda
733 252 652
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26151
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36906 poděkování
Dostal poděkování: 30041 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Všichni proti jednomu, nebo jeden proti všem?

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Jeden byl k tématu a zůstal tak v původní diskuzi.

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Marek.Blaha
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 192
Registrován: 12 črc 2017, 22:49
Dal poděkování: 88 poděkování
Dostal poděkování: 88 poděkování

Re: Komise/Výbory Zábřeh

Příspěvek od Marek.Blaha »

Tomas.Svoboda píše: 02 úno 2019, 12:31 A do třetice bych rád promluvil směrem k Markovi, v souvislosti s jeho mottem:

„Chceš-li porozumět lidem, přestaň poslouchat, co říkají."

Dovolil bych si nesouhlasit. Naopak. Lidem je třeba velmi pozorně naslouchat. Protože když posloucháme povrchně, řekněme "jen čteme slova, která jsou říkána", dochází k automatickému tlumočení těch slov do naší řeči, našich obrazů, našich vlastních pojmů. A to je velmi zavádějící, protože tím vlastně, tlumočeno námi, k nám nepromlouvá ten druhý, ale my sami. Tedy neslyšíme jeho, ale sebe.

Je nutné si za těmi slovy uvědomit člověka, jeho komplexní existenci. Jazyk je nedokonalý, proto se filosofové již věky snaží nalézt univerzální jazyk. Jazyk je vlastně zdrojem nepochopení! Jediný způsob, jakým můžeme s druhým komunikovat, je srdce.

Proto se díváme druhému do očí. Protože "oči jsou oknem do duše". Proto rozumíme více těm, které "známe", protože lépe chápeme jejich "pojmy". Každý má vlastně svoji vlastní řeč, systém slov. A čím více toho druhého znám, tím lépe mu rozumím.

A tak dále. Myslím, že kdo chce, rozumí tomu, co chci říct..


Pokud jsme se vydali cestou politiky a hájíme Pirátské myšlenky, máme povinnost je především žít. Pokud chceme zlepšit společnost, musíme zlepšit sami sebe. Protože důvod nepochopení světa není ve světě samotném, ale v nastavení našich vlastních postojů, způsobů vnímání, etc. Proto je jediným způsobem změny světa změna sebe sama. Ať už to znamená cokoliv. A tak to je, jakkoliv to zní "mysticky, sluničkářsky, duchovně, etc". Opět, tu nálepku volíme zase na základě vlastních způsobů vnímání.
A je na nás, zda to označíme jako "keci" a budeme pokračovat ve starých kolejích, nebo "zaslechneme v těch slovech něco pravdivého a podíváme se sami na sebe.

To, jak se díváš na mne je odrazem Tebe, není to moje podoba co vidíš, ale Tvoje. (A to platí samozřejmě i pro mne, především pro mne)


Slyšeli jsme slovo Boží. :)

Ahoj a hezký víkend.
Přesně to co píšeš ve zkratce a naprosto geniálně vystihuje tento citát (Antoine de Saint-Exupéry).
Takže nemusíš nesouhlasit :-) a to je prostě skvělé :-)

Hezký víkend i tobě :mrgreen:
Politika je věc špinavá, a proto, dělejme tak, aby se za nás naše děti nemusely stydět.
Uživatelský avatar
Robert.Srejma
Republikový výbor
Příspěvky: 254
Registrován: 05 kvě 2018, 08:17
Profese: lékárník, rozhodčí, student ekonomie
Dal poděkování: 402 poděkování
Dostal poděkování: 249 poděkování

Re: Komise/Výbory Zábřeh

Příspěvek od Robert.Srejma »

Marek.Blaha píše: 01 úno 2019, 23:53
Lubomir.Vlcek píše: 01 úno 2019, 22:05
Marek.Blaha píše: 01 úno 2019, 21:59

Bylo by možné nastínit, v čem spočívá podepsání mlčenlivosti? O čem konkrétně se nesmí mluvit pokud se nakládá s veřejným prostorem, financemi apod.?
Jinak, dobrá práce, jsem rád, že se podařilo to co jsem očekával (co se mi podařilo "vyprovokovat") a bude vidět to, co Piráti, kteří se přidali k jiné straně a při tom obětovali vlastní kandidáty pro "svoje" možnosti, dělají.
Pane Blaho, Vaše provokace opravdu nebyly potřeba.
A díky, že jste přiznal, že jste pouhým provokatérem ...
Asi byly, jinak bychom se o činnostech v komisích nic nedozvěděli a stránky Zábřeha na Facebooku by se nikam nepohnuly.
Pokud sis všiml Lubomíre, tak slovo - vyprovokovat - je v uvozovkách a je tímto myšleno, že jsem podnítil tuto věc, tím, že jsem se o ni zajímal.
Ale chápej si to jak chceš.
Tvé trapné, pozérské vykání mi moc nesedí k tomu tvému vynucenému smíru.
Mám se smířit s někým kdo zradil principy a původní plány našich snah, potažmo i působení Pirátské strany na území Šumperska?

Navíc se tebe nikdo na nic neptal !
O činnosti v komisích bychom tu psali normálně, jen pokud si nepochopil se čekalo až vubec nějaká schůze komisí bude.
Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Administrativní odbor
Příspěvky: 2788
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 6106 poděkování
Dostal poděkování: 7195 poděkování

Re: Komise/Výbory Zábřeh

Příspěvek od Jan.Bednarik »

Marek.Blaha píše: 02 úno 2019, 10:08 Jane Bednaříku - navrhují slovní a písemné pokárání členů Václava Doubravy a Lubomíra Vlčka za chování neslučující se s programem a myšlenkou Pirátské strany.
Děkuji.
Marku, stále s Lubomírem Vlčkem čekáme na návrhy, kdy se s námi setkáš a prodiskutujeme situaci v Zábřehu a Šumperku. Do té doby nečekej žádné oficiální kroky.

„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • člen a dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
RV (11/2019–3/2023) • předseda OLK (6/2018–11/2019) • místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Marek.Blaha
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 192
Registrován: 12 črc 2017, 22:49
Dal poděkování: 88 poděkování
Dostal poděkování: 88 poděkování

Re: Komise/Výbory Zábřeh

Příspěvek od Marek.Blaha »

Dobrá tedy. Z mé zkušenosti vím, jak funguje nové trio předsedů a potažmo zápisy ze schůzí, tzv. otevřená informovanost od MS Šumpersko. Nikdy to nebylo lepší, ale když uz jste v těch komisích, tak jsem čekal, že automaticky zde něco bude. Bez mé připomínky věřím, že by bylo i tak, otázkou zůstává kdy.
Chápu, a mnohokrát se to i potvrdilo, že tutlat věci v hospodě vám vyhovuje. Z vašeho pohledu je to Férové a narovinu, z mého už méně.
Také je zajímavé, že problém, na který jsme upozorňovali s Alešem Valnohou,a byl utajen, se jaksi ukazuje reálným. Jak vysvětlí Robert Šrejma, že je v komisi úzce spjaté s jeho zájmy kontra to co jsme s Alešem Valnohou slyšeli a popsali nejenom v Alešově dopise? Proč zde stále není zápis ze schůze před volbami, kde se těmto věcem dala zelená? Má Robert skutečně otevřené a lidem prospěšné plány při působení v této komisi? Bylo spojení se STANEem výhodné pro Piráty a společnost, nebo jen pro někoho?
Politika je věc špinavá, a proto, dělejme tak, aby se za nás naše děti nemusely stydět.
Odpovědět

Zpět na „Šumpersko“