[PKS] Námitka proti rezignaci člena KVZaP

Moderátoři: PKS Jihomoravský kraj, KoKS Jihomoravský kraj, Mediální tým - KS Jihomoravský kraj

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Uživatelský avatar
Tomas.Kolacny
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 3191
Registrován: 04 kvě 2012, 01:22
Bydliště: Brno - Židenice
Dal poděkování: 1592 poděkování
Dostal poděkování: 3846 poděkování

[PKS] Námitka proti rezignaci člena KVZaP

Příspěvek od Tomas.Kolacny »

Ahoj, dovoluji si vznést námitku proti rezignaci Róberta na post člena KVZaP, jelikož dosud nebylo dosaženo paritního stavu zastoupení v komisích, jelikož naši nominanti dosud nebyli jmenováni do komisí a dokud jmenováni nebudou, nelze imho tento úkol považovat za splněný.

Mimo to jsem se pro zajímavost koukl i na zastoupení Zelených v DR krajských firem a objevil jsem zde zastoupené dva Zelené. Nutno podotknout, že oba dotčení Zelení jsou členy DR z doby před krajskými volbami, nicméně já nemám žádné informace o tom, z jakého důvodu bylo zástupcům opoziční strany umožněno nadále působit v DR, osobně to považuji za "snadné" naplnění původního slibu koalice o zastoupení opozice v DR (v rozporu s paritou), ale nerad bych spekuloval a rád bych nějaké vyjádření členů KVZaP.

Děkuji.

(Působení Jirky Hlavenky kolem Jihomoravské rozvojové a vzniku Moravia GSA nechávám zatím stranou)
Přílohy
zastoupení.pdf
(574.27 KiB) Staženo 33 x

Tomáš Koláčný
statutární město Brno - Zastupitel města Brna, člen výboru pro národnostní menšiny a zastupitel městské části Brno-Židenice
tel: +420 736 661 244 e-mail: tomas.kolacny@pirati.cz

Uživatelský avatar
Petr.Springinsfeld
Republikový výbor
Příspěvky: 2023
Registrován: 29 srp 2015, 23:41
Profese: Zastupitel JmK
Bydliště: Brno-střed
Dal poděkování: 2697 poděkování
Dostal poděkování: 3190 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [PKS] Námitka proti rezignaci člena KVZaP

Příspěvek od Petr.Springinsfeld »

OFFTOPICVzhledem k tomu, že Tě zjevně velmi zajímá dění na kraji a jsi schopný a ochotný věnovat čas potřebný pro dohledání informací a vytváření podobných podaní, nerozumím Tvojí rezignaci na členství v KVZaP z časových důvodů. Mohl ses těmi věcmi zabývat přímo.

Petr Springinsfeld
zastupitel Jihomoravského kraje a městské části Brno-střed
608 366 554, petr.springinsfeld@pirati.cz

Uživatelský avatar
Robert.Cuma
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 1294
Registrován: 05 čer 2012, 11:57
Profese: manažer
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1392 poděkování
Dostal poděkování: 2882 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [PKS] Námitka proti rezignaci člena KVZaP

Příspěvek od Robert.Cuma »

a) dohled nad dodržováním koaliční smlouvy (kam patří i parita v orgánech) je v kompetenci KVZaP, nikoli jednotlivce. nikdo mi to nikdy jako úkol nezadal. byla to moje vlastní iniciativa, protože mi přišlo správné tuto citlivou záležitost vyřešit, aby se tím nemuseli zabývat hned ze startu noví zástupci v KVZaP. samozřejmě jsem to nevyřešil sám (to ani není možné), nominace schválilo PKS a poté KVZaP.
b) 10. 5. hlasovali členové KVZaP per rollam o našich kandidátech (Dubec, Staňková), 5 bylo PRO (Čuma, Vašíček, Holomčík, Hlavenka, Vencálek), 2 nehlasovali. oba naši kandidáti byli schváleni.
další postup jak jistě víš je jejich schválení v RJMK, ale to je jenom formalita, neboť RJMK dosud respektovala všechny naše návrhy na zástupce v komisích. souhlasím, že parita bude reálně dosažena, až je RJMK schválí, ale za mě je to prostě hotové. teď už o tom nerozhoduju, protože nejsem v RJMK.
c) p. Duda v DR Thermal Pasohlávky je jenom shoda jmen. je to nějaký padesátník z Pasohlávek, nikoli o deset patnáct let mladší Jan Duda ze Zelených. p. Cenek se stal členem DR Kordis před krajskými volbami. koaliční smlouva neobsahuje nic o členství v orgánech, které vzniklo před krajskými volbami, nevím tedy na základě čeho se tím dále zabývat.

Róbert Čuma

Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 7013
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10900 poděkování
Dostal poděkování: 11475 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [PKS] Námitka proti rezignaci člena KVZaP

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

Doplňuji info, že Jiří Hlavenka je od 6. 11. 2017 v DR Kordisu. https://rejstrik.penize.cz/26298465-kordis-jmk-a-s
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Uživatelský avatar
Petr.Springinsfeld
Republikový výbor
Příspěvky: 2023
Registrován: 29 srp 2015, 23:41
Profese: Zastupitel JmK
Bydliště: Brno-střed
Dal poděkování: 2697 poděkování
Dostal poděkování: 3190 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [PKS] Námitka proti rezignaci člena KVZaP

Příspěvek od Petr.Springinsfeld »

Považuje podatel podání za vyřízené?

Petr Springinsfeld
zastupitel Jihomoravského kraje a městské části Brno-střed
608 366 554, petr.springinsfeld@pirati.cz

Uživatelský avatar
Tomas.Kolacny
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 3191
Registrován: 04 kvě 2012, 01:22
Bydliště: Brno - Židenice
Dal poděkování: 1592 poděkování
Dostal poděkování: 3846 poděkování

Re: [PKS] Námitka proti rezignaci člena KVZaP

Příspěvek od Tomas.Kolacny »

Považuji za vyřízenou věc kolem obsazení DR - s Janou Drápalovou jsem si dnes potvrdil, že Duda je shoda jmen a Cenek není nominant z kraje, ale z Brna.

Věc kolem komisí budu považovat za vyřízenou, až RJMK naše nominanty jmenuje (může se taky stát, že je z nějakého důvodu nejmenuje a pak to vypořádané nebude).
Ale můžeš to zamknout, kdyby nominanti jmenováni nebyli, tak Ti napíšu o odemčení.

Děkuji.

Tomáš Koláčný
statutární město Brno - Zastupitel města Brna, člen výboru pro národnostní menšiny a zastupitel městské části Brno-Židenice
tel: +420 736 661 244 e-mail: tomas.kolacny@pirati.cz

Zamčeno

Zpět na „Podatelna PKS a MO Jihomoravský kraj“