MS Praha 10 1/2018 Primárky 9. - 15. místo (rozprava)

Moderátoři: Koordinatori, PKS Praha, PMS Praha 10

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Místní předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
Uživatelský avatar
Michal.Jokes
Člen KS Praha
Příspěvky: 634
Registrován: 02 zář 2016, 21:04
Profese: organizátor, režisér, herec
Dal poděkování: 163 poděkování
Dostal poděkování: 694 poděkování

MS Praha 10 1/2018 Primárky 9. - 15. místo (rozprava)

Příspěvek od Michal.Jokes » 20 bře 2018, 20:41

Vážené fórum MS Prahy 10,
jménem PMS Praha 10 tímto zahajuji jednání ve věci volby 9. - 15. místa pro volby do Zastupitelstva Prahy 10 v roce 2018. Jednání bude probíhat na základně Postupu sestavení kandidátky pro komunální volby na Praze 10 (přikládám).
kandidátka_Piráti10_2.pdf
(26.23 KiB) Staženo 42 x
Rozprava a tedy i lhůta pro předložení kandidatury poběží do 5. 4. 2018. Kandidáti se budou moci představit členům na veřejném grilování 9. 4. 2018.

Kandidát by ve své kandidátské řeči měl uvést, jak chce funkci vykonávat a jaké pro ní má předpoklady. Měl by mít aktuální prezentaci na pirátské wiki/stránkách (pokud nevíte jak na to, kontaktujte mě).

Hlasování bude dvoukolové, první kolo bude zahájeno ve středu 11. 4. 2018 a bude trvat 48 hodin. Druhé kolo bude bezprostředně následovat.

Přihlášení kandidáti:
77O 113 642
Krajský koordinátor Praha

Uživatelský avatar
Pavel.Hajek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 336
Registrován: 29 čer 2014, 13:07
Profese: učitel
Dal poděkování: 390 poděkování
Dostal poděkování: 638 poděkování

Re: MS Praha 10 1/2018 Primárky 9. - 15. místo (rozprava)

Příspěvek od Pavel.Hajek » 29 bře 2018, 16:30

Vzhledem k technickým obtížím přidávám kandidaturu Ondřeje Klimenta, na další schůzce se pokusíme vyřešit.
Ondřej Kliment (* 14. srpna 1987) je podporovatel Pirátské strany se zájmem stát se plnohotnotným členem. Ondřej pochází z Prahy a žije na Praze 10.

Vystudoval SOŠ sociálně správní činnost. Jeho záliba je IT a v současné době je projekt manažer v IT firmě. Posouvá svěřené projekty dopředu (neprogramuje, ale ví, jak funguje vývoj, grafika atp.). Byl členem MOP Tuláci http://www.tulaci.eu/. Podporuje následující iniciativy https://www.neprekladisti.cz/ a http://malesickazed.cz/.

Oceňuje práci členů Pirátské strany už několik let. Sám je v politickém dění nováčkem, ale má chuť pomáhat a věci změnit svým sebevzděláním. Rád by se aktivně podílel na správném fungování státní správy a byl nápomocen s vymýcením nekalého toku veřejných peněz do nesprávných kapes.

Od konce roku 2017 se pravidelně účastní akcí pořádaných Pirátskou stranou a je aktivní v MS Praha 10.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Hajek za příspěvky (celkem 3):
Petr.Benes, Jana.Komrskova, Ivan.Mikolas

Uživatelský avatar
Ladislav.Koubek
Člen KS Praha
Příspěvky: 108
Registrován: 05 říj 2017, 11:49
Profese: E-government specialista PK Piráti
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 113 poděkování
Dostal poděkování: 217 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MS Praha 10 1/2018 Primárky 9. - 15. místo (rozprava)

Příspěvek od Ladislav.Koubek » 01 dub 2018, 15:50

Ahoj,

možná si vzpomenete, jak jsem prohlásil, že do zastupitelstva na P10 kandidovat nebudu, neboť jsem zvyklý působit spíše na mezinárodní než lokální úrovni. To bylo v momentě, kdy se na schůzi místního sdružení hlásil les rukou, že kandidovat do zastupitelstva a/nebo magistrátu plánují. Protože potřebujeme na kandidátku 40 lidí (z nichž min 15 je osvědčených) došlo mi, že i já bych měl přidat ruku ke společnému dílu, a hlásím se proto na kandidátku na 9.-15. místo.

Prahu 10 považuji za svůj domov od roku 1999, kdy jsem se přestěhoval za studii VŠE do Strašnic. Vzhledem ke svému mezinárodnímu působení v OSN jsem Piráty pouze pasivně podporoval, což se však změnilo v létě 2017, kdy jsem se aktivně zúčastnil volební kampaně do poslanecké sněmovny na Praze 10 i na celopražské úrovni, a zároveň jsem vstoupil do strany. Po katapultu Pirátů do sněmovny jsem jako dočasný asistent pomáhal Olče Richterové a Mikuláši Ferjenčíkovi s rozjezdem jejích aktivit v parlamentu, a nadále se účastním dění na P10.

Za ta léta sledovaní politiky na komunální úrovni jsem se několikrát zúčastnil rozvleklých jednání zastupitelstva na Vlastě, takže mám konkrétní představu, jak to na zastupitelstvu chodí. Každý, kdo tam kdy byl, si všiml, jak vládnoucí koalice opozici tu ignoruje, tu uráží, tu zesměšňuje. Moje vize je proto podílet se na práci zastupitelstva takovým stylem, aby bylo co nejčastěji dosahováno koncensu všemi zastoupenými politickými subjekty. Myslím, že věci lze dělat jinak než je dělá současná radnice: nechat všechny promluvit, nechat zaznít fakta a pak názory na ně, vybrat ze všech variant tu optimální a společnými silami ji ve prospěch občanů zajistit. Možná je to naivní, ale za test tohoto „sociálního experimentu“, jak se někdy Pirátské straně říká, to rozhodně stojí!

Mohu nabídnout zkušenosti s fungováním státní správy, tvorbou institucionálních vazeb a vyjednáváním získaném v prostředí české diplomacie. Jsem zkušený projektový manažer, jako absolvent VŠE se vyznám ve financích. Co se osobních témat týče, nejvíce mne na Praze 10 jako otce tří dětí „pálí“ oblasti životní prostředí, doprava a vzdělávání.

Více o mě na profilu: https://wiki.pirati.cz/lide/ladislav_koubek

Díky za případnou podporu!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ladislav.Koubek za příspěvky (celkem 5):
Petr.Benes, Ondrej.Profant, Pavel.Hajek, Jana.Komrskova, Ivan.Mikolas

Uživatelský avatar
Pavel.Hajek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 336
Registrován: 29 čer 2014, 13:07
Profese: učitel
Dal poděkování: 390 poděkování
Dostal poděkování: 638 poděkování

Re: MS Praha 10 1/2018 Primárky 9. - 15. místo (rozprava)

Příspěvek od Pavel.Hajek » 02 dub 2018, 15:05

Předávám našemu fóru:

Rád se případně budu ucházet o desáté místo. S přáním příjemného dne Miloš Mrkvička

více viewtopic.php?f=729&t=39790#p546807
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Hajek za příspěvky (celkem 3):
Petr.Benes, Ivan.Mikolas, Jana.Komrskova

Vit.Simral
Asistent senátora
Příspěvky: 320
Registrován: 13 čer 2016, 12:41
Profese: Radní hl. m. Prahy
Dal poděkování: 406 poděkování
Dostal poděkování: 669 poděkování

Re: MS Praha 10 1/2018 Primárky 9. - 15. místo (rozprava)

Příspěvek od Vit.Simral » 04 dub 2018, 08:03

Ahoj mému srdci nejbližší domovská posádko,

pokud byste o to stáli, rád budu kandidovat na 13. místo, protože se to mi číslo líbí :) Zároveň ale budu ještě raději, když se objeví vhodnější kandidát :)

Mrzí mne, že teď nemůžu chodit na desítkové schůze, kryjí se se schůzemi na menších místních sdruženích, kde je mne více třeba (to zní, jak kdybych chodil do kolonií malomocných, ale víte, jak to myslím).

Přesto chci pomoci s programem pro MČ; s Michalem chci probrat sociální věci pro celou Prahu a kauzy MČ10 (nízkopráh) do něj zakomponujeme.

Díky a zatím se mějte fajn!

V.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vit.Simral za příspěvky (celkem 5):
Jana.Komrskova, Petr.Benes, Ivan.Mikolas, Pavel.Hajek, Ladislav.Koubek

Uživatelský avatar
David.Satke
Garant programového bodu
Příspěvky: 18
Registrován: 07 bře 2017, 18:38
Profese: Advokát
Dal poděkování: 17 poděkování
Dostal poděkování: 43 poděkování

Re: MS Praha 10 1/2018 Primárky 9. - 15. místo (rozprava)

Příspěvek od David.Satke » 04 dub 2018, 18:21

Ahoj pirátky a piráti,

rád bych se tímto ucházel o pozici na 9. až 15. místě pirátské kandidátky pro volby do zastupitelstva MČ Prahy 10.

Má motivace

Piráty jsem poprvé oslovil na podzim 2016 a od stejného okamžiku se pravidelně účastním krajských schůzek a od pozvání na schůzky na Praze 10 se zapojuji také na desítce. Piráti mě zaujali svým programem, který má za cíl udělat z České republiky moderní liberální a otevřený stát využívající technologie 21. století. Prvotním impulsem oslovit Piráty a zajít na schůzku KS byla ale aktivita kluků na magistrátu a jejich protikorupční boj a následně také otevřenost, se kterou Piráti přistupují k nově příchozím. Členem Pirátů jsem se stal nyní v březnu.

Za dobu svého pirátského působení jsem se podílel na přípravě programu pro oblast spravedlnosti pro volby 2017 a stal jsem se také garantem tohoto bodu. Na realizaci pirátského programu pokračuji po volbách ve spolupráci s Jakubem Michálkem.

Mám za to, že po velkém úspěchu Pirátské strany ve volbách do sněmovny je nutné pro udržení a posílení Pirátů ještě zvýšit úsilí na místní úrovni. A Praha a její městské části, které se svou velikostí řadí samy o sobě mezi největší města v ČR, jsou velmi důležitým stupněm v tomto zakotvení Pirátů na politické mapě ČR.

Věřím, že Piráti, jako vůdčí politická síla prosazující liberální témata a transparentní správu věcí veřejných, mají šanci v Praze výrazně uspět. Je tedy opravdu jen na nás, abychom dobrou správou věcí veřejných a pozitivními příklady pomohli ukázat i do zbytku republiky, že politika jde dělat bez krádeží, přihrávek, ale i zastaralosti, asociálnosti a odtrženosti od reality a moderního světa.

Něco o mě

Je mi 34 let, pocházím z Hodonína, ale od roku 2003 žiji v Praze. Nejprve na kolejích na Praze 6 a následně od roku 2009 na Praze 10.

Vystudoval jsem gymnázium v Hodoníně a následně Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. V rámci programu Erasmus jsem studoval jeden rok také na právnické fakultě Utrecht University v Nizozemí. Vedle života v Nizozemí jsem více než půl roku strávil při studiích také v Irsku. V rámci své praxe jsem prošel několika advokátními kancelářemi, kde jsem se věnoval převážně obchodnímu a korporátnímu právu a financování obchodních společností a projektů.

V roce 2015 jsem s kolegou založil vlastní advokátní kancelář Satke & Škorpil, ve které od té doby působím a kterou spoluvlastním.

Můj pirátský profil je zde: https://wiki.pirati.cz/lide/david_satke

V případě potvrzení kandidatury jsem samozřejmě připraven řídit se Kodexem kandidáta a zveřejnit odpovídající čestná prohlášení.

Společná vize pro Prahu:

V uplynulém měsíci jsem se již ucházel o místo na kandidátce do zastupitelstva Hl.m. Prahy a vize, kterou jsem prezentoval pro "velkou" Prahu lze podle mého názoru aplikovat i pro Prahu 10.

Praha 10 jako moderní otevřená městská část, která si váží své historie, ale má také zájem se rozvíjet pro kvalitní život svých obyvatel a příjemný pobyt svých návštěvníků.

Praha 10 má tedy být:
1) Efektivní a dobře hospodařící městskou částí
2) Příjemným místem k životu s kvalitními veřejnými službami
3) Městskou částí hospodařící s ohledem na zájmy všech skupin obyvatel
4) Městskou částí s odpovědným využíváním veřejného prostoru
5) Městskou částí s dostupným kvalitním vzděláním a prostorem pro skutečné inovace namísto nesmyslného utrácení veřejných peněz na technologické "vychytávky"

Jak bych chtěl k realizaci společné vize přispět:

Rád bych doplnil náš tým o člověka, který se zabývá právem a pohybuje se v tomto prostředí od studenta až po advokáta po dobu více jak 10 let. Mám rozsáhlé zkušenosti z poskytování právních služeb jak veřejným, tak soukromým subjektům a věřím, že dokáži zhodnotit, co jsou hlavní mezery v současném hospodaření a právním zastoupení městské části a jí uzavíraných smluvních vztahů.

Mám za to, že vedle odborných znalostí a komunikačních schopností mám také nezbytné osobnostní předpoklady jako morální integritu, objektivitu, odvahu, dobrý úsudek, pokoru a rozhodnost pro reprezentaci Pirátské strany a řádný výkon funkce zastupitele.

Hlavní oblast svého zájmu jsem viděl na úrovni magistrátu, a proto jsem primárně kandidoval na vyšší místa kandidátky tam, přičemž s kandidaturou na úrovni městské části jsem počítal až na pozicích od 9. místa dál. Nezvolení na kandidátku do zastupitelstva hlavního města Prahy nicméně nikterak nezměnilo moje odhodlání pomoci Pirátům v nadcházejících volbách a věnovat se věcem, kterým rozumím, a to primárně na Praze 10, případně prostřednictvím Prahy 10 působením na magistrát a naše kolegy, kteří se dostanou do magistrátního zastupitelstva.

Za své hlavní priority bych v případě zvolení považoval:

- Správu majetku MČ – zejména úpravu v budoucnu uzavíraných smluv a kontrolu vymáhání smluv stávajících
- Řádný a průhledný výkon akcionářských práv MČ v obchodních společnostech
- Smluvní a jiné podmínky nové výstavby a rekonstrukcí stávajících staveb tam, kde MČ může uplatňovat svůj vliv na podobu města
- Ve spolupráci s naším poslaneckým klubem navržení a prosazení úpravy sdílené ekonomiky jakou je Uber, airbnb, atd.
- Řešení chronických problémů města – taxi, směnárny

Jelikož mám svobodné podnikání, dokáži si svůj čas naplánovat tak, abych se mohl naplno věnovat volební kampani.

Případné dotazy rád zodpovím zde nebo na grilování.

Díky

David
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Satke za příspěvky (celkem 4):
Petr.Benes, Jana.Komrskova, Pavel.Hajek, Ladislav.Koubek

Uživatelský avatar
Pavel.Hajek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 336
Registrován: 29 čer 2014, 13:07
Profese: učitel
Dal poděkování: 390 poděkování
Dostal poděkování: 638 poděkování

Re: MS Praha 10 1/2018 Primárky 9. - 15. místo (rozprava)

Příspěvek od Pavel.Hajek » 04 dub 2018, 23:28

S radostí předávám místnímu fóru další přihlášku:
Ahoj, jmenuju se Michal, vyrůstal jsem a už 40 let bydlím na Praze 10, s Piráty se kamarádím teprve několik měsíců, ale už teď se zapojuju do řešení palčivých problémů. Obor, který jsem vystudoval, vždycky mě bavil a baví dosud a je to současně i moje práce, je doprava ve všech ohledech, takže svoji roli bych viděl zejména v této oblasti - momentálně se snažím navrhnout řešení parkování na desítce, do budoucna se nebráním ani jiným dopravním tématům.

Díky a mějte se hezky!

Michal Mervart
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Hajek za příspěvky (celkem 2):
Jana.Komrskova, Petr.Benes

Uživatelský avatar
Pavel.Hajek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 336
Registrován: 29 čer 2014, 13:07
Profese: učitel
Dal poděkování: 390 poděkování
Dostal poděkování: 638 poděkování

Re: MS Praha 10 1/2018 Primárky 9. - 15. místo (rozprava)

Příspěvek od Pavel.Hajek » 05 dub 2018, 14:10

A máme tady další přihlášku
Ahoj pirátky a piráti!

Původně jsem myslela, že nabídnu účast pouze pro doplnění kandidátky, ale po několika drobných postrčeních a zjištění, že přihlášky na 9.-15. místo vypadají poněkud genderově nevyváženě, jsem se rozhodla zapojit už teď 
Jmenuji se Zuzana Freitas Lopesová (manžel je Portugalec, odtud to komplikované jméno…). Na Desítce žiju od roku 1990, tedy téměř třicet let. Několikrát jsme se v rámci Desítky stěhovali. Pokaždé jsme při hledání nového bydlení zabrousili i do jiných městských částí, ale nic naplat, Desítka je Desítka. Jako rodina tu oceňujeme především dostupnost centra bez zatížení nešvary spojenými s přemírou turistů, kanceláří a předražených obchodů, dostupnost služeb, nižší míru zahuštěnosti zástavby, relativní dostatek aktivit pro děti (i pro dospělé).
Ráda bych, aby tento status quo zůstal minimálně zachován, ještě raději budu, když bude dále zkvalitňován. To se nezařídí samo, zejména s vědomím, že ve zdejších vodách se to dravými rybami jen hemží. Pirátští lovci na ně mají už dlouho políčeno, považovala bych tedy za smysluplné zapojit se do jejich, alias Vaší, zastupitelské posádky.
Čím k tomu mohu přispět? Mým původním oborem je práce s informacemi (zajišťování informačního zázemí např. v právní firmě, později v několika zpravodajských časopisech). Dlouhodobě sleduji zejména stavební činnost na P10, mám zkušenosti z práce ve výborech BD a SVJ, přehled o fungování sportovních oddílů na Praze 10 (opět i z vlastní účasti na jejich provozu). Začala jsem pracovat jako asistentka Olgy Richterové se zaměřením na oblast bydlení a sociální věci. Zkušenosti z komunální politiky nemám, ale jednou člověk začít musí! (Na zastupitelstvu jsem ale už byla, takže nebojte, tuším, jak je to záživné!)
Proč Piráti? Krom důvodů uvedených výše, je pro mne zásadní otevřenost a transparentnost jednání. „Piklilo“ se tu už dost dlouho, radnice by zde měla být pro občany a lidé by měli vědět, co a proč dělá. To je přístup, který dle mého názoru Piráti umí.
Členství – zatím jsem registrovaná příznivkyně. Případný vstup do strany budu řešit, až mne víc poznáte a budete se tak moct lépe rozhodnout, jestli budu pro stranu přínosem.

Díky za důvěru a případnou podporu!

Zuzana
současně doplňuji úvodní příspěvek Michala o nové kandidáty
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Hajek za příspěvky (celkem 2):
Petr.Benes, Jana.Komrskova

Vit.Simral
Asistent senátora
Příspěvky: 320
Registrován: 13 čer 2016, 12:41
Profese: Radní hl. m. Prahy
Dal poděkování: 406 poděkování
Dostal poděkování: 669 poděkování

Re: MS Praha 10 1/2018 Primárky 9. - 15. místo (rozprava)

Příspěvek od Vit.Simral » 23 dub 2018, 06:23

Jaj, generátor osudu je mi nakloněn!

Děkuji členům za projevenou důvěru!

Rád bych si v kampani přivlastnil téma podpora osob a skupin ohrožených triskaidekafobií a uměleckých děl s číslem 13 v názvu (Třináct u stolu, Třináct do tuctu, Sázka na třináctku, apod.).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vit.Simral za příspěvky (celkem 2):
Pavel.Hajek, Ondrej.Kliment

Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Praha 10“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host