Michal Kočí

Moderátoři: PKS Praha, PMS Praha 10

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Místní předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
Michal.Koci
Místní předsednictvo
Profese: radní MČ Praha 10
Dal poděkování: 46 poděkování
Dostal poděkování: 40 poděkování

Michal Kočí

Příspěvek od Michal.Koci » 18 zář 2017, 18:35

Vystudoval obor „Sociální politika, sociální práce“ na Univerzitě J. E. Purkyně v Ústí n. Labem a obor „Sociální pedagogika“ na Univerzitě Karlově.

Od roku 2008 do roku 2016 jsem pracoval na úřadě městské části Praha 10 v oblasti samosprávy. Během svého působení na radnici jsem měl možnost připravit, zorganizovat a následně zrealizovat dva evropské projekty pro rodiče na rodičovské dovolené („Do práce po rodičovské dovolené s Desítkou“, „Práce a rodina – jde to!“), připravit a prosadit koncepci prevence nežádoucích jevů u dětí a mládeže (např. myšlenka nízkoprahového klubu pro neorganizované děti a mládež u Botiče, podpora školních metodiků prevence, úprava grantového řízení m. č., spolupráce s vysokými školami, zavedení terénní sociální služby.), prosadil jsem myšlenku volby dobrovolníka roku, inicioval vznik naučné stezky ve Strašnicích, podílel se na přípravě pravidel soutěže "Zásobník projektů - město na míru", aj. Podílel jsem se na přípravě a organizaci dotazníkového šetření vztahujícího se k problematice parkování v Praze 10, na celoroční kampani „Praha 10 – město stromů“ či aktivitách „Evropského roku aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity 2012“. Koordinoval jsem po určitý čas proces komunitního plánování sociálních a návazných služeb, stejně jako agendu prevence kriminality. Již v roce 2012 jsem usiloval o připojení Prahy 10 k síti Zdravých měst, tj. k Agendě 21, s ohledem na tehdejší politickou skepsi k této agendě bohužel neúspěšně. Další samosprávné aktivity jsem realizoval v Kanceláři tajemníka a následně v odboru kultury a projektů. Ke konci února 2016 byla má pracovní pozice na ÚMČ Praha 10 po osmi letech (a šesti reorganizacích) zrušena.
V listopadu 2014 jsem přijal nabídku senátorky (a současně radní) paní Ivany Cabrnochové na pozici jejího asistenta v Senátu. Spolupráci s ní jsem však ukončil.

Narodil jsem se a žiji po celou dobu ve Strašnicích. Vývoj Prahy 10 mi tak není lhostejný. Domnívám se, že za osm let svého působení na radnici a necelé dva roky v Senátu jsem získal určitý přehled, který mohu využít k nápravě místních poměrů. Jelikož tento cíl je společný i koalici Vlasta, ve které jsou Piráti rovněž zastoupeni, spolupracujeme již přibližně dva roky (spolu s nezávislou zastupitelkou Janou Komrskovou) na odhalování a řešení „desítkových“ nešvarů. V tomto úsilí jsem připraven pokračovat.

Michal Kočí
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Koci za příspěvky (celkem 2):
Vit.Jurasek, Olga.Richterova
MS Praha 10
radní

Olga.Richterova
Republikové předsednictvo
Profese: překladatelka, lingvistka a poslankyně
Dal poděkování: 538 poděkování
Dostal poděkování: 1184 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Michal Kočí

Příspěvek od Olga.Richterova » 19 zář 2017, 22:12

Těší mě, že Michala budeme po schůzi nejspíš moci uvítat na pirátské bárce - vzhledem k zápisům z desítkových pirátských schůzí je patrné, že je ostřílený, a známe se ze spousty kauz, na nichž pracuje. Proto taky doplním informaci, kterou všichni desítkoví víme a není žádným tajemstvím: že byl členem Strany zelených a odešel poté, co ukončil spolupráci s paní Ivanou Cabrnochovou.

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Praha 10“