Podpora Renaty Chmelové do Senátu

Archiv podatelny KS Praha


Moderátoři: KoKS Praha, PKS Praha

Pravidla fóra

Podatelna byla přesunuta na redmine
pro vytvoření nového podání prosím použijte https://redmine.pirati.cz/projects/kspraha/issues/new

Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpora Renaty Chmelové do Senátu

Příspěvek od Roman.Kucera »

Ať přijde. Nemusím si hrát na kamaráda, takže se budu ptát objektivně, nelidovecky :-)
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Vaclav.Fortik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2094
Registrován: 02 črc 2009, 22:39
Profese: manager
Dal poděkování: 4026 poděkování
Dostal poděkování: 3796 poděkování

Re: Podpora Renaty Chmelové do Senátu

Příspěvek od Vaclav.Fortik »

Byl jsi (společně s Martinem Shánilem, ale ten k tomu měl jiný důvod) jediný, kdo proti tomuto návrhu v RV hlasoval, takže ze svých osobních preferencí nedělej obecně platnou znalost, prosím. A pro tento rok je prioritou v Senátu založit klub. Ten pokyn se také týká letošních voleb, není to žádný nový předpis s neomezenou platností.
pokud se podíváš na diskusi, tak i jiní právě tímto bodem nebyli nadšeni, nejde o mé osobní preference (R.Ch. osobně neznám), jde o principip omezovat svobodné rozhodnutí zvoleného kandidáta v oblastech, které NEJSOU programové. To, že se předpis týká jen letošních voleb mě trochu uklidňuje, ale čuju nějakou čertovinu právě s tou Ph10, kde kandiduje i členky zelených, která nepochybně bude mít podporu strany zelených a bude ochotná vstoupit do senátního klubu.
Takže jak to bude na Ph 10, Mikuláš Ferjenčík psal před 2 lety hezké články o kvalitě zelené kandidátky, budeme podporuvat (asi RV, z RP se tomu nejspíš nikdo nepropůjčí) zelenou kandidátku jen aby vznikl klub, nebo budeme podporovat (minimálně verbálně jako strana, pochopil jsem, že piráti z Ph 10, já a pár dalších to budem estejně dělat :) ) R.Ch.?
Adam.Skorepa
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 4726
Registrován: 27 dub 2009, 20:50
Profese: živnostník
Dal poděkování: 851 poděkování
Dostal poděkování: 6848 poděkování

Re: Podpora Renaty Chmelové do Senátu

Příspěvek od Adam.Skorepa »

Pokud Renata nezmění svůj názor na členství v lidoveckém klubu, nebudeme na Praze 10 oficiálně podporovat nikoho. Tedy za předpokladu že RV nezmění svůj pokyn k vyjednávání. A já jsem přesvědčen o tom, že by neměl.
Author Sensei Tyrant Pervert
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpora Renaty Chmelové do Senátu

Příspěvek od Roman.Kucera »

Vaclav.Fortik píše:... budeme podporovat (minimálně verbálně jako strana, pochopil jsem, že piráti z Ph 10, já a pár dalších to budem estejně dělat :) ) R.Ch.?
Osobně může podporovat kdo chce koho chce, ale ne za stranických 230 000.
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Vaclav.Fortik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2094
Registrován: 02 črc 2009, 22:39
Profese: manager
Dal poděkování: 4026 poděkování
Dostal poděkování: 3796 poděkování

Re: Podpora Renaty Chmelové do Senátu

Příspěvek od Vaclav.Fortik »

Osobně může podporovat kdo chce koho chce, ale ne za stranických 230 000
To je další z bodů do diskuse - obecně jsem proti poskytování větších částek (nad 50.000) na senátní kampaň pro kohokoli...
Uživatelský avatar
Pavel.Hajek
Příspěvky: 501
Registrován: 29 čer 2014, 13:07
Profese: učitel
Dal poděkování: 503 poděkování
Dostal poděkování: 1076 poděkování

Re: Podpora Renaty Chmelové do Senátu

Příspěvek od Pavel.Hajek »

Reakce na Adama:

není mezi námi sporu, že chceme dostat senátorku do našeho klubu, též jsem hlasoval na PKS proto, aby to byla nutná podmínka pro vyjednávání. Akorát jsem to nebral jako dogma, ale chápal jako vyjednávací strategii. Tato strategie se ale ukázala jako neúspěšná a nevedla k získání dalších kandidátů do našeho klubu.

Naopak naši šanci složit klub tato strategie torpéduje, jelikož si zavíráme dveře oslovit senátory po té, co třeba opustí klub, který si původně vybrali. Konkrétně, pokud bude na Praze 10 místo Renaty zvolen člen ODS, těžko to bude byť jen potencionální posila pro náš klub.

Navíc šest let je dlouhá doba a v případě senátorských klubů poskládaných z různých stran a na hranici minimálního počtu nutných členů pro vlastní existenci klubu nám nic negarantuje, že kdo vstoupil vydrží nebo naopak, že nevstoupí ti ten, kdo neslíbil. Stačí se podívat na vzniky a zániky členství v klubech u našich senátorů.

Co navrhujeme v naší buňce je požadavek na plně placeného asistenta, tedy člověka, který pro Piráty bude pracovat fulltime celých 6 let. Sám si Adame na setkání v lednu jasně deklaroval, že za současných finančních podmínek pár tisíc měsíčně nemůžeme garantovat našim senátorům servis, jaký by byl potřeba.

Viz případ senátora Michálka, který při svém vystoupení na CF v Olomouci řekl, že nedostal od Pirátů jasné stanovisko, jak se postavit k EET a jak důležité téma to pro nás je.

To může profesionalizace senátorského týmu změnit.

Reakce na finanční příspěvek Pirátů:


Klidně ji podpořme bez peněz, ale je škoda nevrazit do toho 230 tis. když v případě zvolení to bude cca 1,5 mil. Kč zpět. A šanci na zvolení vidím s ofiko podporou Pirátů k 50%. Tedy z pohledu sázkaře jasná volba. Vyhodíme milion z okna?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Hajek za příspěvky (celkem 2):
Frantisek.Kopriva, Jakub.Michalek
Adam.Skorepa
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 4726
Registrován: 27 dub 2009, 20:50
Profese: živnostník
Dal poděkování: 851 poděkování
Dostal poděkování: 6848 poděkování

Re: Podpora Renaty Chmelové do Senátu

Příspěvek od Adam.Skorepa »

Nebudu se přít. Můj postoj k tomuto je známý, i když se může někomu zdát příliš vyhraněný. Záleží nyní na RV, jak se s tím vypořádá.

Jenom říkám, že změnit strategii pro vznik klubu a její uplatňování (a jít při tom na ruku lidovcům) je chyba.
Author Sensei Tyrant Pervert
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpora Renaty Chmelové do Senátu

Příspěvek od Roman.Kucera »

Pavle, to usnesení byli imho přijato právě proto, že nechceme opakovat chyby z případu Libora Michálka :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvek:
Ondrej.Profant
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Jan.Novak
Republikový výbor
Příspěvky: 2444
Registrován: 22 čer 2010, 19:12
Profese: Politolog, Historik
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 4042 poděkování
Dostal poděkování: 2936 poděkování

Re: Podpora Renaty Chmelové do Senátu

Příspěvek od Jan.Novak »

Mám problém s tím, že jsme měli kandidáta co by zájem měl, nicméně slíbil klub už někomu jinému, takže jsme se rozloučili. Byla to škoda, možná ne tak velká jako zde, ale byla. Nikdo z nás nefnukal, prostě jsme to brali jako fakt a jako jistou celostátní strategii. Upravili jsme tomu i plán pro kampaň kraje a zakomponovali si do ní vlastního kandidáta (aby jsme za další dva roky mohli ukázat "Hele, panáčku, když nebudeš s náma, tak takhle příjdeš o tolik a tolik procent a možná nebudeš ani v druhým kole, to nechceš, co?"), což náš jihočeský rozpočet bude stát neúměrně mnoho a budeme muset hodně žebrat u různých orgánů strany, aby jsme to nějak utáhli. Ta strategie je tvrdá, uvidíme jak a jestli bude vycházet, ale už na ní muselo reagovat mnoho krajů a se situací se vypořádat podobně, ozvat se měsíc po odhlasování v RV považuji za hodně špatný vtip. Rozhodli jsme se pro nějakou strategii, tak by jsme ji měli zkusit a ne ji měnit kvůli jednotlivcům aniž by sme zjistili jak to bude vycházet (a že tahle strategie je jednoznačně dlouhodobá - tzn. cca na jedno senátorské volební období).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Novak za příspěvky (celkem 2):
Ondrej.Profant, Alexandr.Mansurov

Člen RV za JčK
Předseda kontrolního výboru zastupitelstva Jihočeského kraje
Zastupitel města Týn nad Vltavou

Vaclav.Fortik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2094
Registrován: 02 črc 2009, 22:39
Profese: manager
Dal poděkování: 4026 poděkování
Dostal poděkování: 3796 poděkování

Re: Podpora Renaty Chmelové do Senátu

Příspěvek od Vaclav.Fortik »

Mám problém s tím, že jsme měli kandidáta co by zájem měl, nicméně slíbil klub už někomu jinému, takže jsme se rozloučili. Byla to škoda, možná ne tak velká jako zde, ale byla.
Sice píšeš proti změně, ale výše uvedeným potvrzuješ, že přijatý bod je škodlivý ...
jinak přesně tyto problémy, že mohou nastat, jsem psal když se to projednávalo, jenže jsem měl jen pocit z něčeho chybného, zde jsou už hmatatelné výsledky opatření.
Bez ohledu jak to bude letos, je potřeba širší diskuse, zda nám jde o co nejvíce senátorů s co nejbližším světonázorem nebo o jiná kritéria - pak je potřeba je definovat. Důvod, proč jsem nakonec na místopředsedu kandidoval je právě nebezpečný posun Pirátů MIMO původní programové deklarace - především svobodu volby.
Zamčeno

Zpět na „[archiv]Podatelna Krajského předsednictva Praha“