Finanční odměna voleným zástupcům (magistrát, městské části)

Archiv podatelny KS Praha

Moderátor: PKS Praha

Pravidla fóra
Podatelna byla přesunuta na redmine
pro vytvoření nového podání prosím použijte https://redmine.pirati.cz/projects/kspraha/issues/new
Zamčeno
Ivan.Bartos
Předseda strany
Příspěvky: 9917
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4125 poděkování
Dostal poděkování: 15942 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Finanční odměna voleným zástupcům (magistrát, městské části)

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Prosím o zařazení tohoto bodu na program dnešní schůze KS Praha. Navrhuji pouze představení tohoto bodu. Krátkou věcnou diskusi, kterou odmoderuji.
Následně diskusi na foru a případné hlasování. Nebude li zde konsensus, navrhuji diskusi prodloužit a řešit tuto otázku i na celorepublikové úrovni.
Chápu disproporce mezi dobrovolnou činností zdarma a placenou fcí, kde aktivity v rámci první mohou být daleko užitečnější a časově náročnější než v rámci druhé.

Vzhledem k tomu, že Ondřej profant je títmo přímo zasažen, předpokládám, že v rámci KP KS Praha nebude hlasovat. Stejně tak Jakub, Miki a Adam v rámci KS Praha).
Finanční odměna voleným zástupcům Praha (magistrát i městské části)

Návrh k diskusi, úpravě a následnému hlasování
KS Praha uvolňuje …., které budou určeny a) na finanční odměnu zastupitelů Pirátské strany v pražském magistrátu a b) dalších zastupitelů nominovaných Piráty v městských částech Prahy.
Tento krok vyžaduje změnu rozpočtu KS Praha.

Bude vypracován "job profile" kterým se vymezí povinnosti odměňovaného zastupitele.

Pokud zastupitel bude vykonávat jinou politickou funkci a v rámci své činnosti na magistrátu či radnici a bude za ní pobírat odměnu, která v součtu překročí Piráty vymezenou odměnu (variantně nějakou částku, kterou považujeme za adekvátní), nárok na tuto zaniká. Peníze budou přeúčtovány do rezervy rozpočtu.

Pokud dojde k porušení stanovených podmínek, zániki členství v Pirátské straně...//TBD nárok na tuto odměnu zaniká. Peníze budou přeúčtovány do rezervy rozpočtu.

//zde je potřeba dořešit nějaké minimální podmínky (souběh s další prací, čerpání dalších peněz strany v rámci PaRo)

Právník Pirátské strany Filip Hajný vypracuje dílčí smlouvy a náležitosti tak, aby tato “výplata“ byla umožněna a to jak v rámci vnitřních předpisů strany, tak v rámci legislativy ČR včetně formulace podmínek.

Podmínky:
Zatupitel bude mandát vykonávat v souladu s programem Pirátské strany a volebním programem, se kterým byl zvolen. Na toto bude dohlížet KS Praha resp. KP KS Praha a/nebo .....? //TBD

Výplata nebude podmíněna úkolově.

Zastupitel je povinen průběžně komunikovat své kroky s Pirátskou stranou (hlasování, zasedání, kontakty).

Výplata částky bude provedena ba základě “Reportu o činnosti zastupitele“, který bude předložen a revidován jednou měsíčně, a to pro každého zastupitele individuálně.


Odůvodnění:

Za 4 mandáty v pražském magistrátu obdrží Piráti každý rok cca 240 000 na hlavu. Tyto peníze se dělí podle klíče 80% KS Praha a 20% Pirátská strana.

Naši zastupitelé na magistrátě, pokud neskončí v nějakém dalším orgánu, budou pobírat cca 3000,-. Zastupitelé na radniccích něco okolo 1000,- Pokud po nich požadujeme nasazení na full time či skoro full time, je to za těchto podmínek nepostačující.

Dalším důvodem je i fakt, že naše případná účast ve výborech či komisích a dalších by neměla být motivována finančním ohodnocením, neb pak nelze zaručit (ani strojově ani jinak) neúčelovost takové činnosti.


Tento návrh by měl být upraven a předložen i v rámci RV, tak aby řešil situaci dalších našich zastupitelů zvolených v komunálních volbách 2014. Pokud není v možnostech domovského KS poskytnout voleným zástupcům odměnu ve stanovené výši. Měla by být zvolena nová rozpočtová kapitola.
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz

Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příspěvky: 21224
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: specialista pocitacove bezpecnosti
Bydliště: Praha, V Klaudu 42
Dal poděkování: 2361 poděkování
Dostal poděkování: 11505 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Finanční odměna voleným zástupcům (magistrát, městské čá

Příspěvek od Lukas.Novy »

Dalsi nesystemove zpetne odmenovani? Nasi zvoleni zastupci si byli vedomi toho, jak budou odmenovani pokud budou zvoleni a svou kandidaturou deklarovali, ze vykon jejich mandatu na toto neni nijak vazan.

Dalsi veci, co jsou spatne:
Podminovani vyplaty souladem vykonu s Piratskym programem: Tuto povinnost ma clen ze stanov, pokud ji nendodrzuje, prijde o clenstvi. O tomto mohou rozhodovat pouze nase rozdhoci organy, sverit tuto pravomoc clenum kraje nebo dokonce PKS je koncpcni bullshit.
To stejne plati o povinnosti informovat cleny o sve cinnosti.
Report cinnosti je micovina jelikoz naprosto stejne informace musi predstavitel dodavat prubezne a platit ho za to, aby z prubeznych informaci psal svodkky je nevhodne. Tuhle urednicicinu zaridi bud dobrovolnici nebo jina placena poyice.

Prachy ya mandaty nejsou volne, ale jsou urceny na srovnani schodku v budoucich letech, ktery vzniknul pujckou na magistratni volby.
pani nováková povídala, že u vás na balkóně
sou furt ňáký kluci, kouřej a smějou se.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Fotku Stierlitze jako avatara mi zakazali, toz sem nahodil catvatara.

Ivan.Bartos
Předseda strany
Příspěvky: 9917
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4125 poděkování
Dostal poděkování: 15942 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Finanční odměna voleným zástupcům (magistrát, městské čá

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Dobré postřehy. Budeme tedy garantovat podporu voleným zástupcům asi tak, jako dokážeme zpracovávat materiály pro Libora Michálka? Já se jen ptám. Protože, když na jednání Jakub řekne, že si to všechno bude čís,t tak vidiím Jistě pane Ministře a těch 5 sloupečků "vezměte si to domů přes víkend".

Jinak mě docela baví, že to píše Krtek, viz jeho žádost o peníze za správu serverů a systémů, které jinak "prostě nepůjdou" tzv Krtek lockin a nebudu se raději ani babrat v bazírování na "přesných reportech" u jiných.

Důležité jsou věci v textu nikoliv autor textu. A tam je celá řada nesmyslů. Pokud bude uzavřena jakákoliv smlouva stanovy strany jsou smluvnímu subjektu jako fyzické či právnické osobě u zadele, protože tam je vztah Pirátská strana a osoba, jako např u Filipa Hajného.

Proto jsem ostatně i práci právníka v návrhu zdůraznil.

Že se systém musí změnit je jasné. Nesystémové výplaty zatím byly Tobias a nevím zda i Krtek.
Jinak doufám, že sepsání procesů a následná výběrka budou do prosince ready to go (tajemník a tak).

Lehkým počtem pak "Náklady na kampaň cca 400 000 a návrtantost po dobu 4 let * 4 * 240 000".
Peníze používáme právě na zajištění fungování našich zvolených zástupců viz. peníze na LM a tak.
Schodek vzniklý vedením kampaně je špatná intepretace, ale není problém o 400 000 rozložených do doufám 4 let, nikoliv 2, pokrátit.

No a udělat z toho pravidlo pro krajské volby již závazné.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvky (celkem 8):
Dalibor.Zahora, Ondrej.Profant, Mikulas.Peksa, Frantisek.Kopriva, Tomas.Murnak, Alexandr.Mansurov, Radek.Simkanic, Roman.Kucera
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz

Vaclav.Fortik
Člen KS Praha
Příspěvky: 2056
Registrován: 02 črc 2009, 22:39
Profese: manager
Dal poděkování: 3455 poděkování
Dostal poděkování: 3602 poděkování

Re: Finanční odměna voleným zástupcům (magistrát, městské čá

Příspěvek od Vaclav.Fortik »

Konzistentně se domnívám, že drobné odměny by za práci pro Piráty být měly. To o co by se měla vést debata (pokud filosoficky přistoupíte na "mou" linku, jakože někteří dnešní podporovatelé byli dříve spíše proti :)) je výše odměny a vymezení práce za ní - v tom bývá často nedorozumnění vedoucí až do rozhádání se na smrt. Pokud kluci dostanou k těm 3.500,-Kč od Magoše ještě 10 - 15.000,-Kč od Pirátů, bylo by dobré pro každého z nich sestavit ROVNOCENNÝ OBJEM ČINNOSTI. Pokud by to bylo sestaveno tak, že 3 hodně pracují a 4. se veze, to bude vytvářet zlou krev a to i když ten čtvrtý v tom nebude nijak vinně. Důvod proč nejen v této oblasti tolik prosazuji jasné vytvoření mantinelů je, že jsem osobně zažil konec přátelství jen z důvodů pár stovek rozdílu výplaty za srovnatelnou práci - často pak nejde ani o ty peníze, ale o prestiž, poděkování za práci, ocenění (před nastoupenou jednotkou), prostě o drobnosti, které vypadají nedůležitě, ale pro osobní pocit lidí jsou často důležitější než pár korun. Návrh Ivana na diskusi je dobrý, zkuste prosím (bohužel na schůzi přijít nemohu neb musím něco řešit na schůzi rodičů v ZŠ mých dětí) co nejvíce prodiskutovat představy kluků na oblasti jejich práce pro Prahu i pro Piráty.
Krtek má pravdu v tom, žě kluci věděli předem do čeho jdou a většinu toho co píší, že budou dělat ¨zatím "dělali zdarma. To je právě ten předěl mezi "amatérem" a profesionálem. Já jsem pro vytvoření teamu "profesionálů" (opět dlouhodobě a konzistentně), ale nejsem si jist, zda na tom panuje širší shoda. Hlavně je potřeba vytvořit myšlenkový předěl mezi činností za peníze a zadarmo - všude se chlubíme, jak levná kampaň byla - a je to logicky všem vysvětlováno, že kampaň dělají stovky dobrovolníků. Pokud se ŠPATNĚ nastaví charakteristika osob pracujících za nějakou úhradu, zapomeňte kdykoli v budoucnu na "levnou" kampaň. Pokud se vše dobře (a srozumitelně) nadefinuje, věřím, že lze v aktivismu, dobrovolničení i "profesionalizaci" pokračovat i nadále.
Vtírnu se zase s magošem, postoj kluků j esuper a rozumím mu, pokud si přečtete diskuse pod články o Pirátech, mnozí čtenáři mu nerozumí - tvrdím, že to není chyba občanů, ale naše :) - rád bych aby se na toto nezapúomínalo při překračování řeky STYX v oblasti placení za činnost (pro méně chápavé nebo sledující mé posty kratší dobu - zastávám tezi, že profesionalizace je jediná možnost, jak realizovat "velkou" politiku, ale jsem příliš zkušený v mezilidských vztaszích, abych věděl, že se tím vstupuje na velmi tenký led).
Naposledy upravil(a) Vaclav.Fortik dne 16 říj 2014, 10:50, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příspěvky: 21224
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: specialista pocitacove bezpecnosti
Bydliště: Praha, V Klaudu 42
Dal poděkování: 2361 poděkování
Dostal poděkování: 11505 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Finanční odměna voleným zástupcům (magistrát, městské čá

Příspěvek od Lukas.Novy »

Ivan Bartos píše:Dobré postřehy. Budeme tedy garantovat podporu voleným zástupcům asi tak, jako dokážeme zpracovávat materiály pro Libora Michálka? Já se jen ptám. Protože, když na jednání Jakub řekne, že si to všechno bude čís,t tak vidiím Jistě pane Ministře a těch 5 sloupečků "vezměte si to domů přes víkend".
Pokud citis, ze nasi voleni zastupci nemaji dostatek casu na vykon funkce, tak to tim, ze jim nevyzadani prihodis penize proste nevyresis. Mnohem rozumnejsi je najmout na agendu, kterou nestiha plnit nekoho jineho.

OFFTOPIC[quote="Ivan Bartos"]Jinak mě docela baví, že to píše Krtek, viz jeho žádost o peníze za správu serverů a systémů, které jinak "prostě nepůjdou" tzv Krtek lockin a nebudu se raději ani babrat v bazírování na "přesných reportech" u jiných. [/quote]
O prachy na spravu serveru sem nezadal ja, ale vedouci TO s jasnym planem na tuto poyici usporadat vyberove rizeni. Do te doby nez bude znam vitez vykonavam z rozhodnuti RP tuto cinnost ja. O zadny lock-in se nejedna.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Novy za příspěvky (celkem 3):
Ivan.Bartos, Jiri.Ulip, odis
pani nováková povídala, že u vás na balkóně
sou furt ňáký kluci, kouřej a smějou se.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Fotku Stierlitze jako avatara mi zakazali, toz sem nahodil catvatara.

Ivan.Bartos
Předseda strany
Příspěvky: 9917
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4125 poděkování
Dostal poděkování: 15942 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Finanční odměna voleným zástupcům (magistrát, městské čá

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Samozřejmě do toho zasahují i účasti volených v radách. Kterýkoliv zdroj, který vychází z výkonu politické funkce, získané ve volbách, by se měl započítávat. Je to skutečně o nastavení hranice, o které, dle některých nesociálně smýšlející Vašek, píše naprosto přesně.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvek:
Viktor.Mahrik
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz

Uživatelský avatar
Viktor.Mahrik
Člen KS Praha
Příspěvky: 986
Registrován: 17 lis 2012, 15:44
Profese: Specialista internetoveho vyzkumu
Bydliště: Praha - Ruzyně
Dal poděkování: 1043 poděkování
Dostal poděkování: 1477 poděkování

Re: Finanční odměna voleným zástupcům (magistrát, městské čá

Příspěvek od Viktor.Mahrik »

Lukas Novy píše:
Ivan Bartos píše:Dobré postřehy. Budeme tedy garantovat podporu voleným zástupcům asi tak, jako dokážeme zpracovávat materiály pro Libora Michálka? Já se jen ptám. Protože, když na jednání Jakub řekne, že si to všechno bude čís,t tak vidiím Jistě pane Ministře a těch 5 sloupečků "vezměte si to domů přes víkend".
Pokud citis, ze nasi voleni zastupci nemaji dostatek casu na vykon funkce, tak to tim, ze jim nevyzadani prihodis penize proste nevyresis. Mnohem rozumnejsi je najmout na agendu, kterou nestiha plnit nekoho jineho.
No gratuluji Ti k finanční svobodě. Bohužel většina lidí potřebuje něco jíst a někde bydlet. Ta rovnice je jednoduchá: Máš omezený čas a musíš se rozhodnout, jak ho rozdělíš mezi placené činnosti a neplacené činnosti. Zastupitelé zpravidla nemají dostatek času na výkon funkce, protože velkou část času musejí věnovat výdělečné činnosti (ať už je to práce na soustruhu, sezení v radě nebo ve výborech, hledání možností, jak podojit veřejné finance). Pokud chceme, aby více času věnovali politické činnosti, je několik možnosti:
1) Budou vykonávat výdělečnou činnost a na politiku jim času moc nezbyde -> Budeme mít zastupitele na houby, nebudou za námi výsledky a příště nás nikdo nezvolí.
2) Budou vykonávat politickou činnost bez nároku na odměnu a zároveň dají výpověď v práci -> Budeme mít výsledky, dokud zastupitelé nechcípnou hlady
3) Strana dá zastupitelům odměnu, aby měli na živobytí, nemuseli věnovat tolik času výdělečné činnosti a měli výslekdy v politické činnosti. -> Bude to stát peníze, ale budeme mít výsledky
4) Strana nedá zastupitelům dostatečnou odměnu. -> Zastupitelé začnou hledat drobné kšeftíky a půjdou za tou činností nebo za těmi lidmi, kteří jim nabídnou prostředky (komu kručí v břiše je více korumpovatelný).
5) Najmeme někoho, kdo bude politickou činnost vykonávat místo našich zastupitelů, aby ti měli čas vydělávat na živobytí. Pak nechápu, proč jsme dělali primárky a nechali zvolit právě naše zastupitele. Podle mého by většinu činností (mimo administrativy) měli dělat oni, protože jsou odborníci, Piráti a mají naší důvěru.

Čili já jsem pro to, zastupitelům platit a klidně bych jim dal peníze, které mají na mandát (po očištění od peněz, které jsou straně; část na volby, část na odborné konzultace). Měli bychom něco dát zástupcům na Magoši, ale i v městských částech.

Zatím nemám úplně rozmyšleno, jak posuzovat, jestli zastupitel dělá to, co se očekává, aby se mu případně přitáhl kohout. Kdybych já byl zastupitel, chtěl bych pokrýt následující:
1) Vnější PR - ofiko výstupy pro novináře a veřejnost, stručně, jednoduše, zábavně, informačně (zpravidla tiskovky, sociální sítě)
2) Vnitřní PR - Podrobné informování o činnosti, pro ty, kteří se do podrobností zajímají o dění na zastupitelstvu. Informace typu co, kdo dělá, s kým jedná s jakými výsledky. K čemu se Piráti vyjadřují, k čemu ne a proč. Forma by byly zápisy do evidence, reporty o činnosti, blogy atd.
3) Připomínkování tisků a usnesení - zveřejňování tisků na fóru (nebo jiné platformě) k připomínkování Piráty a veřejností, následně formulování závěru a zajištění adekvátní akce na zastupitelstvu.
4) Komunikace s veřejností, odpovídání na otázky, zohledňování připomínek při připomínkování tisků - V podstatě je to integrace všech předchozích bodů. Moje idea je prostě mít Blog pro vnější PR (klidně úvodní stránka KS Praha), dále blog pro náročné PR (sekce zastupitelé, která by obsahovala chronologicky seřazené reporty o činnosti, jaké tisky se projednávají a odkazy do fóra, kde je možné připomínkovat).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Viktor.Mahrik za příspěvky (celkem 3):
Petr.Nemecek, Petr.Vileta, Radek.Simkanic
Viktor Mahrik,
člen zastupitelstva Hlavního Města Prahy

tel: 602 767 298
E-mail: viktor.mahrik@pirati.cz

Together we stand, divided we fall!

Uživatelský avatar
Ondrej.Profant
Poslanec Parlamentu ČR
Příspěvky: 7770
Registrován: 22 dub 2009, 23:55
Profese: Poslanec
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 13981 poděkování
Dostal poděkování: 7539 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Finanční odměna voleným zástupcům (magistrát, městské čá

Příspěvek od Ondrej.Profant »

Lukas Novy píše:Pokud citis, ze nasi voleni zastupci nemaji dostatek casu na vykon funkce, tak to tim, ze jim nevyzadani prihodis penize proste nevyresis. Mnohem rozumnejsi je najmout na agendu, kterou nestiha plnit nekoho jineho.
Tak to teda prr. Zastupitelé jsou zvolení, zodpovědní. Takovou práci nelze outsourcovat. Lze napomoci, ale ne odebrat celý tlak.

Tím, že dáš možnost práci se věnovat samozřejmě problém vyřešíš.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Profant za příspěvky (celkem 2):
Ivan.Bartos, Dalibor.Zahora
profant.eu, poslanec

Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příspěvky: 21224
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: specialista pocitacove bezpecnosti
Bydliště: Praha, V Klaudu 42
Dal poděkování: 2361 poděkování
Dostal poděkování: 11505 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Finanční odměna voleným zástupcům (magistrát, městské čá

Příspěvek od Lukas.Novy »

Jeste mam jednu zasadni myslenku. Pokud uz prispevky, pak vsem zvolenym zastupitelum, kteri jsou zaroven cleny strany. Bez niceho dalsiho, zadne dalsi povinnosti ani podminky. Forma nikoliv smluvni ale dar a v ramci jednoho mesice vsem ve stejne vysi.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Novy za příspěvky (celkem 4):
Viktor.Mahrik, Ondrej.Profant, Michal.Klus, Radek.Simkanic
pani nováková povídala, že u vás na balkóně
sou furt ňáký kluci, kouřej a smějou se.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Fotku Stierlitze jako avatara mi zakazali, toz sem nahodil catvatara.

Uživatelský avatar
Viktor.Mahrik
Člen KS Praha
Příspěvky: 986
Registrován: 17 lis 2012, 15:44
Profese: Specialista internetoveho vyzkumu
Bydliště: Praha - Ruzyně
Dal poděkování: 1043 poděkování
Dostal poděkování: 1477 poděkování

Re: Finanční odměna voleným zástupcům (magistrát, městské čá

Příspěvek od Viktor.Mahrik »

Lukas Novy píše:Jeste mam jednu zasadni myslenku. Pokud uz prispevky, pak vsem zvolenym zastupitelum, kteri jsou zaroven cleny strany. Bez niceho dalsiho, zadne dalsi povinnosti ani podminky. Forma nikoliv smluvni ale dar a v ramci jednoho mesice vsem ve stejne vysi.
Asi dobrý nápad. Na druhou stranu by bylo fajn, kdybychom mohli zastupitele motivovat a mít možnost je dostat pod drobný tlak...
Viktor Mahrik,
člen zastupitelstva Hlavního Města Prahy

tel: 602 767 298
E-mail: viktor.mahrik@pirati.cz

Together we stand, divided we fall!

Zamčeno

Zpět na „[archiv]Podatelna Krajského předsednictva Praha“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host