Nákup audia v rozporu s předpisy

Archiv podatelny KS Praha


Moderátoři: KoKS Praha, PKS Praha

Pravidla fóra

Podatelna byla přesunuta na redmine
pro vytvoření nového podání prosím použijte https://redmine.pirati.cz/projects/kspraha/issues/new

Janek.Wagner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3215
Registrován: 26 úno 2012, 19:46
Profese: ICT konsultant, novinář
Dal poděkování: 3870 poděkování
Dostal poděkování: 4291 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nákup audia v rozporu s předpisy

Příspěvek od Janek.Wagner »

Dovoluji si upozornit, že podle pravidel hospodaření http://www.pirati.cz/rules/prah:
§6 Příslušnost

(2) Hodnota majetku znamená hodnota majetku (peněz, věci nebo práva) vyjádřená v penězích, kterou má majetek běžně na trhu v době transakce, přičemž se sdružují související výdaje v jednu hodnotu (např. úhrn za celý rok); při dvoustranném plnění se za hodnotu bere vždy hodnota vyššího plnění.
a dále
§9 Zcizení

(2) Vyšší zcizení. Zcizení majetku hodnoty větší než 5 000 Kč musí schválit

a) u kraje krajské fórum,
Celková hodnota nakoupeného audiovybavení překročila 5000 Kč a je proto třeba získat souhlas KF.

Opakovaně upozorňuji, že část vybavení byla nakoupena za výrazně vyšší cenu, než bylo nutné.
Uživatelský avatar
Ondrej_Marek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 910
Registrován: 07 čer 2013, 10:38
Profese: IT administrátor/tiskař
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 1020 poděkování
Dostal poděkování: 1454 poděkování

Re: Nákup audia v rozporu s předpisy

Příspěvek od Ondrej_Marek »

Abychom uvedli věci do celkového obrazu.

Předesílám, že celkové vybavení audia bylo pořízováno VELMI nízkonákladově, minimum komponent by se dalo považovat za (polo)profesionální
(bedny jsou pro domácí kino, původně plánované stolní mikrofony jsou maximálně k notebooku apod.) - v současné verzi jsou to dva drátové mikrofony a mixážní pultík.

Původní návrh vybavení mel RP schválen rozpočet 12k (se vším všudy).
Ten obsahoval oproti stávajícímu stavu navíc sadu bezdrátového mikrofonu a o 2 pevné mikrofony Shure s XLR kabelem navíc méně.
Objednávka byla v Alze provedena 11.6. (umenšena o bezdrátový set, který bylo plánováno pořídit v jiném obchodě). tak, aby vybavení připraveno na zasedání RV v Praze.
Vzhledem ke komplikacím a prodlení při vyřizování placení jedna část (klíčová - mixážní pult) přešla během dne od stavu skladem do "na cestě".
Alze trvalo bezmála měsíc, než nám sdělila, že jim dodavatel nepotvrdil objednávku.
Mixážní pult se nakonec podařilo sehnat a instalaci již nic nebránilo.

Přímo v centru jsme změřili délku potřebných kabelů pro ozvučení místnosti (to jsme mohli udělat až po zjištění dostatečnosti či nedostatečnosti délky dodávaných kabelů od výrobce beden).
Po otestování jsme zjistili, že mixážní pult má problém se zachytáváním zvuku od koupených malých stolních mikrofonů a bylo potřeba tento problém nějak kompenzovat.
Po telefonické konverzaci s Romanem Kučerou přímo z obchodu s audiotechnikou jsem se rozhodl ke koupi dvou KS mikrofonů Shure s XLR konektorem a kabely (které mají technologickou výhodu
oproti jack a cinch kabelům). Nákup proběhl v rámci obíhání obchodů s elektronikou a audiotechnikou kvůlu koupi kabeláže a konektorů potřebných k finálnímu zprovoznění.

Cenu mikrofonů jsem na místě již nerozporoval a neporovnal je na internetu (upřímně mě to prostě nenapadlo obtěžkán nářadím a kabeláží) a tím jsem opravdu zřejmě pořídil zboží s vyšším rabatem.
Kabeláž a mikrofony jsem do centra donesl, zapojil, otestoval, teď jen zbývá pořídit upevnění na stěny pro bedničky (zřejmě bude potřeba na hmožděnky do zdi jelikož jsem empiricky ověřil, že omítka není opravdu moc
hřebík-friendly a drolí se. Je v realizaci, audio ale normálně funguje kromě jedné bedničky, která musí být vyzvednuta výše, aby kabel dosáhl do zesilovače v subwooferu.

Co se týče financování, v celkových nákladech jsme se zatím dostali o něco výše nad původně schválených 12 000 kč od RP (cca 13 200), což je cca 10%.
S tím, že samozřejmě počítám s tím, že například mikrofony nebudete z důvodu vyšší než internetové ceny schválit, pak si je proplatit nenechám a straně budou zapůjčeny.

Pokud ti to přijde jako porušování předpisů a moje vysvětlení ti nepřijde dostatečně, jsem připraven ho podat znovu u KK.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej_Marek za příspěvky (celkem 4):
Janek.Wagner, Ondrej.Profant, Zdenek.Stepanek, Ondrej.dj-bobr.Ulehla
SMRT GENERALIZACI, SMRT INFORMAČNÍMU ŠUMU
Tobias.Esner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7802
Registrován: 22 čer 2013, 12:03
Dal poděkování: 5022 poděkování
Dostal poděkování: 3823 poděkování

Re: Nákup audia v rozporu s předpisy

Příspěvek od Tobias.Esner »

přeučtováno
Zamčeno

Zpět na „[archiv]Podatelna Krajského předsednictva Praha“