Žádost o členství na Praze 1 - Veronika Šmídová

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Místní předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
Veronika.Smidova
Mediální odbor
Příspěvky: 53
Registrován: 06 kvě 2020, 18:05
Dal poděkování: 157 poděkování
Dostal poděkování: 182 poděkování

Žádost o členství na Praze 1 - Veronika Šmídová

Příspěvek od Veronika.Smidova »

Vážení a milí,
krátce jsem se již představila na minulé schůzi, ráda bych se ale oficiálně představila i zde a požádala o přijetí mezi Vás:).

Jmenuju se Veronika Šmídová, je mi 32 let a pocházím původně z Liberce. Členkou Pirátů jsem od léta 2021, zatím jsem zařazená pouze pod PKS Praha, neboť jsem si nebyla jistá, zda se nebudu v dohledné době z Prahy 1 stěhovat. Nestalo se tak, naopak mám s majitelkou domu i vyjednanou možnost trvalého pobytu. Proto bych ráda požádala o členství ve Vašem sdružení. Na Praze 1 žiji i pracuji necelé 2 roky. K místu mám vztah samozřejmě i vzhledem k tomu, že jde o centrum našeho krásného hlavního města, kde se mimo jiné nachází i řada honotných historických lokalit a památek.

Něco víc o mně: Po gymnáziu jsem se kvůli studiu vysoké školy (Mediální studia na UK, Arts management na VŠE) přestěhovala do Prahy, kde jsem se jako správná náplava usídlila natrvalo.

Od jara 2020 pracuju pro Pirátskou stranu v centrálním Mediálním odboru jako PR. Nově jsem po výběrovém řízení přebrala roli naší tiskové mluvčí a PR manažerky. Před tím jsem dlouhou řadu let byla v médiích. Nejdřív jako redaktorka pro Lidovky.cz (odešla jsem krátce poté, co Mafru převzal Mr. Babiš) a Hospodářské noviny, pak jsem pro vydavatelství Economia spoluvedla web pro malé a střední podnikatele. A následně přešla jako hlavní editor onlinového zpravodajství do Blesku. Kromě toho jsem jako freelancer přispívala a přispívám pro řadu webů jako třeba Heroine.cz, MediaGuru a další. Pracovala jsem i jako copywriter, kdy jsem pomáhala tvořit třeba web pro pečovatele o těžce nemocné příbuzné. Lehce jsem si přičichla i k sociálním sítím či PPC reklamě, za odborníka bych se ale žel určitě neoznačovala.

Dění kolem Pirátské strany jsem i z hlediska práce v médiích dlouhodobě sledovala. Během let jsem zjistila, že jsou mi Vaše hodnoty velmi blízké a souzním s celou řadou Vašich postojů. Oceňovala jsem hlavně otevřenou podporu pro LGBT, humánní přístup k uprchlíkům, soucit s lidmi, které společnost odstrčila na okraj, boj za transparentnost a fakt, že se Piráti nesnaží dál štěpit společnost, ale pomoct politikou opravdu každému bez toho, aby si hledali laciné obětní beránky (typu útočení na menšiny, chudé, seniory, podnikatele, úředníky atd.). Líbí se mi, že Piráti přijímají lidi v jejich odlišnosti, pestrosti, nebojí se jiných názorů a o věcech společně diskutují. Že jsou dostatečně draví a silní, aby si prosadili svou, ale ne egoističtí, aby nebyli schopní debat a naslouchání oponentům. Jsem za jedno s Vaší snahou o digitalizaci a transformaci ekonomiky a líbí se mi, že obecně tlačíte stát k větší otevřenosti, progresivitě či pokoře.

Budu ráda, pokud můj zájem o členství zvážíte a přijmete mě mezi sebe.

Mějte se krásně,

Verča

Tito uživatelé poděkovali autorovi Veronika.Smidova za příspěvky (celkem 4):
Jiri.Hoskovec, David.Bodecek, Ondrej.Profant, Martin.Sterba
Uživatelský avatar
David.Bodecek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 545
Registrován: 07 úno 2018, 20:42
Profese: Pedagog a metodik
Bydliště: Praha 1
Dal poděkování: 371 poděkování
Dostal poděkování: 369 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Žádost o členství na Praze 1 - Veronika Šmídová

Příspěvek od David.Bodecek »

Verčo, děkuji za tvůj zájem stát se členkou MSka na Praze 1. Máš velmi dobrou referenci a máš správný pirátský švih. Nezávisle na tvé současné pracovní pozici se chci zeptat, jaká je tvá představa politického zařazení? Je to politika komunální, republikova, evropská?

Byla jsi členkou jiného politického uskupení?

Jaká jiná oblast - vyjma PR, médií - tě v rámci komunálu zajímá.

Těšíš se k nám na Prahu 1 - do MSka?:-)

Jan.Hrebicek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 258
Registrován: 20 led 2018, 22:28
Profese: manažer
Bydliště: Praha 1
Dal poděkování: 201 poděkování
Dostal poděkování: 284 poděkování

Re: Žádost o členství na Praze 1 - Veronika Šmídová

Příspěvek od Jan.Hrebicek »

Ahoj Veroniko, budeš chtít, aby při Tvém přijímání do MS bylo dodrženo usnesení MS Praha 1 ze dne 21. 6. 2021 "Místní fórum Praha 1 ukládá předsednictvu MS Praha 1, aby si před každým rozhodnutím o přijetí nového člena strany nebo nového člena místního sdružení vyžádalo předchozí souhlas Místního fóra Praha 1." viz bod 7 ze zápisu viewtopic.php?p=765625#p765625 nebo Ti je to jedno a akceptuješ přijetí předsednictvem bez dodržení tohoto usnesení jako se to stalo v předchozích dvou případech?

Veronika.Smidova
Mediální odbor
Příspěvky: 53
Registrován: 06 kvě 2020, 18:05
Dal poděkování: 157 poděkování
Dostal poděkování: 182 poděkování

Re: Žádost o členství na Praze 1 - Veronika Šmídová

Příspěvek od Veronika.Smidova »

Přeji krásnou neděli všem a děkuji za otázky Davidovi a Honzovi.

1) Největší vztah mám bezesporu k celostátní politice i z toho důvodu, že právě tuto oblast již několik let na denní bázi pracovně řeším. Ať již jako novinářka nebo jako PRista. Kdy mě téma samozřejmě i baví a zajímá, jinak bych tu práci dělat nemohla. Stejně tak ale považuji za velmi důležitý, jak evropský rozměr (věnovala jsem se těmto tématům i v médiích, kdy jsem se snažila rozjet nějaké projekty k větší osvětě), tak komunální, který na té nejužší úrovni ovlivňuje náš každodenní život. Nebudu popírat, že kvůli velkému pracovnímu vytížení jsem se komunálu nevěnovala tak, jak bych si přála, a je to i jeden z důvodů, proč se chci začít více angažovat, jak to jen čas dovolí. Konkrétně u Prahy 1 nejde jen o to, že zde žiju, ale je to doslova i srdce hlavního města, nechci, aby se z něj stala jen zábavná párty atrakce pro turisty bez ohledu na dopady na místní občany nebo historickou hodnotu řady míst. Zároveň se samozřejmě i všechny úrovně dost úzce propojují. Viz problematika Airbnb, kde jediný důvod, proč si mohu dovolit vůbec na Praze 1 cenově žít, byla pandemie a že majitelka byla férová a nechala i s rozvolněním stejné podmínky nájmu.

2) Ne, nikdy jsem nebyla členkou jiného politického uskupení. Jak s ohledem na to, že jako u novinářky by něco takového nebylo možné, tak i proto, že za poslední léta pro mě skutečně žádná alternativa k Pirátům není.

3) Jde například o zmiňovanou dostupnost bydlení, Airbnb a nalezení kompromisu mezi turistickou destinací a dobrým životem pro místní obyvatele. Například to, že v některých částech je problém najít normální obchod místo podivných večerek s hromadou alkoholu, považuju za problém. Týká se to i rozvoje komunitního života na Praze 1, zeleně, ochrany historického dědictví, možnosti participativního rozpočtu a vyššího zapojení občanů atd. Vzhledem k tomu, o jak lukrativních částech města se bavíme, je naprosto zásadní i transparence a dohled nad tím, jakým způsobem je to tu spravováno a v zájmu koho. Obecně jsou mi jinak blízká sociální témata.  

4) Jasně, že se na Vás těším:) a taky na nové zkušenosti, postřehy a práci.

5) Otázka Honzy - stanovení procesu přijetí by si z mého pohledu měli ujasnit současní členové MS Praha 1, kde zatím nejsem. Nemám vůbec žádný problém, aby o tom hlasovalo Místní fórum Prahy 1. Jen je potřeba ten postup jasně nastavit, aby nebyli nováčci zmatení a nebyli vtahováni do současných sporů a nejasností :)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Veronika.Smidova za příspěvek:
David.Bodecek
Uživatelský avatar
David.Bodecek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 545
Registrován: 07 úno 2018, 20:42
Profese: Pedagog a metodik
Bydliště: Praha 1
Dal poděkování: 371 poděkování
Dostal poděkování: 369 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Žádost o členství na Praze 1 - Veronika Šmídová

Příspěvek od David.Bodecek »

Verco, dekuji ti za odpovedi. Zaver tve zpravy jsi okomentovala vystizne a rozhodne se nenechej odradit. K usneseni, na ktere odkazuje Jan Hrebicek, se vyjadril zastupce KODO. O postupu byli vzdy clenove informovani jak v pozvance na schuzi, tak na foru. Hodne zdaru do nasi spolecne prace, David.

Uživatelský avatar
Ivana.Antalova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 153
Registrován: 26 led 2019, 00:22
Profese: radní pro sociální věci a bezbariérovos
Bydliště: Praha 1
Dal poděkování: 86 poděkování
Dostal poděkování: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Žádost o členství na Praze 1 - Veronika Šmídová

Příspěvek od Ivana.Antalova »

Veroniko, Tvoje vizitka se mi moc líbí a těším se, že budeš mezi námi.
Plánuješ kandidovat v letošních komunálních volbách na P1?

Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivana.Antalova za příspěvek:
David.Bodecek
Veronika.Smidova
Mediální odbor
Příspěvky: 53
Registrován: 06 kvě 2020, 18:05
Dal poděkování: 157 poděkování
Dostal poděkování: 182 poděkování

Re: Žádost o členství na Praze 1 - Veronika Šmídová

Příspěvek od Veronika.Smidova »

Ahoj Ivko, děkuju za dotaz a omluva, že jsem ho před tím přehlédla. Věřím, že jsem ho zodpověděla snad dostatečně při grilování během schůze. Taky se těším na spolupráci:)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Veronika.Smidova za příspěvek:
David.Bodecek
Jan.Hrebicek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 258
Registrován: 20 led 2018, 22:28
Profese: manažer
Bydliště: Praha 1
Dal poděkování: 201 poděkování
Dostal poděkování: 284 poděkování

Re: Žádost o členství na Praze 1 - Veronika Šmídová

Příspěvek od Jan.Hrebicek »

Veronika.Smidova píše: 13 úno 2022, 12:35

5) Otázka Honzy - stanovení procesu přijetí by si z mého pohledu měli ujasnit současní členové MS Praha 1, kde zatím nejsem. Nemám vůbec žádný problém, aby o tom hlasovalo Místní fórum Prahy 1. Jen je potřeba ten postup jasně nastavit, aby nebyli nováčci zmatení a nebyli vtahováni do současných sporů a nejasností :)

Díky, postup je nastaven jasně, to si můžeš v přijatém usnesení přečíst. Jen ho předsednictvo nedodržuje. Proč, to ví jen ono, vypadá to, že hlavně z pohodlnosti. Není žádný problém nechat hlasovat o přijetí nováčka na fóru. Pokud se předsednictvu usnesení MS nelíbí, může ho nechat přezkoumat příslušnému orgánu, což je podle stanov rozhodčí komise https://wiki.pirati.cz/rk/start "odpovídá na předběžné otázky orgánů strany a jednotlivců, pokud není výklad stanov nebo předpisů jasný". Předsednictvo se však místo toho ohání výkladem někoho, kdo k to mu není vůbec příslušný.

Uživatelský avatar
David.Bodecek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 545
Registrován: 07 úno 2018, 20:42
Profese: Pedagog a metodik
Bydliště: Praha 1
Dal poděkování: 371 poděkování
Dostal poděkování: 369 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Žádost o členství na Praze 1 - Veronika Šmídová

Příspěvek od David.Bodecek »

@Veronika.Smidova
Verčo, na naši poslední schůzi jsi pozitivně oslovila přítomné. Odpovídala jsi stručně a výstižně. Tvé grilování bylo velmi důkladné a dlouhé. Reference z tvé grilovačky od některých z přítomných jsou vynikající. Jak je vidět, nikdo z nepřítomných na schůzi k tobě nemá žádné dotazy. To je trošku škoda, neboť nemohou zjistit, jakými kvalitami disponuješ. :-) Ještě jednou díky za tvůj zájem.

Jiri.Belsan
Příspěvky: 1147
Registrován: 01 bře 2018, 08:04
Dal poděkování: 1996 poděkování
Dostal poděkování: 1917 poděkování

Re: Žádost o členství na Praze 1 - Veronika Šmídová

Příspěvek od Jiri.Belsan »

Jan.Hrebicek píše: 18 úno 2022, 20:03
Veronika.Smidova píše: 13 úno 2022, 12:35

5) Otázka Honzy - stanovení procesu přijetí by si z mého pohledu měli ujasnit současní členové MS Praha 1, kde zatím nejsem. Nemám vůbec žádný problém, aby o tom hlasovalo Místní fórum Prahy 1. Jen je potřeba ten postup jasně nastavit, aby nebyli nováčci zmatení a nebyli vtahováni do současných sporů a nejasností :)

Díky, postup je nastaven jasně, to si můžeš v přijatém usnesení přečíst. Jen ho předsednictvo nedodržuje. Proč, to ví jen ono, vypadá to, že hlavně z pohodlnosti. Není žádný problém nechat hlasovat o přijetí nováčka na fóru. Pokud se předsednictvu usnesení MS nelíbí, může ho nechat přezkoumat příslušnému orgánu, což je podle stanov rozhodčí komise https://wiki.pirati.cz/rk/start "odpovídá na předběžné otázky orgánů strany a jednotlivců, pokud není výklad stanov nebo předpisů jasný". Předsednictvo se však místo toho ohání výkladem někoho, kdo k to mu není vůbec příslušný.

Honzo, tak si prosím ta pravidla nejdřív pořádně nastuduj, než o nich začneš ostatní poučovat. Pokud MS přijme usnesení, které odporuje stanovám, tak je podle mě v pořádku, že ho PMS nerespekjtuje. A pokud ti to vadí, tak to předsednictvo dej k přezkumným orgánům ty.

Stanovy:

Čl. 3 Členství
...
(3) Vyplněná a podepsaná přihláška se podá oblastnímu sdružení v místě trvalého pobytu, výjimečně v odůvodněných případech jinému oblastnímu sdružení. O přijetí za člena rozhoduje předsednictvo oblastního sdružení zpravidla za přítomnosti žadatele; zamítnutí přihlášky nutno zdůvodnit. Členství vzniká po zaplacení členského příspěvku.

Zde je výklad stanov naprosto jasný. Přijímá předsednictvo. Nikoliv oblastní sdružení.

Na závěr dodám, že jako člen strany jsem k výkladu předpisů strany příslušný úplně stejně jako ty.

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Praha 1“