Přípravný výbor MS Praha 12

Moderátor: PKS Praha

Odpovědět
Uživatelský avatar
Michal.Jokes
Člen KS Praha
Příspěvky: 650
Registrován: 02 zář 2016, 21:04
Profese: organizátor, režisér, herec
Dal poděkování: 257 poděkování
Dostal poděkování: 784 poděkování

Přípravný výbor MS Praha 12

Příspěvek od Michal.Jokes »

Prostor pro zápisy ze schůzek a vše možné Pirátů z Prahy 12.
77O 113 642
Krajský koordinátor Praha
Uživatelský avatar
Michal.Macek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 752
Registrován: 31 říj 2018, 12:52
Profese: Tajemník ZK Pirátů SČK
Dal poděkování: 678 poděkování
Dostal poděkování: 1107 poděkování

Re: Přípravný výbor MS Praha 12

Příspěvek od Michal.Macek »

Ahoj,
ustavující schůze MS Praha 12 proběhne 2.1. 2019 v 19 hod.

Místo bude upřesněno v pražském kalendáři a na naší FB stránce https://www.facebook.com/PiratiP12/. Bude to někde v Modřanech/Kamýku...

Níže nahrávám zápisy schůzek z léta a podzimu jako dokumentaci naší činnosti před a po komunálních volbách.

Piráti mají na P 12 starostu (Jan Adamec) a dva uvolněné radní - Evu Tylovou (nestr.) a Lukáše Findeise.

místopředseda KS Praha, zastupitel Prahy 12, místopředseda MS Praha 12, tajemník ZK SČK

Uživatelský avatar
Michal.Macek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 752
Registrován: 31 říj 2018, 12:52
Profese: Tajemník ZK Pirátů SČK
Dal poděkování: 678 poděkování
Dostal poděkování: 1107 poděkování

Re: Přípravný výbor MS Praha 12

Příspěvek od Michal.Macek »

Přetáhl jsem do PDF a nahrál do příloh několik zápisů z našich schůzek.
Schůzek i zápisů bylo a je samozřejmě víc, toto jsou ty nejzajímavější, slouží zejm. pro přehled činnosti Pirátů na P12.

Pokud byste měli dotaz na chybějící zápis, rád přidám.

Pro dokumentaci činnosti doporučuji ještě klasicky naše webovky https://praha12.pirati.cz/.

Hezký den všem.
Přílohy
Zápis 2018-12-19.pdf
(191.46 KiB) Staženo 49 x
Zápis 2018-10-14.pdf
(324.33 KiB) Staženo 38 x
Zápis 2018-10-07.pdf
(314.43 KiB) Staženo 37 x
Zápis 2018-09-26.pdf
(180.89 KiB) Staženo 49 x
Zápis 2018-09-12.pdf
(181.23 KiB) Staženo 38 x
Zápis 2018-07-09.pdf
(184.77 KiB) Staženo 38 x
Zápis 2018-07-02.pdf
(195.37 KiB) Staženo 50 x
Zápis 2018-06-20_Zastupitelstvo 19.6.2018 Praha 12ET.pdf
(274.78 KiB) Staženo 39 x

místopředseda KS Praha, zastupitel Prahy 12, místopředseda MS Praha 12, tajemník ZK SČK

Uživatelský avatar
Jan.Adamec
Místní předsednictvo
Příspěvky: 57
Registrován: 08 úno 2018, 20:26
Profese: programátor
Bydliště: Praha 12
Dal poděkování: 45 poděkování
Dostal poděkování: 82 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Přípravný výbor MS Praha 12

Příspěvek od Jan.Adamec »

Milí spolupiráti z Prahy 12,

na poslední schůzi před Vánoci jsme si navrhli, že kandidáti na předsedu našeho budoucího místního sdružení nechť to napíší na fórum a něco k tomu dodají.

Tak jsem se po dlouhém zvažování rozhodl, že budu kandidovat na předsedu našeho MS, i když jsem nyní na pozici starosty. Již tak půl roku jsem se snažil roli neformálního předsedy plnit, svolával jsem schůze, připravoval jejich program, řídil je, většinou dělal i zápisy, staral se o finance, noviny, občas i něco zařizoval na PKS. Organizoval jsem většinu našich akcí. Krom toho, že mi ty akce dávaly smysl, zároveň mě to organizování baví. Také se vždy snažím lidi spojovat a předcházet hádání. Vlastně mě asi toto vše dostalo až do práce na radnici Prahy 12 (díky za důvěru).

Přemýšlel jsem, jestli to budu stíhat, ale troufám si tvrdit, že ano. Doufám, že se nám podaří si úkoly v místním sdružení rozdělit, protože něco nového přibude, budeme vydávat vlastní noviny, a hlavně se musíme co nejvíc snažit rozšířit své řady a přesto zůstat pokud možno jednotní.

Pokud bych se předsedou nestal, rád bych kandidoval na některého z místopředsedů.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Adamec za příspěvek:
Lukas.Findeis
Uživatelský avatar
Matej.Mlcoch
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 53
Registrován: 26 bře 2018, 11:30
Profese: Předseda zast. klubu pirátů Prahy 12
Dal poděkování: 27 poděkování
Dostal poděkování: 44 poděkování

Re: Přípravný výbor MS Praha 12

Příspěvek od Matej.Mlcoch »

Vážení Piráti (asi nejen 😊 ) z Prahy 12,

mnohem více než Honza jsem až do poslední chvíle zvažoval kandidaturu na předsedu MS Prahy 12. V návaznosti na předchozí ohlášení kandidatury MS, Honzy Adamce bych chtěl říct, že mu děkuji o projevený zájem a že mu fandím, nicméně vzhledem k tomu, že mám na některé věci odlišný pohled, rozhodl jsem se též vyslovit kandidaturu.

Tato rozprava by rozhodně neměla být o tom, kdo co dělá dobře či špatně nebo naopak. S Honzou skoro téměř absolutně souhlasím a také souhlasím s tím, že udělal moc věcí, díky kterým jsme mu vyslovili důvěru, aby nás zastupoval na radnici. V souvislosti s výše uvedeným nicméně zastávám názor, že by se Honza měl naplno věnovat radnici a nezatěžovat se organizačními záležitostmi s místním sdružením.
Pro svoji obhajobu bych rád zmínil, že jsem se také spolupodílel ohledně organizace některých (samozřejmě né, všech akcí) Pirátů Prahy 12. Také jsem se podílel (nejenom já) ohledně organizovaní našich schůzek, zápisů a jejich vedení apod. Bohužel nejsem IT jako Honza, tudíž jsem nemohl nabídnout prezentaci v rámci webu apod., ale stále platí, že jsem pro piráty k dispozici z hlediska legislativní podpory v rámci životka nebo např. správního řádu.

Myslím, že důležité pro každého člověka je nejenom vyzdvihnout jeho přednosti, ale i negativa. Mezi má uplynulá negativa spatřuji to, že jsem se ne vždy naplno zúčastnil všech našich akcí a také jsem nevystupoval naplno jako přední organizátor těchto pirátských akcí. Nicméně zastávám názor, že předseda místního sdružení Pirátů by měl být člověk, který dobře zná poměry naší městské části, a to si myslím, že mohu ostatním nabídnout. Rád bych předeslal, že v naší městské části se jako jeden z mála pohybuji již 30 let – mám tudíž k městské části kladný vztah a záleží mi na tom, aby i naše místní buňka fungovala dobře a profesně organizovaně, jak je tomu i v případě ostatních politických stran na území Prahy 12. Ze své profese jsem navíc připraven ke konstruktivní konfrontaci napříč politickým spektrem.

Na otázku, proč bych měl být zrovna já předsedou MS Prahy 12, odpovím jednoduše – Předseda je nejenom o organizační funkci, ale hlavně o té lidské. Mám dojem, že v naší buňce už je delší dobu postrádán lidský rozměr. nebo alespoň né v takové míře jak bych chtěl. Ačkoliv se o něj někteří křečovitě snaží, mám pocit že to ne vždy jde úplně podle mých osobních představ. Pro mě bylo vstoupení do Pirátů Prahy 12 hlavně o tom, že mi byla sympatická pirátská myšlenka, ale hlavně mi byla sympatická základna lidí se kterými jsem se poznal na Praze 12. Nicméně mám dojem, že se pomalu, ale jistě odcizujeme. Rád bych se zasadil o to, že bychom začali opět fungovat jako tým. Nepochybuji o tom, že většina z nás disponuje velikou mírou IQ, nicméně mnohem více je v daných situacích potřeba EQ (sociální inteligence). Troufám si tvrdit, že mohu nabídnout i velkou míru EQ a empatie, která mi bohužel u některých lidí schází, a proto si troufám říct, že ne všichni členi Pirátů Prahy 12 dokážou přijmout i tuto sociální roli.

Předseda naší místní buňky by tedy neměl být jen zarytý technokrat a pragmatik, ale především člověk, který dokáže s lidmi pracovat, naslouchat jim a vést je nejenom k pirátským myšlenkám, ale k tomu, že scházet se s námi není pouze o nějakém prostoduchém klišé, ale o tom, že to těm lidem dává vyšší smysl a jsou s námi rádi.

Děkuji všem a pokud byste mi nevyjádřili podporu, rád se budu ucházet i o místo místopředsedy.

Hezký den všem
Matěj
Tito uživatelé poděkovali autorovi Matej.Mlcoch za příspěvek:
Lukas.Findeis
Uživatelský avatar
Michal.Macek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 752
Registrován: 31 říj 2018, 12:52
Profese: Tajemník ZK Pirátů SČK
Dal poděkování: 678 poděkování
Dostal poděkování: 1107 poděkování

Re: Přípravný výbor MS Praha 12

Příspěvek od Michal.Macek »

Ahoj,
Mateji, Honzo, moc diky za Vase prispevky.

Mel bych dva dotazy; pokladam je sem, jednak muzete odpovedi v klidu zformulovat, jednak tim nebudu otravovat pozitri.

1) Jaky je podle Vas hlavni ucel MS a jake Vam z toho vyplyvaji ukoly? Kratkodobe, strednedobe i treba dlouhodobe?

2) Co by byly Vase prvni kroky v roli predsedy?

Diky.
M.

místopředseda KS Praha, zastupitel Prahy 12, místopředseda MS Praha 12, tajemník ZK SČK

Uživatelský avatar
Jan.Adamec
Místní předsednictvo
Příspěvky: 57
Registrován: 08 úno 2018, 20:26
Profese: programátor
Bydliště: Praha 12
Dal poděkování: 45 poděkování
Dostal poděkování: 82 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Přípravný výbor MS Praha 12

Příspěvek od Jan.Adamec »

MichalM píše: 31 pro 2018, 15:47 Mel bych dva dotazy; pokladam je sem, jednak muzete odpovedi v klidu zformulovat, jednak tim nebudu otravovat pozitri.

1) Jaky je podle Vas hlavni ucel MS a jake Vam z toho vyplyvaji ukoly? Kratkodobe, strednedobe i treba dlouhodobe?

2) Co by byly Vase prvni kroky v roli predsedy?
ad1) Jednodušší administrativu, snažší přijímání členů. Ale zase je to větší odpovědnost. Já bych se viděl jako ten, kdo se stará o to, abychom plnili vše, co si předsevzeme, a dotahuje to.
ad2) Začít promýšlet rozpočet, zajistit nějaký od PKS, rozjet pomocí toho tvorbu novin, a hledat způsoby, jak zapojovat nové pirátské příznivce / členy.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Adamec za příspěvek:
Michal.Macek
Uživatelský avatar
Matej.Mlcoch
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 53
Registrován: 26 bře 2018, 11:30
Profese: Předseda zast. klubu pirátů Prahy 12
Dal poděkování: 27 poděkování
Dostal poděkování: 44 poděkování

Re: Přípravný výbor MS Praha 12

Příspěvek od Matej.Mlcoch »

Ahoj Michale,

jestli se nezlobis, odpovim na to dnes vecer ;)

Diky
Matej
Tito uživatelé poděkovali autorovi Matej.Mlcoch za příspěvek:
Michal.Macek
Uživatelský avatar
Lukas.Findeis
Člen KS Praha
Příspěvky: 4913
Registrován: 04 dub 2010, 15:47
Profese: běžecký trenér
Dal poděkování: 4653 poděkování
Dostal poděkování: 4059 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Přípravný výbor MS Praha 12

Příspěvek od Lukas.Findeis »

Zvolili jsme si předsednictvo.
zapis.jpg
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Findeis za příspěvek:
Matej.Mlcoch

735 07 66 99, Praha 12

Odpovědět

Zpět na „Místní sdružení“