Členská schůze 11. 4.

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů místního sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Olomoucky kraj, Odbor OlK - administrativni, PMS Olomouc

Pravidla fóra
  • Na tomto fóru se vyhlašují závazná hlasování místního fóra. Hlasovat mohou pouze členové místního sdružení.
    • Na tomto fóru se vyhlašují závazná hlasování místního fóra. Hlasovat mohou pouze členové místního sdružení.
    • Do tohoto fóra vidí a přispívají členové místního sdružení a jeho registrovaní příznivci (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
    • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.
  • Do tohoto fóra vidí a přispívají členové místního sdružení a jeho registrovaní příznivci (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.
Uživatelský avatar
Hynek.Melichar
Místní předsednictvo
Příspěvky: 127
Registrován: 24 led 2018, 11:13
Profese: odborný asistent na FF UP
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 159 poděkování
Dostal poděkování: 253 poděkování

Členská schůze 11. 4.

Příspěvek od Hynek.Melichar » 02 dub 2019, 14:13

Dear fellow Pirates,

vyhlašuji schůzi místního sdružení na 11. 4. od 18:00 v Picolu. Připomínám, že budu pracovně v zahraničí, prosím tedy Kubu o předsedání. V případě, že se nebude moci zúčastnit, prosím o totéž Lucii.

FB událost zde: https://www.facebook.com/events/2163144940388473/
"But I tried, didn't I? Goddamnit, at least I did that." Randle P. McMurphy, One Flew Over the Cuckoo's Nest

předseda MS Olomouc
člen Zastupitelstva města Olomouce
člen KMČ Olomouc - západ

Uživatelský avatar
Hynek.Melichar
Místní předsednictvo
Příspěvky: 127
Registrován: 24 led 2018, 11:13
Profese: odborný asistent na FF UP
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 159 poděkování
Dostal poděkování: 253 poděkování

Re: Členská schůze 11. 4.

Příspěvek od Hynek.Melichar » 02 dub 2019, 14:36

Níže návrh programu. Prosím o případné návrhy dalších bodů.

1. Kontrola úkolů z minula
- Marek Valko - změna grafické identity MS na FB
- Miloš Zmeškal - migrace souborů na Cloud + aktivizace a status neaktivních členů
2. Report zastupitelského klubu
3. Fungování, kompetence a organizace MS
4. Kampaň – volby do EP (report volebního výboru)
5. "Ukliďme Česko"- jaro 2019 - reflexe
6. Projekt e-studánky - zapojení MS
7. Představení zájemců o členství
8. Přijímání nových členů
9. Různé
"But I tried, didn't I? Goddamnit, at least I did that." Randle P. McMurphy, One Flew Over the Cuckoo's Nest

předseda MS Olomouc
člen Zastupitelstva města Olomouce
člen KMČ Olomouc - západ

Uživatelský avatar
Zdenek.Zak
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 85
Registrován: 10 bře 2018, 17:48
Profese: vedoucí cykloprodejny
Dal poděkování: 176 poděkování
Dostal poděkování: 108 poděkování

Re: Členská schůze 11. 4.

Příspěvek od Zdenek.Zak » 02 dub 2019, 20:54

Ahoj. Ta změna ikony na Facebooku je spíše na mě. Domluvím s grafikem, zařídím.

Uživatelský avatar
Jakub.Knapek
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 48
Registrován: 17 úno 2018, 13:30
Profese: SŠ učitel (Gymnázium Olomouc-Hejčín)
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 156 poděkování
Dostal poděkování: 91 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Členská schůze 11. 4.

Příspěvek od Jakub.Knapek » 08 dub 2019, 10:51

Prosím o zařazení bodu programu "Pravidla slušného chování: prezentace na FB x poškozování dobrého jména strany". Děkuji.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Knapek za příspěvky (celkem 4):
Vojtech.Pikal, Martin.Morong, Nela.Chudova, Hynek.Melichar
XOLK
Zastupitel města Olomouc za koalici Piráti a Starostové
Člen KMČ Nové Hodolany

Uživatelský avatar
Martin.Morong
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 49
Registrován: 07 čer 2018, 19:44
Profese: Lékař, doktorand & asistent na LF UP
Bydliště: Olomouc - Hejčín
Dal poděkování: 155 poděkování
Dostal poděkování: 128 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Členská schůze 11. 4.

Příspěvek od Martin.Morong » 11 dub 2019, 11:34

Jakub.Knapek píše:
08 dub 2019, 10:51
Prosím o zařazení bodu programu "Pravidla slušného chování: prezentace na FB x poškozování dobrého jména strany". Děkuji.
Já se připojuji a tento bod bych chtěl rozšířit a zobecnit i s ohledem na včerejší schůzi v Jeseníku.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Morong za příspěvky (celkem 3):
Jaromir.Horky, Nela.Chudova, Hynek.Melichar
"Kings made tombs more splendid than the houses of the living, and counted the names of their descent dearer than the names of their sons. Childless lords sat in aged halls, musing on heraldry, or in high cold towers asking questions of the stars. And so, the people of Gondor fell into ruin. The line of Kings failed. The White Tree withered. The rule of Gondor was given over to lesser men."

Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 803
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: programátor, konzultant
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 1151 poděkování
Dostal poděkování: 1515 poděkování

Re: Členská schůze 11. 4.

Příspěvek od Jan.Bednarik » 11 dub 2019, 16:08

Omlouvám se, musím se pracovně zdržet v Brně a nestihnu to.
lídr KS OlK (oficiálně předseda) • člen TO • jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481

Uživatelský avatar
Patrik.Jurenka
Příznivec Pirátů – Olomoucký kraj
Příspěvky: 39
Registrován: 21 říj 2015, 11:51
Profese: OSVČ
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 117 poděkování
Dostal poděkování: 50 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Členská schůze 11. 4.

Příspěvek od Patrik.Jurenka » 12 dub 2019, 09:11

Schůze MS Olomouc, 11.4.2019, Picolo (začátek 18:17)

Přítomni: Miloš Zmeškal, Zdeněk Žák, Jakub Nepejchal, Martin Morong, Mia Réhová, Víťa Řepka, David Novák, Radek Eliáš, Jana Skopalíková, Dominik Burget (18:50), Jan Rakovský,
Hosté: Patrik Jurenka, Daniel Roth, Miroslava Kačurová (18:50), Petr Kapounek, Radek Eliáš
Online: Lucie Spáčilová, Antonín Štěpán - poté přítomen živě (19:47), Nela Chudová

Zapsal: Patrik Jurenka
Předseda: Jakub Nepejchal

Program:

1. Kontrola úkolů z minula
- Zdeněk Žák - změna grafické identity MS na FB
- Miloš Zmeškal - migrace souborů na Cloud + aktivizace a status neaktivních členů
2. Report zastupitelského klubu
3. Fungování, kompetence a organizace MS
4. Kampaň – volby do EP (report volebního výboru)
5. "Ukliďme Česko"- jaro 2019 - reflexe
6. Projekt e-studánky - zapojení MS
7. Pravidla slušného chování: prezentace na FB x poškozování dobrého jména strany
8. Představení zájemců o členství (Daniel Roth)
9. Přijímání nových členů
10. Různé
10.1 Strom poslanců
10.2 Report z KS

Program schválen

Bod 1) Kontrola úkolů z minula

ZŽ: je to dáno grafikovi, je to v jednání, aby byla lepší kvalita, má návrh, takže je potřeba to doklepat, má deadline
MZ: migrace souborů neprobíhá a asi se k tomu jen tak nedostaneme
JN: kontrolujeme neaktivní členy, takže budeme přísní a budeme s nimi komunikovat, proč se neúčastní schůzí atp.

Bod uzavřen

Bod 2 ) Report zast. klubu

J: v pondělí přijedou materiály a rozdělíme si úkoly, takže zatím nevíme, co tam bude, scházíme se pravidelně více méně v plném počtu
- vidím velký potenciál ohledně spolupráce v rámci dopravy
- řeší se kauza na univerzitě, ohledně platby za odpady od studentů, paradoxně to vymáhají hlavně po slovácích, vymáhá to město, osoba které to všechno pokašlala je pan Major, studenti o tom nevěděli, je to celé nešťastné, chyba v komunikaci
- v pondělí budeme vědět víc
MM: debata ohledně exekucí, nějací studenti si nahlásili trvalý pobyt i když jsou na koleji a tím pádem jim vznikla povinnost ve placení odpadů a samozřejmě studenti to nevěděli
LS: cituje zákon
probíhá konstruktivní debata ohledně této problematiky
- odpovídá se na dotazy pro zastupitele od účastníků schůze

Bod uzavřen

Bod 3) Fungování, kompetence a organizace MS

LS: domluvili jsme se, ze od pristi schuze MS, zacneneme diskutovat témata na fóru kvůli nedostatečné diskuzi a účasti na fóru
VŘ: jsem pro
JN: existuje nějaký systém, aby jsme toho dosáhli? Byli by jsme rádi, kdyby se diskuze, ktere se rozebiraji na schuzi se presunuly na forum...
VŘ: smyslem je, že ty témata musí lidi hlavně zaujmout, pak teprve budou reagovat a účastnit se

Bod uzavřen

Bod 4) Kampaň do EP

JN: máme někoho, kdo může reportovat?
MZ: ne.
JN: takže máme miloše...
JN: připravujeme velké akce, kde se budou účastnit významné tváře naší strany
MZ: akce bude v pátek 17. května s Ivanem, bude to velký
JN: vyhraďte si na to čas, prej tam bude poník, tak veďme diskuzi, třeba na fóru
probíhá diskuze na témata ohledně akcí ke kampani do voleb EP

MZ: mluvil jsem o tom včera na KS, ale řeknu to klidně ještě jednou.....máme 70 tis. na outdoor....
AŠ: aby jsme měli více aktivit pro děti, tak co malování na obličej? nebo napadá vás neco jiného?
probíhá diskuze na ostatní aktivity pro děti
probíhá diskuze ohledně našich laveček - hlavně, aby to měl kdo kontrolovat
JN: doufám že se co nejvíce z nás zapojí do kontaktní kampaně
PK: vyvěsíme všude hasičáky
ZŽ: jak se teda budeme jmenovat v kontaktní kampani, kdo to bude organizovat?
MZ: já, nebudu dělat žádné skupiny na FB, je to otrava, ale promyslím to ještě ....

Bod uzavřen

Bod 5) Ukliďme Česko

probíhá debata a rozebírá se reflexe z této události
- bylo málo pytlů, jinak by se uklízelo déle, uklízelo se na Novém světě a na Nádraží město, jinak akce byla úspěšná, naplnili jsme všechny pytle, které jsme měli

Bod uzavřen

Bod 6) Projekt e-studánky, zapojení MS

JN: už je založené vlákno, minule to představovala LS, mohli by jsme si adoptovat studánku na Neředíně, máme vyjádření od provozovatele webu, což je klub mladých ochránců přírody, bylo hodně fajn, že budou rádi když se do toho kdokoliv zapojí, hlavně aby to bylo smysluplné a je jedno, jestli tam dáme nějakou pirátskou loď nebo tak něco
LS: na webu jsou vždycky veškeré informace i s patronem
VŘ: nevím jestli to zaznělo na fóru, ale co by to reálně obnášelo být patronem?
JN: obnáší to to, že by jsme reálně měli vytvořit kultivační akci, takže se angažovat
probíhá diskuze a odpovídá se na podněty účastníků schůze
- úkol na příští schůzi, zjistit vlastnické struktury naší studánky, aby jsme tam mohli něco udělat....třeba tam těžit bitcoiny a samotný pramen budou střežit hasičáky

Bod uzavřen

Bod 7) Pravidla slušného chování

JK: Každý pirát je vysílač...čili...to co vysíláme jde do světa, chci konkretizovat.....
- za mě u miloše zmeškala bylo přes čáru jeho sdílená fotka s nápisem "Mňam do píči" ...
- může se stát, že cokoliv může kdokoliv vzít a použít to proti nám, vyvarujte se vulgarit
- apeluji, aby veškeré debaty byly slušné
probíhá debata na toto téma
- Nela Chudová dává dále další podnět ohledně fotky z piva s piráty
- je potřeba chápat kontext
probíhá debata a odpovědi na podněty účastníků schůze
DN: facebook nevnímáme jako veřejný prostor, je to trochu něco jiného a je potřeba rozlišovat kontext.....
probíhá debata, vystupuje Petr Kapounek, Víťa Řepka, Jakub Nepejchal, Zdeněk Žák, Martin Morong, Lucie Spáčilová i Antonín Štěpán
MM: chci otevřít to, že včera na schůzi KS byla vyostřenější diskuze a vadí mi, když to zbytečně přejde do osobní roviny, chápu že v případě hloupých dotazů je potřeba vytvrvat, ale ty odpovědi na dotazy taky nebyly úplně správné
JN: pokud chceš, aby to probíhalo jinak, dej podnět na kraj. za druhé máš nějaký návrh, jak by to šlo změnit? protože takové to apelování ke změně osobnosti je těžké a lidi k sobě ve větším kolektivu mají hlubší spory a těžké to udržet v profesonální rovině.
MM: z podstaty vychází to, že by jsme se měli umět držet na uzdě, nejsme opice a jednak jde o to, že tvrdčím systematičtějším řízením lze do toho zasáhnout, takže ze strany předsedy, už jsem se k tomu vyjádřil a bylo mi řečeno, abych tu schůzi vedl sám...
JN: no jasně, tak pokud je někdo, kdo to fakt bude vést directivně s respektem, tak sem s ním.....
PK: byl jsem tam včera a mrzí mě to, vnímám chybu ve dvou věcech: 1) Honza nedupne a nestačí zasáhnout 2) pokud tam je člověk, který toho člověka nezná, tak neví proč po něm vyjíždíme.......
JN: je důležité pojmenovat co dělá a co se nám nelíbí a souhlasím s tím, že to nedělá hezký obraz
MŽ: už jsem se omlouval a omlouvám se, že jsem včera bouchl a proto jsem se sebral a šel jsem si napočítat do desíti dvacetkrát a pak jsem se vrátil
ZŽ: navážu, bylo by dobré na začátku schůze jasně sstanovit, kdo zapisuje a kdo předsedá a ten předsedající nemůže stíhat všechno....chtělo by to, aby někdo technicky kontroloval, kdo se hlásí třeba, zkrátka na začátku schůze určit role, aby bylo jasno...
JN: jak se začnem rozšiřovat, tak to vidím jako logický tah
LS: s MM uplně souhlasim a včera to bylo peklo, měly bychom na JB apelovat aby byl přísnější
- měly by jsme se také zamyslet nad mírou alkoholu, který se na schůzích popíjí
MM: takhle mě to stačí...nechci aby se mi někdo omlouval, chápu obě strany....chci apelovat na lidskou stránku
AŠ: nechal jsem s taky unést, nicméně je to skrz to, že fakt každý den se něco řeší a pak to někdo hejtí pořád dokola, snažíme se to vysvětlit a když je to několikrát za sebou, tak se to fakt nedá.
JN: je to jedna ze slabin pirátů, kdy je všechno veřejné a piráti dost často působí velmi rozhádaným dojmem, smířil jsem se s tím, ale zároven bych byl rád, kdyby jsme se zlepšili a je to doprá průprava na velkou politiku ,kde se s tímto budmeme potkávat čím dál intenzivněji, mrkněme na komise, jo....to je taky jedna velká marnost.....
PK: ostatní strany jsou daleko rozhádanější, jen to není vidět.......
VŘ: musím ocenit, že vlastně máme právo se v naší straně se hádat
JK: z pozice učitele beru vulgarizmy za špatné a určitě není na místě je používat, to jak pochopíte a převezmete ostatní, to už je na vás, ale podle mě to určitě poškozuje jméno strany.

Bod uzavřen

Vyhlášená přestávka na 15 minut do 20:22

Bod 8) Představení zájemců o členství

Daniel Roth - probíhá představení a případné odpovědi na dotazy
- 25 let, pochází ze Svitavska
- do pirátské strany chci proto, že se mi líbí program, hlavně transparentnost a že chceme zamezit korupci, baví mě novela o legalizaci známého plevele,
- jsem spíš dobrovolník, zvažoval jsem členství a vysvětloval jsem členům že se dá politika dělat jinak, než jen hrabat pro sebe, jsem RegP už 6 let, tak myslím že je to vhodné
- na pirátech se mi nelíbí zhazování něčí práce, když má někdo nějaké úsilí
- jako dobrovolník jsem vylepoval plakáty na svitavsku, pomáhal jsem s kampaní v pardubicích a jinak nosím náramky a pirátské tričko
- to že jsem se rozhodl vstoupit až ted tak proto, ze jsem nemel dostatecnou touhu ani nutnost byt clenem, protoze muzu pro piraty dobrovolničit i tak, členství je třešnička na dortě, beru to jako formalitu
- mě osobně z bodu programu zajímá nejvíc právě transparentnost a že lidem budou dány informace, aniž by si je museli vyhledávat / líbí se mi, že piráti chtěji dělat politiku hlavně pro lidi a chci to tak dělat taky / nenapadá mě nic , s čím se neshoduji co se programu týče / doposud mě nejvíce zaujalo vybudování picola a ta vidina že sem člověk může přijít a odprezentovat nějakou projekci, jako například "kompostování", ty mini projekty, které se můžou rozjet a ten skvělej pocit člověka, že se může podílet na něčem takovém
- oblast, která mě nejvíc zajímá a chtěl bych se věnovat nebo zlepšit je 1) odpadové hospodářství ( už i v měnších městech je malá kompostárna, tady to neexistuje, bydlím za rohem v centru a pokud si nezaplatíš popelnici, tak nemáš možnost to kam dávat. bylo mi řečené, že za popelnici za bio odpad musím platit, jestli to jde zdarma, tak super. (Jinak toto téma super do diskuze).
- nechápu, jak restaurace můžou házet bio odpad do komunálu, ale to je spíš na diskuzi.....
- co se politických ambicí týče, tak neplánuji kandidovat a neplánuji být na žádné politické funkci, svého profesního života mám víc než dost, je možné, že se za půl roku něco změní
- jsem konzervativec a liberál zároveň ( nedokážu konkretizovat konkrétní věci, nedokážu se konkretizovat a popsat, co ve své škatulce mám, nedokážu to, jsem z obojí trošku )
- nenacházím nic, co by u mě piráti změnili, nebo že bych kvůli pirátskému programu změnil pohled na věc
- o EU si myslím to, že nemám žádný svůj vyhraněný názor, nemyslím si nic, ale nepociťuji žádné negativní dopady
- migrace tady byla, je a bude, ale nejsem proti migraci
- stanovy jsem nečetl a o demokratickém minimu také nic nevím
- kdyby tady nebyli piráti, nevím koho bych volil....
- aktuálně bych chtěl u pírátů nejvíce pomoct s fungováním dopravy
- kdyby jste mě dnes nepřijali, tak jak jsem říkal, je to pro mě formalita
- jsem ochotnej se věnovat pirátům pro zatím v závislosti na svou práci, přes 50 % svého volného času můžu věnovat pirátům
- do budoucna můžu udělat kurz na porcování masa pro veřejnost, cokoliv s jídlem, jednoznačně !!!!
- ve světové politice nemám žádný vzor, ve kterého bych vzhlížel

Bod uzavřen

Bod 9) Přijímání nových členů

Návrh usnesení pro přijetí Daniela Rotha:

Předseda: Jakub Nepejchal

Předsednictví MS Olomouc přijímá Daniela Rotha za člena strany
PRO: Všichni přítomní členové předsednictva
PROTI: Nikdo
Zdrželo se: Nikdo

Bod uzavřen

Bod 10) Různé
- strom poslanců
- nová nástěnka jako náhrada za vytrýnu
- plán udržitelné městské mobility
- report z KS
- úkol pro Z.Žáka prezentace PUMOO

Schůze ukončena: 21:40

Pokračuje neformální debata do 22:30
Naposledy upravil(a) Patrik.Jurenka dne 12 dub 2019, 21:41, celkem upraveno 3 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Patrik.Jurenka za příspěvky (celkem 3):
Martin.Morong, Jakub.Knapek, Hynek.Melichar
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás.
To je trestem za neochotu podílet se na politice.“ - Platón

Uživatelský avatar
Nela.Chudova
Asistent poslance
Příspěvky: 144
Registrován: 25 led 2018, 00:00
Profese: Student a živnostník
Dal poděkování: 249 poděkování
Dostal poděkování: 150 poděkování

Re: Členská schůze 11. 4.

Příspěvek od Nela.Chudova » 12 dub 2019, 10:32

Připomínka! :D Já jsem taky byla přítomná online.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Nela.Chudova za příspěvek:
Patrik.Jurenka

Uživatelský avatar
Jakub.Nepejchal
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1181
Registrován: 26 bře 2014, 14:12
Profese: Vedoucí sociální služby
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 1471 poděkování
Dostal poděkování: 1224 poděkování

Re: Členská schůze 11. 4.

Příspěvek od Jakub.Nepejchal » 12 dub 2019, 11:19

Díky za zápis jen prosím o přesunutí Petra Kapounka do hostů, protože není člen našeho MS a Radka Eliáše, protože taky není člen.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Nepejchal za příspěvek:
Patrik.Jurenka
...Karotka. „Jsem dobrovolník!” „A do prdele...” prohlásil strážný. (Stráže, stráže!, Terry Pratchett)
1. místopředseda MS Olomouc, člen Sociální komise RMO, člen KMČ Nová Ulice
=== Kontakt: ===OFFTOPIC* E-mail: jakub.nepejchal@pirati.cz
* Telefon: 6O8428O8O

Uživatelský avatar
Hynek.Melichar
Místní předsednictvo
Příspěvky: 127
Registrován: 24 led 2018, 11:13
Profese: odborný asistent na FF UP
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 159 poděkování
Dostal poděkování: 253 poděkování

Re: Členská schůze 11. 4.

Příspěvek od Hynek.Melichar » 12 dub 2019, 20:04

Technická: Neměli bychom o přijímání nových členů hlasovat v rámci předsednictva?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Hynek.Melichar za příspěvek:
Patrik.Jurenka
"But I tried, didn't I? Goddamnit, at least I did that." Randle P. McMurphy, One Flew Over the Cuckoo's Nest

předseda MS Olomouc
člen Zastupitelstva města Olomouce
člen KMČ Olomouc - západ

Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Olomouc“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host