MF Olk-Ol 27/2018 Volba předsednictva

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů místního sdružení.

Moderátoři: PKS Olomoucký kraj, Administrativní tým - OlK, Krajsti predsedajici, PMS Olomouc

Pravidla fóra
  • Na tomto fóru se vyhlašují závazná hlasování místního fóra. Hlasovat mohou pouze členové místního sdružení.
    • Na tomto fóru se vyhlašují závazná hlasování místního fóra. Hlasovat mohou pouze členové místního sdružení.
    • Do tohoto fóra vidí a přispívají členové místního sdružení a jeho registrovaní příznivci (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
    • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.
  • Do tohoto fóra vidí a přispívají členové místního sdružení a jeho registrovaní příznivci (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Tomas.Svoboda
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 667
Registrován: 22 lis 2014, 08:03
Profese: osvč
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 906 poděkování
Dostal poděkování: 447 poděkování

Re: MF Olk-Ol 27/2018 Volba předsednictva

Příspěvek od Tomas.Svoboda »

Hynek.Melichar píše: 01 lis 2018, 15:12 Milé olomoucké Pirátky, milí olomoučtí Piráti,

i já se tedy přidám se svou kandidátskou řečí, budu však stručnější než Kuba. Myslím, že už mě všichni za těch asi deset měsíců, co jsem s vámi, znáte a víte, co jsem pro MS Olomouc za tu dobu udělal. Nebudu to tady proto dlouze rozvádět.

Mé hlavní cíle jsou tři (ty jsou současně v pozadí motivace, proč jsem Viktorovu nominaci přijal):

1. Maximálně efektivní fungování MS - Od říjnových voleb máme velmi solidní politické zastoupení v olomouckém zastupitelstvu. Přecházíme tedy (s výjimkou již politicky aktivního Vojty samozřejmě) z fáze, řekněme, občanského aktivismu do fáze skutečné komunální politiky. A politická činnost by pro každou politickou stranu měla být zásadní aktivitou. Jako zastupitelé budeme potřebovat maximální podporu a zázemí v MS. Ostatně už jsme to rozebírali dříve. Proto bych se rád zasadil o to, abychom se nevysilovali zbytečnými interními konflikty a táhli všichni bez ohledu na rozdíly mezi námi či případné osobní animozity. S tím souvisí i zefektivnění fungování MS tak, aby bylo jasné, kdo co dělá a kdo má jaké kompetence. Souběžně s tím, že práce bude rozdělaná spravedlivě a ne tak, aby někteří seděli do hluboké noci za počítačem a jiní se občas ukázali na schůzi. To, že je například Tonda samojediným mediálním odborem a padá na něj veškerá související práce, není podle mě dobře. Chtěl bych, aby měl k ruce další lidi, kteří mu zejména v těch nejnáročnějších obdobích pomůžou. Je třeba využít toho, že jsme nejpočetnějším MS v republice k efektivní práci.

2. Personální propojení - jako předseda MS a současně zastupitel bych byl pojítkem mezi zastupitelským klubem a MS. Což souvisí i s bodem jedna.

3. Ačkoliv nechci nikterak zpochybňovat Kubovy schopnosti a zásluhy v pozici předsedy, poslední dobou bylo vidět, že na to nemá moc času (a já to beru, rodina bude vždycky důležitější). Ostatně už se to řešilo před x měsíci. Nepůsobilo pak dobře, když jsme třeba měli na schůzi MS zcela seriózní hosty zvenčí a Kuba přišel na schůzi pozdě a nepřipravený. S tím, jak roste význam našeho MS i díky úspěchu v komunálních volbách, by naše schůze měly působit profesionálněji. Tím spíš, že jsou zcela otevřené veřejnosti. Nehledě na to, že chceme-li rozšiřovat členskou základnu, nemusí tu určité diletantství působit dobře ani na případné zájemce o členství. Tím neříkám, že bychom měli transmutovat v "konservativní" politickou stranu, to vůbec ne, ale ne všechny lapsy můžeme omlouvat tím, že je to "pirátské". My jako zastupitelé to pak schytáváme a i díky tomu nás přehlížejí jako ty "kluky ušaté".

Tolik tedy ve stručnosti k mé kandidatuře. Pokud se s mými představami ztotožňujete, budu rád, když mě podpoříte. Jak už jsem předesílal, není to pro mě otázka života a smrti.:) V politice bude dost práce i tak.;)

Díky,

Hynek

P.S.: Omlouvám se, ale zrovna dnes dorazím na schůzi o něco později, neb mám do 18:15 mimořádnou výuku.
Po dnešní schůzi MS, ze které ještě není zápis, mám jasný pocit, že chci za předsedu MS Hynka. Jednak rozvedl na schůzi detailněji svoji kandidátskou řeč (Kuba samozřejmě taky), druhak nabízí koncept, který mi je blízký. Jsme tu, abychom pracovali na zlepšení společného světa. O tom je politika. A tu máme dělat. Kuba nabízí spíše setrvání, případně lehce abstraktní cíle. Hynek nabízí pro mne jasný koncept rozdělení kompetencí, efektivní způsob fungování a nastavení cílů na další komunální volby. To bych očekával od lídra Olomouckého MS.
Svůj hlas dám jemu.

Píšu to proto, že vnímán jako důležité si uvědomit, jakých cílů chceme dosáhnout. Zda chceme setrvat v poklidu a využívat celostátního mediálního obrazu Pirátské strany (náš výsledek v Olomouci mohl být mnohem lepší), nebo se posunout o level výš a využít náš skvělý potenciál k posílení našich pozic a kompetencí.

Pokud vnímáte jako já, že předseda má být též lídr a vizionář, volte Hynka.

Pokud chceme změnu venku, musí nastat též u nás.
A teď je ta příležitost.

Odpovědnost je na nás.

Přeji dobrou volbu.
Der Mann ohne Eigenschaften

Tomáš Svoboda
733 252 652
Uživatelský avatar
Milos.Zmeskal
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 976
Registrován: 11 črc 2012, 21:31
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 986 poděkování
Dostal poděkování: 952 poděkování

Re: MF Olk-Ol 27/2018 Volba předsednictva

Příspěvek od Milos.Zmeskal »

Rozprava byla ukončena, prosím o napomenutí.
OFFTOPICA co horoskop?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Milos.Zmeskal za příspěvky (celkem 2):
Tomas.Svoboda, Jan.Bednarik
"Společnost mě nenávidí a já nenávidím ji. Její pravidla mě omezují, hodlám je porušit." James Cole
XOLK! XOLK! XOLK!

OFFTOPIC
73I 464 9IO
fb.com/milhauzz18
Uživatelský avatar
Tomas.Svoboda
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 667
Registrován: 22 lis 2014, 08:03
Profese: osvč
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 906 poděkování
Dostal poděkování: 447 poděkování

Re: MF Olk-Ol 27/2018 Volba předsednictva

Příspěvek od Tomas.Svoboda »

Děkuji Miloši. Napomenutí jistě pomůže. Horoskop zde. https://www.facebook.com/transformotorM ... 9467422073
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Svoboda za příspěvky (celkem 2):
Milos.Zmeskal, Jan.Bednarik
Der Mann ohne Eigenschaften

Tomáš Svoboda
733 252 652
Uživatelský avatar
Milos.Zmeskal
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 976
Registrován: 11 črc 2012, 21:31
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 986 poděkování
Dostal poděkování: 952 poděkování

Re: MF Olk-Ol 27/2018 Volba předsednictva

Příspěvek od Milos.Zmeskal »

Rád jsem pomohl. Doufám, že tě to jako stávajícího místopředsedu a kandidáta donutí přečíst si aspoň jednací řád, když už ti nestačí úvodní příspěvek s jasně danými termíny.
Ještě doplním, že Lucie si spletla vlákna, takže její přijmutí nominace je zde:
viewtopic.php?p=586388&fbclid=IwAR1Wu7z ... sw#p586388
OFFTOPICJe to nějaké divné, můj "oblíbený" astrolog má jiné závěry. Úplně to mě působí, jakoby měl každý odborník na astrologii jiný názor. https://www.youtube.com/watch?v=CsWKkTQJK7c
"Společnost mě nenávidí a já nenávidím ji. Její pravidla mě omezují, hodlám je porušit." James Cole
XOLK! XOLK! XOLK!

OFFTOPIC
73I 464 9IO
fb.com/milhauzz18
Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Administrativní odbor
Příspěvky: 2788
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 6105 poděkování
Dostal poděkování: 7195 poděkování

Re: MF Olk-Ol 27/2018 Volba předsednictva

Příspěvek od Jan.Bednarik »

Při dnešní diskusi s kandidáty na předsedu MS jsme s Jakubem řešili, jak si představuje rozvoj Pirátů v Olomouci, pořádání akcí, apod. a s Hynkem jsme řešili politické fungování MS se zastupitelským klubem. Myslím si, že obojí jsou důležitá témata pro následující dva roky. Tak prosím kandidáty, pokud budou dodávat ještě záverečnou řeč, jestli by se mohli vyjádřit i k té oblasti kterou jsme s nimi nediskutovali.

„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • člen a dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
RV (11/2019–3/2023) • předseda OLK (6/2018–11/2019) • místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Uživatelský avatar
Michaela.Nepejchalova
Kontrolní komise
Příspěvky: 2426
Registrován: 12 led 2016, 14:28
Profese: sociální pracovnice
Bydliště: Praha 4
Dal poděkování: 10857 poděkování
Dostal poděkování: 4881 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF Olk-Ol 27/2018 Volba předsednictva

Příspěvek od Michaela.Nepejchalova »

Hlasovani bude zahajeno dnes v 10:00, najdete ho zde.

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

správce FB a Twitteru MRT Návykové chování
What mind-bogglingly pathetic and emotionally stunting little rules they make up. - Graham Chapman
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing. - Edmund Burke

Uživatelský avatar
Michaela.Nepejchalova
Kontrolní komise
Příspěvky: 2426
Registrován: 12 led 2016, 14:28
Profese: sociální pracovnice
Bydliště: Praha 4
Dal poděkování: 10857 poděkování
Dostal poděkování: 4881 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF Olk-Ol 27/2018 Volba předsednictva

Příspěvek od Michaela.Nepejchalova »

Hlasovani bylo ukonceno, hlasovalo 17 lidi, tedy pro postup bylo treba ziskat minimalne 9 hlasu. Kuba ziskal 11 a Hynek 10, do 2. kola tedy postupuji oba. 2. kolo hlasovani bude zahajeno neprodlene a potrva 48 hodin, tzn. do stredy 7.11. 23:00.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Nepejchalova za příspěvky (celkem 2):
Jan.Bednarik, Tomas.Svoboda

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

správce FB a Twitteru MRT Návykové chování
What mind-bogglingly pathetic and emotionally stunting little rules they make up. - Graham Chapman
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing. - Edmund Burke

Uživatelský avatar
Michaela.Nepejchalova
Kontrolní komise
Příspěvky: 2426
Registrován: 12 led 2016, 14:28
Profese: sociální pracovnice
Bydliště: Praha 4
Dal poděkování: 10857 poděkování
Dostal poděkování: 4881 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF Olk-Ol 27/2018 Volba předsednictva

Příspěvek od Michaela.Nepejchalova »

2. kolo bude zahajeno ve 23:00 a najdete ho zde.

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

správce FB a Twitteru MRT Návykové chování
What mind-bogglingly pathetic and emotionally stunting little rules they make up. - Graham Chapman
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing. - Edmund Burke

Uživatelský avatar
Tomas.Svoboda
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 667
Registrován: 22 lis 2014, 08:03
Profese: osvč
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 906 poděkování
Dostal poděkování: 447 poděkování

Re: MF Olk-Ol 27/2018 Volba předsednictva

Příspěvek od Tomas.Svoboda »

Tak jak jsme dopadli?
Der Mann ohne Eigenschaften

Tomáš Svoboda
733 252 652
Uživatelský avatar
Vlastimil.Bednarik
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 425
Registrován: 10 bře 2018, 12:28
Profese: Sabatikl
Dal poděkování: 396 poděkování
Dostal poděkování: 420 poděkování

Re: MF Olk-Ol 27/2018 Volba předsednictva

Příspěvek od Vlastimil.Bednarik »

John Lennon
"pokud to nedopadlo dobře, tak ještě není konec"
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vlastimil.Bednarik za příspěvek:
Tomas.Svoboda
Zamčeno

Zpět na „Místní fórum Olomouc“