MF Olk-Ol 8/2018 Primární volby - představení kandidátů

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů místního sdružení.

Moderátoři: PKS Olomoucký kraj, Administrativní tým - OlK, Krajsti predsedajici, PMS Olomouc

Pravidla fóra
  • Na tomto fóru se vyhlašují závazná hlasování místního fóra. Hlasovat mohou pouze členové místního sdružení.
    • Na tomto fóru se vyhlašují závazná hlasování místního fóra. Hlasovat mohou pouze členové místního sdružení.
    • Do tohoto fóra vidí a přispívají členové místního sdružení a jeho registrovaní příznivci (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
    • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.
  • Do tohoto fóra vidí a přispívají členové místního sdružení a jeho registrovaní příznivci (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.
Uživatelský avatar
Hynek.Melichar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 300
Registrován: 24 led 2018, 11:13
Profese: odborný asistent na FF UP
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 309 poděkování
Dostal poděkování: 646 poděkování

MF Olk-Ol 8/2018 Primární volby - představení kandidátů

Příspěvek od Hynek.Melichar »

Přátelé,

na základě dohody ze včerejší schůze kandidátů zakládám toto vlákno pro představení pirátských kandidátů do podzimních komunálních voleb v Olomouci. Přibližně za 4 týdny proběhnou primárky (fyzicky s hlasovacími lístky), které budou součástí schůze MS Olomouc vycházející na začátek dubna (to se ale bude otevírat PiCOlo, takže přesný termín ještě upřesníme). Z primárek by potom mělo vzejít pořadí kandidátů. Prosím všechny kandidáty, aby se v tomto vlákně představili nejpozději do následující schůze MS 15. 3. Před primárkami ještě proběhne osobní představení a „grilování“ kandidátů.
---------------
Kandidátka (45):
Lídr (1):
1. : Hynek Melichar - představení
Čelo (7):
Další (36):

Kandidáti:
Viktor Tichák - představení (čelo)
Vítězslav Řepka - představení
Jan Bednařík - představení (čelo)
Vlastimil Bednařík - představení (čelo)
Tomáš Svoboda - představení (čelo)
Jakub Knápek - představení (čelo)
Vlastimil Efraim - představení
Miloš Zmeškal - představení (další pozice)
Jakub Nepejchal - přestavení
Naposledy upravil(a) Hynek.Melichar dne 07 bře 2018, 13:57, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Hynek.Melichar za příspěvky (celkem 3):
Jan.Bednarik, Vlastimil.Bednarik, Dominik.Burget
"But I tried, didn't I? Goddamnit, at least I did that." Randle P. McMurphy, One Flew Over the Cuckoo's Nest

předseda MS Olomouc
předseda zastupitelského klubu Piráti a Starostové Olomouc
člen KMČ 18 Olomouc - západ
Uživatelský avatar
Hynek.Melichar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 300
Registrován: 24 led 2018, 11:13
Profese: odborný asistent na FF UP
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 309 poděkování
Dostal poděkování: 646 poděkování

Re: Komunální volby - představení kandidátů před primárkami

Příspěvek od Hynek.Melichar »

Dovolte mi tedy, abych to za sebe odstartoval:

Mgr. Hynek Melichar, Ph.D.

Jmenuji se Hynek Melichar a narodil jsem se před pětatřiceti lety v Olomouci, kde tou dobou ještě stálo u Terezské brány sousoší Gottwalda s Leninem a v tramvajích visely plechové kasičky na jízdné. V dětství jsem byl rodinou deportován do Brna, kde jsem v roce 2001 maturoval na Klasickém gymnasiu. V tomtéž roce jsem se navrátil do rodného města a následujících 17 let mého studijního a posléze profesního života je spojeno s Katedrou politologie a evropských studií FF UP v Olomouci, kde jsem získal magisterský a posléze i doktorský titul. Od roku 2010 jsem na katedře zaměstnán, nejdříve jako asistent, poté jako odborný asistent se specializací na mezinárodní vztahy a bezpečnostní studia. Mám za sebou celou řadu zahraničních studijních, výukových a výzkumných pobytů v Irsku (studium na University of Limerick 2004), Severním Irsku, Británii, Nizozemsku, USA, Tádžikistánu a dalších zemích. Jsem autorem několika odborných článků a prozatím jedné monografie (1url.cz/otc1G). Na ČT24 komentuji problematiku terorismu a boje proti němu. Mimo to mám mnoho koníčků, na které ne vždy zbývá čas: historie Olomouce, dějiny architektury, divadlo (v divadle jsem prakticky vyrostl), Urbex, deskovky, Geocaching, kolo, fotbal… a další.

K Pirátům mě přivedlo znechucení současnou politickou scénou nejen na celostátní, ale i lokální úrovni, přičemž Piráti pro mě byli z hlediska programu a ideálů jasnou a jedinou volbou pro vstup do politiky. Nejsem hnán osobními ambicemi, ale upřímnou snahou nezůstávat pasivní a něco kvalitativně změnit, a proto se rád stanu kandidátem Pirátů v nadcházejících komunálních volbách. K Olomouci mám celoživotní vztah a rád přispěji k jejímu pozitivnímu rozvoji. Své ideje a cíle jsem už shrnul v jiném vláknu, ale rád je připomenu:
- Zachování svébytnosti a genia loci historické Olomouce. Proti nesmyslům v územním plánu a megalomanským projektům.
- Olomouc jako kulturní město – podpora kulturních akcí.
- Participativní rozpočet a obecně větší zapojení obyvatel do rozhodování (inspirace např. https://damenavas.brno.cz).
- Olomouc moderní (mobilní a online aplikace zjednodušující život ve městě a vyřizování na úřadech)
- Stop nesmyslným nákupům (stadiony) a pronajmům (Namiro) ze strany města. Účelnější vynakládání s finančními prostředky.
- Stop korupci, klientelismu a léta pěstěným mafiánským vazbám.
- Olomouc jako univerzitní město. Jako zaměstnanec UP chci maximální propojení univerzity a města (což už se naštěstí díky lidem jako je Petr Bilík celkem daří).
- Z hlediska své profese (odborný asistent na KPES FF UP) a odborného zaměření (mezinárodní vztahy) taktéž zahraniční vztahy.
Celkově vzato tedy podporuji Olomouc historickou, kulturní a univerzitní, kde se smysluplně nakládá s finančními prostředky a kde obyvatelé participují např. na rozhodnutích, jaký projekt podpořit. Jako někdejší Brňák jsem taktéž sledoval (a dodnes trochu sleduji) tamní komunální politiku, takže mám možnost srovnání a případné inspirace.

Nejkompetentnější se cítím pro oblasti (odbory) školství, kultury, evropských projektů a zahraničních či vnějších vztahů
"But I tried, didn't I? Goddamnit, at least I did that." Randle P. McMurphy, One Flew Over the Cuckoo's Nest

předseda MS Olomouc
předseda zastupitelského klubu Piráti a Starostové Olomouc
člen KMČ 18 Olomouc - západ
Uživatelský avatar
Viktor.Tichak
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 1091
Registrován: 04 úno 2018, 20:55
Profese: odborný asistent na FF UK
Dal poděkování: 1231 poděkování
Dostal poděkování: 1561 poděkování

Re: Komunální volby - představení kandidátů před primárkami

Příspěvek od Viktor.Tichak »

Mgr. Viktor Tichák

Jmenuji se Viktor Tichák, je mi 28 let, pracuji a doktorsky studuji na Filozofické fakultě Univerzity Palackého. Na rozdíl od Hynka jsem docela přespolní, minimálně ze zmíněného historického hlediska, protože jsem se narodil v Neředíně, svoje trvalé bydliště jsem pak ale záhy i s rodinou změnil na Olomouc-Střed, kde jsem migroval mezi exulanty a národními obrozenci (Komenského, Dobrovského).

Pirátský program se na komunální úrovni dá prosazovat nejjednodušeji, proto si myslím, že tam na nás mnozí olomoučtí mafiáni a šedé eminence čekají, jistě se moc těší. (bod antikorupční)

Mojí předností je, že jsem týmový hráč. Ne že bych se bál zodpovědnosti, ale je to přeci jen pirátskou podstatou, být demokratičtí (ať už jen vnitrostranicky, nebo přímo) i ve věcech, kde si jiní suverénní zastupitelé dělají to, co se jim zrovna hodí, co jim přinese víc peněz nebo co mamince kamaráda postaví dům. Tedy - jsem moc rád, že se už nyní chováme koaličně, že respektujeme pluralitu názorů a že jdeme do voleb jako suverénní partner spřátelených subjektů, kteří, jak v posledním volebním období ukázali, jistě nepatří k olomouckému Mordoru (ne, nemyslím Moravskou domácí restauraci). Snažím se lidi i společnost spojovat, což ovšem neznamená, že volím cestu nejmenšího odporu a neumím jít do konstruktivního konfliktu. Idealista však jsem - a taky hnidopich, možná proto by mě časem někteří kolegové neměli rádi. Ale svou nehynoucí kritiku myslím vždy konstruktivně. (bod demokratický)

Něčemu možná však přece rozumím. Byl jsem tři roky členem ekonomické komise Akademického senátu FF UP, mám tedy jistý vhled do záležitostí finančních, vím, jak fungují (v mnohém přidáme "ne-") rozpočty a vždy hledám mezery, "kudy to teče". (bod ekonomický)

Z Hynkových témat si, jak jsme si již řekli osobně i zde v jiném vláknu písemně, mohu vzít mnohé za své, především kterak prezentovat Olomouc jako univerzitní město a dělat z něj český Heidelberg nebo Oxford, využít potenciálu studentů a mladých absolventů, dát jim příležitost ve výběrových řízeních. (bod prestižní)

Stal-li bych se zastupitelem, chtěl bych se věnovat i podstatnému rozšíření e-governmentu (zavedení "objednávání" na úřad je hezké, proč jsou však např. dnes termíny až do půlky dubna plné (za 14 dní mi totiž končí platnost ŘP)...). (bod elektronický)

Velmi důležité je pro mě zahraničí, v seznamu partnerských měst mi chybí Rakousko. Před 5 lety vzniklo v Olomouci Rakouské centrum, jehož jsem pracovníkem (financované rak. ministerstvem pro vědu a výzkum), podotýkám že je jediným rakouským centrem v ČR, jedním ze 4 center v Evropě. (bod zahraniční)

A v neposlední řadě mi nedá spát olomoucké územní plánování. V historických intencích si myslím, že je také potřeba jednat o (brzy či již bývalých) vojenských budovách jako je archiv na náměstí Republiky nebo naproti stojící největší budova bývalé olomoucké pevnosti, objekt hanáckých kasáren. Jak se může stát, že po dokončení kontroverzních oprav tř. 1. máje vyjde zpráva, že na jaře před hotelem Palác, kousek od námi známého podniku Zkouška, zasadí strom. Chápu-li to správně, rozbijeme novou dlažbu, abychom ukázali, jak ekologicky umíme smýšlet? Proč ten strom nebyl v původním plánu? Nemyslím si, že "schůze s občany na téma XY", jejíž konání je vyvěšeno na úřední desce a pod čarou v Olomouckých exradničních listech, je v dnešní době vhodná. Co všechno naplaví olomoucké náplavky? (bod stavební)

Tedy 7 bodů. Naštěstí jsem nedefinoval maximální počet, tak aspoň něco. Omlouvám se za obsáhlost svého projevu - ze statistiky mezi svými studenty vím, že většina by přestala číst už někde u "je mi 28 let", takže děkuju za dočtení! :)

Wenn dir ein Vogel aufs T-Shirt kackt, ärgere dich nicht. Freue dich, dass Kühe nicht fliegen können...

dosluhující předseda XOLKu (v rezignaci)
zastupitel v Olomouci
viktor.tichak(at)pirati.cz, OFFTOPIC777 152 528

Uživatelský avatar
Vitezslav.Repka
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 77
Registrován: 30 říj 2017, 18:55
Profese: učitel
Dal poděkování: 103 poděkování
Dostal poděkování: 93 poděkování

Re: Komunální volby - představení kandidátů před primárkami

Příspěvek od Vitezslav.Repka »

Mgr. Vítězslav Řepka

Je mi 28 let a momentálně učím na ZŠ Heyrovského v Olomouci - pracovní činnosti a informatiku. Jsem absolventem UPOL v oboru Základy technických věd a informačních technologií + geografie. Pocházím z obce Bělkovice-Lašťany a od srpna bydlím v Olomouci, takže mi Olomouc byla vždy blízká (i proto, že jsem tu studoval SŠ a VŠ) a je to má srdcovka.

V roli zastupitele bych se zaměřil na několik aspektů:
Správné fungování - transparentnost, vnitřní i vnější komunikace, efektivní financování
- STOP: nesmyslné projekty, skryté a nevýhodné zakázky, korupce, lobbing, nesmyslné vyhlášky
Školství - podpora kvalitního vzdělávání, vhodné financování a podpora účelných projektů, Olomouc jako studentské město - obrovský potenciál
Kultura - realizace multifunkční haly nebo prostor pro větší kulturní akce - přitáhnutí zahraničních interpretů a akcí (momentálně nejsou vhodné prostory)
Piráti - pozitivní prezentace Pirátské strany, které může pomoci v dalších parl. volbách a do senátu, získání nových kvalitních členů a příznivců (odborníci, oborová diferenciace)
Město - úprava intravilánu a zbavení se "šedých" míst, kvalitní dopravní komunikace a jejich okolí, modernizace, e-government, parkování, doprava - např. senioři zdarma v MHD, podpora obchodu a průmyslu, oživení centra (podpora obchodníků, kultury a trhů), péče o historické budovy a ráz města
Turismus - propagace a prezentace města v ČR a ve světě, ubytovací kapacity, pořádek a bezpečí
Veřejnost - oboustranná komunikace, získání podpory a důvěry pro radnici a Piráty

Moje role - snaha o dosažení výše zmíněného (+ další užitečné a prospěšné věci), služba veřejnosti, dohled nad hospodařením, podpora pirátských myšlenek a mechanismů, slušnost a suverénnost vystupování, dělat věci pravdivě, otevřeně a pro svobodu obyvatel

Děkuji za případnou podporu :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vitezslav.Repka za příspěvky (celkem 7):
Hynek.Melichar, Nela.Melicharova, Jan.Bednarik, Tomas.Svoboda, Viktor.Tichak, Jakub.Knapek, Vlastimil.Bednarik
Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Administrativní odbor
Příspěvky: 2789
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 6106 poděkování
Dostal poděkování: 7198 poděkování

Re: Komunální volby - představení kandidátů před primárkami

Příspěvek od Jan.Bednarik »

Jan Bednařík

Jmenuji se Jan Bednařík a je mi 32 let. Narodil jsem se v Olomouci, a krom studií, kdy jsem napůl bydlel v Brně, žiji celý život v Olomouci. Olomouc je pro mě srdcovka. Založil jsem tu rodinu, a chtěl bych, aby Olomouc zůstala krásným místem pro život i pro další generace.

Maturoval jsem na SPŠ Elektrotechnické v Olomouci. Studium Elektrotechniky na VUT v Brně a Informatiky na UP v Olomouci jsem nedokončil a věnoval jsem se práci v oblasti návrhu architektury a vývoje komplexních počítačových aplikací a systémů. Profesně mám k politice daleko, ale měl jsem díky profesi možnost spolupracovat s lidmi jako Michal Bláha. Nemám v Olomouci podnikatelské zájmy, ani pracovní vazby, tak na mě nikdo nemůže pracovně či ekonomicky tlačit. To mi dává jistou volnost v tom, že je mi jedno, koho, při práci v zastupitelstvu a při upozorňování na nekalé praktiky, naštvu.

Mojí prioritou v zastupitelstvu je transparence. Myslím si, že to je nejlepší způsob, jak narušit, a z dlouhodobého hlediska výrazně omezit či zcela eliminovat, místní politicko-podnikatelsko-mafiánské vazby. Konkrétní opatření:
* podmínit platnost smluv zveřejněním v Registru smluv i pro smlouvy městských firem, které mají ze zákona výjimku (akciovky)
* zvěřejňovat maximum informací podléhajících zákonu o svobodném přístupu k informacím, aby si je každý občan mohl dohledat, bez zbytečné administrativy podání a vyřízení žádosti
* zavést Registr lobbistických kontaktů města Olomouce

S tím jde ruku v ruce práce hlídacího psa městského rozpočtu, aby nám peníze netekly do kanálů typu Aquapark, Namiro, a aktuálně třeba stadion Sigmy. A také zapojení občanů formou participativního rozpočtu. Když se občané budou moci podílet, budou se přirozeně i více zajímat, za co se utrácí.

Prošel jsem si několika zájmovými kroužky v DDM Olomouc, a taky několika sportovními oddíly či spolky. Podporu různých organizací, spolků, atp., které se věnují volnočasovým aktivitám mládeže, považuji za velmi důležitou. Mimo jiné kvůli prevenci sociálně-patologických jevů, které mají dopad na celou společnost a kriminalitu v Olomouci. Olomouc je nejbezpečnějším městem nad 100 tisíc obyvatel (i oproti spoustě menších měst) a tohle prvenství stojí za to zachovat.

Olomouc je město, které má duši. A tu je třeba chránit, ať už se jedná o ochranu městské památkové rezervace proti nepřiměřeným zásahům, tak o podporu Olomouce jako města univerzitního, kulturního, turistického, atp. Chci se aktivně podílet na tom, aby se tu nesmyslně nekácely staleté stromy, a místo nich stavěly mrakodrapy.

Děkuji za vaši podporu.

„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • člen a dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
RV (11/2019–3/2023) • předseda OLK (6/2018–11/2019) • místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Uživatelský avatar
Vlastimil.Bednarik
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 425
Registrován: 10 bře 2018, 12:28
Profese: Sabatikl
Dal poděkování: 396 poděkování
Dostal poděkování: 420 poděkování

Re: Komunální volby - představení kandidátů před primárkami

Příspěvek od Vlastimil.Bednarik »

Ing. Vlastimil Bednařík

Narodil jsem se v Olomouci, kde stále bydlím. Podrobný profesní životopis je umístěn na webových stránkách Puncovního úřadu v sekci povinných informací. Pracoval jsem „dole“, jako pomocný lesní dělník, uklízeč, muž v domácnosti, ale i docela „nahoře“, jako hlavní technolog úpravy kalhot H.I.S., ředitel zlatnické firmy a nedávno jako statutární zástupce Puncovního úřadu.

K tomu podrobněji: v roce 2012 z důvodů úspor ve státní správě vedení úřadu zrušilo bez problémů fungující olomouckou expozituru Puncovního úřadu, kterou jsem pomáhal vybudovat a ve které jsem pracoval od r. 1994. A to jen proto, aby nemuseli být propuštěni nadbyteční úředníci z pražského centra. Pracovně jsem byl převelen do Brna jako ředitel odboru Morava. Řídil jsem Brno, Ostravu, Plzeň a Tábor. Posléze jsem byl pověřen i řízením celého provozu zkušebnictví v Praze. Připravoval jsem se na funkci předsedy Puncovního úřadu, na kterou jsem byl na základě kvalitní předchozí práce navržen a pracovníky vrcholného vedení připravován a na ministerstvu byl také takto představen. Po 17 měsících v Praze jsem se rozhodl ve výběrovém řízení na funkci předsedy nekandidovat.
Státní správu mám prošlápnutou od řadového pracovníka až po pracovníka vrcholného vedení. Zákon, tím myslím služební zákon pro celou státní správu, se pěkně čte a vypadá transparentně. Strom života je však košatý, ve formálním souladu se zákonem lze skrze výběrová řízení přijímat předem vybrané a nepohodlné vyhazovat, bez jejich možnosti se odvolat. Sám jsem psal svou část protikorupčního programu. Jen papír, vlk se nažral, koza je celá a tuční. Dobrou znalost „kuchařky státního úřednictva“ Vám, Pirátům, nabízím. Znám postupy a metody manipulace.

Obyvatelé našeho města nejsou škodná, kterou si auta odloví. Chybí přechody pro chodce i kruhové objezdy. Jako zastupitel se můžu starat o to, čemu rozumím. Bydlím v ulici Okružní, kterou spravuje KMČ č. 13. Zamýšlím opět prosadit obyčejný bíle nalajnovaný přechod pro chodce na ul. Hněvotínské v křižovatce ulic Okružní – Hněvotínská. Přechod byl zrušen v r. 2015, a ač se zastupitelstvo dušovalo, že vše napraví, přechod stále citelně chybí. To, že město vyjednává se společností Kaufland nějakou participaci nákladů na tam plánovaný kruhový objezd, je úsměvné. Dále chci popohnat zbudování kruhového objezdu v křižovatce Okružní – I. P. Pavlova.

Územní plán - proč město vlastně změnilo územní plán a staví se nová bytová čtvrť- Rezidence Hněvotínská s „problémem heliport“. Kvůli komu, kvůli čemu, má být heliport přesunut na letiště? Kudy nově pojede sanitka a jak se prodlouží dojezdová doba, když jde o minuty, o život člověka? Co je přednější?
Hřbitov na Nové ulici je v části přiléhající k nové výstavbě Rezidence oddělen jen drátěným poškozeným a trvale poškozovaným plotem. Budu prosazovat zbudování řádného kamenného plotu. Hřbitov nemusí být volně přístupný prostor pro nudící se mládež ze vznikající zástavby.
Proč byla společnosti Kaufland umožněna další výstavba na Tabulovém vrchu, když tento opakovaně nestandardně využívá tzv. malou EIA, kdy není ve všech ohledech posuzován vliv na životní prostředí? Město Olomouc přitom patří mezi rekordmany v prodejní ploše na jednoho obyvatele, jsme dvojnásobní průměru ČR, smutné čelní místo. Další prodejnu společnosti Kaufland vlastně ani moc nepotřebujeme.

Chci se zúčastnit v budoucnu připravovaných změn územního plánu. Nebudu s vrchnostenskou povýšenosti odbývat zvídavé občany s tím, ať si vše sami ohlídají včetně vyvěšení záměrů na úřední desce. O nás bez nás pro mne neplatí. Všechny důležité informace o změnách, které zastupitelstvo města připravuje, nesmí proto k občanům doputovat v tichosti a až po letech s tím, že se měli starat dřív, pozdě bycha honit. O důležitých záměrech města týkajících se bezprostředního života lidí chci tyto zavčas informovat tak, aby mohla proběhnout diskuze. A až potom nechť následuje proces rozhodnutí zastupitelstva schválením záměru. Tak pomohu zohlednit vůli obyvatel.
Po svěšení dokumentu z úřední desky musí být tento pro všechny snadno dohledatelný.

Spojení se zastupitelstvem města a s jeho propletencem pracovně obchodních a soukromých vtahů nemám. Puncovní úřad je podřízen Ministerstvu průmyslu a obchodu. Místní komerčně obchodní páky využitelné k nějakému ovlivňování mne jsou proto dost omezené, např. můj majetek je v souladu se zákonem zveřejněn v registru vedeném Ministerstvem vnitra. Transparentnost mi nevadí. A jediné přímé spojení s městem, které jsem si v letech 1994 – 2012 doslova hýčkal a opatrovával, bylo připojení na pult centrální ochrany PČR.
Oko vidí, ucho slyší. Rád vykutáleným konzumentům dopřeji zhořknutí z našich kapes vyvedených sladkých koláčků, vždyť z nás mají srandu. Doslova si o změnu říkají. Tak jim jejich přání splňme.

Omezování MHD z důvodů nedostatku řidičů s argumentem jejich malých platů jsem slyšel již před pár lety, když byly redukovány noční spoje. K ceně vstupenky např. v Bounty Rock Cafe u Hlavního nádraží je tak nutné připočíst další peníz na taxi. Na opačný konec města MHD již nejede v době, kdy koncert ještě neskončil. A mladí odcházející z diskotéky si, dle vyjádření města, mají brát taxi. Prý pro svou bezpečnost. A nechodit v noci parkem. Pro svou bezpečnost. Zvláštní postoj k našim dětem. Chci, aby bezpečnost byla samozřejmostí a ne placeným nadstandardem, přepychem.

Přenosné květináče na Horním náměstí se stále jen řeší a řeší. Chci změnit plochu rozpálených dlažebních kostek na atraktivní místo k setkávání nás, obyvatel. A posadíme se i na více laviček.

Předzahrádky, to je další evergreen. Provozovatelé si právem stěžují, úřední šiml rok od roku řehtá hlasitěji. Zasadím se o to, ať jako město vytvoříme, když už ne přímo pobídky, tak alespoň přátelské prostředí s minimem času obcházet dotčené úředníky a sčítat a sčítat všechny zákonné lhůty k vyřízení. Prázdná náměstí a prázdné ulice nejsou lákavé pro nikoho.
Ve vyhřátém městě v letních víkendech absence automatů na vodu asi nikomu nevadí, mně ano.

Hlavní třídy, např. Masarykovu, Kosmonautů, navrhnu osadit lavičkami. Občané nám poděkují za možnost si chvíli oddechnout, byť jdou, námi shlédnuto, jen kousek s nákupem.
Do parků chci prosadit další lavičky. Sportovci na lajně je nepotřebují a sedět v trávě je prima, pokud nevozíte kočárek, nehlídáte vnoučata, nebo neděláte aktivně jógu.

Cyklostezky. Mne nezajímá, proč něco nejde. Mne zajímá, co můžu a hlavně mám udělat pro to, aby to šlo. Je to naše město, a co dopustíme, s tím budeme žít.

Děkuji za podporu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vlastimil.Bednarik za příspěvky (celkem 8):
Jan.Bednarik, Vitezslav.Repka, Viktor.Tichak, Nela.Melicharova, Hynek.Melichar, Tomas.Svoboda, Jakub.Knapek, Garch
Uživatelský avatar
Tomas.Svoboda
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 667
Registrován: 22 lis 2014, 08:03
Profese: osvč
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 906 poděkování
Dostal poděkování: 447 poděkování

Re: Komunální volby - představení kandidátů před primárkami

Příspěvek od Tomas.Svoboda »

Jmenuji se Tomáš Svoboda, je mi 44 let.

Narodil jsem se v Zábřeze a dětství prožil v Mohelnici.
Mám klasické gymnázium, část vojenské školy, uměleckou školu sklářskou a soukromou grafickou.
Pocházím z rodiny lékaře (dědeček) a architekta (otec). Hodně jsem cestoval autostopem po světě, především jižní země. Žil jsem nějakou dobu i v Londýně, cca 5 let. Tam jsem pracoval v atelieru sochaře (head of fine art and sculpture at the Royal Academy Schools) a později jsem měl svou živnost na restaurování a design interieru (což byla většinou radostná práce v montérkách).

Též jsem pracoval v obchodním světě, ať už to byly finské RTG a 3D zobrazovací technologie pro stomatologické kliniky, kdy jsem budoval obchodní síť v Praze a na Slovensku, teď jsou to třeba úvěry na bydlení.

Vždy mne zajímalo, jak vlastně lidé fungují, co to je za bytosti, odkud přicházejí, proč se tak chovají a kam jdou potom. Myslím, že jsem na to přišel. :)

Jsem rozhodně extrovert a nebojím se být vidět. Vždy jsem byl ochráncem slabých a bojovníkem proti nespravedlnosti, která je vždy jen úhlem pohledu na danou situaci.

Po 25 letém okruhu mne cesta zavedla zpět na Moravu, do Olomouce, kde jsem vstoupil do Pirátské strany, taky trochu proto, že jsem měl dojem, že to tady v té Olomouci kluci dělají blbě. :) Jsem tady doma.

Logicky jsem se tedy ocitl v politice, s čímž jsem nikdy nepočítal. Politika mne nikdy nijak nepřitahovala a nerozuměl jsem spoustě věcí. To platí i teď.

Přesto hodlám kandidovat a budu výraznou pomocí.

Co přináším a čemu se chci věnovat?

Především vnesení jiných, lepších způsobů fungování do naší současné politiky města.
Zrovna před pár dny jsem sledoval na zastupitelstvu, jak čest a pokora jsou vysmívány a jak rozumné argumenty jsou přehlíženy.

- kvalitní plnohodnotný život je ten hlavní cíl.
- chtěl bych především prosazovat transparentnost, s tím spojený vhled obyčejných lidí do mechanismů rozhodování o veřejných věcech. Participace.
- jednoduchý a srozumitelný způsob komunikace mezi zastupitelstvem a občany, na obě strany, ať už pomocí moderních technologií nebo současných medií.
- podporu již fungujících způsobů kultivované politiky.
- podpora odpovědného hospodaření je zásadní.
- podpora péče a rozumného využití již existujícího vybavení města, není nutné stále stavět a modernizovat. Ten krásný Genius loci se rodí dlouhý čas. Spousta objektů i míst se dá opět využít a nemusí to být komerční využití.
- otevřít Olomoucký Speakers' Corner
- mnoho lidí sní o již neexistujících lokalitách a místech, vodopády v parku, koupaliště TJ Lokomotiva, etc. Participativní způsob obnovy veřejných prostor.
- universita propojená s každodenním životem města jako zdroj a současně nástroj efektivního způsobu vnášení světla do stínu strachu a pochybností.
- máme vše co potřebujeme, jen to správně používat.
- budu otevřeně vystupovat proti korupci a aroganci moci.

Jednoduše stát na světlé straně Síly, spojit energii a podporovat se navzájem.

Slovo podpora je u mne klíčové. Nebudu vymýšlet nic nového, hodlám podpořit svou silou to, co už tady je a pomoci tak k prosazení ideálů společného spokojeného města.
Konec vysílání.
Der Mann ohne Eigenschaften

Tomáš Svoboda
733 252 652
Uživatelský avatar
Jakub.Knapek
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 99
Registrován: 17 úno 2018, 13:30
Profese: SŠ učitel (Gymnázium Olomouc-Hejčín)
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 315 poděkování
Dostal poděkování: 136 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Komunální volby - představení kandidátů před primárkami

Příspěvek od Jakub.Knapek »

Věci mají mít smysl

Kdo jsem?
Jakub Knápek, ženatý, hrdý táta dvou kluků. Vystudovaný elektrikář (SPŠE Olomouc), nedostudovaný informatik (VUT Brno), úspěšný absolvent UPOL v oboru Anglická a španělská filologie. Učitel angličtiny na gymnáziu Hejčín bojující proti stádnosti a podporující kritické myšlení. Muzikant, amatérský kuchař, milovník kvalitních nápojů a dobrých věcí vůbec.

Proč do politiky?
Ve svých 43 letech jsem si řekl, že je čas přestat nadávat a začít něco dělat. A taky třeba proto, abych šel příkladem všem, kterým opakovaně říkám, aby se ozvali, když jim něco vadí - ať to jsou moje děti, studenti nebo přátelé.

Proč Piráti?
Protože transparentnost. Politika je věcí všech, a všichni občané by měli mít právo vidět politikům pod ruky. Transparentní politika = dohledatelná zodpovědnost.

Proč kandidatura?
Oslovil mě Tomáš. Po krátkém váhání jsem si řekl, že nabídnu svoji pomoc, i když s politikou nemám žádné zkušenosti. Kandidatura je však zajímavá výzva - k odpovědnosti, spolupráci, změně.

Co umím?
Učit. Analyzovat problémy. Spolupracovat. Být loajální. Říct nahlas svůj názor. Naslouchat. Zastat se ostatních. A držím slovo.


Děkuji za pozornost a případnou podporu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Knapek za příspěvky (celkem 6):
Hynek.Melichar, Tomas.Svoboda, Viktor.Tichak, Vitezslav.Repka, Jan.Bednarik, Vlastimil.Bednarik
XOLK
Zastupitel města Olomouc za koalici Piráti a Starostové
Člen KMČ Nové Hodolany
Člen krajského výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost.
Uživatelský avatar
Vlastimil.Efraim
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2612
Registrován: 11 říj 2009, 23:08
Profese: sekáč
Bydliště: Olomouc, Morava, CZ, EU, Země, Slunce, Mléčná dráha
Dal poděkování: 555 poděkování
Dostal poděkování: 1188 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Komunální volby - představení kandidátů před primárkami

Příspěvek od Vlastimil.Efraim »

Vlastimil Efraim, 33 let, běloch, heterosexuál, služebně jeden z nejstarších olomouckých Pirátů, mormon, šťastně ženatý s ženou, kterou jsem si přivezl z Floridy a taky dle Socanů příživník, tedy živnostník.

Jsem Olomoučák, zde jsem se narodil, vystudoval a podnikám. A proto jdu do komunálních voleb, abych máj srdcový Kocourkov konečně přivedl do 21. století a bojoval za hodnoty, které se pomalu, ale jistě vytrácí.
  • Nejsem žádný všeználek, ale vím co chci a to je aby město bylo pro občany a ne aby občané byli pod taktovkou města, které nemá priority ani dlouhodobé cíle.
  • Zdigitalizovat radnici, aby občan nemusel lítat byrokratický maratón, ale vše vyřešil z pohodlí domova.
  • Udržet historii města nad korporacemi, developními lobisty a papalášskými kmotry..
  • Zprůhlednit magistrát aby pravá ruka věděla, co dělá levá a hlavně vidět do kasičky, do které občané přispívají.
  • Nebát se zavést odpovědnost a kontrolu nad úředníky, aby si Páni na radnici nemysleli, že jsou něco víc, než ostatní měšťané.
  • Otevřít primátorovu kancelář místním refendům.
  • Zefektivnit služby města. Některé služby ještě dodnes fungují dle plánů z minulého režimu.
  • Nebát se přiblížit naše město turistice a ne aby odchodem studentů o prázdninách zde chcípl pes.
A hlavně ukázat lidem, že není třeba být Pirát, ale když se zajímáte o své město, tak všechno jde, když se chce.
Naposledy upravil(a) Vlastimil.Efraim dne 15 bře 2018, 15:39, celkem upraveno 4 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vlastimil.Efraim za příspěvky (celkem 4):
Hynek.Melichar, Vitezslav.Repka, Jan.Bednarik, Vlastimil.Bednarik
Uživatelský avatar
Milos.Zmeskal
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 976
Registrován: 11 črc 2012, 21:31
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 986 poděkování
Dostal poděkování: 952 poděkování

Re: Komunální volby - představení kandidátů před primárkami

Příspěvek od Milos.Zmeskal »

Ahoj,
vše o mě si můžete přečíst na mém profilu.
Do komunálek bych rád kandidoval na zadních pozicích, protože nemám osobní politické ambice, narozdíl od jiných, které chci ale podpořit. Proto dělám to, co dělám.
Děkuji za Váš čas. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Milos.Zmeskal za příspěvky (celkem 6):
Viktor.Tichak, Hynek.Melichar, Vitezslav.Repka, Jan.Bednarik, Tomas.Svoboda, Vlastimil.Bednarik
"Společnost mě nenávidí a já nenávidím ji. Její pravidla mě omezují, hodlám je porušit." James Cole
XOLK! XOLK! XOLK!

OFFTOPIC
73I 464 9IO
fb.com/milhauzz18
Zamčeno

Zpět na „Místní fórum Olomouc“