Žádost o informace o výběrových řizeních do městských firem

Místní sdružení pro Olomouc a okolí


Moderátoři: PKS Olomoucky kraj, Odbor OlK - administrativni, PMS Olomouc

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány.

  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy místního sdružení nebo registrovanými příznivci (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).

  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.

Odpovědět
Uživatelský avatar
Michaela.Nepejchalova
Administrativní odbor
Příspěvky: 2114
Registrován: 12 led 2016, 14:28
Profese: sociální pracovnice
Bydliště: I. P. Pavlova, Olomouc
Dal poděkování: 8960 poděkování
Dostal poděkování: 4157 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Žádost o informace o výběrových řizeních do městských firem

Příspěvek od Michaela.Nepejchalova »

Viktor.Tichak píše: 21 lis 2019, 09:12 Ale aspoň konečně poprvé slyším nějaký návrh. Jak by sis tu svodku konkrétně technicky představovala?
Technicky by bylo ideální najít člověka, kterému všichni třeba jednou do měsíce poskytnou stručný přehled, co by tam mělo být, on to sepíše a hodí na fórum. Něco jako koaliční sekretář/ka :P
Jinak samozřejmě děkuju, že to spolu řešíme .)

namachrovaná pani a samozvaná vůdkyně inkvizice --- 6o7 876 737 --- správce FB MRT Návykové chování
What mind-bogglingly pathetic and emotionally stunting little rules they make up. - Graham Chapman
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing. - Edmund Burke

Uživatelský avatar
Martin.Smida
Mediální odbor
Příspěvky: 3971
Registrován: 12 črc 2012, 07:45
Profese: Kompostář
Bydliště: Majetín
Dal poděkování: 2830 poděkování
Dostal poděkování: 5221 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Žádost o informace o výběrových řizeních do městských firem

Příspěvek od Martin.Smida »

a na jak dlouho vidite to systémové reseni?

abychom se dozvedeli, jakou konkretni praci odvedl nas nominant v dozorci rade, staci prece jedno vlakno na foru. nebo dokonce i jeden prispevek v tomhle vlakne, jako odpoved na interpelaci.

ze to doposud neni ma jen nekolik malo moznych vysvetleni...
Uživatelský avatar
Michaela.Nepejchalova
Administrativní odbor
Příspěvky: 2114
Registrován: 12 led 2016, 14:28
Profese: sociální pracovnice
Bydliště: I. P. Pavlova, Olomouc
Dal poděkování: 8960 poděkování
Dostal poděkování: 4157 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Žádost o informace o výběrových řizeních do městských firem

Příspěvek od Michaela.Nepejchalova »

No konkrétně Tomáš by si fakt tu sekretářku pořídit měl ;)

namachrovaná pani a samozvaná vůdkyně inkvizice --- 6o7 876 737 --- správce FB MRT Návykové chování
What mind-bogglingly pathetic and emotionally stunting little rules they make up. - Graham Chapman
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing. - Edmund Burke

Uživatelský avatar
Martin.Morong
Místní předsednictvo
Příspěvky: 370
Registrován: 07 čer 2018, 19:44
Profese: Lékař, doktorand & asistent na LF UP
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 1476 poděkování
Dostal poděkování: 925 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Žádost o informace o výběrových řizeních do městských firem

Příspěvek od Martin.Morong »

Michaela.Skokanova píše: 21 lis 2019, 00:16 Well, opravdu by bylo pro Starosty náročnější registrovat se na naše fórum místo "koaliční"?
Možná zbytečně spamuju, přesto si však dovolím vsuvku jakožto někdo, kdo byl volbám v Olomouci a vzniku koalice přítomen a ne přímo účasten.
STAN je svrchované politické hnutí a jeho olomoučtí členové si dávají velmi záležet na vlastní identitě. V koalici jsou rovnocenným partnerem. Proto pro ně registrace či nutnost reportování na našem stranickém fóru nepřipadala v úvahu. Samozřejmě to není technický problém, ale pro ně spíše filosofický a já musím říct, že je v tomto chápu.
Proto vznik koaličního fóra byl pro ně přijatelným kompromisem, kde z hlediska principu a funkce je vše po našem, ale STAN tam neztrácí svou identitu. Pro nás tyhle principy jsou standardem, ale pro SaTANy to bylo něco nového, čemu se ale rychle a rádi naučili a pirátské principy takhle pomalu pronikají i do fungování hnutí STAN, což rozhodně vnímám jako pozitivní. Má to i tenhle přesah.

Naprosto rozumím vymáhání transparentnosti a je to tak správně. Na druhou stranu bych chtěl vyzvat k určité shovívavosti, protože transparence a poctivost s sebou nese mnoho práce (=času) navíc a naši zástupci v ZMO odvádějí hodně práce, která mnohdy není vidět.
@Tomas.Svoboda zde byl zmíněn již několikrát a zatím se nevyjádřil, což nebudu hodnotit proč, je to jeho věc. Nicméně je zcela jistě pravomocí kontrolní komise po něm report požadovat a tímto KK vyzývám, aby tak učinila.
Zastupitel Olomouckého kraje; 2. místopředseda MS Olomouc 🦄 Prorok totální apokalypsy 2020 Profil na Pirati.cz. PolitiScales Politický kompas.
Uživatelský avatar
Michaela.Nepejchalova
Administrativní odbor
Příspěvky: 2114
Registrován: 12 led 2016, 14:28
Profese: sociální pracovnice
Bydliště: I. P. Pavlova, Olomouc
Dal poděkování: 8960 poděkování
Dostal poděkování: 4157 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Žádost o informace o výběrových řizeních do městských firem

Příspěvek od Michaela.Nepejchalova »

Jak budu mít seznam lidí, do kterých mám kopat, tak začnu, neboj :)

namachrovaná pani a samozvaná vůdkyně inkvizice --- 6o7 876 737 --- správce FB MRT Návykové chování
What mind-bogglingly pathetic and emotionally stunting little rules they make up. - Graham Chapman
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing. - Edmund Burke

Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Republikový výbor
Příspěvky: 2414
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 5376 poděkování
Dostal poděkování: 6430 poděkování

Re: Žádost o informace o výběrových řizeních do městských firem

Příspěvek od Jan.Bednarik »

Bych jen upřesnil jednu věc. KK má přístup ke všem materiálům, které členové při své práci vytvářejí nebo se činnosti strany týkají, včetně důvěrných informací. A je jedno, kde se ty informace sdílí nebo reportují, jestli je to uzavřené jednání na Pirátském fóru, na jiném fóru, v uzavřené skupině na FB, nebo kdekoliv jinde. K čemu má přístup některý Pirát, k tomu má přístup KK. A členové mají povinnost dát KK na vědomí existenci neveřejných jednání a dokumentů a na žádost je zpřístupnit.
„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • jednatel RV • dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
emeritní předseda XOLK (6/2018–11/2019) • bývalý místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip
Uživatelský avatar
Radek.Vojtek
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 583
Registrován: 01 lis 2013, 11:39
Profese: Sales Manager
Dal poděkování: 171 poděkování
Dostal poděkování: 332 poděkování

Re: Žádost o informace o výběrových řizeních do městských firem

Příspěvek od Radek.Vojtek »

Viktor.Tichak píše: 21 lis 2019, 08:46 Ano. S Tomem jsme domluvení, že přijde 2. 12. na schůzi ZK a domluvíme se na formě reportingu, aby byla mimoolomoucká členská základna saturována.
Na začátek jedna technická ... To jako fakt? Aby byla mimoolomoucká členská základna saturována? To se tu budeme klasifikovat na základě nějaké selekce jestli je někdo z Olomouce nebo mimo ni? Třeba Přerova, Brodku, Prostějova, Šumperku, Majetína, Jeseníku, Horní Dolní, atd.? To snad není doufám zapotřebí. ;)
Tohle je věc, která se dotýká celé členské základny bez rozdílu.
Nehledě na to, že reportování, ať už z DR nebo jakýchkoli dalších funkcí, by mělo být pro Piráta vzhledem k důležitosti transparentnosti jakousi samozřejmostí, ve smyslu základního principu činnosti v této funkci. A nedělat to jen pro nějaké uspokojení, když do toho teda někdo drbne.
Martin.Smida píše: 21 lis 2019, 10:13 a na jak dlouho vidite to systémové reseni?

abychom se dozvedeli, jakou konkretni praci odvedl nas nominant v dozorci rade, staci prece jedno vlakno na foru. nebo dokonce i jeden prispevek v tomhle vlakne, jako odpoved na interpelaci.

ze to doposud neni ma jen nekolik malo moznych vysvetleni...
Michaela.Skokanova píše: 21 lis 2019, 08:56 • Je hezké, že @Tomas.Svoboda souhlasil, že přijde v úterý na schuzi, já bych radši, kdyby napsal sem.
Za všechny bych si dovolil uvést jeden příklad, jak by třeba mohlo to reportování ať už z DR, komisí, zastupitelstev, atd. vypadat:
viewtopic.php?f=1070&t=45196
Předseda MS Pirátská TVRZ (Brodek u Přerova, Majetín, atd.), člen Sportovně-kulturní komise v městysi Brodek u Přerova, KV Olomouckého kraje.
* E-mail: Radek.Vojtek@pirati.cz
Uživatelský avatar
Viktor.Tichak
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 812
Registrován: 04 úno 2018, 20:55
Profese: odborný asistent na FF UK
Dal poděkování: 1010 poděkování
Dostal poděkování: 1245 poděkování

Re: Žádost o informace o výběrových řizeních do městských firem

Příspěvek od Viktor.Tichak »

Díky za příklad. Ano, přesně tak si to představuju na koaličním fóru, kde jsou vítáni i mimoolomoučtí :)
Wenn dir ein Vogel aufs T-Shirt kackt, ärgere dich nicht. Freue dich, dass Kühe nicht fliegen können...

předseda XOLKu
zastupitel v Olomouci
předseda Finančního výboru ZMO
viktor.tichak(at)pirati.cz, OFFTOPIC777 152 528
Uživatelský avatar
Radek.Vojtek
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 583
Registrován: 01 lis 2013, 11:39
Profese: Sales Manager
Dal poděkování: 171 poděkování
Dostal poděkování: 332 poděkování

Re: Žádost o informace o výběrových řizeních do městských firem

Příspěvek od Radek.Vojtek »

Tak doufejme, že tentokrát už se ledy hnou.
Předseda MS Pirátská TVRZ (Brodek u Přerova, Majetín, atd.), člen Sportovně-kulturní komise v městysi Brodek u Přerova, KV Olomouckého kraje.
* E-mail: Radek.Vojtek@pirati.cz
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 23308
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: poslanec, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 32404 poděkování
Dostal poděkování: 25668 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Žádost o informace o výběrových řizeních do městských firem

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Dvě technické nm poznámky;

1) Koaliční smlouva by měla.být především v registru smluv.
2) Zcela jistě existují materiály, ke kterým má přístup klub (typicky osobní údaje v rámci materiálů zastupitelstva) a nemá KK (protože nutně nemá zákonná práva člena zastupitelstva). To.je v pořádku a věřím že KK to ví.
Takové materiály.by se obecně samozřejmě neměli moc objevit jinde než v spisové službě města.
člen RP, AO, PO, ZO, FT; člen AO OlK, vedoucí MRT Demokracie
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj|Profil|fb| Tel: 776635258
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“[1]
Odpovědět

Zpět na „Olomouc“