Michaela.Skokanova píše: ↑21 lis 2019, 00:16
Well, opravdu by bylo pro Starosty náročnější registrovat se na naše fórum místo "koaliční"?
Možná zbytečně spamuju, přesto si však dovolím vsuvku jakožto někdo, kdo byl volbám v Olomouci a vzniku koalice přítomen a ne přímo účasten.
STAN je svrchované politické hnutí a jeho olomoučtí členové si dávají velmi záležet na
vlastní identitě. V koalici jsou
rovnocenným partnerem. Proto pro ně registrace či nutnost reportování na našem stranickém fóru nepřipadala v úvahu. Samozřejmě to není technický problém, ale pro ně spíše filosofický a já musím říct, že je v tomto chápu.
Proto vznik koaličního fóra byl pro ně
přijatelným kompromisem, kde z hlediska principu a funkce je vše po našem, ale STAN tam neztrácí svou identitu. Pro nás tyhle principy jsou standardem, ale pro SaTANy to bylo něco nového, čemu se ale rychle a rádi naučili a pirátské principy takhle pomalu pronikají i do fungování hnutí STAN, což rozhodně vnímám jako pozitivní. Má to i tenhle přesah.
Naprosto rozumím
vymáhání transparentnosti a je to tak správně. Na druhou stranu bych chtěl vyzvat k určité
shovívavosti, protože transparence a poctivost s sebou nese
mnoho práce (=času) navíc a naši zástupci v ZMO odvádějí hodně práce, která mnohdy není vidět.
@Tomas.Svoboda zde byl zmíněn již několikrát a zatím se nevyjádřil, což nebudu hodnotit proč, je to jeho věc.
Nicméně je zcela jistě pravomocí kontrolní komise po něm report požadovat a tímto KK vyzývám, aby tak učinila.