Stránka 9 z 22

Re: Žádost o informace o výběrových řizeních do městských firem

Napsal: 21 lis 2019, 08:09
od Michaela.Nepejchalova
Viktor.Tichak píše: 21 lis 2019, 01:10 OK. Pojďme se hádat dál.
1. Kontrolní komise má přístup k obchodním tajemstvím městských firem a neanonymizovaným zápisům ze zastupitelstva? Tady nejsi na stranické úrovni.
2. STAN je politická strana. Nebudou reportovat na pirátském fóru, nikdo a nic je k tomu nemůže nutit a je to logické. Jsme rádi, že jsme našli kompromis.

A jeden argumentační faul special pro Míšu: kde jsi byla, když se před rokem tohle všechno tvořilo? Teď to celé shodit fakt není konstruktivní ;).
Já se nehadam, já dělám svou práci, a ano, mělo se to stát před tím rokem. Pro začátek odpověď na tvůj faul: učila jsem se na státnice a Piráti byli to poslední, co mě zajímalo. Faul na oplátku: opravdu musí po všem šlapat KK, aby se to dělalo správně? Nestačilo, když do toho drbal Radek? Nešlo to udělat správně rovnou? Nestačilo to ani na to, aby vznikl ten seznam, co mi teď slavnostně slibuješ a IMHO měl být hotový v okamžiku dokončení těch výběrek?
1. Kontrolní komise má mít přístup minimálně ke všem těm reportům z rad, které neexistují. Určitě je to jediná stranická záležitost, co tam je? Jinak AFAIK zastupitelstva jsou/mají být veřejná... Na stranické úrovni nejsem, protože jste se rozhodli migrovat.
2. Jaký je pro ně rozdíl reportovat na tamtom foru a na tomhle stále nechápu... V koalici jsou s námi, tím pádem to je stranicka záležitost. Transparence.

Re: Žádost o informace o výběrových řizeních do městských firem

Napsal: 21 lis 2019, 08:44
od Viktor.Tichak
Psali jsme odpovědi do kříže, ale točíme se v kruhu, takže jen stručně:
Michaela.Skokanova píše: 21 lis 2019, 08:09 Nešlo to udělat správně rovnou? Nestačilo to ani na to, aby vznikl ten seznam, co mi teď slavnostně slibuješ a IMHO měl být hotový v okamžiku dokončení těch výběrek?
Seznam je, jen se neomezuje na Piráty (viz výše).
Michaela.Skokanova píše: 21 lis 2019, 08:09 1. Kontrolní komise má mít přístup minimálně ke všem těm reportům z rad, které neexistují. Určitě je to jediná stranická záležitost, co tam je? Jinak AFAIK zastupitelstva jsou/mají být veřejná... Na stranické úrovni nejsem, protože jste se rozhodli migrovat.
To je zajímavý právní problém a spočívá v definici reportu. Myslím, že máš na mysli spíš výkaz činnosti než report z DR, protože na informace z DR zcela jistě právo nemáš. A nikdo tu nemluvil o zastupitelstvu. Jen o materiálech z komisí Rady, z Rady samotné aj., které podléhají anonymizaci. Jinak jsem na toto odpověděl výše. Na pirátském fóru je subfórum ZK, které vede ven. Budeš tam vítána, i když se nezaloguješ. Pokud je někde problém s právy, dej vědět. Na stranické úrovni nejsi, protože jsi na úrovni města.
2. Jaký je pro ně rozdíl reportovat na tamtom foru a na tomhle stále nechápu... V koalici jsou s námi, tím pádem to je stranicka záležitost. Transparence.
Ano, i tento nápad padl a byl smeten se stolu. Takže: problémů s tím mají hned několik. Nakonec se podařilo vyjednat řešení, které by mělo být stejně transparentní.

Re: Žádost o informace o výběrových řizeních do městských firem

Napsal: 21 lis 2019, 08:46
od Viktor.Tichak
A koukám, že se mi ten původní příspěvek neodeslal, takže zaměň "výše" za "níže" a tady je:

Ano. S Tomem jsme domluvení, že přijde 2. 12. na schůzi ZK a domluvíme se na formě reportingu, aby byla mimoolomoucká členská základna saturována.

Ad ten "seznam" a abyste pochopili ještě jednu nejzákladnější věc, tak trocha zevrubného úvodu pro ty, kdo nikdy v žádné podobné koalici nebyli: Existuje seznam našich zástupců ve všech komisích - ale našich jako Pirátů a Starostů. Pracujeme v Olomouci jako jeden subjekt, hájím jeho jednotnost a bráním ji proti přip. klínům, které sem tam přijdou ať zevnitř nebo i ze strany města. O naší spolupráci v Olomouci se mluví i v PS jako o ideálu. Ideál to není, ale snažíme se a chceme se snažit dál.

Souvisí to i s koaličním fórem: Je primárně určeno pro ZK. Zastupitelé jsou logicky prvnotními příjemci všech reportů, vč. toho z DR (mj. mají právo na zápisy a informace všeho druhu, i ty, které jsou tajné, podléhají anonymizaci atp.). Taková data, troufám si tvrdit, nezveřejňuje ani poslanecký klub ani žádný jiný a KK na ně opravdu právo nemá. ZK potřebuje být členy z komisí nabriefovaný, aby mohl dobře pracovat. Ale já jsem Pirát a logicky nechci jednat za zavřenými dveřmi, proto od začátku usiluju o otevřenost.

Reporty na pirátském fóru by byly pouze výkazy práce pro ostatní členy, kteří, budou-li opravdu chtít, na fórum Pirátů a Starostů se dostanou (existuje i link z tohoto fóra). Troufám si tvrdit, že je veřejnosti jedno, kde informace jsou.

Tedy na počátku stojí rozhodnutí: udělat dva seznamy? Pirátů ... a Starostů? Chtít po Pirátech reportovat tady na fóru a o Starosty se nestarat?
Koaliční fórum jsme proto vyjednali tak (a jsou za tím hodiny práce, které se tu někteří pokoušejí spláchnout), aby vše, co veřejné být smí, veřejné opravdu bylo. Bez ohledu na to, od kterého zástupce to je (někteří zástupci v KMČ nejsou ani ani). KK má tedy přístup ke všemu, ke všemu smí (už si rozumíme?), nemusí se logovat (pokud někde haprují práva, vyřešíme to, ta filozofie je už jasná?).

Před nominací všichni s pravidelným reportingem souhlasili Přesto jsme narazili na tvrdou realitu toho, že se jedná o 25 lidí v komisích městských částí, 11 v odborných komisích, 2 ve výborech a 2 v DR a mnohým se reportovat nechce nebo mají pocit, že to ke k ničemu. Je to chabá obhajoba, ale vracím se k tomu, co jsem říkal na začátku: chcete-li mi pomoct s kopáním do jednotlivců, budu rád. V tom děkuju za identifikaci problému. Jiný problém ale neidentifikuju, než ten s jednotlivci. Proto jsou debaty o koaličním fóru offtopic - jestli se chcete bavit o něm, pojďme do jiného vlákna.

Pokud máte někdo příklad, kde to funguje jinak a lépe, rád srovnám.

Dobré ráno ;)

Re: Žádost o informace o výběrových řizeních do městských firem

Napsal: 21 lis 2019, 08:56
od Michaela.Nepejchalova
Promiň, nebudu tak dlouhý příspěvek quotovat, na mobilu se mi to dělá fakt blbě, doufám, že se v tom vyznas i tak.
• O zastupitelstvu jsi psal, proto jsem na to reagovala.
• Ano, myslela jsem report toho, co tam ten dotyčný dělá.
• Ano, patří to sem, protože tohle je vlákno k výsledkům VŘ a výsledkem VŘ bylo dosazení konkrétních lidí na pozice, na kterých mají vykazovat činnost.
• Neexistuje nic jako úroveň města, protože:
(3) Kontrolní komise má v rámci výkonu svých pravomocí na žádost přístup ke všem dokumentům, které členové a orgány strany při své činnosti vytváří a které se její činnosti týkají; ti jsou povinni je na požádání zpřístupnit a sdělit místo, na kterém se ukládají.
Pokud jsou tito členové a orgány na městě, tak se tím nic nemění.
• Myslím, že vhodným řešením by bylo udělat svodku těch zveřejnitelnych anonymizovaných informací sem, na stranickou platformu, což koaliční fórum není.
• Je hezké, že @Tomas.Svoboda souhlasil, že přijde v úterý na schuzi, já bych radši, kdyby napsal sem.

Re: Žádost o informace o výběrových řizeních do městských firem

Napsal: 21 lis 2019, 09:07
od Viktor.Tichak
Existuje úroveň města. Dám ti příklad, aby bylo jasné, o čem se bavíme (a nebavíme se už delší dobu o výsledku VŘ a DR, ale o systému).

Člen bytové komise řeší konkrétní problém s konkrétní osobou, která bude chtít vystoupit na ZMO. Má tedy report z komise pověsit veřejně, i když nesmí říct de facto nic než že řeší něco s někým (a nesmí řict co ani s kým), jen proto, aby bylo vidět, že něco dělá? Nebo je žádoucí, aby řekl všechno i se jménem toho daného člověka, aby ZK věděl, na co se na zasedání nachystat. Zastupitelstvo je veřejné, ale práce zastupitele dost logicky sahá za hranice zasedání.

Tedy už se chápeme? Mám pocit, že mluví jeden o koze a druhý o voze.

Re: Žádost o informace o výběrových řizeních do městských firem

Napsal: 21 lis 2019, 09:09
od Michaela.Nepejchalova
Jenže dát něco kontrolní komisi a dát něco veřejně je fakt obrovský rozdíl... Já po tobě nechci, abyste zveřejňovali lautr všechno, já po tobě chci, abyste zveřejňovali co nejvíc, k většině toho zbytku mohla KK a pokud zbyde něco, k čemu nepustite ani KK, tak mě zajímá proč.
Jo, a pošli mi pls do zpráv/mailu koaliční smlouvu, děkuju .)

Re: Žádost o informace o výběrových řizeních do městských firem

Napsal: 21 lis 2019, 09:12
od Viktor.Tichak
Pokud po mně chceš anonymizovat všechno, co mi projde rukama, tak bez váhání rezignuju :)

Ale aspoň konečně poprvé slyším nějaký návrh. Jak by sis tu svodku konkrétně technicky představovala?

Re: Žádost o informace o výběrových řizeních do městských firem

Napsal: 21 lis 2019, 09:16
od Michaela.Nepejchalova
Nemusíš anonymizovat všechno, nemusíš anonymizovat nic, mně je to celkem jedno :P Jen chci mít jistotu, že věci, co mají být transparentní, budou transparentní, a věci, ke kterým má mít KK přístup, tak ho bude mít.
Svodku bych si představovala tak, že tam budou důležité výsledky - pro začátek určitě reporty lidi, co za nás kdekoliv sedí, ať víme, jestli něco dělají a co. Jestli by tam mělo být ještě něco, na to se musím pořádně podívat na to vaše fórum, jestli tam najdu něco, co stojí za to tahat sem. No a pak by ti zastupitelé a podobně sami taky měli vědět, co dělají důležitého a stojí za to o tom reportovat, ne ;) OFFTOPICHlavně si tohle "hádání" neber prosím osobně.

Re: Žádost o informace o výběrových řizeních do městských firem

Napsal: 21 lis 2019, 09:18
od Viktor.Tichak
Michaela.Skokanova píše: 21 lis 2019, 09:09 Jenže dát něco kontrolní komisi a dát něco veřejně je fakt obrovský rozdíl... Já po tobě nechci, abyste zveřejňovali lautr všechno, já po tobě chci, abyste zveřejňovali co nejvíc, k většině toho zbytku mohla KK a pokud zbyde něco, k čemu nepustite ani KK, tak mě zajímá proč.
Jo, a pošli mi pls do zpráv/mailu koaliční smlouvu, děkuju .)
OK, rozumím. Zveřejňujeme co nejvíc.
KK nemůžu dát přístup k neanonymizovaným reportům z komisí rady, protože právo nezná KK. Stačí tak?
Jinak budu rád, když se zaloguješ do koaličního fóra.
Koaliční smlouva je na pirátském fóru. Ale taky jsem na mobilu a t. č. v metru, najdeš si ji?

Re: Žádost o informace o výběrových řizeních do městských firem

Napsal: 21 lis 2019, 09:19
od Michaela.Nepejchalova
Jasně, v tom případě si ji najdu sama, díky.