Žádost o informace o výběrových řizeních do městských firem
Moderátoři: PKS Olomoucky kraj, Odbor OlK - administrativni, PMS Olomouc
-
Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány.
-
V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
-
Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy místního sdružení nebo registrovanými příznivci (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
-
Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.
- Michaela.Nepejchalova
- Administrativní odbor
- Příspěvky: 2114
- Registrován: 12 led 2016, 14:28
- Profese: sociální pracovnice
- Bydliště: I. P. Pavlova, Olomouc
- Dal poděkování: 8960 poděkování
- Dostal poděkování: 4157 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Žádost o informace o výběrových řizeních do městských firem
namachrovaná pani a samozvaná vůdkyně inkvizice --- 6o7 876 737 --- správce FB MRT Návykové chování
♠ What mind-bogglingly pathetic and emotionally stunting little rules they make up. - Graham Chapman
♥ The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing. - Edmund Burke
- Tomas.Svoboda
- Člen KS Olomoucký kraj
- Příspěvky: 665
- Registrován: 22 lis 2014, 08:03
- Profese: osvč
- Bydliště: Olomouc
- Dal poděkování: 904 poděkování
- Dostal poděkování: 445 poděkování
Re: Žádost o informace o výběrových řizeních do městských firem
Nějakou dobu čekám, že sem napíšu, až mne nebudou ovlivňovat žádné emoce. Ty však stále trvají a navíc, již (zatím pouze) druhý člen XOLK mne osobně kontaktoval ve věci mého výrazného stažení se ze scény. A to Hynek Melichar a teď Zdeněk Žák.
K věci.
Na fóru Piráti a Starostové jsem de facto začal psát a vkládat reporty z KMČ (sekce městské firmy tam vůbec nebyla) jako první a skoro jediný. Zjistil jsem, že se s informacemi nijak nepracuje, že je to vlastně skoro zbytečné. Většina je v mých poznámkách, které jsou kdykoli k dispozici. Zatím k takové situaci nedošlo.., vlastně ano, řešil jsem s koaličním kolegou Markem Zelenkou, právníkem a členem Dr dopravního podniku detaily výběr řízení na ředitele Flory.
Zde vyvolaný podnět jsem dvakrát konzultoval s předsedou zastupitelskeho klubu Viktorem Tichákem. Dohodli jsme se, že budu předvolán na ZK 2.12., kde: 1) budu referovat o dění na Floře. Jak jsem uvedl, vše mám v poznámkách. 2) na můj popud bude vytvořen koncept, podle kterého budou vznikat reporty z městských firem. Nevím totiž, co má být sdělováno a jak. Co je důležité a co ne. Flora není dopravní podnik. Žádné zásadní události se nedějí. I když mnohé jsou zajímavé. O tom později zde, nebo na krajské schůzi, v sekci reporty z DR.
Tedy v krátkosti: reporty, respektive poznámky jsou. Jen ne na internetu. Již jsem ale začal zpětně digitalizovat. 2.12. předpokládám vznikne mustr pro zapisy/reporty z dozorčích rad. A zápis z tohoto setkání.
Současně poznamenávám toto: až váš kolega přestane chodit na schůzky, nebo jinak zmizí z očí, zkuste vzít telefon a zeptat se, zda se třeba něco zásadního v jeho životě neděje. Dříve, než začnete konspirovat. Většina událostí má obyčejný, banální lidský podtext. A já zrovna jisté zásadní změny prožíval.
Což ovšem neznamená, že jsem neplnil své povinnosti. Moje docházka na dozorčí radu bude jistě jedna z nejlepších, pokud ne nejlepší.
Snad zatím stačí tolik informací pro vás.. Po schůzce zastupitelského klubu zde bude info více. A též na fóru PirSta.
PS: děkuji Zdeňkovi a Hynkovi za laskavý lidský přístup a ostatním za trpělivost. Nic dramatického se neděje.
Ahoj.
Tomáš Svoboda
733 252 652
- Michaela.Nepejchalova
- Administrativní odbor
- Příspěvky: 2114
- Registrován: 12 led 2016, 14:28
- Profese: sociální pracovnice
- Bydliště: I. P. Pavlova, Olomouc
- Dal poděkování: 8960 poděkování
- Dostal poděkování: 4157 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Žádost o informace o výběrových řizeních do městských firem
• Jak mají ty reporty vypadat se můžeš podívat třeba k Radkovi, o pár příspěvků výše dával příklad, jak zapisuje on svoje působení v komisi. Že se na Floře (teď) neděje nic "zásadního" je irelevantní. Budeme snad odteď obsazovat jen pozice, které slibují pořádnou telenovelu?
• Že jsi měl v uplynulém roce problémy v osobním životě mě samozřejmě mrzí. Pokud máš ale nějakou funkci, není řešením říct "měli jste se mě zeptat, co se děje". Zodpovědné by bylo říct "něco se děje, teď nebudu aktivní", popřípadě ideálně "něco se děje, najděte za mě někoho, kdo má čas/kapacitu to dělat". To není žádná konspirace.
namachrovaná pani a samozvaná vůdkyně inkvizice --- 6o7 876 737 --- správce FB MRT Návykové chování
♠ What mind-bogglingly pathetic and emotionally stunting little rules they make up. - Graham Chapman
♥ The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing. - Edmund Burke
- Radek.Vojtek
- Předseda/předsedkyně místního sdružení
- Příspěvky: 583
- Registrován: 01 lis 2013, 11:39
- Profese: Sales Manager
- Dal poděkování: 171 poděkování
- Dostal poděkování: 332 poděkování
Re: Žádost o informace o výběrových řizeních do městských firem
Nerozumím tedy, jaktože někdo z těchto neví co má být sdělováno a jak.
Docela mne také překvapuje, že pokud existují nějaké tzv. poznámky, které by se snad daly brát jako report, nejsou již dávno pár větami na fóru.
Vždyť toto vlákno tu je již od prosince 2018.
Pokud má někdo osobní problémy/důvody a proto nezvládá vykonávat jakoukoli funkci, tak je to samozřejmě naprosto pochopitelné.
Ale není řešením strkat hlavu do písku a nechávat to být. Naopak nejvíce záslužné by bylo jednou, dvěma větami jednoduše sdělit, že je nějaká komplikace, ta zapříčiňuje neaktivitu a docela by to vše osvětlilo. Tento, hlavně pak férový přístup, by jistě ocenil každý a nebylo by žádnou zbabělostí, natož snad konspirací uznat, že na to nemá dotyčný kapacitu nebo čas. Ba naopak. Hlavu nikdo nikomu rozhodně trhat nebude.
* E-mail: Radek.Vojtek@pirati.cz
- Tomas.Svoboda
- Člen KS Olomoucký kraj
- Příspěvky: 665
- Registrován: 22 lis 2014, 08:03
- Profese: osvč
- Bydliště: Olomouc
- Dal poděkování: 904 poděkování
- Dostal poděkování: 445 poděkování
Re: Žádost o informace o výběrových řizeních do městských firem
A děkuji za ně.
Jsem si vědom svého nesplnění povinnosti.
Moje práce v komisích však neutrpěla.
Mohu zde doložit vyjádření předsedů k mé aktivitě, chcete-li.
A reporty doplním.
Tomáš Svoboda
733 252 652
- Michaela.Nepejchalova
- Administrativní odbor
- Příspěvky: 2114
- Registrován: 12 led 2016, 14:28
- Profese: sociální pracovnice
- Bydliště: I. P. Pavlova, Olomouc
- Dal poděkování: 8960 poděkování
- Dostal poděkování: 4157 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Žádost o informace o výběrových řizeních do městských firem
namachrovaná pani a samozvaná vůdkyně inkvizice --- 6o7 876 737 --- správce FB MRT Návykové chování
♠ What mind-bogglingly pathetic and emotionally stunting little rules they make up. - Graham Chapman
♥ The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing. - Edmund Burke
- Radek.Vojtek
- Předseda/předsedkyně místního sdružení
- Příspěvky: 583
- Registrován: 01 lis 2013, 11:39
- Profese: Sales Manager
- Dal poděkování: 171 poděkování
- Dostal poděkování: 332 poděkování
Re: Žádost o informace o výběrových řizeních do městských firem
* E-mail: Radek.Vojtek@pirati.cz
- Martin.Smida
- Mediální odbor
- Příspěvky: 3971
- Registrován: 12 črc 2012, 07:45
- Profese: Kompostář
- Bydliště: Majetín
- Dal poděkování: 2830 poděkování
- Dostal poděkování: 5221 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Žádost o informace o výběrových řizeních do městských firem
Děkuji Tomášovi za sebereflexi.
že práce neutrpěla je milé... ale přecejen bychom rádi věděli, v čem čem ta práce spočívala a co jsi tam teda dělal a udělal.
každý Pirát je vysílač a každý tvůj úspěch je úspěch všech... A my (nebo spíš MO) se jím rádi pochlubíme. ale stejně tak, každý průšvih je průšvih všech. A proto bych rád věřil, že tvoje Pirátství neskončilo tímhle ulovením teplého placeného místečka, ale naopak přesvědčíš, že i přes pochybné dosazení do tohodle křesla, dostaneš všem pirátským principům. A je smutný, že to z tebe musíme tahat tímhle způsobem... ale vlastně je to dobrá zpráva, že si to uvědomujeme a že tyhle nároky máme a tím se vlastně odlišujeme od všech těch, kteří tyhle placený pozice používají čistě jako finanční saturaci vlivných straníků...
Nicméně věřím, že sis z toho něco vzal, svoje resty splníš a do budoucna už to bude probíhat bezproblémově.
pro začátek by prostě stačilo odpovědět na otázku, na čem jsi pracoval, co jsi udělal, co se ti podařilo a co se ti naopak nepodařilo prosadit. A ideálně, co plánuješ dál.
A kdyby´s odpověděl hned, ušetřili bychom si několik stránek toho "tahání jak z chlupaté deky"
- Tomas.Svoboda
- Člen KS Olomoucký kraj
- Příspěvky: 665
- Registrován: 22 lis 2014, 08:03
- Profese: osvč
- Bydliště: Olomouc
- Dal poděkování: 904 poděkování
- Dostal poděkování: 445 poděkování
Re: Žádost o informace o výběrových řizeních do městských firem
Nepodařilo:
Být u jednání představenstva
Pozvat si marketingový tým na jednání
Prosadit za ředitele ve výběru bývalého šéfa KB Fešara
Podařilo:
Všechny dokumenty na sdíleném disku (Google drive)
Otevřít debatu o Roundup a následně o mašině na horkou páru, plánuje se již její nákup.
Dvakrát vrátit k přepracování provozní podmínky parku (znění, piktogramy, zákazy) marketing oddělení na tom znovu pracuje
Debatu o ceníku svateb na Floře
Některé opravy cest v Bezručových sadech
A možná něco víc, nevím to teď z hlavy.
Plánuji pozvat
https://www.youtube.com/playlist?list=P ... cwTPhANzBn
ale to asi nebude jen tak rychle..
Tomáš Svoboda
733 252 652
- Martin.Smida
- Mediální odbor
- Příspěvky: 3971
- Registrován: 12 črc 2012, 07:45
- Profese: Kompostář
- Bydliště: Majetín
- Dal poděkování: 2830 poděkování
- Dostal poděkování: 5221 poděkování
- Kontaktovat uživatele: