Rozprava o představenstvech

Místní sdružení pro Olomouc a okolí


Moderátoři: PKS Olomoucký kraj, Administrativní tým - OlK, PMS Olomouc

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány.

  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy místního sdružení nebo registrovanými příznivci (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).

  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.

Uživatelský avatar
Jakub.Burget
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 775
Registrován: 17 říj 2013, 11:27
Profese: právník, advokátní koncipient
Bydliště: Olomouc (reálné) tr.b.: Konice
Dal poděkování: 436 poděkování
Dostal poděkování: 1110 poděkování

Re: Rozprava o představenstvech

Příspěvek od Jakub.Burget »

Co se týče mého přesunu do MS Prostějov, tak se jedná o dočasnou situaci. Chtěl jsem klukům pomoct (zejména Petovi Kapounkovi) a poznat lépe místní prostředí, po tu dobu co tu jsem. Momentálně hledám bydlení v Olomouci, které bych si rád koupil. Tzn. že mám 100% v úmyslu trvale zakotvit v Ol. a i proto mi záleží na Olomouckých věcech veřejných. Jinak přesun po dálnici mi trvá 10-15 minut,podle větru v lanoví.. :-)

V práci mám poměrně širokou flexibilitu. Samozřejmě bych do činnosti v DPMO vkládal pravděpodobně i většinu volného času, koneckonců tak jak to dělá každý pirát. V běžných případech bych pro DPMO pracoval od 16:00. V případě podstatných období rozhodovacích procesů a přípravy k nim i celý den. Popřípadě Šéf mi sdělil, že mi vyhoví až na úroveň jednoho pracovního dne v týdnu + výše uvedené, pokud to bude nezbytné.

Pokud by to vyžadovalo vyšší nasazení, tak ani to nevylučuji.
Mgr. Jakub Burget KSOLK !
Uživatelský avatar
Jakub.Nepejchal
Člen KS Praha
Příspěvky: 1360
Registrován: 26 bře 2014, 14:12
Profese: Vedoucí sociální služby
Bydliště: Praha-Petrovice
Dal poděkování: 2426 poděkování
Dostal poděkování: 1730 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozprava o představenstvech

Příspěvek od Jakub.Nepejchal »

Vojtech Pikal píše:1) Mám věc přemístit do místního fóra, aby se o tom rozhodlo formálním hlasováním a usnesením.
2) Já se nikam nehlásím, co mám mi stačí?
3) Dozorčí rady nebudou?
4) Představenstvo by mělo být o řízení podniku;
Představenstvo
§ 435
(1) Statutárním orgánem společnosti je představenstvo.
(2) Představenstvu přísluší obchodní vedení společnosti.
(3) Nikdo není oprávněn udělovat představenstvu pokyny týkající se obchodního vedení; tím není dotčen § 51 odst. 1.
(4) Představenstvo zajišťuje řádné vedení účetnictví, předkládá valné hromadě ke schválení řádnou, mimořádnou, konsolidovanou, případně mezitímní účetní závěrku a v souladu se stanovami také návrh na rozdělení zisku nebo úhradu ztráty.
§ 436
(1) Účetní závěrku nebo hlavní údaje z ní určené stanovami společnosti uveřejní představenstvo způsobem stanoveným tímto zákonem a stanovami pro svolání valné hromady alespoň 30 dnů přede dnem jejího konání s uvedením doby a místa, kde je účetní závěrka k nahlédnutí. Uveřejní-li společnost účetní závěrku na svých internetových stránkách alespoň po dobu 30 dnů přede dnem konání valné hromady a do doby 30 dní po schválení nebo neschválení účetní závěrky, věta první se nepoužije.
(2) Společně s účetní závěrkou uveřejní představenstvo způsobem podle odstavce 1 také zprávu o podnikatelské činnosti společnosti a o stavu jejího majetku; tato zpráva je součástí výroční zprávy podle jiného právního předpisu, zpracovává-li se. Věta druhá odstavce 1 se použije obdobně.
Obou kandidátů bych se chtěl zeptat, do jaké míry jsou schopni si na toto vyhradit čas. Jakub B. se nám přesunul do jiného MS, Jakub N. už má mít komisi. Preferenci v tuto chvíli nemám (a pokud se má jednat o volbu, nechce se mi volit veřejně.)

EDIT: Napiště už Dominice, že máme dva zájemce a vybíráme.
Po konzultaci to necháme tedy předsednictvu, které to má mít v kompetenci. (Jen nevím, kdo to může řídit).

S časem bych problém neměl (asi si ho nemůžu vyhradit tolik kolik Kuba, ale i tak dost na to abych se činnosti pro DPMO mohl adekvátně věnovat).

Dominice jsem psal už ráno.

Člen KS Praha
=== Kontakt: ===OFFTOPIC* E-mail: jakub.nepejchal@pirati.cz
* Telefon: 6O8428O8O

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26170
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36934 poděkování
Dostal poděkování: 30069 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozprava o představenstvech

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

done, lock.

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Zamčeno

Zpět na „Olomouc“