Meeting MS Piráti Písecko

Moderátoři: PKS Jihočeský kraj, KoKS Jihočeský kraj, PMS Písecko

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy místního sdružení nebo registrovanými příznivci (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18636
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33830 poděkování

Re: Meeting MS Piráti Písecko

Příspěvek od Martin.Kucera »

Martin Cryo Broz píše:1. Screenshot není soukromý? Jak to? Pokud se nepletu je to stránka která neni veřejně dostupná pokud nejsi členem a nebo registrovaný na FB.
Posty na stránce "Piráti Písecko", která je dostupná nejen komukoli registrovanému na FB (tedy ekvivalent třeba Vnitrostranické diskuse zde na fóru - chceš snad vlákna v té sekci prohlašovat za soukromou komunikaci?) ale dokonce i bez registrace, zcela jiste soukromou komunikací nejsou.
Martin Cryo Broz píše:2. Upraveno bylo to že je příspěvěk zamknut
Jednak to z tvé poznámky k úpravě není poznat, druhak z výše uvedeného plyne, že varování bylo neoprávněné.
Martin Cryo Broz píše: A napomínám užvatele za opakující se činnost. Tj že uráží členy fora.
V tomto vlákně Václav Málek někoho opakovaně urazil? Jedním příspěvkem? (A pokud tak učinil v nějaké jiné sekci fóra, nejsi oprávněn mu za to dávat varování ty.)
Martin Cryo Broz píše:4. Když už jsme u toho jak jsem pročítal pravdildla nikde jsem nenašel zmíňku o tom že by se tu nesmělo něco mazat, nebo upravovat.
:double facepalm:
Jestli ti připadá normální promazávat cizí příspěvky (vyjma speciálních případů jako třeba zveřejňování osobních údajů), tak to je o důvod víc abys tyhle pravomoci neměl.

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Martin.Cryo.Broz
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 474
Registrován: 24 říj 2012, 08:50
Profese: OSVČ - Podnikatel
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 383 poděkování
Dostal poděkování: 471 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Meeting MS Piráti Písecko

Příspěvek od Martin.Cryo.Broz »

Martin Kucera píše:
Martin Cryo Broz píše:1. Screenshot není soukromý? Jak to? Pokud se nepletu je to stránka která neni veřejně dostupná pokud nejsi členem a nebo registrovaný na FB.
Posty na stránce "Piráti Písecko", která je dostupná nejen komukoli registrovanému na FB (tedy ekvivalent třeba Vnitrostranické diskuse zde na fóru - chceš snad vlákna v té sekci prohlašovat za soukromou komunikaci?) ale dokonce i bez registrace, zcela jiste soukromou komunikací nejsou.
Martin Cryo Broz píše:2. Upraveno bylo to že je příspěvěk zamknut
Jednak to z tvé poznámky k úpravě není poznat, druhak z výše uvedeného plyne, že varování bylo neoprávněné.
Martin Cryo Broz píše: A napomínám užvatele za opakující se činnost. Tj že uráží členy fora.
V tomto vlákně Václav Málek někoho opakovaně urazil? Jedním příspěvkem? (A pokud tak učinil v nějaké jiné sekci fóra, nejsi oprávněn mu za to dávat varování ty.)
Martin Cryo Broz píše:4. Když už jsme u toho jak jsem pročítal pravdildla nikde jsem nenašel zmíňku o tom že by se tu nesmělo něco mazat, nebo upravovat.
:double facepalm:
Jestli ti připadá normální promazávat cizí příspěvky (vyjma speciálních případů jako třeba zveřejňování osobních údajů), tak to je o důvod víc abys tyhle pravomoci neměl.

1. Kdo rozhoduje o tom co je a není soukromé když tedy jsme již u toho.
2. Z poznámky to možná není poznat ale nikde v pravidlech jsem ani neviděl že by tam bylo něco o tom že se tam má něco psát v přesném formátu. Příště ale již dopíšu citaci s odkazem na přesné umístění napomenutí.
3. Zde pouze jen jednou ano. Ale v té smazané či v uzavřených tématech u MS Písecko to poprvé není. Opět jsem našel pouze pasáž kde je definováno Forum jako takové, nic o tom že v jednom vlákně urazit jde a pak v dalším aniž by se přestupky nesčítali jsem nevěděl. Pokud jsme u praqvomocí, v tom případě bych prosil AO nebo KK aby forum hlídali ohledně porušování v tomto směru jako ve vymazávání něčeho.
4. Neříkám že mě to nepřipadá nenormální, ale byl bych rád aby se tu pořád jen nekličkovalo když vznesu dotaz a bylo ěm tedy odpovězeno z jakéjho zákona a nebo pravidel toto vychází. Tj vemu si situaci, že jsem ted přišel a pročetl jsem si veškeré zákony a pravidla. Něco napíšu a smažu to, nejsem si vědom toho že bych to nesměl smazat, vždyt nikde neni napsaný že to nemám mazat a nebo že by to něco zakazovalo. Jde jen o princip, stejně jako vám jde o princip že něco bylo vymazáno. A pokud to není, mohl by to někdo z AO nebo KK tedy navrhnout jako doúpravu těch pravidel aby se příště až se zase něco stane bylo možno na tohle odvolat? Stejně tak jako by bylo asi dobré opravdu už dořešit zálohování vláken.

Martin Brož - Cryoman (Zastupitel a radní s gescí pro životní prostředí v městě Písek) - Odchýlit se od norem znamená, že na to musíte mít. Než začnete být tvořivý, musíte být odvážní. Tvořivost je osud, ale odvaha je cestou.

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18636
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33830 poděkování

Re: Meeting MS Piráti Písecko

Příspěvek od Martin.Kucera »

Martin Cryo Broz píše:1. Kdo rozhoduje o tom co je a není soukromé když tedy jsme již u toho.
OMG - když něco napíšeš na místo, které je volně přístupné pro veřejnost, je absurdní to označovat za soukromou komunikaci.
Martin Cryo Broz píše:Opět jsem našel pouze pasáž kde je definováno Forum jako takové, nic o tom že v jednom vlákně urazit jde a pak v dalším aniž by se přestupky nesčítali jsem nevěděl. Pokud jsme u praqvomocí, v tom případě bych prosil AO nebo KK aby forum hlídali ohledně porušování v tomto směru jako ve vymazávání něčeho.
AO ani KK nebude prolézat celé fórum a hledat, kde kdo koho zrovna urazil. Od toho je tlačítko "nahlásit" u každého příspěvku.
Martin Cryo Broz píše:Něco napíšu a smažu to, nejsem si vědom toho že bych to nesměl smazat, vždyt nikde neni napsaný že to nemám mazat a nebo že by to něco zakazovalo.
Když smažeš svůj vlastní příspěvek, nikdo tě kvůli tomu postihovat nebude. (Navíc po uplynutí určité doby to už ani udělat nemůžeš.)
Smazat několik desítek převážně cizích příspěvků je už docela slušný destruktivní zásah vůči ostatním - to, že má člen PMS technickou možnost to udělat (kvůli výše zmíněným speciálním případům) mu fakt nedává právo to jen tak udělat.

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Lukas.Kolarik
Příspěvky: 832
Registrován: 05 zář 2013, 21:08
Profese: OSVČ
Bydliště: Katovice
Dal poděkování: 225 poděkování
Dostal poděkování: 1112 poděkování

Re: Meeting MS Piráti Písecko

Příspěvek od Lukas.Kolarik »

Mě jen překvapuje, že nevidím žádnou sebereflexi! Jousef Soumar se k dané věci ani nevyjádří, přestože je k tomu vyzván KK a na fóru od té chvíle prokazatelně byl. Jeho de facto nadřízený Martin Brož, jakožto předseda MS, se místo toho, aby se od takto zásadního přehmatu svého kolegy veřejně distancoval, odsoudil jej a udělal si ve svém teamu ( kterým se dokola ohání ) pořádek, tváří, že je vlastně všechno v pořádku, snaží se najít kličku, jak Josefovo chování dodatečně ospravedlnit a navíc kolem sebe kope a hazí špínu na všechny ostatní, kteří se mu s řešením tohoto problému v jeho řadách snaží pomoci. Docela to vypovídá o jeho hodnotovém žebříčku a opět se zde potvrzuje pravidlo o tom, že "ryba smrdí od hlavy".

Skoro si myslím, že po tom, co tady teď předseda MS Písecko předvádí za extenpore, by bylo na místě, aby rezignoval i on a zároveň odstoupil z prvního místa kandidátní listiny do komunálních voleb. Připadá mi, že by to ve finále byla pro Piráty menší ztráta na veřejném mínění než kdyby se někdo takový dostal pod hlavičkou Pirátů do zastupitelstva a toto tam předváděl další 4 roky.

Ale třeba mě ještě předseda MS Písecko překvapí, postaví se k tomu jako chlap a hlavně pirát a zaujme k věci správný postoj.
Nikdo není na světě úplně zbytečný, i ten největší hlupák slouží alespoň jako špatný příklad.
------------------------------------------

tel: 777279221, email: lukas.kolarik@pirati.cz, Profil
Uživatelský avatar
Martin.Cryo.Broz
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 474
Registrován: 24 říj 2012, 08:50
Profese: OSVČ - Podnikatel
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 383 poděkování
Dostal poděkování: 471 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Meeting MS Piráti Písecko

Příspěvek od Martin.Cryo.Broz »

Martin Kucera píše:
Martin Cryo Broz píše:1. Kdo rozhoduje o tom co je a není soukromé když tedy jsme již u toho.
OMG - když něco napíšeš na místo, které je volně přístupné pro veřejnost, je absurdní to označovat za soukromou komunikaci.
Martin Cryo Broz píše:Opět jsem našel pouze pasáž kde je definováno Forum jako takové, nic o tom že v jednom vlákně urazit jde a pak v dalším aniž by se přestupky nesčítali jsem nevěděl. Pokud jsme u praqvomocí, v tom případě bych prosil AO nebo KK aby forum hlídali ohledně porušování v tomto směru jako ve vymazávání něčeho.
AO ani KK nebude prolézat celé fórum a hledat, kde kdo koho zrovna urazil. Od toho je tlačítko "nahlásit" u každého příspěvku.
Martin Cryo Broz píše:Něco napíšu a smažu to, nejsem si vědom toho že bych to nesměl smazat, vždyt nikde neni napsaný že to nemám mazat a nebo že by to něco zakazovalo.
Když smažeš svůj vlastní příspěvek, nikdo tě kvůli tomu postihovat nebude. (Navíc po uplynutí určité doby to už ani udělat nemůžeš.)
Smazat několik desítek převážně cizích příspěvků je už docela slušný destruktivní zásah vůči ostatním - to, že má člen PMS technickou možnost to udělat (kvůli výše zmíněným speciálním případům) mu fakt nedává právo to jen tak udělat.
Jestli tedy není příspěvek zkopírovaný print screnem z FB považován za nesoukromou konverzaci OK v tom případě se omlouvám a stahuji oznámení.

Ostatní dořešeno děkuji.

Martin Brož - Cryoman (Zastupitel a radní s gescí pro životní prostředí v městě Písek) - Odchýlit se od norem znamená, že na to musíte mít. Než začnete být tvořivý, musíte být odvážní. Tvořivost je osud, ale odvaha je cestou.

Tobias.Esner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7802
Registrován: 22 čer 2013, 12:03
Dal poděkování: 5022 poděkování
Dostal poděkování: 3823 poděkování

Re: Meeting MS Piráti Písecko

Příspěvek od Tobias.Esner »

Tak a ja toho mám už plný zuby

Přemýšlel sem, hodně a dloho.

S klukama v Písku jsem dlouhodobě v kontaktu každodením a a zalovil jsem v paměti a dal jsem si pár věcí dohromady.
Sem znechucen stejně jako kluci tím vším co se tady děje.
Hrajeme si na něco na co nemáme a všichni to víme.
Spoustu lidí maká na kampani, potí krev a jiní, zhrzení, a zapčklí individuality jenom prudí a prudí a prudí..... a hážou klacky pod nohy. A jestli něco nesnáším, jsou to lidé kteří neustále oblékají plášt nejmenšího odporu. Taky měním názor, ale ne tak často a ne tak razantně jako někteří členového KS JčK.

Takže je na čase změnit rapidně pravidla a nebo tuhle lod opustit.

přebertze si to jak chcete, ale ačkoliv jsem byl proti, plně stojím za MS Písecko. Neomlouvám Pepíka za to co udělal. Neudělal na mně při osobním setkání nejlepší dojem, ale tím emailem co poslal podal pro mně docela pádnej důvod a tak nějak s ním souhlasím, ne ve všem ale souhlasím.
Uživatelský avatar
Ludek.Blaha
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1465
Registrován: 23 čer 2014, 00:11
Profese: strategický zkompetentňovatel
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 1521 poděkování
Dostal poděkování: 1536 poděkování

Re: Meeting MS Piráti Písecko

Příspěvek od Ludek.Blaha »

Dobře jsi to, Tobiasi, vymyslel.
Tohle je snad jediný způsob, jak zabránit mazání vláken.
A chlapci se ti teď už určitě přestanou pošklebovat.

Aby člověk mohl hlásat pravdu z radnice nebo z parlamentu, musí se tam nejdřív prolhat...
Demokracie je výborná věc. Umožňuje občanům, aby si zcela svobodně zvolili... diktaturu!
Umělá inteligence nedosáhne nikdy až takové úrovně, aby dokázala napodobit myšlení pitomce.

Uživatelský avatar
Jan.Novak
Republikový výbor
Příspěvky: 2444
Registrován: 22 čer 2010, 19:12
Profese: Politolog, Historik
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 4042 poděkování
Dostal poděkování: 2936 poděkování

Re: Meeting MS Piráti Písecko

Příspěvek od Jan.Novak »

Napsal jsem sáhodlouhý příspěvek, přidal jsem ho, pár lidí ho asi četlo. Neměl jsem ho psát. Napíšu tedy jen to, že si myslím, že je toto jen výsledek dlouhé řady nedůvěry, pocitu ukřivdění a pocitu házení klacků pod nohy. Je pochopitelné, že někdo kdo se cítí pod silným tlakem z vlastní strany pak udělá takovýhle fau pax. Na druhou stranu je třeba si uvědomit jak veliké je a dle toho se chovat. Jde o čistě osobní názor, po několikáté opakuji, že nemám na tento případ vliv, mít ho nechci a ani ho mít nemůžu.

Člen RV za JčK
Předseda kontrolního výboru zastupitelstva Jihočeského kraje
Zastupitel města Týn nad Vltavou

Uživatelský avatar
Ludek.Blaha
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1465
Registrován: 23 čer 2014, 00:11
Profese: strategický zkompetentňovatel
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 1521 poděkování
Dostal poděkování: 1536 poděkování

Re: Meeting MS Piráti Písecko

Příspěvek od Ludek.Blaha »

Tvůj původní příspěvek jsem si, Jane, před chvílí dočetl.
A protože jsem zase začal nabývat víry, že co je tady psáno, bude i nadále dáno, nezkopíroval jsem si jej tak, jak jsem jinde zvyklý. Dobře mi tak. Je pryč...
Od okamžiku, kdy mne Martin Brož poprvé kontaktoval, v podstatě až do teď, se děly věci, řekněme standardně a poměrně uchopitelně. Typy lidí, vzorce chování, se kterými jsem se buď už setkal osobně, nebo jsem o nich slyšel, četl a tak. Ne, že bych byl Thébský věštec, ale leccos se dalo i docela dobře předvídat. Teď tomu už ale přestávám rozumět téměř dokonale, a tím víc mne to zajímá. Především z hlediska mojí profese. Neskutečně bohatý a zajímavý materiál.
Je to tady, pravda, 'jen' místní fórum, ale odhaduji, že kdo mezi piráty doopravdy něco znamená, tak to tu poslední dobou alespoň občas přečte. A tak jestli dovolíte, rád bych vás, přátelé, zevrubně studoval. Už dobrých dvacet let sbírám na svém pracovišti, v místě svého bydliště a na netových fórech podklady pro svoji knihu o velké lidské malosti s pracovním názvem 'Soumrak budoucnosti'. Víte?
Jak říkám, fakt SLUŠNEJ MATROŠ!!!

Aby člověk mohl hlásat pravdu z radnice nebo z parlamentu, musí se tam nejdřív prolhat...
Demokracie je výborná věc. Umožňuje občanům, aby si zcela svobodně zvolili... diktaturu!
Umělá inteligence nedosáhne nikdy až takové úrovně, aby dokázala napodobit myšlení pitomce.

Uživatelský avatar
Petr.Tresnak
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 914
Registrován: 01 srp 2009, 20:48
Bydliště: Mariánské Lázně
Dal poděkování: 979 poděkování
Dostal poděkování: 1037 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Meeting MS Piráti Písecko

Příspěvek od Petr.Tresnak »

Tobias Esner píše: Spoustu lidí maká na kampani, potí krev a jiní, zhrzení, a zapčklí individuality jenom prudí a prudí a prudí..... a hážou klacky pod nohy.
Jo Tobiasi, taky posledních dva měsíce neskutečně dřu na kampani, ač v jinym městě a jinym kraji. Přesto se tu najde nějakej fašos, co mi tu odmázl všechny příspěvky, které ani náhodou nebyly OT :evil: . Takže nevim, jestli je to ta správná omluva.
Jenom, až se zas budeš divit, že existujou členi (někdy i místní předsednictva), co vůbec nelezou na fórum. Proč by taky - vyjádřej se k věci a někdo je smaže?
Perhaps most significantly, focus in the swarm is always on what everybody can do, and never what people cannot or must do .. R.F.
Zamčeno

Zpět na „Písecko“