[Rozprava] Volba PMS Slovácko

Moderátoři: PKS Jihomoravský kraj, KoKS Jihomoravský kraj, PMS Slovácko

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Místní předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Uživatelský avatar
Petr.Springinsfeld
Republikový výbor
Příspěvky: 2023
Registrován: 29 srp 2015, 23:41
Profese: Zastupitel JmK
Bydliště: Brno-střed
Dal poděkování: 2697 poděkování
Dostal poděkování: 3190 poděkování
Kontaktovat uživatele:

[Rozprava] Volba PMS Slovácko

Příspěvek od Petr.Springinsfeld »

Ahoj Piráti ze Slovácka,

z pověření předsedkyně svolávám jednání místního fóra Slovácko ve věci volby předsednictva místního sdružení Slovácko.

Důvod svolání
Jednání je svoláváno na základě rezignace předsedkyně MS Slovácko.
Volební komise
Pokud nikdo není proti, navrhuji volební komisi ve složení Ivo Vašíček, Maria Vašíčková a Radek Holomčík.
Pořad jednání
Pokud není nikdo proti, budeme pokračovat s následujícím pořadem jednání:
  1. Volba předsedy místního sdružení
  2. Volba místopředsedů místního sdružení
Veřejnost
Pokud není nikdo proti, prohlašuji jednání za veřejné.
Kandidatura
Kandidovat může libovolný člen místního sdružení Slovácko. Přihlásit se můžete příspěvkem v tomto vlákně. V příspěvku uveďte, čeho chcete ve funkci dosáhnout, popište způsob, jakým budete funkci vykonávat, a uveďte, jakou máte k výkonu funkce způsobilost.

Pracovní náplň volené funkce
Pracovní náplň vyplývá z Čl.7(5,6) St.:
5) Oblastní předsednictvo
a) sestává z předsedy a dvou až čtyř místopředsedů,
b) odpovídá oblastnímu fóru,
c) plní usnesení oblastního fóra, přijímá nové členy,
d) shromažďuje návrhy na kandidáty do voleb a zabezpečuje jejich odbornou a politickou přípravu, mj. předsedovi strany navrhuje volebního zmocněnce,
e) zabezpečuje primární volby ve své oblasti a určuje, zda v nich mohou hlasovat i registrovaní příznivci; pro tento účel může zřídit oblastní volební komisi.

(6) Předseda oblastního sdružení

a) svolává minimálně jednou ročně zasedání oblastního fóra,
b) zastupuje oblastní sdružení navenek a v jiných orgánech, stanoví-li tak právní předpis.
Dále z § 23 OŘ.:
§ 23 Oblastní předsednictvo
Oblastní předsednictvo má ve své působnosti následující úkoly:

a) vedení a organizace činnosti oblastního sdružení a plnění jeho úkolů, pokud není k jejich plnění určen jiný tým,
b) plnění usnesení oblastního fóra,
c) přijímání nových členů a vzetí na vědomí zániku členství.
Kandidáti

Prosím kandidáty, aby se hlásili zde ve vlákně, a to do pondělí 5. srpna. V příspěvku prosím zmiňte, zda chcete kandidovat na pozici předsedy, nebo na pozici místopředsedy. Neúspěšní kandidáti na předsedu budou automaticky zahrnuti do volby místopředsedů, pokud toto výslovně neodmítnou.

1. kolo volby předsedy bude zahájeno ve středu 7. srpna 2019.

Tímto otevírám rozpravu a děkuji za pozornost.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Springinsfeld za příspěvky (celkem 4):
Ivo.Vasicek, Maria.Vasickova, Robert.Cuma, Michal.Svagerka

Petr Springinsfeld
zastupitel Jihomoravského kraje a městské části Brno-střed
608 366 554, petr.springinsfeld@pirati.cz

Uživatelský avatar
Michal.Svagerka
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 348
Registrován: 31 říj 2018, 15:45
Profese: místostarosta města Dubňany
Bydliště: Dubňany
Dal poděkování: 826 poděkování
Dostal poděkování: 462 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Rozprava] Volba PMS Slovácko

Příspěvek od Michal.Svagerka »

Zdravím, neměli bychom se k tomu osobně sejít a domluvit se? Jsem u Pirátů jen krátce, tak se přiznám, že jsem věděl akorát o Majce, že je předsedkyně a Zbyněk s Petrem jsou tuším v předsednictvu. Omlouvám se za neznalost... Mám totiž obavu, že přes fórum se asi nedomluvíme a příslušné orgány neobsadíme. Díky M.
  1. místopředseda MS Slovácko a KS JMK
    e-mail: michal.svagerka@seznam.cz
    místostarosta města Dubňany, člen KET JMK Finance, hospodářství, majetek a investice a RT Finance
Uživatelský avatar
Petr.Springinsfeld
Republikový výbor
Příspěvky: 2023
Registrován: 29 srp 2015, 23:41
Profese: Zastupitel JmK
Bydliště: Brno-střed
Dal poděkování: 2697 poděkování
Dostal poděkování: 3190 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Rozprava] Volba PMS Slovácko

Příspěvek od Petr.Springinsfeld »

Michal.Svagerka píše: 23 črc 2019, 14:39 Zdravím, neměli bychom se k tomu osobně sejít a domluvit se? Jsem u Pirátů jen krátce, tak se přiznám, že jsem věděl akorát o Majce, že je předsedkyně a Zbyněk s Petrem jsou tuším v předsednictvu. Omlouvám se za neznalost... Mám totiž obavu, že přes fórum se asi nedomluvíme a příslušné orgány neobsadíme. Díky M.
Jednání bude probíhat přes internet, pokud se místní fórum neusnese na tom, že by mělo být odročeno na zasedání. Volby předsednictev v JmK tradičně probíhají na fóru, takže netuším, odkud pochází tvoje obava, že se přes fórum nedomluvíte. Je to přece oficiální pracovní nástroj strany.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Springinsfeld za příspěvky (celkem 2):
Michal.Svagerka, Maria.Vasickova

Petr Springinsfeld
zastupitel Jihomoravského kraje a městské části Brno-střed
608 366 554, petr.springinsfeld@pirati.cz

Uživatelský avatar
Magda.Lengalova
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 56
Registrován: 04 kvě 2018, 09:43
Profese: asistentka, trenérka badmintonu
Bydliště: Břeclav
Dal poděkování: 50 poděkování
Dostal poděkování: 66 poděkování

Re: [Rozprava] Volba PMS Slovácko

Příspěvek od Magda.Lengalova »

Ahoj,
hlásím se na post místopředsedy. Vzhledem k tomu, že jsme teď v Břeclavi v koalici, tak by bylo asi fajn mít v předsednictvu osoby právě odsud. Břeclavští členové by tak mohly být mj. dobrým lákadlem pro nové členy. Pokud by se nás v předsednictvu z Břeclavi sešlo více, viděla bych výhodu i z pohledu domluvy v rámci předsednictva. Předpokládám, že bych zabezpečovala především formální stránku věci týkající se běhu MS Slovácko (organizace schůzek, plnění úkolů z "vyšších pozic" apod.). ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Magda.Lengalova za příspěvky (celkem 4):
Petr.Springinsfeld, Michal.Svagerka, Zbynek.Janoska, Maria.Vasickova
Piráti Břeclav, Člen MS Slovácko, 778447040
Uživatelský avatar
Petr.Vlasak
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 130
Registrován: 28 úno 2018, 18:04
Profese: Místostarosta Břeclavi
Bydliště: Břeclav
Dal poděkování: 124 poděkování
Dostal poděkování: 179 poděkování

Re: [Rozprava] Volba PMS Slovácko

Příspěvek od Petr.Vlasak »

Ahoj,
po zvážení situace a možností v MS Slovácko chci tímto ohlásit kandidaturu na předsedu tohoto sdružení.

V dané funkci bych chtěl dosáhnout rozšíření členské základny jak na Hodonínsku (s pomocí slovácké části našeho MS), tak na Břeclavsku, kde mám více vlastních kontaktů kvůli zaměstnání i pořádání kulturních akcí. Výzvou je podle mě také oblast Mikulova a LVA. V Břeclavi bych také rád zařídil místo pro setkávání, něco na způsob Pirátského centra, které bychom mohli sdílet s Mladými a neklidnými, s nimiž jsme v koalici vyhráli volby a dosud jsme spolu silně svázaní. V daném prostoru bychom nemuseli jen pořádat schůze a schůzky, ale mohl by fungovat jako sdílená kancelář a místo pro přednášky a setkávání s pirátskými poslanci a hosty. Také bych byl rád nápomocný k tomu, aby vznikly i další akce pod pirátskou vlajkou jako je naše Bobří neckyáda na Dyji, na kterých se nenásilnou cestou lidé přivedou i k zamyšlení nad pirátskými tématy, politickou kulturou a konkrétními zástupci pirátů v regionu. Před volbami bych inicioval maximální zapojení členů MS do kampaní, protože jsme zažili, že největší úspěch má kontaktní kampaň přímo mezi lidmi.

Funkci předsedy bych po domluvě s dalšími kandidáty z Břeclavi a Hodonína na posty místopředsednictva vykonával ve stylu otevřené a slušné diskuse a aktivní činnosti při řešení problémů a výzev. Pro způsobilost k funkci může být výhodou, že jsem učitel a mám trpělivost, ale hodí se i aktuální pozice radního města pro kulturu a cestovní ruch. Díky tomu mám větší přehled o dění na radnici, ve městě i v kraji. Také jsem více vidět, čímž pádem mohu pomoc reprezentovat Piráty navenek jako aktivní lidi, kteří za sebou nemají žádný politický průšvih z minulosti a nešli si na radnici jen sednout pro odměny, jak se to často traduje.

Pokud bych byl pro danou funkci zvolen, budu ji brát jako závazek k tomu, abych byl novým impulsem pro místní sdružení a aktivně se zapojil i v činnosti v Jihomoravském kraji. Aspoň co mi budou síly stačit:)

PV
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vlasak za příspěvky (celkem 5):
Magda.Lengalova, Petr.Springinsfeld, Michal.Svagerka, Zbynek.Janoska, Maria.Vasickova
Zbynek.Janoska
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 1036
Registrován: 28 úno 2018, 10:54
Profese: programátor
Bydliště: Vracov [HO]
Dal poděkování: 2798 poděkování
Dostal poděkování: 1488 poděkování

Re: [Rozprava] Volba PMS Slovácko

Příspěvek od Zbynek.Janoska »

Ahoj,

hlásím se na post v předsednictvu.

Rád bych se věnoval dvěma dílčím věcem:

1) podpora pirátských akcí v regionu. Za jeden z největších nešvarů české politiky považuji, že strany se o voliče začnou zajímat vždy až před volbami. Jsem zastánce toho, že bychom měli kontinuálně pořádat pirátské akce všude, kde působíme. Optimálně aby třikrát, čtyřikrát do roka proběhla akce pořádaná piráty, nebo akce, na které budeme nějakým způsobem vystupovat (v každé obci, kde někoho máme), nebo třeba abychom napsali do místního časopisu článek, kde budeme komentovat dění na radnici. Nabízí se toho spousta od připomínání výročí, pořádání přednášek, besed, koncertů apod. I když třeba nepřijde moc lidí, lidé si toho všimnou a jsem přesvědčen, že to i ocení.
Navíc máme k dispozici poměrně solidní rozpočet, který nečerpáme.

2) větší aktivita v rámci kraje. Všiml jsem si, že lidé z našeho MS nejsou aktivní ve věcech, týkajících se kraje (jako je třeba hlasování). Chtěl bych začít jezdit na schůze KS (což teď , pravda, nedělám) a reportovat, co se na krajské úrovni řeší. Pokud se rozjedou KET, platí to samé pro KET.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zbynek.Janoska za příspěvky (celkem 3):
Magda.Lengalova, Michal.Svagerka, Petr.Springinsfeld
Uživatelský avatar
Michal.Svagerka
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 348
Registrován: 31 říj 2018, 15:45
Profese: místostarosta města Dubňany
Bydliště: Dubňany
Dal poděkování: 826 poděkování
Dostal poděkování: 462 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Rozprava] Volba PMS Slovácko

Příspěvek od Michal.Svagerka »

Ahoj,

hlásím svou kandidaturu na post místopředsedy MS Slovácko. Jsem u Pirátů od podzimu 2018. Ve funkci místopředsedy mám tyto cíle:

1. Rozšířit a stabilizovat členskou základnu zejména ve větších městech okresu Hodonín, tak aby Piráti sestavili v roce 2022 samostatné nebo koaliční kandidátky kromě Hodonína i v Kyjově a Veselí nad Moravou - jde o tzv. obce s rozšířenou působností. Na úrovni dalších obcí vidím, aby Piráti v komunálních volbách postavili co nejvíce koaličních kandidátek. Vše samozřejmě, aby bylo v souladu s pirátskými myšlenkami, přirozeně, nic nedělat na rychlo a jen za účelem marketingu. Cílem je, aby šlo o dlouhodobé usazení se Pirátů v okrese Hodonín. Věřím, že tito jednotlivci na úrovni obcí pak budou kořeny, z nichž může pak strana těžit na krajské i celostátní úrovni.

2. Chci propojit Piráty s byznysem, zejména s malými a středními českými firmami, podporovat začínající a inovativní firmy v našem regionu. Z mého pohledu tvoří malí a střední podnikatelé na malých obcích unikátní sociální síť, kdy podporují spolky, charitu, školství, ale také mohou třeba ve spolupráci s obcí přinést externí dotační prostředky do obcí (typicky u smart city/village). Myslím si, že toto by měla být cesta pro Piráty, abychom poukazovali na důležitost malých a středních firem a živnostníků, českého kapitálu a nutnost udržení a podpory malých podnikatelů na obcích (viz např. rušení obchodů, pošt, hospod a dalších). Za tímto účelem bych chtěl iniciovat vznik KET JMK pro oblast hospodářství.

3. Rád bych se ve své práci opřel o všechny členy a využil jejich potenciálu a různorodosti, ať už při formulování Pirátského programu nebo při různých aktivitách, které budou propagovat Piráty.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Svagerka za příspěvky (celkem 3):
Magda.Lengalova, Zbynek.Janoska, Petr.Springinsfeld
  1. místopředseda MS Slovácko a KS JMK
    e-mail: michal.svagerka@seznam.cz
    místostarosta města Dubňany, člen KET JMK Finance, hospodářství, majetek a investice a RT Finance
Uživatelský avatar
Dusan.Hanus
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 42
Registrován: 06 led 2018, 11:35
Profese: kameraman, programator
Bydliště: Břeclav
Dal poděkování: 23 poděkování
Dostal poděkování: 31 poděkování

Re: [Rozprava] Volba PMS Slovácko

Příspěvek od Dusan.Hanus »

Ahoj.
I já se připojuji se svou kandidaturou na post místopředsedy MS Slovácko.

Chtěl bych se zasazovat o to, aby bylo sdružení více vidět, a to jak třeba díky pořádání kulturních a zábavních akcí, tak i diky informační a propagační činnosti na internetu.
Důraz chci klást také na oslovování nových členů, protože ti mohou být nositeli nejen nového elánu a další motivace nás všech, ale i nových témat a místních problémů, zejména z míst, kde člensky poněkud zaostávame.
A proto by mi dávalo smysl, kdybychom se pokoušeli více zviditelňovat tam, kde třeba nejsme doma nebo nebo kde víme, že pirátská značka rezonuje slaběji. Prostě vnést do toho alespoň trošku strategie.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dusan.Hanus za příspěvky (celkem 4):
Magda.Lengalova, Petr.Springinsfeld, Zbynek.Janoska, Michal.Svagerka
Piráti Břeclav, Člen MS Slovácko, 774723287
Uživatelský avatar
Petr.Springinsfeld
Republikový výbor
Příspěvky: 2023
Registrován: 29 srp 2015, 23:41
Profese: Zastupitel JmK
Bydliště: Brno-střed
Dal poděkování: 2697 poděkování
Dostal poděkování: 3190 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Rozprava] Volba PMS Slovácko

Příspěvek od Petr.Springinsfeld »

Petr Vlasák byl zvolen předsedou místního sdružení Slovácko. Gratuluji. Budeme pokračovat 1. kolem volby místopředsedů.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Springinsfeld za příspěvky (celkem 2):
Zbynek.Janoska, Michal.Svagerka

Petr Springinsfeld
zastupitel Jihomoravského kraje a městské části Brno-střed
608 366 554, petr.springinsfeld@pirati.cz

Uživatelský avatar
Petr.Springinsfeld
Republikový výbor
Příspěvky: 2023
Registrován: 29 srp 2015, 23:41
Profese: Zastupitel JmK
Bydliště: Brno-střed
Dal poděkování: 2697 poděkování
Dostal poděkování: 3190 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Rozprava] Volba PMS Slovácko

Příspěvek od Petr.Springinsfeld »

Po ukončení 2. kola volby místopředsedů je finální podoba předsednictva MS Slovácko následující:

Předseda: Petr Vlasák
1. místopředsedkyně: Magda Lengálová
2. místopředseda: Zbyněk Janoška
3. místopředseda: Dušan Hanuš
4. místopředseda: Michal Švagerka

Nově zvolenému předsednictvu gratuluji.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Springinsfeld za příspěvky (celkem 3):
Zbynek.Janoska, Maria.Vasickova, Michal.Svagerka

Petr Springinsfeld
zastupitel Jihomoravského kraje a městské části Brno-střed
608 366 554, petr.springinsfeld@pirati.cz

Zamčeno

Zpět na „Místní fórum Slovácko“