Volba předsednictva místního sdružení Slovácko

Moderátoři: PKS Jihomoravský kraj, KoKS Jihomoravský kraj, PMS Slovácko

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Místní předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Zamčeno
Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 7013
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10900 poděkování
Dostal poděkování: 11475 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Volba předsednictva místního sdružení Slovácko

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

Ahoj Piráti ze Slovácka,

svolávám jednání místního fóra Slovácko ve věci volby předsednictva místního sdružení Slovácko.
Důvod svolání
Jednání je svoláváno na základě toho že 15.3.2018 vyprší současnému předsednictvu mandát.
Volební komise
Pokud někdo nechce kandidovat, prosím ať se přihlásí jako člen volební komise zde.
Pořad jednání
Pokud není nikdo proti, budeme pokračovat s následujícím pořadem jednání, který byl sestaven s ohledem na důvod, proč bylo jednání svoláno:
  1. Volba předsedy místního sdružení
  2. Volba místopředsedů místního sdružení
Veřejnost
Pokud není nikdo proti, prohlašuji jednání za veřejné.
Kandidatura
Kandidovat může libovolný člen místního sdružení Slovácko. Přihlásit se můžete příspěvkem v tomto vlákně. V příspěvku uveďte, čeho chcete ve funkci dosáhnout, popište způsob, jakým budete funkci vykonávat, a uveďte, jakou máte k výkonu funkce způsobilost.

Pracovní náplň volené funkce
Pracovní náplň vyplývá z Čl.7(5,6) St.:
5) Oblastní předsednictvo
a) sestává z předsedy a dvou až čtyř místopředsedů,
b) odpovídá oblastnímu fóru,
c) plní usnesení oblastního fóra, přijímá nové členy,
d) shromažďuje návrhy na kandidáty do voleb a zabezpečuje jejich odbornou a politickou přípravu, mj. předsedovi strany navrhuje volebního zmocněnce,
e) zabezpečuje primární volby ve své oblasti a určuje, zda v nich mohou hlasovat i registrovaní příznivci; pro tento účel může zřídit oblastní volební komisi.

(6) Předseda oblastního sdružení

a) svolává minimálně jednou ročně zasedání oblastního fóra,
b) zastupuje oblastní sdružení navenek a v jiných orgánech, stanoví-li tak právní předpis.
Dále z § 23 OŘ.:
§ 23 Oblastní předsednictvo
Oblastní předsednictvo má ve své působnosti následující úkoly:

a) vedení a organizace činnosti oblastního sdružení a plnění jeho úkolů, pokud není k jejich plnění určen jiný tým,
b) plnění usnesení oblastního fóra,
c) přijímání nových členů a vzetí na vědomí zániku členství.
Žádám kandidáty aby s hlásili zde ve vlákně

Hlasování bude zahájeno v pátek, 16. března, kandidáti se mohou hlásit do středy, 14. března.
Tímto otevírám rozpravu.

Děkuji za pozornost.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvek:
Lukas.Dubec
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Miroslav.Foltyn
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 43
Registrován: 04 říj 2013, 10:50
Profese: sládek
Dal poděkování: 4 poděkování
Dostal poděkování: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Volba předsednictva místního sdružení Slovácko

Příspěvek od Miroslav.Foltyn »

Ahoj,

zatím se nikdo nehlásí, tak já strhnu lavinu :-)

Tímto bych rád oznámil svou kandidaturu na jednoho z místopředsedů MS Slovácko. A co mě k tomu vede?

Komunální volby jsou za rohem. Je potřeba se k tomu postavit čelem a uspořádat co nejvíce setkání s lidmi. Priorita pro mě je okres Hodonín a jeho 3 největší města. Tam je potřeba se ukázat minimálně jednou za 2 měsíce. S tím souvisí oslovit lidi, kteří se účastní našich diskuzí a zjistit, zda má někdo ambice dělat Pirátskou komunální politiku. Jak říkal Mikuláš na CFku, má to smysl i když nás bude jen 5 z 20ti na kandidátce. Jde o to abychom byli vidět. Rád bych také pořádal častěji schůze MS, protože před volbami bude nutné řešit věci operativněji a na schůzkách s občany to není ideální. Jelikož jsem členem Pirátů už pár let a podporovatelem od vzniku, myslím, že funkce místopředsedy by mi v jednáních s lidmi na komunální úrovni dala ještě vetší vážnost a podporu.

Co se týče Komunálních voleb, mým hlavním tématem je otevřenost radnice. Zatím se zdá, že se nám v Hovoranech podaří všech 15 lidí na Pirátskou kandidátku dostat. Máme ambici získat 5 křesel v ZO, což by se na místní poměry rovnalo skoro vítězství. Úzce spolupracuji s Honzou Kuchyňkou, který mě zásobuje "kauzami" které se během posledních let v Hovoranech udály. Vzhledem k tomu, že o nich já a ani občané neví, vidím to na totální selhání opozice v naší obci. I když opozice nemůže nic svým hlasováním měnit, musí minimálně informovat občany o tom co se děje. A to je přesně ta práce, kterou musíme dělat. Alespoň prozatím. Jak začínali Piráti v Praze? No přece tak, že poukazovali na problémy a kauzy na radnici. A to je ta správná (i když dlouhá) cesta, jak získat důvěru občanů a následně věci měnit na základě získaných mandátů.

S prací v předsednictvu nemám žádné zkušenosti, přece jenom se označuji za "člověka v terénu". Vzhledem k tomu, že nyní (kvůli komunálkám) studuji spoustu zákonů a řádů, nebude to takový problém se něco nového přiučit.

Děkuji všem za podporu a v případě dotazů, rád všechny zodpovím.

Díky.

Mirek Foltýn
Tito uživatelé poděkovali autorovi Miroslav.Foltyn za příspěvek:
Ivo.Vasicek
Jan.Kuchynka
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 9
Registrován: 09 srp 2017, 23:23
Profese: nezdolný zahradník
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 5 poděkování

Re: Volba předsednictva místního sdružení Slovácko

Příspěvek od Jan.Kuchynka »

Souhlasím a podpořím Mirka do předsednictva MS Slovácko
Jan.Kuchynka
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 9
Registrován: 09 srp 2017, 23:23
Profese: nezdolný zahradník
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 5 poděkování

Re: Volba předsednictva místního sdružení Slovácko

Příspěvek od Jan.Kuchynka »

Ahoj,
oznamuji tímto svou kandidaturu na místopředsedu MS Slovácko. Jsem členem jen krátce, ale již téměř 30 let se snažím, aby se OÚ Hovorany proměnil v demokratický, otevřený, transparentní úřad. Vím, že o stejnou změnu se občané pokouší i v ostatních obcích a městech nejen na Slovácku. Chci využít svých bohatých zkušeností (z jednání na OÚ, ZO, s Kr.úřadem, mail.komunikace, aplikací Zákona č. 106/1999 o svob.přístupu k inf.do praxe, zveřejňování návrhů, připomínek, jak v tištěné formě - Měsíčník Soběstačnost, tak i jeho šířením po internetu: sobestacnost.blog.cz ) a pomoci tak ostatním v komunální politice.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Kuchynka za příspěvky (celkem 2):
Maria.Vasickova, Ivo.Vasicek
Miroslav.Foltyn
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 43
Registrován: 04 říj 2013, 10:50
Profese: sládek
Dal poděkování: 4 poděkování
Dostal poděkování: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Volba předsednictva místního sdružení Slovácko

Příspěvek od Miroslav.Foltyn »

Jan.Kuchynka píše: 07 bře 2018, 11:21 Ahoj,
oznamuji tímto svou kandidaturu na místopředsedu MS Slovácko. Jsem členem jen krátce, ale již téměř 30 let se snažím, aby se OÚ Hovorany proměnil v demokratický, otevřený, transparentní úřad. Vím, že o stejnou změnu se občané pokouší i v ostatních obcích a městech nejen na Slovácku. Chci využít svých bohatých zkušeností (z jednání na OÚ, ZO, s Kr.úřadem, mail.komunikace, aplikací Zákona č. 106/1999 o svob.přístupu k inf.do praxe, zveřejňování návrhů, připomínek, jak v tištěné formě - Měsíčník Soběstačnost, tak i jeho šířením po internetu: sobestacnost.blog.cz ) a pomoci tak ostatním v komunální politice.
Ahoj,

mám dotazy ohledně blogu a tvé dosavadní činnosti:

Jsou tebou uvedené názory na blogu aktuální, které zastáváš? Chceš aby Piráti byli spojováni se Zelenými? Pokud ne, proč jsou články pojmenovány jako "Zelený zpravodaj"? Pokud jsi za Zelenými udělal tlustou čáru, proč jsou tyto články aktivní?

Jestli jsem pochopil správně, Spolek Soběstačnost není "politický" spolek, ale spolek, který má primárně zajistit lidem zaměstnanost (viz stanovy). Proč se tedy v "Zelených zpravodajech" vyskytují věty typu "navrhujeme obci, na zastupitelstvu navrhneme" atd. a dále pokračují návrhy zastupitelstvu, které nemají se zaměstnaností nic společného? Neměl by takový spolek spíš navštěvovat zaměstnavatele v regionu a spolupracovat s úřadem práce? Kolik se na spolek obrátilo lidí s žádostí o pomoc s hledáním zaměstnání?

Spolek Soběstačnost měl ještě minulý týden politický program ve kterém bylo jedním z bodů "Zřídíme v obci věznici". Nebylo tam více informací, ale vzhledem k tomu, že jsi předseda spolku, ptám se: Je potřeba (v jakékoliv obci) obecní věznice? Pokud ano, z jakých důvodů?

Můžeš mi sdělit za jakým účelem byl OPRAVDU založen spolek Soběstačnost? Více než o zaměstnávání lidí se celý web točí okolo komunální politiky. Co dělají pro spolek zbývající 2 členové?

Jakožto člen Pirátů a kandidát do Komunálních voleb, jak se postavíš k této minulosti a (dle mého mínění) k politickému spolku? Budeš dále jeho předsedou? Minulý týden jsi mi řekl, že vstupem k Pirátům jsi za tím udělal tlustou čáru a ve své kandidátské řeči se na tuto minulost odvoláváš. Nějak to nechápu, tak prosím opět o vysvětlení.

Díky.

Mirek
Tito uživatelé poděkovali autorovi Miroslav.Foltyn za příspěvky (celkem 2):
Ivo.Vasicek, Jan.Kuchynka
Uživatelský avatar
Maria.Vasickova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2453
Registrován: 01 úno 2010, 21:56
Bydliště: Jižní Morava
Dal poděkování: 1772 poděkování
Dostal poděkování: 1652 poděkování

Re: Volba předsednictva místního sdružení Slovácko

Příspěvek od Maria.Vasickova »

Zdravím Slovácké Pirátstvo!

Vznik místního sdružení Slovácko si s čistým svědomím mohu připsat i na své triko. První schůzka k tomuto bodu se konala v naší kuchyni v Čejkovicích, ustanovující schůzka v Hodoníně v březnu 2014 mu dala řád, a letos volíme třetí předsednictvo v historii MS.
Říká se, že „Ryba smrdí od hlavy“, a naše sdružení zatím mělo dvě mužské. :D Tak si říkám, že možná nastal čas pro změnu.
Rozhodla jsem se kandidovat do čela našeho předsednictva. Chci dělat to, co cítím, že je správné, a sázím na schopnosti všech ostatních, které hodlám podporovat v jejich cílech.
Malá rekapitulace mého působení ve straně:
2010 - únor/ zaplatila jsem první poplatek RegP
2013 – získala jsem podporu pro poradní hlas v kontrolní komisi
2013 – iniciovala jsem změnu Stanov, Čl.3 bod (1)
2014 – únor/ stala jsem se jako první , členkou strany s cizím pasem
2014 – březen/ místopředsedkyní MS Slovácko
2014 – květen/volby do EP kandidátka s č. 11
2014 – červenec / předsedkyně KS
2016 – červenec/místopředsedkyně KS a MS Slovácko
2017 – červenec / získala jsem občanství ČR
2017 - říjen / volby do Parlamentu kandidátka č.17
Mimo to jsem se zúčastnila jako členka volební komise všech voleb, kde jsem nekandidovala.
Mým hlavním tématem jsou otázky zákonů týkající se zdravotnictví, školství a rodinné politiky.
Snad jsem za ty roky něco o straně vstřebala a budu moct v pozici předsedkyně využít.
Předem děkuji za přízeň.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Maria.Vasickova za příspěvky (celkem 2):
Miroslav.Foltyn, Ivo.Vasicek

Štěstí spočívá ve svobodě a svoboda v odvaze.

Periklés
Jan.Kuchynka
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 9
Registrován: 09 srp 2017, 23:23
Profese: nezdolný zahradník
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 5 poděkování

Re: Volba předsednictva místního sdružení Slovácko

Příspěvek od Jan.Kuchynka »

Ahoj,
odpovídám na dotazy uveřejněné na: sobestacnost.blog.cz a mé dosavadní činnosti:
Všechny mé uvedené názory jsou stále aktuální a stojím si za nimi a Ty, které nebyly řešeny budu navrhovat, abychom je řešili jako Piráti. Byl jsem členem SZ a nestydím se za to - teď jsem Pirát. Tyto články budou aktivní, poněvadž názory jsou v nich stále aktuální.

Spolek Soběstačnost, je pokračovatelem Občanského sdružení Soběstačnost - pomohl 28 občanům (Hovoran, Čejče, Mutěnic, Svatobořic-Mistřín) najít slušně zaplacenou brigádu v zemědělství, vytvořit u nich znovu návyky chodit do práce (abstinovat) a najít si lépe placenou práci na pracovní smlouvu -pomohl těm, kterým úřad práce nepomohl. Pomohl jim řešit dluhy a exekuce.
Spolek a každý občan má právo podávat návrhy ZO, krajům, poslancům, vládě a budeme v tom pokračovat.
Proč byl Spolek založen je již výše popsáno. Zbylý 2 členové - jeden je místopředseda a druhý pokladník.
V každé obci by měla být zřízena Obecní policie na dodržování pořádku v obci - rychlost, parkování na chodnících, veřejné zeleni, čistota komunikace atd. a za tyto přestupky a třeba za drobné krádeže, vandalství atd.by bylo mnohem účinnější to řešit v rámci obce obecním vězením a veřejně prospěšnými pracemi.

Za politickými snahami - za touto minulostí jsme jako spolek tlustou čáru udělili. Budu dál předsedou Spolku Soběstačnost a pokračovat v činnosti dle Stanov.

Jan Kuchyňka
Zamčeno

Zpět na „Místní fórum Slovácko“