[Rozprava] schválení hlasového záznamu ze schůzí a jeho arc.

Moderátoři: PKS Jihomoravský kraj, KoKS Jihomoravský kraj, PMS Slovácko

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Místní předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Zamčeno
Uživatelský avatar
Zdenek.Frolec
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 592
Registrován: 28 říj 2013, 16:02
Profese: IT technik pro MU Kyjov.
Dal poděkování: 158 poděkování
Dostal poděkování: 217 poděkování

[Rozprava] schválení hlasového záznamu ze schůzí a jeho arc.

Příspěvek od Zdenek.Frolec »

Zahajuji rozpravu o schválení hlasových záznamů ze schůzí a jejich následné archivaci.

Návrh: MS Slovácko půjde příkladem všem městským zasedání a ukáže, jak by mělo vypadat veřejné jednání a jeho archivace. Pokud chceme kázat vodu, tak i my musíme pít vodu.
Proto navrhuji, aby předseda/předsednictvo muselo vždy na schůzi zajistit nahrávání schůze. Celé předsednictvo pak dostane přístup k vytvořenému Youtube účtu, kde následně záznam uloží. Na fóru pak k zápisu ze schůze přidá předsednictvo i odkaz na hlasový záznam. OFFTOPICÚčet se pak dá používat i na další věci ne jen pro archivacii. Např: průzkum, propagace atd....

Rozprava bude ukončena 27.1.2015 v 23:59 a bude následovat hlasování o návrhu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Frolec za příspěvek:
Tomas.Kolacny
Zakládající a první Předseda MS SLovácka.
Měl jsem snahu změnit politiku, bohužel lidi v ní mě zlomili.
Bacha na IVO Vašíčka. Slíbil u sebe doma, že odejde ze strany jakmile se to stane politikaření. Že to dělá JEN pro radost. A když sám přiznal že už je to politikaření, tak si naráz nevzpomíná, že něco takového vůbec říkal. A to i přes svědky Petra, Ríši, Karla, Toma a jeho Ženy. (Byl to ten den kdy jsme plánovali rozlohu oblasti MS Slovácko.)
Že jsem měl štěstí poznám, až potkám smůlu. - Já :D
Uživatelský avatar
Karel.Pavelka
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 4
Registrován: 10 črc 2011, 16:04
Profese: webový vývojář
Bydliště: Tržní 1050, 69611 Mutěnice
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Rozprava] schválení hlasového záznamu ze schůzí a jeho

Příspěvek od Karel.Pavelka »

Určitým příkladem mohou být veřejné zasedání zastupitelstva v obci Mutěnice kde žiju a kde spravuji čistě jen videoarchív na Youtube https://www.youtube.com/user/oumutenice.
Jednání jsou tam stručná, věcná, mají určitý řád, který se dodržuje.
Videa se nahrávají profesionální technikou a jsou v maximální možné míře dispozici jak pro mobilní telefony tak pro PC až ve FullHD rozlišení.
Od doby co se veřejná zasedání pořádají v kulturní domě a natáčí ze shora je i vidět kdo jak hlasuje.
Za velmi důležité a užitečné pak považuji podrobný obsah s odkazy na jednotlivé části videa, takže lidé si snadno vyhledají a poslechnou to co je zajímá.
Je s tím celkem dost práce, od přípravy natáčení až po vytváření podrobného obsahu s odkazy.
Přesto, že v obci máme téměř 4000 obyvatel, návštěvnost každého videa je po několika měsících kolem 500 shlédnutí, což považuji při srovnání s jinými obcemi a městy za úspěšné.

Veřejné schůze Slovácka
  • jsou zatím spíše neformální, přátelské a pracovní;
  • veřejnost je téměř nenavštěvuje;
  • obsahově je schůze oproti veřejným zasedáním obcí a měst chudá;
  • pro případnou audio či video prezentaci je nevhodná protože zbytečně protahujeme čas trvání;
  • větší část mi nepřijde ani zajímá nebo přínosná pro veřejnost - mimo transparence samotné;
  • jako příklad pro zastupitelstva měst a obcí mi přijde nedostatečně ukázková, inspirativní nebo inovativní;
  • textová verze je reprezentativnější a méně nákladná.
Za problém audio nahrávky pak považuji i její srozumitelnost, která je dána
  • hlučností prostředí,
  • kvalitou mikrofonů
  • a nonverbální komunikací kterou nebude obsahovat .
Navrhoval bych zatím lépe zapracovat na organizaci samotné schůze a textové (webové) prezentaci - pak by měl smysl i nějaký mediální záznam.

Osobě budu hlasovat proti návrhu, protože mi to nepřijde jako dobrý či promyšlený nápad.
Uživatelský avatar
Zdenek.Frolec
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 592
Registrován: 28 říj 2013, 16:02
Profese: IT technik pro MU Kyjov.
Dal poděkování: 158 poděkování
Dostal poděkování: 217 poděkování

Re: [Rozprava] schválení hlasového záznamu ze schůzí a jeho

Příspěvek od Zdenek.Frolec »

Karel Pavelka píše:Určitým příkladem mohou být veřejné zasedání zastupitelstva v obci Mutěnice kde žiju a kde spravuji čistě jen videoarchív na Youtube https://www.youtube.com/user/oumutenice.
Jednání jsou tam stručná, věcná, mají určitý řád, který se dodržuje.
Videa se nahrávají profesionální technikou a jsou v maximální možné míře dispozici jak pro mobilní telefony tak pro PC až ve FullHD rozlišení.
Od doby co se veřejná zasedání pořádají v kulturní domě a natáčí ze shora je i vidět kdo jak hlasuje.
Za velmi důležité a užitečné pak považuji podrobný obsah s odkazy na jednotlivé části videa, takže lidé si snadno vyhledají a poslechnou to co je zajímá.
Je s tím celkem dost práce, od přípravy natáčení až po vytváření podrobného obsahu s odkazy.
Přesto, že v obci máme téměř 4000 obyvatel, návštěvnost každého videa je po několika měsících kolem 500 shlédnutí, což považuji při srovnání s jinými obcemi a městy za úspěšné.

Veřejné schůze Slovácka
  • jsou zatím spíše neformální, přátelské a pracovní;
  • veřejnost je téměř nenavštěvuje;
  • obsahově je schůze oproti veřejným zasedáním obcí a měst chudá;
  • pro případnou audio či video prezentaci je nevhodná protože zbytečně protahujeme čas trvání;
  • větší část mi nepřijde ani zajímá nebo přínosná pro veřejnost - mimo transparence samotné;
  • jako příklad pro zastupitelstva měst a obcí mi přijde nedostatečně ukázková, inspirativní nebo inovativní;
  • textová verze je reprezentativnější a méně nákladná.
Za problém audio nahrávky pak považuji i její srozumitelnost, která je dána
  • hlučností prostředí,
  • kvalitou mikrofonů
  • a nonverbální komunikací kterou nebude obsahovat .
Navrhoval bych zatím lépe zapracovat na organizaci samotné schůze a textové (webové) prezentaci - pak by měl smysl i nějaký mediální záznam.

Osobě budu hlasovat proti návrhu, protože mi to nepřijde jako dobrý či promyšlený nápad.

Mě jde pouze o transparentnost. A nenutím nikoho, aby si záznam poslouchal. Kvalita je na nás jaká bude. A jestli se bojíš, že to bude amaterské tak ok. Ale já to nedělám, aby ze mě byla medialní hvězda, ale abychom měli transparentnost. A navíc abychom nekázali vodu a sami pili víno.
Zakládající a první Předseda MS SLovácka.
Měl jsem snahu změnit politiku, bohužel lidi v ní mě zlomili.
Bacha na IVO Vašíčka. Slíbil u sebe doma, že odejde ze strany jakmile se to stane politikaření. Že to dělá JEN pro radost. A když sám přiznal že už je to politikaření, tak si naráz nevzpomíná, že něco takového vůbec říkal. A to i přes svědky Petra, Ríši, Karla, Toma a jeho Ženy. (Byl to ten den kdy jsme plánovali rozlohu oblasti MS Slovácko.)
Že jsem měl štěstí poznám, až potkám smůlu. - Já :D
Zamčeno

Zpět na „Místní fórum Slovácko“