přece jenom těch lidí kteří dávají přednost svobodě před "plným žaludkem" zas tolik nebude
Aby v řadách ČPS nevzniklo dilema jestli menší nebo větší soc. dávky, jestli platit 30 Kč nebo, ne? Progresivní nebo "rovná" daň z příjmů atd...
Navrhuji zcela jinou a u politických stran napříč celým spektrem v ČR (aspoň co já vím) neviděnou variantu a to cestu základního příjmu
a jednotné dani na spotřebě. Z části odpadají soc. dávky, 30 Kč snad nikoho nebude pohoršovat, daň z příjmů úplně zmizí.
A to nejdůležitější je svoboda která s tímhle systémem přichází.
Zde film kde je vše vysvětleno:
http://mustwatch.hztz.cz/film/zakladni- ... einkommen/
http://eko.iwaldorf.cz/
Otázka financování je na delší diskuzi, určitě nepůjde ze dne na den začít každému vyplácet 20 000 Kč měsičně
už dnes, ale to zase nic neřeší, možná tak, že bezdomovci budou mít na víc chlastu