Stránka 1 z 3

web MS

Napsal: 23 lis 2018, 14:43
od Jan.Korbel
Vytvořil jsem vaší novou stránku. Prosím o připomínky a doplnění textu.

https://stredocesky.pirati.cz/pribram/

Až to bude v nějaké rozumné formě, nasměruju tam rozcestník MS a přesměroval bych tam i vaší wiki.

Re: web MS

Napsal: 03 pro 2018, 17:41
od Josef.Bouse
Dobrý den,
Vypadá to super. Mohu se i já dostat nějak do správy toho webu ?
Případně nějak pomoct ? .. Mohl bych tam naházet nějaký obsah atp ..

Re: web MS

Napsal: 04 pro 2018, 20:41
od Jiri.Snizek
Ahoj Pepo,

Honza je na dovolené, vrací se v sobotu a nemá s sebou záměrně počítač. https://github.com/pirati-web/stredoces ... m/index.md když vytvoříš pull request, schválím ti ho.

Předpokládám, že ti Honza, až se vrátí, napíše a navážete užší spolupráci.

Díky za zájem.

Re: web MS

Napsal: 08 pro 2018, 13:24
od Jan.Korbel
Ahoj. Díky za zájem! :-)

Nejjednodušší je založit si účet na githubu. Potom na jakékoliv stránce (nejen) krajského webu (včetně té vaší) vyscrolluješ dolu a klikneš na Navrhni úpravu. Tím se dostaneš k editaci přímo na githubu a můžeš z toho pak jednoduše vyrobit pull request, který já pak schválím a tím se dostane i do hlavního repository (a po pár minutách an web). Více je popsané tady dole: https://github.com/pirati-web/stredocesky.pirati.cz

Pokud budeš na schůzi, můžeme to ještě probrat nebo rovnou vyzkoušet (vem si notes a založ si github účet).

Re: web MS

Napsal: 31 pro 2018, 02:02
od Josef.Bouse
Omlouvám se za měsíční odmlčení ... =D NIcméně hodil jsem tam nějakej pull a hádám že potom dostanu i práva nahrávat do assetů soubory. Potřebuji někam nahrát pár fotek + plný program v pdf a udělat odkaz k stažení ? ..
Chci se zeptat zda budu moct založit "víc" stránek abych třeba udělal zvlášť stránku na "program" "lidé" atp k našemu MS nebo t odávat na tu jednu pod sebe nebo jak to řešit ? Zatím to asi půjde takhle, možná rozsáhlejší informace hodit na wiki ? .. Chtěl jsem se inspirovat jinde a zdá se mi to nebo zatím nikdo nějak pořádně to nerozjel ten web pod středočeským krajem ?

Re: web MS

Napsal: 31 pro 2018, 16:49
od Jan.Korbel
Super že ses do toho pustil. Nahrávat do assets by mělo jít pull requestem. Asi by bylo lepší místo stávajícího assets/img/ms/pribram/ založit univerzální assets/ms/pribram/, kam byste dávali jak obrázky tak třeba ty PDF. A je potřeba soubory nějak rozumně pojmenovávat, ať se dají recyklovat a po stažení ať se dají lehce najít.

Další podstránky vám kdyžtak připravím, ale zatím bych to nechal na jedné - dokud tam těch informací nebude moc - pak bych to rozdělil. Wiki bych do toho vůbec netahal.

V rámci středočeského webu jste nejdál. Ale chtěl jsem úmyslně začít s vámi a Benešovem, když vás mám v gesci :-)

Re: web MS

Napsal: 05 led 2019, 17:45
od Josef.Bouse
Zdravím, měl bych dotaz, zda by bylo možno založit jednu podstránku "novinky" máme v plánu dávat všechny novinky a články sem a na fb pouze odkaz s textem na web, aby lidé pro více informací museli z fb web a třeba je to i naláká proklikat se webem .

Ještě se zeptám zda ten web nějak podporuje "redakční" systém, že by v podstráncen ovinky to nemuselo jít přes reddit a pullovat to tam, ale že by byli vyhrazení redaktoři co se přihlásí na stránce a můžou dát vložit nový příspěvek napíšou nadpis ap ak standard text jako tady na foru .. a obrázek .. ?
Pokud to nějak nepodporuje tak pohoda zase tolik příspěvků neděláme a udělali bychom to přes reddit.

Re: web MS

Napsal: 05 led 2019, 19:23
od Jan.Korbel
Založit není problém, jen to budeme muset nějak chytře prolinkovat, protože nevím jak udělat nějaké submenu. Časem bych chtěl mít něco jako v olomouckym, ale mají to založené na starých šablonách a ani s původním autorem se nám to nepodařilo naportovat. Doufám, že se něco takového objeví v "upstreamu", zakládal jsem k tomu bugreport.

Hoď prosím nějaké novinky někam do té jedné stránky, ať vidíme, jak to vypadá. Kdyžtak to pak zkusím nějak rozdělit.

Redakční systém se bohužel nekoná, stejně jako něco více user friendly než je github editor (předpokládám, že ten jsi myslel - nevím jak by se to dalo spojit s redditem).

Jinak moc díky za myšlenku prioritizace webu před facebookem! :-)

Re: web MS

Napsal: 11 led 2019, 18:19
od Josef.Bouse
Zdravím,
chtěli bychom místo pohlednice dát jinou fotku (nás všech) a pak ke každému z nás dát jeho fotku, mohl bych poprosit o nějaké vhodné rozměry ? nebo je to jedno a web si to umí oříznout a zmenšit ?
Díky.

Re: web MS

Napsal: 11 led 2019, 19:29
od Jan.Korbel
Dej mi to někam v co nejvyšším rozlišení. Tu společnou upravím, ty osobní případně taky. Pokud jde o fotky v profilech, tak si je přechroustá jekyll (jen je potřeba je ořezat do čtverce, ale to udělám). Předpokládám, že byste mohli mít klasické profily (viz Lidé) a na stránce MS mít nějaký souhrn s odkazy na celé profily.