Čelo kandidátky - rozprava

Moderátoři: PKS Stredocesky kraj, PMS Pribram

Stepan.Drtina
Místní předsednictvo
Profese: Asistent poslance, student FF UHK
Dal poděkování: 132 poděkování
Dostal poděkování: 453 poděkování

Čelo kandidátky - rozprava

Příspěvek od Stepan.Drtina » 25 kvě 2018, 23:47

Vážené místní fórum,

Vyhlašuji rozpravu k volbě čela kandidátky pro komunální volby 2018. Zájemce o tyto pozice prosím o představení své vize působení na dané pozici. Rozprava bude trvat do 8.6 23:59. Pokud se nepřihlásí dostatečný počet kandidátů (4), tak bude rozprava o týden prodloužena. Po době nezbytné k rozmyšlení (48 hodin) bude přistoupeno k hlasování (72 hodin), které bude dvoukolové. Připomínám, co musí mít kandidát s dnem podání kandidatury splněno: na adresu stepan.drtina@pirati.cz zaslané podepsané následující dokumenty: Kodex kandidáta, všechna čestná prohlášení z něj vyplývající (celkem 5), demokratické minimum a aktuální výpis z RT (ne starší jak 6 měsíců). Až bude hotový centrální souhlas s kandidaturou, pak ještě tento dokument, ale to se ozvu zvlášť. Dále pak mít svůj profil na wiki.pirati.cz/lide. Ohledně tvorby profilu se prosím obracejte na Filipa Dítě (filip.dite@pirati.cz), kterému dodáte obsah (fotka a několik řádků o sobě). Připomínám, že konečné pořadí čela kandidátky se sestaví podle počtu odevzdaných hlasů v druhém kole, V případě rovnosti hlasů rozhoduje počet hlasů v prvním kole, popř. pořadí přihlášení do rozpravy. Je možné uvést preference a doporučení pro volitele.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Stepan.Drtina za příspěvek:
Jiri.Snizek
Nejlepší možnost je ta, která ponechává vždy určitou skulinu pro možnost, že všechno je současně úplně jinak.
- Václav Havel

Bc. Štěpán Drtina
Radní města Kutná Hora
Asistent poslankyně Lenky Kozlové
1. místopředseda KS SčK
stepan.drtina@pirati.cz
775 221 705

Stepan.Drtina
Místní předsednictvo

Re: Čelo kandidátky - rozprava

Příspěvek od Stepan.Drtina » 09 čer 2018, 11:48

Prodlužuji rozpravu do 15.6 23:59.
Nejlepší možnost je ta, která ponechává vždy určitou skulinu pro možnost, že všechno je současně úplně jinak.
- Václav Havel

Bc. Štěpán Drtina
Radní města Kutná Hora
1. místopředseda KS SčK
stepan.drtina@pirati.cz
775 221 705

Tomas.Podlena
Místní předsednictvo
Profese: Student
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 6 poděkování

Příspěvek od Tomas.Podlena » 10 čer 2018, 22:16

Ahoj, rád bych se ucházel o pozici v čele kandidátky.

Svou vizi pro následující volby, případně vizi pro roli v zastupitelstvu bych shrnul slovem kultura.

Kulturou však nemyslím jen pořádání koncertů a kulturních akcí, ale také si kladu za cíl pozvednutí kultury celého města. Příbram má jakožto (bývalé) okresní město co nabídnout.
Chtěl bych se zasadit zejména o zlepšení turistické atraktivnosti Příbrami a jejího okolí, zároveň bych rád pozvedl zdejší politickou kulturu Pirátskou politikou.

V případě dotazů se ptejte ☺

SimiP
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: Pedagog, koordinátor Ersmus+
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 2 poděkování

Příspěvek od SimiP » 12 čer 2018, 01:00

Ahoj,
Jmenuji se Simona Luftová a v nadcházejících komunálních volbách bych se chtěla ucházet o místo v čele kandidátky Pirátů.
S Pirátskou stranou v Příbrami spolupracuji od začátku roku 2018 a zatím bych kandidovala jako nezávislá. Program strany je mi blízký a jsem ráda, že mohu spolupracovat s tak šikovnými a fajn
lidmi v místním sdružení, kteří stejně jako já chtějí řešit problémy Příbrami.

V Příbrami žiji od roku 1992. Moje vize pro Příbram a oblasti na kterých bych chtěla pracovat a podporovat, bych zkráceně shrnula následovně:

- chtěla bych, aby se všem lidem v Příbrami opravdu dobře a kvalitně žilo, pracovalo a podnikalo, a aby se tu cítili bezpečně.
- chci pracovat na rozvoji všech městských částí a i sídlišt (hřiště, zeleň, parkování, atd.),
- je pro mě důležitá transparentnost v jednání radnice (rozpočet, výběrová řízení a výdaje města), v udělování veřejných zakázek, v obchodování a nakládání s městským majetkem.
(např. aby se opět neopakoval podivný prodej jako u 1. polikliniky, předražený "starosta ve vaně", apod.)
- podporovat vzdělávání a innovaci ve vzdělávání, na úrovni mateřskcých a základních škol, které spadají do kompetence města. Současně rozvíjet i střední a další vzdělávání ve městě ve spolupráci s jejich zřizovateli.
- rozvíjet spolupráci s dalšími městy (v ČR a v zahraničí) v oblasti vzdělávání, sportu, podnikání, a.j., podpořit výměnnu dobré praxes. Podpora turistického ruchu ve městě a regionu.
- podporovat místní podnikatelé, i zahraniční investice, aby ve městě vznikala nová pracovní míst a tolik lidí nemuselo dojíždět do Prahy
- podporovat stávající i nové místní organizace, spolky a kluby, které dělají pro lidi ve městě i pro propagaci města mnoho dobrého (např. Route 66, Korzo Obora, Medvědí stezka, historické spolky, kulturní, divadlo, atd.)
- využívat granty a projekty nabízené EU, krajem a státem pro rozvoj města (bydlení, škol, infrastruktury, životní prostředí, aj.)

Zajímá mne práce v oblasti školství, vz. dělávání, hospodaření, sociální politiky, ekologie a rozvíjení vztahů s zahraničními partnery.
V těchto oblastech mám nějaké osobní zkušenosti, např. spolupráci s městem HoornMám, zkušenosti v oblasti řízení projektů a získávání grantů.
Osobně se chci učit nové věci a prakticky usilovat o to, aby Příbram byla kvalitním místem pro život a to ve spolupráci s dalšími Piráty.

Jsem připravená odpovědět na jakýkoliv váš dotaz : )

Stepan.Drtina
Místní předsednictvo

Příspěvek od Stepan.Drtina » 17 čer 2018, 20:04

Prodlužuji rozpravu do 22.6 23:59
Tito uživatelé poděkovali autorovi Stepan.Drtina za příspěvek:
SimiP
- Václav Havel

Bc. Štěpán Drtina
Radní města Kutná Hora
1. místopředseda KS SčK
stepan.drtina@pirati.cz
775 221 705

Stepan.Drtina
Místní předsednictvo

Příspěvek od Stepan.Drtina » 23 čer 2018, 19:16

Prodlužuji rozpravu do 29.6 23:59
- Václav Havel

Bc. Štěpán Drtina
Radní města Kutná Hora
1. místopředseda KS SčK
stepan.drtina@pirati.cz
775 221 705

adam.krnavek
Uživatel fóra – není člen Pirátů

Příspěvek od adam.krnavek » 26 čer 2018, 00:23

Dobrý den,

Rád bych se ucházel o místo na kandidátce. Dění v mém rodném městě sleduji již od mala a rád bych napomohl našemu městu rozvíjet se nejen digitálně, ale i ekologicky a kulturně. Věřím, že se dá zlepšit životní úroveň pro všechny věkové skupiny, pokud se budeme soustředit na správné cíle do budoucna. Angažování pirátské strany v těchto krocích napříč moderní budoucnousti mi příjde natolik logické, abych svým hlasem a zkušenostmi taktéž odvedl svojí část práce.

S poděkováním za pozornost a přáním hezkého dne,
Adam Krňávek

Petr.Korecky
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Profese: Nástrojař
Dal poděkování: 69 poděkování
Dostal poděkování: 26 poděkování

Příspěvek od Petr.Korecky » 28 čer 2018, 22:06

Zdravím,
rád bych se také přihlásil do čela kandidátky. Jmenuji se Petr Korecký a vyučil jsem se Nástrojařem v Hořovicich. Mezi me koníčky patři tvorba grafiky, turistika, malovani a Sbor Dobrovolných Hasiču Bohutín, kde jsem aktivním členem. Dlouholety přiznivec České Pirátská strany a ex. Pirat. Byl jsem u vzniku Ms Přibram a nějaký čas ho vedl. Pořadal dva roky posobě na Novém rybníku hudební festival Vyosení, ktereho se zučasnilo na stovky lidi všech věkových kategorií a ohlas byl i v místních medií.

Mezi mé priority, kterým bych se rád věnoval, patří 
- kulturnímu společenskému dění a kultuře všeobecně
- průhledná radnice , která neskrývá všechny své finanční výdaje před občanem,
- užší a lepší kontakt mezi radnicí a občany,
- turismus a prezentace města navenek.

Na samotné kandidátce bych na základě předešlé komunikace preferoval 5. místo.

S přáním hezkého dne Petr Korecký

Odpovědět

Zpět na „Příbram“