PICE jako "Hate free zóna"

Pirátská kajuta Praha
Na Moráni 360/3
Sídlo strany


Moderátoři: KoKS Praha, Republikové předsednictvo, PKS Praha

Odpovědět
Uživatelský avatar
Frantisek.Kopriva
Mladé Pirátstvo
Příspěvky: 2472
Registrován: 10 říj 2013, 20:37
Profese: Engagement manager
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 5500 poděkování
Dostal poděkování: 3437 poděkování
Kontaktovat uživatele:

PICE jako "Hate free zóna"

Příspěvek od Frantisek.Kopriva »

Ahoj,
tak mě teď ve sprše napadlo, jestli bychom nezaregistrovali PICE jako Hate free zónu. Registrace je snadná a samolepka na dveřích by vydala minimálně za jeden programový dokument. :)

Co si o tom myslíte vy? Napište mi do komentářů. :fet:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Kopriva za příspěvky (celkem 6):
Ondrej.Profant, Jakub.Stenc, Alexandr.Mansurov, Mikulas.Peksa, Ondrej.Kotas, Jiri.Ulip

Pirátský profil |< >| Engagement manager datově-analytických projektů |< >| začínající bubeník |< >| člen RT EZO & Lidská práva |< >| Emeritní politik, věčný aktivista

Jan.Lipavsky
Republikový výbor
Příspěvky: 1263
Registrován: 21 srp 2013, 13:33
Profese: Analytik
Dal poděkování: 1626 poděkování
Dostal poděkování: 2323 poděkování

Re: PICE jako "Hate free zóna"

Příspěvek od Jan.Lipavsky »

Co to znamena? K cemu se zavazujeme?
Uživatelský avatar
Frantisek.Kopriva
Mladé Pirátstvo
Příspěvky: 2472
Registrován: 10 říj 2013, 20:37
Profese: Engagement manager
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 5500 poděkování
Dostal poděkování: 3437 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PICE jako "Hate free zóna"

Příspěvek od Frantisek.Kopriva »

Jan.Lipavsky píše:Co to znamena? K cemu se zavazujeme?
Je to projekt neziskové organizace Hate Free Culture. Registrací zóny se k ničemu nezavazuješ, jen se objevíš na mapě, takže si tě můžou náckové vyhledat a zvandalizovat (jako dneska v noci). Zároveň je to ale gesto/symbol a může to přitáhnout pirátsky smýšlející lidi (Konvičkáře a Okamurovce to samozřejmě odpudí, ale to by nám asi nevadilo, že? :D )
HateFree Zone je deklarativním označením prostor, které chtějí dát svým návštěvníkům najevo, že se v jejich prostředí nemusí bát žádných nenávistných útoků jak ze strany zaměstnanců, tak ze strany hostů. Deklarují, že je u nich vítán každý bez ohledu na příslušnost k etnické, náboženské, sexuální, subkulturní nebo jiné sociální skupině.

Cílem sítě zón je zahrnout prostory rozličných zaměření, které zasahují do různých sfér a situací každodenního života. Proto jsou mezi prvními jak bary a kavárny, tak galerie, divadla, sportoviště, média, modelingová agentura nebo kostel. Členové HateFree komunity registrovaní na webu si mohou jednoduše vytvořit HateFree Občanku, kartičku, se kterou ve vybraných zónách získají slevu či jinou výhodu. Kartička bude také umožňovat finančně zvýhodněný vstup na některé festivaly, které s HateFree Culture spolupracují, například srpnové Letiště.

Všechny HateFree zóny budou postupně přibývat na mapě HateFree Česko. Uživatelé budou moci jednoduše podle města, ve kterém se pohybují, lokální zóny vyhledat. Každá z nich má pak na webu vlastní profil, na kterém má možnost přidávat události nebo zveřejňovat aktuální slevy pro členy. Každá ze zón bude také na výloze nebo u svého vstupu viditelně označena patřičnou nálepkou.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Kopriva za příspěvky (celkem 2):
Ondrej.Profant, Mikulas.Peksa

Pirátský profil |< >| Engagement manager datově-analytických projektů |< >| začínající bubeník |< >| člen RT EZO & Lidská práva |< >| Emeritní politik, věčný aktivista

Uživatelský avatar
Ondrej.Profant
Technický odbor
Příspěvky: 7962
Registrován: 22 dub 2009, 23:55
Profese: Náměstek člena vlády
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 15006 poděkování
Dostal poděkování: 8366 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PICE jako "Hate free zóna"

Příspěvek od Ondrej.Profant »

Jsem pro.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Profant za příspěvek:
Frantisek.Kopriva

profant.eu
náměstek vicepremiéra pro digitalizaci
vedoucí resortních týmů Informatika

Vaclav.Fortik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2094
Registrován: 02 črc 2009, 22:39
Profese: manager
Dal poděkování: 4026 poděkování
Dostal poděkování: 3796 poděkování

Re: PICE jako "Hate free zóna"

Příspěvek od Vaclav.Fortik »

Možná splňujeme představu HateFree zóny dle tvůrců, ale jinak je celé strana i PICE (často) HateFull zóna :)

za mě klidně,

ale mělo by to projít hlasováním CF (jde o deklaraci celé strany) - ideálně by to chtělo najít jednoho podporovatele a jednoho odpůrce a umožnit jim vrstvit argumenty - mohli bychom tento model vyzkoušet na celkem "méně podstatné" záležitosti a mohlo by se to stát pravidlem u "neprogramových" záležitostí...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Fortik za příspěvky (celkem 3):
Frantisek.Kopriva, Petr.Vileta, V__
Uživatelský avatar
Frantisek.Kopriva
Mladé Pirátstvo
Příspěvky: 2472
Registrován: 10 říj 2013, 20:37
Profese: Engagement manager
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 5500 poděkování
Dostal poděkování: 3437 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PICE jako "Hate free zóna"

Příspěvek od Frantisek.Kopriva »

Vaclav.Fortik píše:ideálně by to chtělo najít jednoho podporovatele a jednoho odpůrce a umožnit jim vrstvit argumenty - mohli bychom tento model vyzkoušet na celkem "méně podstatné" záležitosti a mohlo by se to stát pravidlem u "neprogramových" záležitostí...
Něco podobného se chystá v rámci pirátských úterků nebo po pražských schůzích schůzích. Jakub o tom referoval na poslední schůzi, že si vyzkoušíme diskusi na různá témata s následným (sebe)hodnocením argumentace. Souhlasím, že tohle je vcelku nepodstatná záležitost, která by se dala využít jako trenažér, aniž by někteří členové zhrzeně teatrálně vystupovali ze strany. :D

EDIT: Jen tedy, co se schválení týče - samozřejmě PICE je sice sídlem strany, ale stará se o něj RP+Praha+SčK, takže zatěžovat tak triviální věcí (jako je nalepení samolepky) CF je zbytečný byro-masakr. IMHO to jde udělat úplně bez papírování, usnesení a byrokracie. Měla by stačit iniciativa jednoho z uvedených orgánů a "neodpor" těch dvou zbylých. Za SčK souhlasím. :D
Naposledy upravil(a) Frantisek.Kopriva dne 24 dub 2016, 18:35, celkem upraveno 2 x.

Pirátský profil |< >| Engagement manager datově-analytických projektů |< >| začínající bubeník |< >| člen RT EZO & Lidská práva |< >| Emeritní politik, věčný aktivista

Jan.Lipavsky
Republikový výbor
Příspěvky: 1263
Registrován: 21 srp 2013, 13:33
Profese: Analytik
Dal poděkování: 1626 poděkování
Dostal poděkování: 2323 poděkování

Re: PICE jako "Hate free zóna"

Příspěvek od Jan.Lipavsky »

Jsem pro.

Neni to spis na KF?

V tech praskych diskuzich jsem namoceny, jako jeden z diskutujicich. Tesim se.

Honza
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Lipavsky za příspěvky (celkem 2):
Frantisek.Kopriva, Alexandr.Mansurov
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13423
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34738 poděkování
Dostal poděkování: 17613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PICE jako "Hate free zóna"

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

HF není neziskovka, ale vládní "Projekt HateFree Culture realizuje Agentura pro sociální začleňování, jeden z odborů Úřadu vlády ČR." Pravda, že se to moc neuvádí, takže lehko dojde k mýlce. První rok fungování to dokonce záměrně tajili.

Osobně jsme k nim v řadě věcí hodně kritický, teoreticky bych se mohl zhostit role oponenta, případně mám ještě tip na někoho dalšího.

Avšak v současné atmosféře myslím, že je spíš vhodné se přidat. Čistě proto, že tu v podstatě není jiná možnost, a je důležitější podpora, než kritika.
Nabízí se ještě nezávislá decentralizováná a nekomerční (HF třeba poskytuje slevy OFFTOPIC- což mi osobně přijde u takového tématu fakt nevhodné) původně hardcore kampaň GNWP, problém trochu je, že jeden z klasických motivů je mlácení nácků. S čím by mohla mít politická strana jaksi problém. :)

Obrázek
Naposledy upravil(a) Dalibor.Zahora dne 24 dub 2016, 19:04, celkem upraveno 3 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 3):
Marek.Necada, Giuseppe.Maiello, V__

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Michal.Ketner
Republikový výbor
Příspěvky: 2894
Registrován: 09 pro 2012, 13:16
Profese: Panda všeho druhu
Dal poděkování: 1909 poděkování
Dostal poděkování: 3389 poděkování

Re: PICE jako "Hate free zóna"

Příspěvek od Michal.Ketner »

Dalibor Zahora píše:HF není neziskovka, ale projekt vládní Agentury pro sociální začleňování. Pravda, že to moc neuvádí, takže lehko dojde k mýlce. První rok fungování to dokonce záměrně tajili.

Osobně jsme k nim v řadě věcí hodně kritický, teoreticky bych se mohl zhostit role oponenta, případně mám ještě tip na někoho dalšího.

Avšak v současné atmosféře myslím, že je spíš vhodné se přidat. Čistě proto, že tu v podstatě není jiná možnost, a je důležitější podpora, než kritika.
Nabízí ještě nezávislá decentralizováná a nekomerční (HF třeba poskytuje slevy OFFTOPIC- což mi osobně přijde u takového tématu fakt nevhodné) původně hardcore kampaň GNWP, problém trochu je, že jeden z klasických motivů je mlácení nácků. S čím by mohla mít politická strana jaksi problém. :)

Obrázek
proto jako člověk co nemá rád násilí preferuju
Obrázek

Nejhorsi je lidska ublíženost :fet:

Sebeonanující popisky jaký mám funkce a jak jsem důležitej. :fet:

Uživatelský avatar
Frantisek.Kopriva
Mladé Pirátstvo
Příspěvky: 2472
Registrován: 10 říj 2013, 20:37
Profese: Engagement manager
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 5500 poděkování
Dostal poděkování: 3437 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PICE jako "Hate free zóna"

Příspěvek od Frantisek.Kopriva »

Dalibor Zahora píše:HF není neziskovka, ale vládní "Projekt HateFree Culture realizuje Agentura pro sociální začleňování, jeden z odborů Úřadu vlády ČR." Pravda, že se to moc neuvádí, takže lehko dojde k mýlce. První rok fungování to dokonce záměrně tajili.

Osobně jsme k nim v řadě věcí hodně kritický, teoreticky bych se mohl zhostit role oponenta, případně mám ještě tip na někoho dalšího.

Avšak v současné atmosféře myslím, že je spíš vhodné se přidat. Čistě proto, že tu v podstatě není jiná možnost, a je důležitější podpora, než kritika.
Nabízí se ještě nezávislá decentralizováná a nekomerční (HF třeba poskytuje slevy OFFTOPIC- což mi osobně přijde u takového tématu fakt nevhodné) původně hardcore kampaň GNWP, problém trochu je, že jeden z klasických motivů je mlácení nácků. S čím by mohla mít politická strana jaksi problém. :)
I neziskovka může být vládní, což je ostatně tenhle případ. Oficiálně to tedy není nestátní nezisková organizace, ale státní příspěvková organizace, leč stále nekomerční a nezisková.

Jinak tohle vlákno je dedikované nenásilí a mírumilovnosti. Vlákno k násilí (a dráždění místních agentů BIS, kteří nás chtějí zaškatulkovat jako extrémisty) si prosím založ zvlášť. ;)

OFFTOPICNa fóru mi chybí emotikona srdíčka. :(

Pirátský profil |< >| Engagement manager datově-analytických projektů |< >| začínající bubeník |< >| člen RT EZO & Lidská práva |< >| Emeritní politik, věčný aktivista

Odpovědět

Zpět na „Praha - Pirátské centrum Praha (PiCe)“