Václav Včelica

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátor: KoKS Zlínský kraj

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4747
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4369 poděkování
Dostal poděkování: 3706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Václav Včelica

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Promiň, ale mě tady ty tvoje online útoky přijdou hodně špatné. Máme tady nějaké pravidla a třeba i předpisy, jak se k sobě chovat https://wiki.pirati.cz/rules/komin

S názory Ivo Vašíčka jsem vesměs nesouhlasil, ale byl to námi zvolený představitel (nevolil jsem ho), tak jsem to respektoval. Jestli něco porušuje či dělá proti straně, tak zde máme různé odvolací mechanismy. Samozřejmě, že vyjádřit protinázor můžeš, ale stále někoho soudit takto veřejně mi přijde jako nešťastné. Letmo si pamatuji tu věc s Láskou, ale taky se mi rozhodně nelíbí, když nějací pozvaní hosté přijdou a začnou útočit na naše vnitřní záležitosti. Přes prsty měl dostat rozhodně Láska a je dobře, že mu Giuseppe dal.

Na Michálkovi se ti nelíbí, že dělá věci autoritativně, ale sám to neděláš jinak a to konkrétně v těch věcech programových věcech... Dodnes není schválen program pro komunál místním fórem a ani v něm nebyly zakomponovány/projednány připomínky, které jsme měly.

Jinak jsem rád, že tady chceš pozvednout Piráty. Jen by si neměl zapomínat na nějaké zásady, pro mě jsou ty nejdůležitější otevřená jednání/zapojení veřejnosti a transparentní hospodaření.

EDIT: Co se ještě týče zhoršení PR ala Vašíček, tak tam to vidím taky spíš opačně. Jako nevím, proč bychom se nepřiznali, že mezi námi jsou jen lidi, kteří podporují pouze NATO, ikdyž je to prostě našim většinovým názorem. Chápu, že to mohlo mít na určitý typ voličů vliv, ale to pro mě není tak důležité. Horší by bylo, kdybychom kázali jen to, co chtějí slyšet... PR s tím, že se dokážeme sami odvolat bylo jinak velmi pozitivní. Takže celkově celou aféru beru jako velký plus, ale neberu Vaškovi názor, že to bere jako mínus.
Naposledy upravil(a) Petr.Tkadlec dne 31 led 2019, 10:58, celkem upraveno 1 x.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Giuseppe.Maiello
Člen KS Praha
Příspěvky: 351
Registrován: 23 čer 2014, 21:52
Profese: Vysokoškolský učitel
Bydliště: Praha-Klánovice
Dal poděkování: 1117 poděkování
Dostal poděkování: 527 poděkování

Re: Václav Včelica

Příspěvek od Giuseppe.Maiello »

Vaclav.Vcelica píše: 31 led 2019, 09:06 Mimimálně jsem čekal, že to vysvětlíte mně, když jsem se Vás na to dotazoval (přímo na CF, na krajské schůzi ve Vsetíně, na nádraží v Olomouci).
Laska nějakou dobu před CF přišel do PICu v Praze lobbovat za nějaké zaležitostí tikajicí Praha 10. Byl jednomyslně a slušně "vyfakovan" a veřím, ze ta schůze je zde nebo na seznam lobbistických kontaktů někde zaznamenana.

O SZ do roku 2013 o LES a o ČPS vím ovšem hodně a v klidu, nejspíš na Vsetine se podilim. Vim, že pokud nejsem ve spěchu a pokud mse někdo na mně obratí slušně, rad vysvětluji podstatou svych postojů, jelikož vím, ze jako cizinec napůll jsem často terčem předsukové jednáni. Za to, že jsem si nenašel čas na uvažlivou a vyčerpajcí odpověd na Tvoje otázky, se samozřejmě omluvim.

Zůstane ale fakt, že kdo by chtěl byt Pirátem, by měl pochopit, že pokud je nějaké vzajemné komunikačni nedorozuměni, neni to důvod, aby hned nastartoval hejty.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Giuseppe.Maiello za příspěvek:
V__
Vaclav.Vcelica
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 187
Registrován: 30 čer 2014, 11:11
Profese: stavební projektant
Bydliště: Malý Skalník 1632, 75501 Vsetín
Dal poděkování: 103 poděkování
Dostal poděkování: 306 poděkování

Re: Václav Včelica

Příspěvek od Vaclav.Vcelica »

Petře, v kterém bodě podle tebe porušuji Komunikační minimum? Jen jsem napsal své důvody, proč znovu žádám o členství, mezi jinými i to, že jsem rád, že lidé, kteří mi v PS nebyli sympatičtí a byli jedním z mnoha důvodů, proč jsem vystupoval, tak snad už do budoucna nebudou mít takový vliv. Na popud toho se zde rozjíždí diskuze úplně o něčem jiném.
Beru to tedy jako ono veřejné grilování kandidátů, které samozřejmě musíte provádět, aby se do strany nedostaly podvratné živly.
Pro ty, co si chtějí připomenout CF2017 Vystoupení Václava Lásky včetně příspěvku Guiseppeho tak od 2:07 až 2:20: https://youtu.be/UAM_CMmSFzs?t=7660 Václav Láska za své vystoupení sklidil potlesk, Guiseppe nikoli.
K tomu komunálálu jen poznamenám, že Petr mě oslovil měsíc před odevzdáním kandidátek, zda bych nedělal lídra PS na Vsetíně. Po tom, co jsem souhlasil a dotazoval se na program do voleb, řekl, že se to bude řešit v srpnu (dva měsíce před volbami !!! po naplnění kandidátek), následně mi zaslal obecný program pro celou republiku. To nebylo moc konkrétní zadání. Nicméně jsem ve spolupráci především s Radkem Nohavicou (předseda MS Vsetín) vytvořil tento program, který reagoval na konkrétní problémy ve Vsetíně. To, že si PMS neodsouhlasilo v hlasování něco, o čemž jsem já jako nečlen hlasovat ani nemohl, "jen" jsem připravil podklady pro volby, za to já nemohu. Pokud bych to ale nevypracoval, tak to zcela určitě neudělal nikdo. K volbám ve Vsetíně je určeno toto vlákno, kde se rozebíralo, co se udělalo v kampani dobře a co špatně.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Vcelica za příspěvek:
Petr.Tkadlec
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4747
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4369 poděkování
Dostal poděkování: 3706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Václav Včelica

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Vaclav.Vcelica píše: 31 led 2019, 10:55 Petře, v kterém bodě podle tebe porušuji Komunikační minimum? Jen jsem napsal své důvody, proč znovu žádám o členství, mezi jinými i to, že jsem rád, že lidé, kteří mi v PS nebyli sympatičtí a byli jedním z mnoha důvodů, proč jsem vystupoval, tak snad už do budoucna nebudou mít takový vliv. Na popud toho se zde rozjíždí diskuze úplně o něčem jiném.
Beru to tedy jako ono veřejné grilování kandidátů, které samozřejmě musíte provádět, aby se do strany nedostaly podvratné živly.
Pro ty, co si chtějí připomenout CF2017 Vystoupení Václava Lásky včetně příspěvku Guiseppeho tak od 2:07 až 2:20: https://youtu.be/UAM_CMmSFzs?t=7660 Václav Láska za své vystoupení sklidil potlesk, Guiseppe nikoli.
K tomu komunálálu jen poznamenám, že Petr mě oslovil měsíc před odevzdáním kandidátek, zda bych nedělal lídra PS na Vsetíně. Po tom, co jsem souhlasil a dotazoval se na program do voleb, řekl, že se to bude řešit v srpnu (dva měsíce před volbami !!! po naplnění kandidátek), následně mi zaslal obecný program pro celou republiku. To nebylo moc konkrétní zadání. Nicméně jsem ve spolupráci především s Radkem Nohavicou (předseda MS Vsetín) vytvořil tento program, který reagoval na konkrétní problémy ve Vsetíně. To, že si PMS neodsouhlasilo v hlasování něco, o čemž jsem já jako nečlen hlasovat ani nemohl, "jen" jsem připravil podklady pro volby, za to já nemohu. Pokud bych to ale nevypracoval, tak to zcela určitě neudělal nikdo. K volbám ve Vsetíně je určeno toto vlákno, kde se rozebíralo, co se udělalo v kampani dobře a co špatně.
K volbám je tamto vlákno, ale ty tady napadáš Michálky, tak ti říkám, že zase nejsi o moc lepší. Třeba jsem konkrétně rozporoval to, že nemůžeme hnedka z první určit, že amfiteátr bude na Tyršovce, protože místo určení musí mít nějaký pirátský proces. Navíc jsem psal, že mám výhrady přímo k tomu místu, protože jsem se setkal docela s velkým odporem u veřejnosti a nemluvě o tom, že kvůli tomu jsme přišli o jednoho podnikatele-kandidáta, který měl v té lokalitě bydliště.

Takže prostě pochop, že Piráti nejsou o tom, že někdo přijde a řekne, že to tak bude, ale všechny klíčové dokumenty se projednávají a pak ještě hlasují. Jinak jsem opravdu rád, že si se zase rozhoupal a přeji dobrý vítr do plachet.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Vaclav.Vcelica
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 187
Registrován: 30 čer 2014, 11:11
Profese: stavební projektant
Bydliště: Malý Skalník 1632, 75501 Vsetín
Dal poděkování: 103 poděkování
Dostal poděkování: 306 poděkování

Re: Václav Včelica

Příspěvek od Vaclav.Vcelica »

Petr.Tkadlec píše: 31 led 2019, 11:09Takže prostě pochop, že Piráti nejsou o tom, že někdo přijde a řekne, že to tak bude, ale všechny klíčové dokumenty se projednávají a pak ještě hlasují.
Ok, ale o tom programu mělo hlasovat PMS, nebo členové MS. Spíš to tedy vypadá, že míč byl tehdy na straně MS. Jako dlouholetý zkušený člen PS a člen RV jsi to měl rozporovat tehdy v rámci MS Vsetín. Jestli jste program neschválili, neměl být nikdy zveřejněn, měla být zrušena kandidátka ve Vsetíně pro neschopnost členů MS a toto jsi měl vyvolat ty, pokud se ti něco z toho, co se dělo, nelíbilo. Přicházíš s pláčem po funuse.

Pokud nějaký podnikatel-kandidát nekandidoval, protože věděl, co bude v programu, který ještě nebyl ani vytvořen (první nástřel 4.8.2018, kandidátka podaná do 31.7.2018), .... už se v tom zamotávám ... On věděl něco, co se ještě nestalo? = Je fakt dobrý, ten podnikatel-kandidát myslím.

Že se v parku u Tyršovky pořádají tisícové akce a staví se tam pódium pro každou akci zvlášť podnikateli-kandidátovi nevadilo. To, že by tam měl vyrůst přírodní amfiteátr se sociálním zázemím pro akce a pro blízké dětské hřiště, že by se zde do parku přesunulo letní kino z náměstí, kde to jistě ruší víc lidí, než by tomu bylo v parku jako to mají kolegové ve Valmezu, to jsi tomu neznámému podnikateli-kandidátovi neargumentoval? Úsměvné.
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4747
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4369 poděkování
Dostal poděkování: 3706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Václav Včelica

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Vaclav.Vcelica píše: 31 led 2019, 12:27
Petr.Tkadlec píše: 31 led 2019, 11:09Takže prostě pochop, že Piráti nejsou o tom, že někdo přijde a řekne, že to tak bude, ale všechny klíčové dokumenty se projednávají a pak ještě hlasují.
Ok, ale o tom programu mělo hlasovat PMS, nebo členové MS. Spíš to tedy vypadá, že míč byl tehdy na straně MS. Jako dlouholetý zkušený člen PS a člen RV jsi to měl rozporovat tehdy v rámci MS Vsetín. Jestli jste program neschválili, neměl být nikdy zveřejněn, měla být zrušena kandidátka ve Vsetíně pro neschopnost členů MS a toto jsi měl vyvolat ty, pokud se ti něco z toho, co se dělo, nelíbilo. Přicházíš s pláčem po funuse.

Pokud nějaký podnikatel-kandidát nekandidoval, protože věděl, co bude v programu, který ještě nebyl ani vytvořen (první nástřel 4.8.2018, kandidátka podaná do 31.7.2018), .... už se v tom zamotávám ... On věděl něco, co se ještě nestalo? = Je fakt dobrý, ten podnikatel-kandidát myslím.

Že se v parku u Tyršovky pořádají tisícové akce a staví se tam pódium pro každou akci zvlášť podnikateli-kandidátovi nevadilo. To, že by tam měl vyrůst přírodní amfiteátr se sociálním zázemím pro akce a pro blízké dětské hřiště, že by se zde do parku přesunulo letní kino z náměstí, kde to jistě ruší víc lidí, než by tomu bylo v parku jako to mají kolegové ve Valmezu, to jsi tomu neznámému podnikateli-kandidátovi neargumentoval? Úsměvné.
Data říkáš správně, ale je to opravdu tak, protože záměr jsme prezentovali již dřív. Tady ale nejde o to konkrétní místo. Tady ty věci, které se týkají občanů celého města a navíc třeba sebou nesou nějaké negace, jako je hluk, tak je třeba probrat opravdu co v nejširším plénu, místo toho, aby se hned určilo místo. Proto jsem tam třeba to místo prostě nechtě a nepřišlo mi to ani pirátské. Tak jisto mi nepřišlo fér, když vedení města jen tak na pazblink umístilo kasíno na Sychrov bez nějakého veřejného projednání. Pirátský postup je mít nachystané třeba to místo Tyršovku, ale rozhodně se netvářit, že to je jediná možnost a už vůbec ne ji dávat jako nejideálnější, když ještě ani neproběhlo nějaké veřejné slyšení.

Jinak jsem to tehdá v rámci MS Vsetín rozporoval v rámci jednání, které se vedlo pouze formou hromadných mailů, takže funus jste sice udělali, ale plakal jsem i před tím.

Ale já se opravdu nechci tady zakousávat do detailů, když už to šlo. Jen říkám svůj názor, že si v tom stejný jako Jakub. A chci ti jen říct, jak by se to dělat mělo. Navrhnout program, připomínkovací fáze v rámci MS/kandidátky, schválení programu MS/kandidátkou.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Vaclav.Vcelica
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 187
Registrován: 30 čer 2014, 11:11
Profese: stavební projektant
Bydliště: Malý Skalník 1632, 75501 Vsetín
Dal poděkování: 103 poděkování
Dostal poděkování: 306 poděkování

Re: Václav Včelica

Příspěvek od Vaclav.Vcelica »

Petr.Tkadlec píše: 31 led 2019, 09:59 EDIT: Co se ještě týče zhoršení PR ala Vašíček, tak tam to vidím taky spíš opačně. Jako nevím, proč bychom se nepřiznali, že mezi námi jsou jen lidi, kteří podporují pouze NATO, ikdyž je to prostě našim většinovým názorem. Chápu, že to mohlo mít na určitý typ voličů vliv, ale to pro mě není tak důležité. Horší by bylo, kdybychom kázali jen to, co chtějí slyšet... PR s tím, že se dokážeme sami odvolat bylo jinak velmi pozitivní. Takže celkově celou aféru beru jako velký plus, ale neberu Vaškovi názor, že to bere jako mínus.
Napsal jsem, že PR statusy Vašíčka měly negativní vliv na PR strany. Vyhození z předsednictva mělo samozřejmě pozitivní PR. Nezaměňuj tyhle dvě věci a nevkládej mi do úst něco, co jsem neřekl, Petře.
Petr.Tkadlec píše: 31 led 2019, 12:45 A chci ti jen říct, jak by se to dělat mělo. Navrhnout program, připomínkovací fáze v rámci MS/kandidátky, schválení programu MS/kandidátkou.
... a že tenhle postup jsi nenavrhoval před volbama, je mi divné. Teď tady píšeš, jako bys neměl nikdy nic společného s MS Vsetín, přitom jsi byl dvojka na kandidátce a do minulého měsíce i členem MS, než jsi z něj vystoupil, protože prý hrozilo, že půjdeš před KK. Od té doby jsi aktivní na všech frontách, což celkem obdivuji a v poslední době na tebe naopak slyším jen chválu zevnitř strany, jak jsi aktivní. Takže za tvoji poslední aktivitu máš u mě palec nahoru.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Vcelica za příspěvek:
V__
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4747
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4369 poděkování
Dostal poděkování: 3706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Václav Včelica

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Vaclav.Vcelica píše: 31 led 2019, 13:00
Petr.Tkadlec píše: 31 led 2019, 09:59 EDIT: Co se ještě týče zhoršení PR ala Vašíček, tak tam to vidím taky spíš opačně. Jako nevím, proč bychom se nepřiznali, že mezi námi jsou jen lidi, kteří podporují pouze NATO, ikdyž je to prostě našim většinovým názorem. Chápu, že to mohlo mít na určitý typ voličů vliv, ale to pro mě není tak důležité. Horší by bylo, kdybychom kázali jen to, co chtějí slyšet... PR s tím, že se dokážeme sami odvolat bylo jinak velmi pozitivní. Takže celkově celou aféru beru jako velký plus, ale neberu Vaškovi názor, že to bere jako mínus.
Napsal jsem, že PR statusy Vašíčka měly negativní vliv na PR strany. Vyhození z předsednictva mělo samozřejmě pozitivní PR. Nezaměňuj tyhle dvě věci a nevkládej mi do úst něco, co jsem neřekl, Petře.
Petr.Tkadlec píše: 31 led 2019, 12:45 A chci ti jen říct, jak by se to dělat mělo. Navrhnout program, připomínkovací fáze v rámci MS/kandidátky, schválení programu MS/kandidátkou.
... a že tenhle postup jsi nenavrhoval před volbama, je mi divné. Teď tady píšeš, jako bys neměl nikdy nic společného s MS Vsetín, přitom jsi byl dvojka na kandidátce a do minulého měsíce i členem MS, než jsi z něj vystoupil, protože prý hrozilo, že půjdeš před KK. Od té doby jsi aktivní na všech frontách, což celkem obdivuji a v poslední době na tebe naopak slyším jen chválu zevnitř strany, jak jsi aktivní. Takže za tvoji poslední aktivitu máš u mě palec nahoru.
Statusy Vašíčka, medializace, vyhození je jedna věc, která se děla kontinuálně ve velmi krátkém časovém úseku, takže nechápu, proč by se to mělo oddělovat.

Tento postup jsem samozřejmě navrhoval a několikrát i na schůzích říkal, že to tak budeme dělat před volbama!

Kde mi hrozilo, že půjdu před KK? Co to tady zase meleš. Já vystoupil, protože vy porušujete pravidla a až si došetřím některé kauzy, tak naopak dám ke KK jiné členy za porušení předpisů, což jsem říkal i Tobě, i Radkovi.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Vaclav.Vcelica
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 187
Registrován: 30 čer 2014, 11:11
Profese: stavební projektant
Bydliště: Malý Skalník 1632, 75501 Vsetín
Dal poděkování: 103 poděkování
Dostal poděkování: 306 poděkování

Re: Václav Včelica

Příspěvek od Vaclav.Vcelica »

Petr.Tkadlec píše: 31 led 2019, 13:09 Já vystoupil, protože vy porušujete pravidla a až si došetřím některé kauzy, tak naopak dám ke KK jiné členy za porušení předpisů, což jsem říkal i Tobě, i Radkovi.
Jaké pravidlo, jaké kauzy, jaké členy dáš ke KK, za porušení jakých předpisů? Uveď konkrétní paragrafy ze stanov či jiných stranických dokumentů. Komu tím z MS Vsetín hrozíš? Měl bych to asi vědět, když tam chci vstupovat. Nepřijde ti, že to s tím vyhrožováním nějak přeháníš?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Vcelica za příspěvek:
V__
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4747
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4369 poděkování
Dostal poděkování: 3706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Václav Včelica

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Vaclav.Vcelica píše: 31 led 2019, 13:29
Petr.Tkadlec píše: 31 led 2019, 13:09 Já vystoupil, protože vy porušujete pravidla a až si došetřím některé kauzy, tak naopak dám ke KK jiné členy za porušení předpisů, což jsem říkal i Tobě, i Radkovi.
Jaké pravidlo, jaké kauzy, jaké členy dáš ke KK, za porušení jakých předpisů? Uveď konkrétní paragrafy ze stanov či jiných stranických dokumentů. Komu tím z MS Vsetín hrozíš? Měl bych to asi vědět, když tam chci vstupovat. Nepřijde ti, že to s tím vyhrožováním nějak přeháníš?
Nemyslím si, že bych přeháněl. Myslím si, že jste to přehnali vy. Dál se k tomu budu vyjadřovat až to bude aktuální.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvek:
V__
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Vsetín“