Václav Včelica

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátor: KoKS Zlínský kraj

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Vaclav.Vcelica
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 187
Registrován: 30 čer 2014, 11:11
Profese: stavební projektant
Bydliště: Malý Skalník 1632, 75501 Vsetín
Dal poděkování: 103 poděkování
Dostal poděkování: 306 poděkování

Václav Včelica

Příspěvek od Vaclav.Vcelica »

Jsem stavební projektant.

Mimo stavařinu jsou mé zájmy:
Doprava - vedl jsem sdružení Jadernice (od roku 2005), které prosazovalo dvouproudé řešení přeložky silnice I/57 mezi Vsetínem a Valmezem, prosazovalo primárně řešit obchvat Jablůnky a odmítalo čtyřproudé dálniční řešení, které se postavilo mezi poli před Jablůnkou s argumentem, že další peníze na stavbu nebudou a stavba možná nebude nikdy dokončena. Za 1,6mld.Kč, co stála stavba 2km dálnice, tehdy mohly být postaveny obchvaty všech obcí na trase včetně protihlukových stěn a včetně rozšížení silnice na profil S11,5/90 ( jako obchvat Vsetína).
Sociální témata - jsem autorem webu zakladninepodminenyprijem.cz
Kulturně-osvětová činnost - pro Člověka v tísni jsem pořádal na Vsetíně projekce a diskuzní fóra v rámci Karnevalu rozmanitosti (2007) a zajišťoval v Rožnově pod Radhoštěm projekce a diskuze v rámci promítání Jednoho světa pro školy (2006)
Ochrana přírody a práce s dětmi- vedl jsem v ČSOP Radhošť oddíl Ledňáčků včetně letních táborů, učil jsem na základních školách výukové programy zaměřené na ochranu přírody
Kultura - jsem nepravidelným a nenapravitelným členem Valounů - improvizační divadlo z Valmezu a v minulosti i Xnědku - vsetínský divadelní spolek

Je mi 34 let, bydlím na Vsetíně, s manželkou máme jedno dítě.

K zájmu o členství v Pirátské straně mě vede chuť podílet se na věcech veřejných. V rámci strany bych se rád zapojil do diskuze ke směřování urbanismu Vsetína, v rámci celorepublikových témat mě zajímá prosazování základního nepodmíněného příjmu a koncepce rozvoje dopravy.

Ozvat se mi můžete na telefon 773 23 66 23 nebo mailem na vaclav.vcelica@gmail.com.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Vcelica za příspěvky (celkem 2):
Petr.Tkadlec, Vaclav.Fortik
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4747
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4370 poděkování
Dostal poděkování: 3706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Václav Včelica

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Čau, během 10 dnů bude nějaká schůze na Vsetíně, jen mi prosím napiš tvoje možnosti přes týden odpoledne, aby jsme se nějak potkali šeci. :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvek:
Giuseppe.Maiello
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Vaclav.Vcelica
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 187
Registrován: 30 čer 2014, 11:11
Profese: stavební projektant
Bydliště: Malý Skalník 1632, 75501 Vsetín
Dal poděkování: 103 poděkování
Dostal poděkování: 306 poděkování

Re: Václav Včelica

Příspěvek od Vaclav.Vcelica »

Žádám o zrušení členství v Pirátské straně k 3.6.2017. Děkuji všem, co mě u Pirátů něčím obohatili a přeji jim příjemnou plavbu.
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4747
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4370 poděkování
Dostal poděkování: 3706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Václav Včelica

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Vaclav.Vcelica píše:Žádám o zrušení členství v Pirátské straně k 3.6.2017. Děkuji všem, co mě u Pirátů něčím obohatili a přeji jim příjemnou plavbu.
Vašek svoje postoje důkladně vysvětlil mailem adresovaným na vedení strany, kraje a koordinátora. Dal jsem mu ještě čas na rozmyšlenou, v kterém se nerozmyslel a beru tedy na vědomí jeho žádost o zrušení.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Vaclav.Vcelica
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 187
Registrován: 30 čer 2014, 11:11
Profese: stavební projektant
Bydliště: Malý Skalník 1632, 75501 Vsetín
Dal poděkování: 103 poděkování
Dostal poděkování: 306 poděkování

Re: Václav Včelica

Příspěvek od Vaclav.Vcelica »

Žádám o opětovné přijetí za člena strany a do MS Vsetín.

Co se změnilo od doby, kdy jsem vystoupil:

Hlavně ubyly důvody, proč jsem vystupoval. Funkčnost strany a procesy ve straně se zlepšily. Někteří lidé už jsou za svoji práci ve straně placeni, a tak ji evidentně zvládají lépe. Sice přetrvávají nějaké nešvary z minulosti a přibyly i nějaké byrokratické procedury, nevím nakolik potřebné, ale celkově se strana posunula kupředu. Sic, co mi hlava nebere, někde ty zmatky přetrvávají (viz opětovně nefunkční technika na CF). Pro mne, který se teď chce věnovat hlavně Vsetínu, to zase tak velkou zátěž snad nebude představovat.
Taky snad už nebudu nucen zakládat a následně používat FB profil pro komunikaci v rámci jednotlivých skupin, rozjíždí se vlastní chatovací nástroj. To beru pozitivně.

Lidé, kteří mne ve straně dost iritovali, což byli Michálek, Maiello, už dostali trochu přes prsty (viz Michálek, když čelil odvolání z vedení strany, Maiello, když teď pohořel při kandidatuře do EP). U nás na Vsetíně vystoupil z MS Petr Tkadlec, což snad umožní trochu jinak veřejnosti prezentovat aktivity vsetínských pirátů, než jen bujarým nočním životem členů. Já do toho problému okolo nočních taškařic moc nevidím, jen vím, že to vyvolávalo spory, jak uvnitř MS, tak i lidi z venku si pak zafixovali Piráty špatně a někteří z členů Pirátské strany na popud toho vystoupili, nebo chtěli vystoupit. Naštěstí, lidská paměť je také špatná, tak čekám na postupné zapomínání i toho nelichotivého, co možná bylo, možná nebylo.

Jak jsem psal výše, chtěl bych se věnovat Vsetínu, kde jsem kandidoval jako lídr do komunálek jako nestraník i po té, co jsem předloni vystoupil. Bez funkčního MS by v rámci Pirátů, bylo dost těžké něco připomínkovat, psát, tvořit. Cíl, který si tedy kladu u Pirátů, je hlavně udržet a rozvíjet v následujících letech místní sdružení, upozorňovat na nešvary ve městě, nabízet alternativu k vedení města, být otevřen vůči lidem, naslouchat jejich starostem a pomáhat jim je řešit. Aktuálně řeším spalovnu komunálního odpadu, kterou zde chtějí postavit za tiché podpory radnice místní teplárny. S tím je spojena problematika KO a recyklace. Objevují se ale i jiná témata a kostlivci ve skříních na radnici. Občasně se stále účastním dopravní sekce v PS okolo Ondry Polanského a Davida Witosze.

Uvědomuji si, že být účasten na veřejném a politickém životě člověk může být i bez členství v politické straně, ale přeci jen se pak hůře prosazují leckteré věci. Neziskovky jsou dnes víceméně vytlačovány a oklešťovány legislativně, tak už skoro nic jiného lidem, než jít do politiky, nezbývá. Tak ale i spolupodílení se na nějakém spolku nebo jeho založení by pro mne byla možnost, kdyby se nepodařilo urdžet MS Vsetín, nebo jste mne mezi sebe zpátky nechtěli, neb jiné strany mne nelákají. Zpětně jsem litoval, že jsem vystoupil z PS a to především proto, že jsem vlastně rezignoval na boj proti tomu, co mne nejen u Pirátů štvalo.

V osobním životě mi oproti první žádosti přibyly dvě děti, dva roky a dva šedivé vlasy.

Děkuji předem za podporu při opětovném hlasování o mém přijetí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Vcelica za příspěvek:
V__
Uživatelský avatar
Radek.Nohavica
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 83
Registrován: 30 led 2018, 00:28
Profese: Student strojírenství
Dal poděkování: 18 poděkování
Dostal poděkování: 92 poděkování

Re: Václav Včelica

Příspěvek od Radek.Nohavica »

Beru na vědomí, na následující schůzi je nutno podat vyplněnou přihlášku, případně ji poslat rovnou koordinátorce Yvetě Martinkové, poté co bude podána přihláška, bude provedeno hlasování o přijetí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Radek.Nohavica za příspěvek:
Yveta.Martinkova
Uživatelský avatar
Giuseppe.Maiello
Člen KS Praha
Příspěvky: 351
Registrován: 23 čer 2014, 21:52
Profese: Vysokoškolský učitel
Bydliště: Praha-Klánovice
Dal poděkování: 1117 poděkování
Dostal poděkování: 527 poděkování

Re: Václav Včelica

Příspěvek od Giuseppe.Maiello »

Vaclav.Vcelica píše: 30 led 2019, 13:18
Lidé, kteří mne ve straně dost iritovali, což byli Michálek, Maiello, už dostali trochu přes prsty




A Vy znáte osobně mě a Michalka, že pustíte takové hejty na fóru? Hmmm... pěkně pirátský
Vaclav.Vcelica
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 187
Registrován: 30 čer 2014, 11:11
Profese: stavební projektant
Bydliště: Malý Skalník 1632, 75501 Vsetín
Dal poděkování: 103 poděkování
Dostal poděkování: 306 poděkování

Re: Václav Včelica

Příspěvek od Vaclav.Vcelica »

Ano Guiseppe, znám. Setkali jsme se několikrát. Možná si nevzpomínáte, nevadí. Několikrát jsem po Vás chtěl vysvětlení ohledně Vašeho nevybíravého vystoupení na CF 2017 proti Václavu Láskovi. Vždy jste to odehrál do autu s argumentací, že mi to řeknete až jindy. Od těch dob ve Vás nemám důvěru. Když jste se měl stát lídrem v parlamentních volbách za Zlínský kraj, přestával jsem věřit i v to, že PS má dost soudnosti a sebereflexe a vystoupil jsem ze strany. Ve svém neveřejném zdůvodnění, které jsem napsal PMS Vsetín, administrativnímu odboru a Ivanovi, aby se toho nechytali novináři, jsem to zdůvodnil obšírněji. Jestli chcete, můžu zde napsat to, co jsem napsal předtím jako důvody svého vystoupení. Myslím ale, že by to neprospělo nikomu. Zbytečně bych zde nechtěl rozvířit neplodnou diskuzi. Neberte to jako útok na Vaši osobu, člověk se setká v životě s lidmi, kteří jsou mu nesympatičtí, nebo jim nevěří. Vy jste svým vystupováním prostě jen nezískal sympatie jednoho kluka z Valašska. Snad se Vám z toho svět nezboří. Tehdy jsem nevěděl pořádně, jak to v PS chodí. Bořit něco, co postavili jiní jsem nechtěl a ani dnes to bořit nechci. Tehdy mě různé důvody vedly k tomu, že jsem nechtěl přispívat ke stavbě něčeho, v co jsem ztrácel důvěru. Nu, PS u mne důvěru získala postupně zpět. Pochopil jsem, že já nebo Vy jsme jen dělníci na stavbě něčeho většího a stejně jako se střídají dělníci na stavbě domu, tak i ve straně mohou být lidé jednou nahoře a podruhé dole, jednou přicházejí a podruhé odcházejí. Koneckonců i domy se postupem času mění, jak se střídají jeho obyvatelé a jejich potřeby. Nehledejte v mých slovech nějakou lest, zášť, nebo cokoliv jiného.
Co se týče Jakuba Michálka, toho osobně neznám. Zprostředkovaně jsem jej poznal přes mé působení ve skupině, která připravovala programový bod Doprava k parlamentním volbám. V oblasti dopravy se opravdu asi nevyzná, přesto měl kuráž představit oproti naší skupině tři dny před schvalováním programových bodů svoje znění programového bodu Dopravy sepsané ponejvíce z programu jiných stran, tuším ponejvíce TOP09. Na něm se mi nelíbí, že stranu zahlcuje předpisy a byrokracií. Pokud se postaví politickým soupeřům Pirátské strany, tak je to asi ok, ale jeho kroky například ohledně stahování žádosti o přezkoumání voleb, mi moc v pohodě nepřijdou.
Člověk si holt nemůže rozumět s každým. Tady jsem psal to, co mě vedlo k znovupodání příhlášky. Hejty to podle mne nejsou. Pokud jste si to vzal osobně, omlouvám se. Kdybych napsal, že jsem rád, že uspěli v nominaci do EP právě ti, co uspěli, vyznělo by to pozitivněji, nemělo by to ale souvislost s tímto vláknem.
Uživatelský avatar
Giuseppe.Maiello
Člen KS Praha
Příspěvky: 351
Registrován: 23 čer 2014, 21:52
Profese: Vysokoškolský učitel
Bydliště: Praha-Klánovice
Dal poděkování: 1117 poděkování
Dostal poděkování: 527 poděkování

Re: Václav Včelica

Příspěvek od Giuseppe.Maiello »

Každý má svoje názory. Ale dovoluji si opravit alespoň jednu hrubou nepřesnost. Já jsem vystupoval proti tehdejšímu místopředsedovi SZ, Václav Laska, protože utočil na jedno místopředsedu naši strany. I kdyby utočil třeba proti Pexovi, bych reagoval stejně. Jako Valach byste měl pochopit, že já jako Valach z jihu reaguji, když někdo z konkurenci, u nás doma, začne urážet. Reaguji a nemlčím. To, že pak Václav Laska odešel ze SZ a dnes má stranu, která je blízko naše, je to samozřejmě jiná věc. Tenkrát vystupoval jako konkurent, který chtěl nás poškodit. Mluvil jsem tenkrát s naším senátorem Ladislav Kos, a mi potvrdil, že ten den Laska měl bojovou náladu. On sám se ho snažil rozmluvit, ale Laska byl neústupní. Pokud si pamatujete jak měli v té době mnoho zelení chování k nám, pak by jste mi pochopil lepe.
Ohledně to, že děláte na stavbě... Kdo mě zná, ví, že mám hluboký respekt ke komukoli pracuje, nebo nepracuje, protože nemá štěstí v hledáni práci (v období krize). To, že jste utočil na mne, aniž jste mi nezeptal předtím o mém stanovisko, je to hrubiánství, která nemá nic společného jestli je člověk dělník nebo lékař. Prostě myslím, že nejsem jediný, kteří je unavený z podpásovek.
Vaclav.Vcelica
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 187
Registrován: 30 čer 2014, 11:11
Profese: stavební projektant
Bydliště: Malý Skalník 1632, 75501 Vsetín
Dal poděkování: 103 poděkování
Dostal poděkování: 306 poděkování

Re: Václav Včelica

Příspěvek od Vaclav.Vcelica »

Václav Láska tehdy podal report, jak se mu pracuje v senátu, a jak probíhá spolupráce s jednotlivými stranami, které byly jeho podporovateli v kampani. Řekl, co se mu líbí a nelíbí na těchto stranách a u Pirátů zmínil negativně spolupráci s Vlastimilem Tlustým a Ivo Vašíčka a jeho statusy na FB, které měly i negativní dopad na PR strany. Vy jste tam něco vykřikoval o korupci ve Straně zelených, o níž měl Láska vědět. Že to byl protiúder za komentář k Vašíčkovi, jsem z toho nepoznal. Čekal jsem tehdy, že jako bývalý člen Zelených, později LESu, buď máte informace o korupci u Zelených a měl byste tedy podat trestní oznámení, nebo to byl jen výkřik do tmy. Mimimálně jsem čekal, že to vysvětlíte mně, když jsem se Vás na to dotazoval (přímo na CF, na krajské schůzi ve Vsetíně, na nádraží v Olomouci).
S tou stavbou to byla metafora. Pohybuji se sice na stavbách jako projektant, autorský a technický dozor, ale v současnosti si navlékám montérky jen při práci doma na zahradě.
Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Vsetín“