MF-Olk-Pr 8/2022 Schůze MS Přerov 13.7.2022

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů místního sdružení.

Moderátoři: Administrativní tým - OlK, Krajsti predsedajici, PMS Přerov

Pravidla fóra
  • Na tomto fóru se vyhlašují závazná hlasování místního fóra. Hlasovat mohou pouze členové místního sdružení.
  • Do tohoto fóra vidí všichni a přispívají členové a registrovaní příznivci místního sdružení (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Vojtech.Nezval
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 173
Registrován: 13 pro 2017, 14:01
Profese: Servisní technik, grafik
Dal poděkování: 204 poděkování
Dostal poděkování: 141 poděkování

MF-Olk-Pr 8/2022 Schůze MS Přerov 13.7.2022

Příspěvek od Vojtech.Nezval »

Vážené členstvo,

tímto vyhlašuji schůzi místního sdružení Přerov a to tradičně na středu 13.7 od 18:00.
Místo konání: Pirátské centrum PEPŘ (Palackého 24), případě i online na https://jitsi.pirati.cz/prerov
FB událost: ZDE

Program schůze navrhuji následovně:

  1. Zájemci o členství
  2. Přijímání nových členů
  3. Komunální volby 2022
  4. PEPŘ tým
  5. AKCE 2022
  6. Reporty ze schůzí
  7. Diskuse, různé
  8. [Uzavřený bod] Prezentace volebního manažera
    Pokud není nikdo proti, schůze je řádně oznámena a vyhlášena.

Pro změnu programu a zařazení nových bodů se připojte do diskuze, díky! :)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Nezval za příspěvek:
Petr.Konecny

Zastupitel města Přerova
Emeritní Předseda MS Přerov
Zdravý selský rozum často není rozum, jen klacek na protivníka a způsob obhajoby vlastních předsudků.
OFFTOPICO mně

Tereza.Ptackova
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 4
Registrován: 09 led 2021, 13:03
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 6 poděkování

Re: MF-Olk-Pr 8/2022 Schůze MS Přerov 13.7.2022

Příspěvek od Tereza.Ptackova »

Schůze MS Přerov 13.7.2022 prezenčně v pirátském centru PEPŘ a online na jitsi.pirati.cz/prerov

Vyhlášena zde: viewtopic.php?f=666&t=62002

Přítomní: Tereza Ptáčková, Lucie Spáčilová, Tomáš Karlík, Petr Konečný, Jaroslav Krejčí, Jaroslav Čermák, Filip Krajcar, Vojtěch Nezval, Jaromír Horký, Lenka Jüngling, Vlastimil Špajs

Hosté: Filip Petráš, Michal Zedek, Lucie Spáčilová

Předsedající: Lenka Jüngling
Zapisovatel: Tereza Ptáčková
Začátek: 18:05

Program:

  1. Zájemci o členství
  2. Přijímání nových členů
  3. Komunální volby 2022
  4. PEPŘ tým
  5. AKCE 2022
  6. Reporty ze schůzí
  7. Diskuse, různé

Program konsensuálně schválen.

  1. zájemci o členství
    žádní zájemci o členství

  2. přijímání nových členů
    přeskočeno

  3. Komunální volby 2022
    JH: Obecně vás uvedu do kontextu. Jsme poměrně dobře připraveni na volby. Dnes jsme podali kandidátní listinu a jsme teprve druzí. Postupně se připravujeme na horkou část kampaně v září (kotaktní kampaň po celém Přerově a jeho částech s Pirátskými listy).
    Dále bude probíhat mnoho akcí, například 4. ročník Živé ulice se SWAPem a tancem, bude Ukliďme česko apod., proto děláme fundraising skrze dary.pirati.cz, abychom vše ufinancovali.
    Můžete jít do okrskových volebních komisí. Je to záslužná práce a je fajn volby ohlídat. Stránka - ovk.pirati.cz.
    Máme mnoho kandidátů z města, ale zase tolik jich není v místních částech, tudíž sbíráme podněty, abychom řešili i specifické problémy jednotlivých místních částí (chodníky, cyklostezky apod.).
    LJ: Zjistila jsem od mladého páru, že jim v Kozlovicích chybí nějaká kulturní místnost.
    JČ: Újezdec nemají kulturní středisko.
    JK: Tam se vše odehrává jen na hřišti.

LJ: Máme interní školeníčka - první proběhlo v pondělí, bylo to dobrý?
VN? Určitě, bylo to super.
LJ: V srpnu plánuji urbanismus (David Vitosz) a školství (Andrea Hofmanová) a určitě bychom mohli znovu pozvat Honzu Mochťáka a Viktora Ticháka, aby dokončili svou přednášku. Poslala jsem Vám materiály, které mají odkazy hodně do hloubky, kdyby Vás to zajímalo.

  1. PEPŘ tým
    LJ: Máme okurkovou sezónu, většina akcí je kampaňových.
    Stále platí nabídka stát se členem PEPŘ týmu.
    PK: Napadá mě promítání Kouře nebo deskohraní s grilovačkou.
    LJ: Vezmeš si to na starost?
    VN: Podívej se na práva a mohli bychom to udělat i pro veřejnost.
    PK: Dobře, podívám se na to.
    VN: Pokud máte nějaké nápady, neváhejte nás kontaktovat.

  2. Akce 2022
    VN: VyOsení bylo teď v sobotu na Base Campu. Byla to skvělá akce. Příští rok budeme určitě akci opakovat a na fb jsou již fotky.
    PK: Já jsem byl na KOMPASU (ideová konference celorepublikových pirátů). Bylo tam okolo 200 pirátů, byly tam různé přednášky týkající se různých témat, já jsem přednášel mladé voliče a návykové chování. Řešila se tam role transparence, participace, mnoho volných bloků. Musím říct, že jsem z toho měl opravdu dobrý pocit, že nejsme rozklížení, ale že nám jde vlastně všem o jedno.
    LJ: To jsme si říkali i u LARPu, že to procento, které dělá rozruch, je tak 1 až 2, jen jsou nejhlasitější.
    VŠ: Mohl se vyjádřit každý, byly na to přesně vymezené bloky, tudíž to vyčistilo vzduch.
    VN: Pokud jste členem nebo příznivcem, stačí číst maily a o takovýchto akcích se budete dozvídat a můžete se jich účastnit
    PK: Stalo se mi, že jsem v pracovní skupině Pirátského Prag Prideu.
    LJ: Skoro před měsícem proběhla první kontaktní kampaň před Galerií, kde jsme sondovali obecně náladu a samozřejmě bylo pár nadávek, ale ve skrze byly ohlasy pozitivní.
    PK: Kontaktní kampaň v Předmostí byla taky velmi dobrá a poučná, padlo mnoho dobrých nápadů.
    LJ: V září budeme v ulicích každý den, tudíž šetřete energii na září.
    Do konce září budeme mít tedy interní školení, 3.9. máme cyklojízdu, 4.9. máme dětský den, 7.9. akce u Galerie, 15.9. Živá ulice, 17.9. Ukliďme česko v Předmostí tam, kde jsme na jaře skončili. Bude to našlapané, ale skvělé.
    Participativní rozpočet - probíhá hlasování do konce července, takže pokud jste tak neučinili, je nejvyšší čas. Jarda postupně dává na sítě naše projekty.
    PK: Proběhla vlastně tento měsíc i schůze s představováním projektů, na které skoro nikdo nebyl.
    VN: Stačí vám vlastně telefonní číslo, takže se může stát, že to někdo vytrolí.
    MZ: A nevíte, proč byla teď přijata rozhledna, když je jedním z návrhů para?
    JH: Je před volbami… Ale to, že si to odsouhlasili, neznamená, že to bude realizováno.

  3. Reporty
    LJ: Již skoro před měsícem bylo zastupitelstvo. Prodaly se pozemky okolo rybníků firmě Akoleit.
    VN: Byli lepší volbou, protože chtějí zelené střechy, záchyt vody, podporovat spolky apod. Druhá je jen montovaná hala se spoustou betonu, takže Akoleit je opravdu výhra, i když je ta plocha problematická (bývalé mokřady)
    LJ: Aktivně vykoupili a opravdu se snaží.
    LJ: Dále se řešil chátrající dům TGM 8, byla pracovní skupina v čele s Pavlíkem, ale nic nevyřešili, takže osud je stále nejistý. A schválila se dotace pro zubní ordinaci, tudíž je hezké, že takto jako Piráti inspirujeme město.
    Zároveň bychom se mohli setkat s Člověkem v tísni (Eva Linhartová), se kterou jsme se potkali na interním školení a také s terénním pracovníkem.
    Zároveň jsem se setkala s mladými lidmi z celé Evropy z Youth organisation, kde jsme diskutovali o aktuálních problémech.
    VN: Měli jsme majetkovou komisi. Měli jsme výběrová řízení 2 bytů, kdy 2 přihazovatelé nabídli stejnou částku, a bylo těžké se rozhodnout komu z nich dát přednost (protože si to oba zasloužili).
    Dále jsme měli pracovní skupinu ohledně parkování v Přerově, kde se zase nic nevyřešilo. Zase zazněla výzva, aby městská policie začala vybírat parkování, protože z těchto peněz (až miliony ročně) by mohly vznikat právě nová parkovací místa. Městská policie se však bránila.

  4. Různé
    MZ: 16.9. a 17.9. dny pro klima
    V pátek na TGM prezentační akce, BezObalu, elektroauta apod. My jako spolek tam budeme. Je to prezentace obyvatel ohledně adaptace na změny klimatu a elektromobility apod. Oslovovali místní spolky.
    V sobotu je outdoorová terénní akce. Predmostensis možná budou mít něco v Krejzlíkových sadech a my budeme mít stanoviště u Hvězdárny ohledně biokoridoru. Řeší to paní Lenka Vaňková z Magistrátu (pracovník pro udržitelnost a klima).
    A dále co se týče participace, stále si můžeme dát schůzku, kde můžeme vše probrat do hloubky. Ale napadlo mě, že by Přerov mohl mít městského facilitátora, který by koncepčně řešil komunikaci s veřejností nejen při projektech. Tato osoba řídí debaty, zaobluje hrany, kultivuje diskuzi, aby byla věcná, a hlídá cíl dané komunikace. V průběhu celých 4 let, ne pouze před volbama. Město by pak mohlo být informováno, co jednotlivým částem chybí a problémy se pak můžou řešit průběžně koncepčně.
    LJ: Domluvíme schůzku a popovídáme si o tom více.
    JH: Ten člověk by měl umět komunikovat, proč radnice co dělá. Město teď po 2 letech zase začalo dělat Z očí do očí, ale město by nemělo nutit chodit lidi za nimi, ale mělo by město jít za lidmi. Proto chceme dělat například diskuze a setkání na sídlištích, aby se zjistilo, kde koho co trápí a aktivně se diskutovalo o aktuálních problémech konkrétní části. Už mě štve, že se město ohání, že místní části se můžou samy řídit a rozvíjet, ale reálně nemají finanční ani jinou podporu.
    MZ: Jeden člověk lepší než žádný člověk, ale asi by to bylo samozřejmě pro více lidí.

TK: Co takhle udělat nějaký happening ohledně PaRa a nalákat více lidí, aby hlasovali?
LJ: To je super nápad.
JČ: Jako člověk z davu, absolutně netuším, o co se jedná. Jako na fb to vidím, ale netuším, co to je, tak nehlasuju.
JH: Ano, Brno to půl roku před akcí informovali, měli to vysvětleno na náměstí a aktivně informovali.
JČ: My opravdu netušíme, ta propagace je slabá, venku není absolutně vůbec nic, takže se o tom nemají šanci dozvědět.
VN: Mohli bychom vzít tablety a představovat to i starším lidem a s ními to dokončit.
MZ: Taky bych se přidal.
VN: Příští týden by byl ideální, sehnat tablet, mít fotky nebo nějaké základní info. + vytvořit QR kód pro mladší.

10.9. probíhá Umění po kavárnách (v Nebi se začíná), večer je PechaKucha night a v neděli 11.9. jsou Přerovské dvorky.

Schůze ukončena 19:00.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Tereza.Ptackova za příspěvek:
Petr.Konecny
Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Přerov“