Matej Šandor

Archivační fórum pro vlákna přijatých zájemců o členství

Moderátoři: KoKS Praha, PKS Praha

Pravidla fóra
Toto je dočasné archivační fórum pro odkládání vláken přijatých zájemců o členství. Vlákna sem přesouvá PKS Praha.
Zrušení archivu bude zváženo ve chvíli kdy začne kvalitně fungovat systém Evidence členů.
Zamčeno
Matej.Sandor
Člen KS Praha
Příspěvky: 597
Registrován: 12 dub 2018, 10:46
Profese: manažer, právník
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 989 poděkování
Dostal poděkování: 1101 poděkování

Matej Šandor

Příspěvek od Matej.Sandor »

Ahoj piráti,

jmenuji se Matej Šandor, mám 33 let, bydlím v Praze v Michli, jsem registrovaným příznivcem pirátů a rád bych se ucházel o členství v pirátské straně. V současnosti spolupracuji zejména s piráty na Praze 4, papírovou přihlášku jsem odevzdal před několika měsíci Michalovi Jokešovi, nicméně rád bych se představil i tady.

Z hlediska hodnotového přesvědčení jsem duší liberál podporující rozvoj osobních svobod a minimalizaci regulací zasahujících do práv jednotlivce. V oblasti geopolitiky podporuji rozvoj české společnosti v prostoru euroatlantické civilizace a jako nedílnou aktivní součást EU. V ekonomické rovině jsem někde uprostřed pravolevého spektra, kdy umím ocenit rozumné levicové i pravicové řešení ekonomických otázek.

V kontextu výše uvedeného se proto v absolutní většině případů shoduje mé osobní přesvědčení s pirátským programem a Pirátská strana je mi proto jako taková nejbližší.

V rámci Prahy 4 bych se chtěl v rámci Pirátů zaměřit na oblasti financí a správy, ať už se jedná o efektivní a transparentní zadávací zakázek nebo oblasti správy městských společností a majetku, neboť se jedna o činnosti, kterým se dlouhodobě věnuji.

Na celorepublikové úrovni, bych se chtěl v rámci pirátů věnovat otázkám evropské unie a mezinárodních vztahů, protože tyto oblasti jsou mi blízké v kontextu mého studia a mému volnočasovému zaměření.

Pocházím ze Slovenska. V Brně jsem studoval na Masarykově univerzitě právo a posléze evropská studia. V Praze jsem vystudoval Ph.D. na fakultě mezinárodních vztahů VŠE v oboru mezinárodní hospodářské právo.

Pracovně jsem působil nejdřív jako právník, pak jsem dlouho působil jako manažer v oblasti nákupu a veřejných zakázek se zaměřováním se na efektivnost a transparentnost nákupu. V současnosti jsem zaměstnán jako ředitel centrálního nákupu a správy v oblasti bankovnictví.

Z hlediska mých aspirací: přihlásil jsem se do primárek na Praze 4, zvažuji účast v primárkách ve volbách do EU.

Případné dotazy rád zodpovím.

Matej
Tito uživatelé poděkovali autorovi Matej.Sandor za příspěvky (celkem 3):
Adam.Jaros, Jan.Hora, Alexandr.Mansurov
Uživatelský avatar
Annette.Heidlova
Člen KS Praha
Příspěvky: 318
Registrován: 03 led 2013, 02:11
Profese: Interní tester
Dal poděkování: 281 poděkování
Dostal poděkování: 220 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Matej Šandor

Příspěvek od Annette.Heidlova »

Ahoj Matěji,

děkuji za Tvé představení se. Tvou přihlášku eviduje z prosince 2017, takže se neboj, neztratila se nám. :D :) Pokud se chceš stát členem, stačí přijít na naši Krajskou schůzi, která se konná 7.6. od 18:00 v Pracovně (Vlkova 36) a představit se a až budeš chtít, tak se nechat klidně i ugrilovat. :)

Jelikož jsi registrovaný příznivec, tak předpokládám, že jsi se již zaregistroval v našem Pirotazníku . Psal jsi, že jsi z Prahy 4, tam máme velmi aktivní místní sdružení. Jsi tam zapojený? Pokud ne, tak mrkni sem na FB skupinu a jejich FB stránku. ;)

Následující otázky připravilo předsednictvo pražského sdružení pro všechny zájemce o členství. Prosím odpověz na ně, ať jim uděláš radost. :) Předem děkuji. :)
1) Přečetl/a sis poslání Pirátů vyplývajících ze stanov a program? Co považuješ za nejdůležitější, s čím naopak nesouhlasíš, co tě moc nezajímá?

2) Konkrétní programové dotazy pro zajímavost:
  • a) Cítíš se jako Evropan? Je pro tebe zásadní, aby ČR zůstala v EU?
  • b) Podporuješ legalizaci konopí i pro rekreační účely?
  • c) Podporuješ manželství stejnopohlavních párů a adopci dětí stejnopohlavními páry?
3) Jak dlouho Piráty znáš, jak dlouho nás podporuješ a jakým způsobem?

4) Koho jsi volil/a předtím, než jsi volil/a Piráty? Proč? Pokud si to chceš nechat pro sebe, respektujeme to.

5) Byl jsi v minulosti členem nějaké jiné politické strany nebo hnutí? Pokud ano, co tě přimělo ji opustit?

6) Co byl pro tebe rozhodující impuls pro vstup do Pirátů? Proč chceš vstoupit zrovna teď? Co dalšího očekáváš od statusu člena oproti statusu registrovaného příznivce?

7) Na jaké úrovni by ses u Pirátů chtěl/a angažovat? Na úrovni městské části, celopražské nebo celostátní? Máš už představu o tom, jakým způsobem bys nám chtěl pomáhat (odborná pomoc s programem, organizační, analytické či administrativní práce, technická výpomoc, medializace činnost, rozdávání volebních materiálů...)?

8) Spojuješ si ve svých dlouhodobějších plánech s členstvím u Pirátů i možnost realizace vlastních politických cílů? Budeš chtít někam kandidovat?

Měj se hezky a těším se na Tebe,

Anet
Tito uživatelé poděkovali autorovi Annette.Heidlova za příspěvek:
Matej.Sandor
Matej.Sandor
Člen KS Praha
Příspěvky: 597
Registrován: 12 dub 2018, 10:46
Profese: manažer, právník
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 989 poděkování
Dostal poděkování: 1101 poděkování

Re: Matej Šandor

Příspěvek od Matej.Sandor »

Ahoj Aneto,

děkuji za informace. 7.6. se tam určitě objevím. Pirotazník jsem snad v minulosti už vyplňovat, pro jistotu jsem ho dnes vyplnil ještě jednou Místní sdružení na Praze 4 znám a spolupracuji s nimi, ale stejně díky za odkazy.

Posílám ještě odpovědi na dotazník:
1) Přečetl/a sis poslání Pirátů vyplývajících ze stanov a program? Co považuješ za nejdůležitější, s čím naopak nesouhlasíš, co tě moc nezajímá?

Ano jsem s nimi seznámen. Za nejdůležitější považuji: důraz na individuální svobody, transparentnost, efektivní vynakládání veřejných zdrojů, aktivistický přístup v rámci jednání v EU. Z konkrétnosti pak třeba: podpora jednotného evropského mýta u nákladních automobilů, podpora elektromobilů a autonomních aut, návrh skutečné rovné daně a omezení vyvážení zisku, rozvoj open source software, podpora jednotného kontaktního místa pro stavebníky.

S čím nesouhlasím: je toho hodně málo, nicméně, občas se něco najde. Např.: nemyslím si, že je nutná regulace sdíleného ubytování nad stávající úroveň. Naopak, podporuji stávající regulaci zákazu kouření a jsem proti změkčení tohoto zákona.

Co mne moc nezajímá: věci veřejné mne zajímají obecně jako celek, ale mám-li vybrat oblast, která mne zajímá nejméně, tak to bude asi oblast kultury.

2) Konkrétní programové dotazy pro zajímavost:
• a) Cítíš se jako Evropan? Je pro tebe zásadní, aby ČR zůstala v EU?
100 procentně. Je to pro mne klíčová a zásadní otázka. Patříme na západ, nikoliv na východ.

• b) Podporuješ legalizaci konopí i pro rekreační účely? ANO

• c) Podporuješ manželství stejnopohlavních párů a adopci dětí stejnopohlavními páry? Manželství ano, adopce – je podstatně složitější otázka, nemám na to jednoznačný názor, ale pokud to bude rozumně právně zakotvené, tak spíše ano.

3) Jak dlouho Piráty znáš, jak dlouho nás podporuješ a jakým způsobem?
Piráty znám z doslechu několik let. Od letošního roku spolupracuji s místním sdružením na Praze 4. Kromě účasti na schůzích jsem se účastnil např. petiční akce, nebo zpracováváním stanovisek k hospodaření majetku městské části, či prováděním revizí návrhů některých dokumentů. Na celostátní úrovni jsem se nedávno přihlásil do zahraničního odboru, kde bych chtěl participovat na úkolech, které tento odbor má.

4) Koho jsi volil/a předtím, než jsi volil/a Piráty? Proč? Pokud si to chceš nechat pro sebe, respektujeme to.
Vždy mi byly sympatické liberální proevropské strany. V minulosti v ČR např. Unie svobody.

5) Byl jsi v minulosti členem nějaké jiné politické strany nebo hnutí? Pokud ano, co tě přimělo ji opustit?
Nebyl, nikdy.

6) Co byl pro tebe rozhodující impuls pro vstup do Pirátů? Proč chceš vstoupit zrovna teď? Co dalšího očekáváš od statusu člena oproti statusu registrovaného příznivce?
Rozhodujícím impulsem pro mne byly poslední parlamentní volby a v nich vzestup zla, alias SPD.  Piráti pro mne představují jedinou relevantní liberální a proevropskou stranu v ČR, tudíž jiná alternativa než Piráti pro mne nebyla. Od statusu člena očekávám možnost ovlivňování směrování politiky pirátu v budoucnosti, zejména prostřednictvím možnosti hlasování ve stranických anketách a referendech.

7) Na jaké úrovni by ses u Pirátů chtěl/a angažovat? Na úrovni městské části, celopražské nebo celostátní? Máš už představu o tom, jakým způsobem bys nám chtěl pomáhat (odborná pomoc s programem, organizační, analytické či administrativní práce, technická výpomoc, medializace činnost, rozdávání volebních materiálů...)?

Na městské, celopražské a celostátní úrovni. Na městské a celopražské úrovni mohu nabídnout své znalosti se správou veřejného majetku a realizace stovek veřejných zakázek. Na celostátní pak kromě toho participaci v oblasti evropské a mezinárodní politiky. Rád bych se účastnil odborných debat a přípravy programových bodů, u kterých můžu nabídnout své znalosti.

8) Spojuješ si ve svých dlouhodobějších plánech s členstvím u Pirátů i možnost realizace vlastních politických cílů? Budeš chtít někam kandidovat?
Přihlásil jsem se do primárek na Praze 4. Uvažuji nad přihlášením se do primárek u voleb do Evropského parlamentu. Jiné politické cíle z hlediska kandidatury zatím nemám.

Matej
Zamčeno

Zpět na „Přijatí zájemci Praha“