Ondřej Vojta

Archivační fórum pro vlákna přijatých zájemců o členství

Moderátoři: KoKS Praha, PKS Praha

Pravidla fóra
Toto je dočasné archivační fórum pro odkládání vláken přijatých zájemců o členství. Vlákna sem přesouvá PKS Praha.
Zrušení archivu bude zváženo ve chvíli kdy začne kvalitně fungovat systém Evidence členů.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Ondrej.Vojta
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 413
Registrován: 26 led 2017, 18:35
Profese: PR
Bydliště: Praha - Petrovice
Dal poděkování: 689 poděkování
Dostal poděkování: 1277 poděkování

Ondřej Vojta

Příspěvek od Ondrej.Vojta »

Ahoj všem,

Po delší době, kdy jsem působil jako registrovaný příznivec, podávám žádost o členství. Konkrétně bych se rád stal členem MS Praha 10.

Pro pořádek pro ty, co mě neznají: Jmenuji se Ondřej Vojta, studuji multimediální tvorbu na SPŠ ST Praha a žiji v pražských Petrovicích.
Jsem členem Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, jehož činnostem věnuji většinu svého volného času a pro které i externě pracuji. Myslím si, že dokážu mluvit k tématům bezpečnosti (především v rámci požární ochrany), kultury a památkové péče a sportu a volnočasových aktivit.
Něco o mě lze najít i na pirátské wiki: https://wiki.pirati.cz/lide/ondrej_vojta

A teď už k připraveným otázkám od předsednictva:

1) Přečetl jsi si stanovy a program? Co považuješ za nejdůležitější a s čím naopak nesouhlasíš, co tě moc nezajímá?
Přečetl jsem si obojí a mockrát. S většinou bodů souhlasím - líbí se mi myšlenka moderního státu, transparence, digitalizace, vyzdvihnul bych programový bod Kultury, neb jsem alergický na OSU. Nenapadá mě nic konkrétního, s čím bych přímo nesouhlasil – ale diskutabilní je třeba možnost přímé volby starostů, která má (podle mého úsudku) spoustu kladů, ale ještě víc záporů.

2) Konkrétní programové dotazy pro zajímavost:
a) Cítíš se jako Evropan? Je pro tebe zásadní, aby ČR zůstala v EU a proč?
No... Cítím se být nejprve člověkem, poté Čechem, a teprve nakonec Evropanem. Nicméně si myslím, že je velmi důležité zůstat v EU, i protože si cením výhod, které z toho ČR má. Zároveň by ale EU měla projít proměnou ve svém vnitřním fungování.
b) Podporuješ legalizaci konopí i pro rekreační účely?
Jasně že ano.
c) Podporuješ manželství stejnopohlavních párů a adopci dětí stejnopohlavními páry?
Manželství rozhodně, nevidím důvod, proč ne. Co se týče adopce – pokud pár dokáže dítěti zajistit stabilní zázemí a řádnou péči, myslím si, že by takový pár mohl o adopci zažádat.

3) Jak dlouho jsi znal Piráty, než jsi k nám přišel?
Počítám, že jsem Piráty znal cca rok předtím, než jsem se stal příznivcem – to znamená, že se mi vryli do paměti nějaké dva tři roky nazpět. Bylo to především díky činnosti kluků na magistrátu.

4) Koho jsi volil předtím, než jsi začal volit Piráty a proč?
Jsem čerstvě osmnáctiletý, tudíž jsem nevolil. :)

5) Byl jsi v minulosti členem nějaké jiné politické strany nebo hnutí?
Ne, odůvodnění je v odpovědi k předchozí otázce.

6) Proč zrovna Piráti? Co byl pro Tebe rozhodující impuls pro vstup do Pirátů? Co dalšího očekáváš od statusu člena oproti statusu registrovaného příznivce?
Protože Pirátskou stranu považuji za stranu mě nejbližší. Žádný impuls nepřišel, prostě to tak vyplynulo. Očekávám spoustu povinností, jak jinak. :)

7) Jak by ses chtěl angažovat v budoucnu? Na jaké úrovni (městské části, celopražské nebo celostátní)?
Rád bych pomohl započít pirátské aktivity na Praze 15 a v okolních malých městských částech. Tahle část Prahy je tak trochu „Piráty nepolíbená", což je škoda. Jinak rád pomohu s čímkoli, co bude v mých silách.

8) Spojuješ si ve svých dlouhodobějších plánech s členstvím u Pirátů i možnost realizace vlastních politických cílů? Budeš chtít někam kandidovat nebo už kandiduješ?
Od pátku vím, že bych měl být (tuším) číslo 44. na magistrátní kandidátce. Jinak bych rád stihnul kandidaturu teď na podzim do zastupitelstva MČ Praha – Petrovice. Myslím si, že i tato „malá“ městská část potřebuje Piráty jako sůl. Ruku na srdce, která obec by to nepotřebovala. :D Vyšší ambice (minimálně do ukončení studií) nemám.

Díky za pozornost a jsem připraven odpovědět na doplňující otázky.
Ondra
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Vojta za příspěvky (celkem 2):
Adam.Zabransky, Pavel.Hajek

toho času 1. místopředseda KS Praha a zastupitel MČ Praha-Petrovice | Profil na lidé
tel.: +42O 736 726 061 | e-mail: ondrej.vojta@pirati.cz

Uživatelský avatar
Annette.Heidlova
Člen KS Praha
Příspěvky: 318
Registrován: 03 led 2013, 02:11
Profese: Interní tester
Dal poděkování: 281 poděkování
Dostal poděkování: 220 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondřej Vojta

Příspěvek od Annette.Heidlova »

Ahoj Ondro,

děkuji Ti za Tvé představení se a snad jsem Ti neobrátila jméno. :D Vidím, že jsi zapojen v plné míře a dokonce jsi zodpověděl i všetečné otázky našeho předsednictva, takže Tě už jen pozvu na naší Krajskou schůzi, která se koná 7.6. od 18:00 v Pracovně (Vlkova 36). :)

Měj se hezky,

Anet
Zamčeno

Zpět na „Přijatí zájemci Praha“