David Bodeček

Archivační fórum pro vlákna přijatých zájemců o členství

Moderátoři: KoKS Praha, PKS Praha

Pravidla fóra
Toto je dočasné archivační fórum pro odkládání vláken přijatých zájemců o členství. Vlákna sem přesouvá PKS Praha.
Zrušení archivu bude zváženo ve chvíli kdy začne kvalitně fungovat systém Evidence členů.
Zamčeno
Uživatelský avatar
David.Bodecek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 545
Registrován: 07 úno 2018, 20:42
Profese: Pedagog a metodik
Bydliště: Praha 1
Dal poděkování: 371 poděkování
Dostal poděkování: 369 poděkování
Kontaktovat uživatele:

David Bodeček

Příspěvek od David.Bodecek »

Všechny, kteří se rozhodli otevřít na tomto fóru mé první vlákno, velice zdravím a gratuluji nám všem, že já, anti-technický typ, jsem byl schopen zjistit, kam a co mám vložit.

Stručně se pokusím zopakovat to, co jsem o sobě prezentoval během mého včerejšího představení se při "Krajské schůzi pražských Pirátů".

Jmenuji se David Bodeček, bydlím na Praze 1, v ulici Soukenická. Z tohoto důvodu bych se rád stal členem nedávno schváleného pirátského sdružení na Praze 1 a to přesto, že mé srdce míří i do sousedního Karlína.

Narodil jsem se před osmatřiceti lety na jižní Moravě, kde jsem vystudoval Pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, obor dějepis - občanská výchova pro 2. stupeň základní školy, s navazujícím studiem pro školu střední.

Po pěti letech učení, čímž jsem si splnil svůj dětský sen, jsem přijal nabídku realizovat pedagogiku v nadnárodní společnosti Konica Minolta Business Solutions, spol. s r.o. a to na centrále v Brně. Vzhledem k mým volnočasovým aktivitám ve Výboru dobré vůle Olgy Havlové, dále v nadaci Kapka naděje a v občanském sdružení Sluneční paprsek, které své aktivity realizují při spolupráci s dětmi po onkologické léčbě, byla pro mne nutnost přemístit svůj život z Brna na Západ. Mým domovem se tak stala Praha. Musel jsem se tak vzdát "fajnového" zaměstnání s velkým počtem kolegů. Štěstí jsem měl při oslovení mým současným zaměstnavatelem, neboť již dvanáctým rokem mohu realizovat to, co v předcházejících dvou případech. Uplatňuji pedagogiku, nastavuji procesy a "pohrávám si" s metodikou. Tentokrát však ve velmi malém kolektivu čtyř svých kolegů v rámci holdingového uspořádání s dvanácti společnostmi.

Včera jsem zmínil i mé první setkání s Piráty. Pokud pominu, asi ne zrovna vhodnou poznámku, že jsem se s piráty poprvé setkal coby dítě na maškarním plese, tak jsem také zmínil, tentokrát již vážně, léto 2013. Tehdy jsem netušil, že setkání se zástupci Pirátů ze Švédska na týdenní námořní "párty" plavbě bude pro mne startem pro sledování, mapování a následnou moji volbu českých Pirátů. V říjnu 2013, na rozdíl od zbytku mé šestičlenné rodiny, která pod vlivem generála- babičky, odevzdala při volbách do poslanecké sněmovny svůj hlas České pirátské straně (podívejte se na tehdejší výsledek voleb pro obec Nevojice se čtyřmi stovkami obyvateli, v okrese Vyškov), jsem v rámci mé loajality k tehdy preferované politické straně ještě nebyl pirátským podporovatelem. S postupem času a s vlivem již zmíněného člověka, zřejmě jediné ženy mého života, jsem svůj názor změnil a hrdě se stal pirátským příznivcem.

Pražští Piráti byli první stranou, která byla ochotna si mne před cca rokem vyslechnout a být mi oporou při mé aktivitě s prokazováním lumpáren na Úřadu MČ Praha 1. Velmi si toho vážím, a i když dnes mne oslovují konkurenční strany se snahou pomoci, nezapomínám a jsem vděčný těm, co mně kdysi důvěřovali a nezařadili mě mezi blázny. Takže velké díky Adamovi Zábranskému. Snad oplátkou pro pražské Piráty z mé strany byla má aktivita při nedávné kauze týkající se realizace přípravy koncesního řízení k Nemocnici Na Františku. Ani netušíte, jak jsem rád, že díky mnohým pirátským členům a sympatizantům se povedlo zhatit plány připravené v březnu loňského roku současnou koalicí na Praze 1.

Co se týká volného času, jsem vděčný za to, že jsem doposud mohl často cestovat a poznávat jiné kultury a zvyky. Permanentně na relaxování poslouchám hudbu, hlavně muzikálovou. Mám rad kontakt s lidmi, jsem soutěživý typ a jsem rád podporou všem těm, kteří se o něco snaží - ať už v zaměstnání, v kultuře, ve sportu. Rád a dlouhá léta fandím českým tenistům a tenistkám.

Oproti většině Pirátů, jak jsem v úvodu naznačil, jsem anti-technický typ s častými problémy s IT technikou. Naopak administrativa, papír a tužka jsou mými velkými přáteli. V rámci staromódnosti minimalizuji zasílání vánočních sms zpráv, které nahrazuji zasíláním pohlednic. Tzv. "čumkarty" ve velkém počtu rozesílám i z cest po světě.

Byl bych velice rád, kdybych mohl za Českou pirátskou stranu kandidovat v nadcházejících komunálních volbách a to z několika důvodů. Jednak proto, že se v pirátském programu prezentuje to, jaký se snažím léta být, tj. otevřeným, snad dostatečně upřímným a férovým. A to vše i přesto, že mám spoustu neduh a záporů. Dalším důvodem pro moji touhu kandidovat je apel od zástupců Transparency International. Ti mi řekli, je fajn podávat stížnosti, upozorňovat na nekalosti, zpracovávat trestní oznámení, ale to nejdůležitější je kandidovat.

Moji téměř nepřetržitě dvouletou snahou na Praze 1 je vytvořit základ pro změnu na Úřadě MČ Praha 1, který by se stal "otevřenou radnicí" s odstraněním korupčního jednání, stejně tak zbavení se arogance a nalezení slušnosti, která povede k tomu, že se občané Prahy 1 nebudou bát prezentovat své negativní zkušenosti s úředníky z "jedničky" a společně se všichni budou snažit o to, aby se nám na "jedničce" příjemně žilo/bydlelo.

V případě úspěšného výsledku u komunálních voleb bych se rád zabýval problematikou bytového a nebytového fondu. Nejsem zastáncem prodeje městského majetku bytových prostor. U nebytových prostor a to společenstvím vlastníkům bych rád zahájil diskuzi.

Výše zvolenou problematikou bych se rád zabýval i proto, že jsem schopen slibem garantovat, že při plnění této agendy bych neupřednostňoval jak zájmy své, tak i zájmy svých blízkých, což by se na Praze 1 v současné době jednalo o téměř ojedinělou záležitost.

Na závěr chci uvést, že jsem spokojený člověk a těším se, že snad budu moci být nápomocen České pirátské straně při realizaci slušné politiky.

Ti z Vás, kteří dočetli mé představení až do konce a nenašli odpověď na své dotazy směrem k mé osobě, ptejte se. Pokud se mi podaří se napodruhé "zalogovat", odpovím :-).

David
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Bodecek za příspěvky (celkem 8):
Annette.Heidlova, Adam.Zabransky, Tereza.Vovesova, Jitka.Nazarska, Michal.Stepan, Petr.Daubner, Adam.Kheil, anonym18401
Uživatelský avatar
Annette.Heidlova
Člen KS Praha
Příspěvky: 318
Registrován: 03 led 2013, 02:11
Profese: Interní tester
Dal poděkování: 281 poděkování
Dostal poděkování: 220 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: David Bodeček

Příspěvek od Annette.Heidlova »

Ahoj Davide,

děkuji za Tvé představení se. :) Myslím si, že asi není potřeba nic dodávat k tomuto příspěvku (minimálně za mě). Včera jsem si na KS vzpomněla, jak jsem si Tě zapamatovala. :D Vzhledem k tomu, že mám špatnou paměť hlavně na tváře, tak člověk mě musí zaujmout buď něčím speciálním/atypickým nebo tím, že ho vídám pořád. :D A Tebe si pamatuji ze dne, kdy jsem byla na první schůzi Pirátů z P1, kterou pořádal Pavel N. Ty jsi tam byl taky a ve volné diskuzi jsi se s někým začal silně dohadovat o jednom pánovi. Vůbec si nevzpomínám, o kom to bylo (nejspíš někdo ze zastupitelstva) a téma asi (ne)bytové prostory nebo majetek, ale taky si tím už nejsem jistá :D (kdyžtak mě prosím oprav/doplň). Bylo vidět, že máš hodně informací k tématu, jednak v hlavě a taky jsi měl nějaké podklady k tomu sebou a to mě právě zaujalo. Ta skvělá připravenost a zájem. Doufám, že takhle připravení budou všichni Piráti v Praze. :D A taky očekávám, že Tvé přijetí nebude být problém. :)

Měj se hezky,

Anet
Tito uživatelé poděkovali autorovi Annette.Heidlova za příspěvky (celkem 4):
David.Bodecek, Jitka.Nazarska, Michal.Stepan, anonym18401
Uživatelský avatar
David.Bodecek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 545
Registrován: 07 úno 2018, 20:42
Profese: Pedagog a metodik
Bydliště: Praha 1
Dal poděkování: 371 poděkování
Dostal poděkování: 369 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: David Bodeček

Příspěvek od David.Bodecek »

Ahoj Anet. Děkuji, že jsi věnovala čas přečtení mého statusu. Tvůj "pamatovák" je správný. Ano, byla to moje první schůzka s Piráty, o které píšeš. A ano, hned při ní došlo k výměně názorů s pánem. Tím pánem nebyl nikdo jiný, než Jan Čep, zastupitel MČ Praha 1 kandidující před čtyřmi lety při komunálních volbách na společné kandidátní listině Pirátů, LESu a Nestraníků. A ano, v rámci trošku ostřejší výměny názorů se jednalo o téma souvisejícím s majetkem MČ Praha 1. A ano, první schůzka s Piráty mne, díky tomuto, tak trochu "vykolejila". Zlaté "grilování" :-). Ještě jednou děkuji za Tvůj zájem a přeju dobrou noc. David.
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Bodecek za příspěvky (celkem 3):
Jitka.Nazarska, Annette.Heidlova, Michal.Stepan
Uživatelský avatar
Jitka.Nazarska
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 134
Registrován: 31 říj 2017, 16:35
Profese: Učitelka MŠ
Bydliště: Hybernská 1012/30, Praha 1 - Nové Město
Dal poděkování: 272 poděkování
Dostal poděkování: 236 poděkování

Re: David Bodeček

Příspěvek od Jitka.Nazarska »

Ahoj, jsem velice ráda že obohatíš členskou základnu na Praze 1. Přimlouvám se za tvé přijetí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jitka.Nazarska za příspěvky (celkem 3):
David.Bodecek, Michal.Stepan, anonym18401
Uživatelský avatar
David.Bodecek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 545
Registrován: 07 úno 2018, 20:42
Profese: Pedagog a metodik
Bydliště: Praha 1
Dal poděkování: 371 poděkování
Dostal poděkování: 369 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: David Bodeček

Příspěvek od David.Bodecek »

Jity, já vím, ty zkoušíš, jak často budu na Fóru. :-) Ale vidíš, že zde jsem a učím se jej používat. ...A otázka na mě? Předpokládám, že jsem se celý ještě před tebou "neodhalil". :-) Děkuji za podporu, nejen tady tuto - písemnou.
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Bodecek za příspěvky (celkem 2):
Jitka.Nazarska, Michal.Stepan
Uživatelský avatar
Jitka.Nazarska
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 134
Registrován: 31 říj 2017, 16:35
Profese: Učitelka MŠ
Bydliště: Hybernská 1012/30, Praha 1 - Nové Město
Dal poděkování: 272 poděkování
Dostal poděkování: 236 poděkování

Re: David Bodeček

Příspěvek od Jitka.Nazarska »

Jednu otázku jsem ti slíbila. Ok. Jak se stavíš k tomuto tématu :
https://www.jsmefer.cz/
Uživatelský avatar
David.Bodecek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 545
Registrován: 07 úno 2018, 20:42
Profese: Pedagog a metodik
Bydliště: Praha 1
Dal poděkování: 371 poděkování
Dostal poděkování: 369 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: David Bodeček

Příspěvek od David.Bodecek »

Ano, správně. ...Překvapuješ mě, mile, že znáš tebou uvedený webový odkaz :-). Nemohu odpovědět jinak, než že ANO. Podrobnosti ti řeknu někdy osobně. Zkusím poprvé vložit fotku kamarádů Ohada a Roye, kteří jsou z Tel Avivu. Jsou v manželství od roku 2009, a mají syna Stitcha. ...A propo, Jity, ty už jsi podepsala petici?! :-) ...První zádrhel. Tu fotku nejsem schopen vložit. Vůbec nechápu, jak ji sem dostat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Bodecek za příspěvek:
Jitka.Nazarska
Uživatelský avatar
Jitka.Nazarska
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 134
Registrován: 31 říj 2017, 16:35
Profese: Učitelka MŠ
Bydliště: Hybernská 1012/30, Praha 1 - Nové Město
Dal poděkování: 272 poděkování
Dostal poděkování: 236 poděkování

Re: David Bodeček

Příspěvek od Jitka.Nazarska »

Ano, podepsala a dokonce jednu mám doma s několika podpisy, jen sem zapoměla jí nosit.(
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jitka.Nazarska za příspěvek:
David.Bodecek
Zamčeno

Zpět na „Přijatí zájemci Praha“