Jaroslava Vatay

Archivační fórum pro vlákna přijatých zájemců o členství

Moderátoři: KoKS Praha, PKS Praha

Pravidla fóra
Toto je dočasné archivační fórum pro odkládání vláken přijatých zájemců o členství. Vlákna sem přesouvá PKS Praha.
Zrušení archivu bude zváženo ve chvíli kdy začne kvalitně fungovat systém Evidence členů.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Jaroslava.Vatay
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 44
Registrován: 22 říj 2017, 22:47
Profese: mediátor, lektor, kouč, produkční
Bydliště: Vršovická 1429/68, Praha 10
Dal poděkování: 110 poděkování
Dostal poděkování: 81 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Jaroslava Vatay

Příspěvek od Jaroslava.Vatay »

- pod textem jsou poznámky viz* a číslo

Krásný den :P
jmenuji se Jaroslava Vatay, narozená v lednu 1980, v Rakovníku. Do 21 let jsem vyrůstala na Kladně, kde jsem vystudovala obor: Veřejnosprávní činnost na střední odborné škole s maturitou.
Od r. 2003 - 12 let jsem bydlela v Praze (většinou různé části Prahy 1 a Prahy 10, krátce Praha 3). Teď dojíždím do Prahy, bydlím dočasně v Kladně. Trvalé bydliště mám na Praze 10, na úřední adrese.*(1)
Mám částečný invalidní důchod 1. stupně *(2)

Činnost:
- věnuji se facilitování procesů a skupin, terapeutické práci, koučingu, lektorské činnosti, individuální i skupinové práci = > Active Dreams CZ s.r.o.[/b], je společnost, kterou teď transformujeme i na sociální podnik. Zatím se věnuje hlavně pořádání akcí a kurzů, facilitaci, koučingu, lektorování a poradenství. Dále provozuje psychosomatickou poradnu v rámci ordinace Kardiologie ve Všeobecné poliklinice Kladno. Po transformaci, přidáme sociální projekty. *(3) *(4)
- jsem dobrovolnicí pro Člověka v tísni - věnuji se jednou týdně doučování chlapce ve 3.třídě, ve vyloučené lokalitě Dubí, doučování probíhá přímo v rodině.

Studuji:
Univerzitu Palackého v Olomouci - Cyrilometodějskou teologickou fakultu - Sociální politika a sociální práce; komb. studium, 1. ročník (Bc., konec v r. 2020) a
Caritas - Vyšší odbornou školu v Olomouci, obor: Sociální práce a charitativní činnost, komb. studium, 1. ročník (Dis., konec v r. 2020)

Zájmy:
bytí s přáteli - osobní komunikace "face to face", filmy (kino), osobní a profesní rozvoj, meditace, plavání, bytí v přírodě, moje kočka, kreativní a art práce, council -
poradní kruhy, vedu přechodové rituály (např. proces hledání vize), chystám se na rozvoj koníčků směr kultura: divadlo, koncerty ...:)

Jak došlo k rozhodnutí přejít z registrované podporovatelky ke člence pirátské strany? Postupně
a přispělo k tomu mnoho faktorů:

- intenzivní (více jak) rok s Rekonstrukcí státu - nejdříve jako ambasadorka (dobrovolnice, která komunikuje s politiky a snaží se je přesvědčit o vhodnosti přijetí protikorupčních zákonů např. registru smluv) a později jako zaměstnankyně Frank Bold Society jsem pracovala na projektu Rekonstrukce státu jako Community Manažerka. Z těchto pozic jsem zorganizovala Happening za 150 miliard, na který byli pozváni i Piráti a také se zúčastnila, jako jedna ze speakrů, happeningu/demonstrace na podporu "Women March on Washington" a mnoho dalších menších akcí, školení a besed.
- díky Rekonstrukci státu jsem se potkala s Olgou Richterouvou, dalšími Piráty např. Vítkem Š., V. Chmelovou, a také s dalšími politiky, kteří byli pro mne potvrzením, že je dobrá politika možná (např. Farský). Setkání s Olgou R. bylo v mém rozhodování zásadní, její přístup, podpora, náhled, morální kompas, vstřícnost a také profesionalita, držení hodnot, otevřenosti a služby pro lidi. A navazující sledování komunikace a práce Pirátů a opozice na Praze 10 - koalice Vlasta, jsem se nejen přesvědčila o tom, že Piráti zasluhují mou pozornost (volila jsem je v posleudních 3 volbách), ale také osobní rozhodnutí za "nalodit" na palubu.
- rozhodnutí, že chci zúročit náročné a velmi poučné období posledních několika let, kdy jsem se na vlastní kůži setkala s tím, jak úspěšná podnikatelka (s najatými lektory a asistenty) a konzultantka na Lince bezpečí může skončit skoro "na ulici", na hmotné nouzi a diskriminovaná nejen na úřadech, jen díky upadnutí do nemoci. Ráda bych přenesla své zkušenosti negativní i pozitivní do změn v zákonech, nařízeních a postupech veřejné správy, tak aby lidé nebyli diskriminování, aby nedocházelo k tzv. sekundární viKtimizaci apod. Chci se aktivně podílet na změně systému v sociální oblasti.

Převzít zodpovědnost - díky mému postoji, argumentům a doporučení volit Piráty, mnoho z mých přátel a rodiny opravdu piráty volilo a z toho pro mne vyplývá i zodpovědnost. Být také aktivním článkem, když mohu. Být jednou částí skládačky. Několik lidí se mne na to ptalo - ano, mohu a chci kandidovat za Piráty (s vědomím jakési ztráty soukromí, určitého tlaku, odpovědnosti), samozřejmě s podporou kolegů!
Využít svůj potenciál - upřímně by mě byla škoda někde zahrabaná v kanclu. Jsem osobnost mezi lidi, do procesů tzv. do akce. Podpořit piráty svou činností, odborností, zkušenostmi a reprezentací.

Proč Piráti?
Pirátské straně věřím:
- díky jejím členům, které jsem osobně i profesně poznala
- díky transparentním a otevřeným procesům
- díky schopnosti pirátské strany k sebereflexi, učení se z chyb
- že si na nic nehraje
- díky kombinaci horizontální struktury, využívající hierarchii v rámci výkonné moci a k pracovním činnostem
- souhlasím s programem strany, který se samozřejmě dá ještě rozvíjet
- je to jediná strana, od doby co mohu volit, kde cítím, že jde ruku v ruce s mým vnitřním morálním a etickým kompasem!

Kdo a co mě ovliv-nilo/ňuje:
- Junák - český skaut, z.s.
Od roku 1991 aktivní skautka a v současnosti jsem ve vzdělávacím projektu lektorkou-dobrovolnicí.
Skauting mi předa a pomohl vybudovat své zásadní životní hodnoty, morálku a vnitřní kodex. Měl zásadní vliv na mou výchovu, postoje a názory.

Council
- rada, poradní kruhy otevřené komunikace mne ovlivnili a změnili můj život, nahlížení na komunikaci, sdílení a řešení dohod a konfliktů. Této metodě se v praxi věnuji profesionálně od r. 2007, avšak z kruhy mám zkušenosti delší.
- jako facilitátorka councilu se mu věnuji jak na dobrovolniké bázi (podporuji školní týmy, děti a mládež - organizuji projekt ccouncil ve školách) tak i profesionálně provázením týmů v organizacích, ve školách, provázení v partnerství a v rodinách aj.
- jsem ve výcviku na mezinárodní trenérku této techniky, což mi přináší vzácnou podporu od mých mentorů/trenérů a kolegů v zahraničí, také supervizi a stálý důraz na můj osobní - seberozvoj, sebereflexi a hledání co slouží mne, ostatním a vyššímu dobru.
Dále mne ovlivnili/lo:
- rodiče, přátelé a blízcí, moji učitelé a mentoři v rámci výcviků a kurzů seberozvoje, kolegové a spolupracovníci, v posledním roce mne ovlivnila ambasadorská činnost pro projekt Rekonstrukce státu a následná pracovní nabídka péče o ambasadory ve stejnojmenném projektu. Z osobností veřejného života jmenuji jen pár: Havel, Michelle Obama, mnoho osobností nejen z historie, které bojovali za lidská práva a demokratické hodnoty.
V neposlední řadě mne ovlivnili moje životní zkušenosti, které byly někdy velmi těžké, ale vždy dávali zpětně smysl a jak se říká "o tě nezabije to tě posílí".

Piráti a moje podpora
teď:

1. Facilituji setkání - k procesu transformace. Budu v týmu jako poradní hlas a odbornice.
2. Přihlásila jsem se k tématu mediace, absolvovala jsem meeting 31. 11. 2017 s pocitem, že jsem přínosem pro tuto skupinu, což potvrdili přítomní. V této podpoře budu ráda pokračovat. Dobrovolnicky vypomohu v rámci meetingu 6. 11. , pokud budu přizvána.
od dneška do budoucna:
- nabízím se pro práce a činnosti v oblasti Sociální politky, sociální práce a charity a přesahová související témata - prosím doporučte mne kolegům, děkuji.
- bych ráda navrhla pro celou pirátskou stranu zavedení techniky pro facilitaci councilu - nehierarchické formy otevřené komunikace - toto by zásadně mohlo pomoci s a) s komunikací, sdílením a diskuzí nad tématy b) rozhodovacími procesy, které nejsou založeny na kompromisu, ale na konsenzu, který je podpořen porozuměním a jde daleko více do hloubky než kompromis, a proto rozhodnutí, udělaná tímto způsobem, vydrží déle. c) může napomoci řešením nedorozumění, nepochopení, konfliktů či nutnosti řešení tzv. horkých témat.

Děkuji, že jste dočetli až sem.
Těším se na činnost a na seznámení. Podání přihlášky se chystám 9. 11. 2017.
Jaroslava Vatay

profil na facebooku i životopis na Linkedin - pod mým jménem

Poznámky:
*(1) úřední adresa - podnájem, v družstevním bytě, nelze zapsat trvalé bydliště, majitel bytu ve Vršovicích mě odhlásil z trvalého bydliště, automaticky mi bylo přiděleno trvalé bydliště na úřední adrese. Funguji normálně, nejsou s tím spojen žádné komplikace.
*(2) Od r. 2014 jsem prošla velmi náročné období 2,5 let - závažných nemocí. V tomto roce jsem tedy ze zdravotních důvodů - odešla z Linky Bezpečí (kde jsem pracovala jako konzultantka dětí na krizové lince), uzavřela jsem po více než 10 letech své podnikání (OSVČ) a opustila veškeré dobrovolnické činnosti.
*(3) Teď se nacházím mezi dvěma zaměstnáními, než se vyřídí administrativa spojená s vyhrazeným místem pro pracovní místo v Active Dreams CZ s.r.o. - jsem registrovaná jako zájemce o zaměstnání na ÚP Praha 2. Poslední zaměstnání do července 2017 bylo v Rekonstrukci státu, Frank Bold Society, z.s.
*(4) Společnost je založena mojí maminkou Martou Halašovou se společnou vizí a myšlenkou.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jaroslava.Vatay za příspěvky (celkem 6):
Tibor.Vansa, Roman.Semik, Jakub.Michalek, Jakub.Vaclavovic, Lenka.Wagnerova, Dalibor.Zahora
Motto: "Slouží to mně, ostatním i vyššímu smyslu"?

Jaroslava Vatay
Facilitátorka, lektorka, produkční
jaroslava.vatay@pirati.cz, tel. +420777885322
  • Projektová manažerka: Nové Pice | Mediátorka a facilitátorka (členka mediačního týmu) | Komunikace a kultura | Občanský aktivismus
Uživatelský avatar
Michal.Jokes
Člen KS Praha
Příspěvky: 650
Registrován: 02 zář 2016, 21:04
Profese: organizátor, režisér, herec
Dal poděkování: 257 poděkování
Dostal poděkování: 784 poděkování

Re: Jaroslava Vatay - uposlechnutí volání k nástupu na plavb

Příspěvek od Michal.Jokes »

Ahoj Jarko,

děkuji za Tvé představení a ještě jednou gratuluji k přijetí do strany. Vím, že už se kolem nás nějakou dobu motáš, takže asi leccos víš, takže tohle info bude velké části opakování, ale pro jistotu :-D

Jak se nejlépe dostat k pirátským novinkám? Sleduj naší facebookvou stránku a Pirátské listy. Určitě se přidej do FB skupiny na Praze 10 https://www.facebook.com/groups/180438152520513/. Diskutovat o programu můžeš tady na fóru piratsky-program-f402/

Pokud jsi ochotná nám tu a tam dobrovolně s něčím pomoci, vyplň prosím Pirotazník.

Kdybys potřebovala s čímkoli ve straně poradit, ptej se - jsem tu od toho.

Měj se hezky a budu se těšit na viděnou na nějaké akci (všechny je najdeš na kalendáři) nebo zase na nějakém setkání na strukturou strany) :-)

Michal
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Jokes za příspěvek:
Jaroslava.Vatay
77O 113 642
Krajský koordinátor Praha
Zamčeno

Zpět na „Přijatí zájemci Praha“