Základní info pro nováčky v RV

Fórum pro vnitřní organizaci republikového výboru.

Moderátoři: asistent/ka RV, Jednatelé, Republikový výbor

Pravidla fóra
Toto fórum slouží pro organizaci jednání a zasedání republikového výboru. Je takovým organizačním podvýborem.
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4733
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4340 poděkování
Dostal poděkování: 3683 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Základní info pro nováčky v RV

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Prosím o pomoc @Petra.Smutna @Vojtech.Pikal @Andrej.Ramaseuski případně pak @Marek.Necada

Vzhledem k tomu, že v minulosti nováčci nevěděli, co se tady dělá, jak to funguje a tak, tak navrhuji sepsat základní info, které se jim nějakou osobní cestou asi skrz asistentku či někoho z nás poskytne.

Jednací řád: https://wiki.pirati.cz/rules/jrrv
Po vyhlášení jednání jednáme minimálně 7 dní, 1 přemýšlíme a pak dva dny hlasujeme jedno kolo.
Jde vyhlásit i jednání v referendu, kde nelze podávat návrhy - 1 den přemýšlíme, 2 dny hlasujeme
Preferenční hlasovací systém (to bych byl rád, kdyby mi to někdo pomohl lidsky popsat)
Po začátku hlasování většinou chodí upozorňovací sms do 24 hodin.

Návrhové oprávnění mají RP, vedoucí orgánů ači skupina členů republikového výboru.
Pro nový návrh je to 1/5, takže jestli nás bude pod 30, tak je to 6 (navrhovatel +5 členů RV)
Návrhy nám jsou podávány přes podatelnu redmine https://redmine.pirati.cz/projects/repu ... cker_id=12 Sami tam můžete dávat vlastní návrhy a pak vás tam musí těch dalších 5 členů podpořit.
U už zahájených řádných jednáních pro nový návrh, který by šel do hlasování pak stačí poloviční skupina členů (navrhovatel +2 členové RV)

Jednáme zejména zde na fóru.
Jednou měsíčně třetího pak máme poradu na mumblu
4-5 do roka se sejdeme fyzicky na zasedání
FB máme jen pro domluvy typu, že když někdo jede na zasedání, tak má místo v autě. https://www.facebook.com/groups/1950678 ... ?ref=br_rs

A máme vlastní asistentku @Kristina.Kubcova
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvky (celkem 5):
Andrej.Ramaseuski, Vojtech.Pikal, Marek.Necada, Petra.Smutna, Janka.Michailidu
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26151
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36906 poděkování
Dostal poděkování: 30040 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Základní info pro nováčky v RV

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Trošku duplikuješ k : viewtopic.php?f=248&t=10159
Přidej určitě odkaz na prostor v mraku.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 2):
Petr.Tkadlec, Marek.Necada

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4733
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4340 poděkování
Dostal poděkování: 3683 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Základní info pro nováčky v RV

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Vojtech.Pikal píše: 27 lis 2019, 18:40 Trošku duplikuješ k : viewtopic.php?f=248&t=10159
Přidej určitě odkaz na prostor v mraku.
Jasně, všechny základní odkazy tam hodíme.

Trošku duplicita to je, ale to si zrovna můžou přečíst JdŘ. Já jim chci vysvětlit ty nejzákladnější věci v lidštině. :-) Každopádně to byl jen výkop, co jsem rychlo sepsal na koleni a dokonce týdne jsem docela busy, tak kdyby chtěl někdo pomoc s korekcí, doplněním, tak bych byl rád.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Petra.Smutna
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1264
Registrován: 19 led 2017, 17:05
Profese: ekonomka
Bydliště: Mladá Boleslav
Dal poděkování: 869 poděkování
Dostal poděkování: 1210 poděkování

Re: Základní info pro nováčky v RV

Příspěvek od Petra.Smutna »

Hele, kdybych byla nováček, asi úplně nepochopím, o čem to píšeš.
Napadá mě spíš nějaký seznam prvních věci, aby věděli, kde co u koho. Jednání a hlasování stejně mají na starosti jednatele, a ti se asi nalosuji až po skončení voleb, ne? Navíc já s Vojtou a Andrejem prozatím zůstáváme a mám prosbu na Vojtu, aby pripadne po tobě přebral velitelství (a tobě vřele doporučuji začít si shánět podporu), já buď zůstanu nebo skoncim někdy v únoru.
Dnes neudělám na fóru ani pro Piráty nic, potřebuji jeden večer oddych a jít spát nějak rozumně, tak zítra trochu popřemýšlím a zítra či v pátek něco nahodim. Co kdybychom to psali vše do jednoho padu a finalizovane teprve vykopneme?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petra.Smutna za příspěvek:
Petr.Tkadlec
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4733
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4340 poděkování
Dostal poděkování: 3683 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Základní info pro nováčky v RV

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Petra.Smutna píše: 27 lis 2019, 21:25 Hele, kdybych byla nováček, asi úplně nepochopím, o čem to píšeš.
Napadá mě spíš nějaký seznam prvních věci, aby věděli, kde co u koho. Jednání a hlasování stejně mají na starosti jednatele, a ti se asi nalosuji až po skončení voleb, ne? Navíc já s Vojtou a Andrejem prozatím zůstáváme a mám prosbu na Vojtu, aby pripadne po tobě přebral velitelství (a tobě vřele doporučuji začít si shánět podporu), já buď zůstanu nebo skoncim někdy v únoru.
Dnes neudělám na fóru ani pro Piráty nic, potřebuji jeden večer oddych a jít spát nějak rozumně, tak zítra trochu popřemýšlím a zítra či v pátek něco nahodim. Co kdybychom to psali vše do jednoho padu a finalizovane teprve vykopneme?
No já končím 19.12.2019 a Vojta jako zástupce si to přebere automaticky. Toto má být právě seznam prvních věcí a má to být napsané tak, aby se tomu rozumělo. :-)
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Petra.Smutna
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1264
Registrován: 19 led 2017, 17:05
Profese: ekonomka
Bydliště: Mladá Boleslav
Dal poděkování: 869 poděkování
Dostal poděkování: 1210 poděkování

Re: Základní info pro nováčky v RV

Příspěvek od Petra.Smutna »

Co když budeš zvolený? Nestahuj gatě, když brod je ještě daleko. Já si možná i mohla u někoho podriznout větev pod zadkem tím, jak jsem tě bránila, ale když si myslím, že je něco správně, neumím mlčet. A popravdě, stejně, jako by mne samotné práce pro RV strašně chyběla, neumím si ani RV představit bez Pikala s Tkadlecem :)
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4733
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4340 poděkování
Dostal poděkování: 3683 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Základní info pro nováčky v RV

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Petra.Smutna píše: 27 lis 2019, 21:33 Co když budeš zvolený? Nestahuj gatě, když brod je ještě daleko. Já si možná i mohla u někoho podriznout větev pod zadkem tím, jak jsem tě bránila, ale když si myslím, že je něco správně, neumím mlčet. A popravdě, stejně, jako by mne samotné práce pro RV strašně chyběla, neumím si ani RV představit bez Pikala s Tkadlecem :)
OFFTOPICPodpory si fakt vážím, ale nemusela si to dělat. :-) Já sám stejně preferuji nezvolení a stejně bych už ani jednatelem být nechtěl, páč si myslím, že svoje jsem si tu už odrobil. Teď jsou na řadě další.

A prosím neřešme tady toto, ale řešme pak až na to budeš mít energii ty instrukce pro nováčky.

Já když tu byl poprvé, tak mi taky nikdo nic neřekl a jen se mě ptali , proč jsem nebyl na zasedání, když jsem ani nevěděl, že vůbec nějaké je a jestli na něj můžu a tak... Toto bych rád trošku změnil a nováčkům poradil. :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvek:
Tomas.Trcka
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Tomas.Trcka
Člen KS Karlovarský kraj
Příspěvky: 184
Registrován: 29 srp 2017, 15:01
Profese: tiskař/grafik
Bydliště: Sokolov
Dal poděkování: 364 poděkování
Dostal poděkování: 160 poděkování

Re: Základní info pro nováčky v RV

Příspěvek od Tomas.Trcka »

Ještě bych doplnil kde a jak se rozhoduje o místech a datech konání zasedání.
Pokud už jsou dopředu známá (je rozhodnuto na rok dopředu) tak doplnit jejich seznam.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Trcka za příspěvky (celkem 3):
Petr.Tkadlec, Vojtech.Pikal, Dan.Lestina
Tomáš Trčka
Piráti Sokolov
606 433 887
Uživatelský avatar
Petra.Smutna
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1264
Registrován: 19 led 2017, 17:05
Profese: ekonomka
Bydliště: Mladá Boleslav
Dal poděkování: 869 poděkování
Dostal poděkování: 1210 poděkování

Re: Základní info pro nováčky v RV

Příspěvek od Petra.Smutna »

Eviduji připomínku, zapracujeme. Zatím je to tak, že většinou přijde krajská RV člen a řekne: "Hele, u nás bylo zasedání naposledy před... Rádi bychom zorganizovali další v ..." "OK, před vámi požádali tito a tito, takže to vychází na..." - a jede se. každé výjezdní zasedání se začíná organizovat cca čtyři měsíce dopředu, momentálně je v běhu příprava únorového zasedání v Brně, pokud se nemýlím (je tam ještě Plzeň a Ostrava a nyní si nejsem jistá, zda únor nemá být právě Plzeň, a myslí, že ano).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petra.Smutna za příspěvek:
Petr.Tkadlec
Uživatelský avatar
Petra.Smutna
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1264
Registrován: 19 led 2017, 17:05
Profese: ekonomka
Bydliště: Mladá Boleslav
Dal poděkování: 869 poděkování
Dostal poděkování: 1210 poděkování

Re: Základní info pro nováčky v RV

Příspěvek od Petra.Smutna »

Práce člena RV vychází zejména ze Stanov: https://wiki.pirati.cz/rules/st#cl_9_republikovy_vybor
dále máme vlastní jednací řád: https://wiki.pirati.cz/rules/jrrv
Po navolení CF členů RV bude možná potřeba zvolit jednatele pro nové 6měsíční období (současná pětice: vedoucí Petr Tkadlec, dále Vojta Pikal, Marek Nečada, Andrej Ramašeuski, Petra Smutná): https://wiki.pirati.cz/rules/jrrv#jedna ... eho_vyboru
Každého 3. v měsíci (nyní tedy 3. 12.) máme od 19:00 hod RV mumble. Veškerá komunikace jinak probíhá zde, na foru, takže je třeba jej důsledně sledovat, ideálně - zapojovat se do rozprav. Hlasování se snažíme směřovat na víkendy, přičemž jsou vždy předem avizována SZ na foru. Bývaly doby, kdy se zároveň upozorňovalo SMS zprávou, ale.. nebylo to stoprocentní. Máme úžasnou asistentku @Kristina.Kubcova
Na co jsem zapomněla? Ptejte se
Odpovědět

Zpět na „Organizace“