Zápisy z jednání jednatelů

Fórum pro vnitřní organizaci republikového výboru.

Moderátoři: Jednatele, Republikovy vybor

Pravidla fóra
Toto fórum slouží pro organizaci jednání a zasedání republikového výboru. Je takovým organizačním podvýborem.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Příspěvky: 20838
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: poslanec, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 27548 poděkování
Dostal poděkování: 20772 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Zápisy z jednání jednatelů

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 28 zář 2019, 16:57

Zápis mumble 23.9.

https://pad.pirati.cz/p/Porada_jednatel%C5%AF

OFFTOPIC23.9.2019
- Vojta: Potřebuje se poradit s harmonogramem. Jestli budeme halsovat nebo necháme odložit. Potřebujeme probrat pořad příštího RV? Budeme dělat něco ohledně programu azsedání CF?
- Marek Nečada:
- Petra: Já bych to hlasovala.
-Marek: Na základě čeho to chceš hlasovat? narvhl to někdo?
. VOjta: Ozývají se hlasy po změně.
Petra: Náhodné nepodpořené hlasy. S kandidátkami musíme pohnout.
Vojta: OK, dobře, budu postupovat podle pravidel.
Marek: Bylo by záhodno, aby se něco udělalo se systémem volebních hlášení. Minule se to dělalo v redmine, tam je problém v tom, že se v tom nikdo nevyzná.
Vojta: Jsme schopni udělat lepší systém než redmine? Počítalo se s kanditáskými profily na lide. Nevím, jeslti můžeme počítat s tím že bude systém hotový a včas.
Petra: Nemůžou nám dělat vlákna na foru? Tam se na to podívá víc členů a možná bych navrhovala že by si tyto věci pročítali jednatelé. Že bychom připomínkovali. Takovéto předfiltrování zytku.
Vojta: My to neschvalujeme, my můžeme vetovat nebo někoho vyhodit.
Marek Nečada: U krajských voleb to snad nebude takový problém. Bylo by fajn mít alepson nástřel protože to ještě jsme schopni umanaglovat když se tam něco pokazí. To už ale v komunále za pár let bude problém. Vzhledem k plánům s růstem strany to pak dělat systémem jako dosud by bylo nereálné. Krajské volby jsou až někdy v 2020, toho času je dost.
Vojta: Zas jestli ej termín na předložení, tak toho času tolik není.
Marek: Je důležié vědět že se nám věci předkládají včas (hlavně programy). Problém většinou není s čelem, ale se zbytkem. V komunálních volbách byl problém, že nebyly kontakty na kandidáty. A krajská kandidátka jsou taky deískty lidí. Chtělo by to mít přehledně a s kontakty.
Vojta: Je to asi 300.
Marek: Když budeme mít databázi, tak bude alespon asné, kde to vázne a co lidi nedodali.
Vojta: Chcete mít ke každé věci připravený úkol/podání na redmine, kde se budou zadávat termíny a podobné věci? Nebo zmatené vlákno na foru, kam každý uvidí? Neio pokročilý ssystém, kdy budeme očekávat že lidé dávají své info na lide.pirati.cz? Hlavně žádný nový systém, Marku.
Marek: Potřebujeme dvě tabulky týkající se voleb.
Vojt: Chceme nový systém rpo zobrazení kandidátek kde budeme moct vidět ty detaily.
Marek: Potřebujeme info o programu, volební spolupráci, nápln kandidátek, senát bych nyní neřešil, tam nikdy nemáš víc než 27 lidí. Nyní bych spíš řešil kandidátky do krajských voleb.
Vojta: Ale v senátu máš volební spoluprác.
Marek: jestli chceš tabulku volebních spoluprací tak ok. V senátních vilbách nám le nehrozí problém se škálováním.
Vojt: Já bych to radši měl na remdine i když VŘ předpokládá že to máme na foru. Pro tyhle volby je to ještě zvladatelné.
myrek: ale pojdme tedy vyžadovat formát.at se v tom dá vyhledávat
vojta: jako at nám nehází přílohy?
Petra: Co kdyby zodpovědné orgány do redmine pouze vyplnily že dodaly toto a toto a je to na jiejich zodpovědnost, a odkaz na forum?
Marek: my jako rv potřebujeme proogram , spolupráce, kand listiny
Marek: já bych chtěl ještě někde kontaky, třeba jako enveřejné podání

Bod 2: příprava zasedání
Petra: Jika říkala, že nemají vyřešneé ubytování. Nemáme program, ale to je naše záležitost.
Vojta: Poud se lidi sjížděli do Prahy tak se kontaktovali lidi z KS s tím kdo by chtěl u sebe ubytovat členy.
Marek: Program někdo předsedá?
Petra: Už je vykopnutý, bojím se ale, že se začne nahazovat tři dny před deadline.



Závěr: Je potřeba řešit volební hlášení
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Marek.Necada
člen RV, AO, PO, ZO, FT a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Uživatelský avatar
Kristina.Kubcova
Asistent pro administrativu
Příspěvky: 104
Registrován: 26 úno 2019, 10:14
Profese: OSVČ
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 80 poděkování

Re: Zápisy z jednání jednatelů

Příspěvek od Kristina.Kubcova » 01 lis 2019, 20:06

Zápis z mumble jednatelů 29.10.

https://pad.pirati.cz/p/Porady_jednatel%C5%AF
Tito uživatelé poděkovali autorovi Kristina.Kubcova za příspěvek:
Marek.Necada
https://www.facebook.com/kristinamarje
+420778702242

V urgentních případech +420605458159

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Příspěvky: 20838
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: poslanec, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 27548 poděkování
Dostal poděkování: 20772 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápisy z jednání jednatelů

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 04 lis 2019, 08:45

Hard copy

OFFTOPIC30.10.2019
- Vojta Pikal: Svolal, protože by se jednatelé měli pravidelně scházet a protože mají na stole spoustu věcí + organizační věci, se kterými nemá cenu zatěžovat forum.

Jak často dělat poradu jednatelů?
- Vojta: Ideálně také jednou měsíčně 30 minut před jednáním RV
- Petra Smutná: A nebo potom, Marek také říkal, že nemůže
- Marek Nečada: A nebo to dělat ad hoc.
--> Shoda na tom, že se to bude dělat dle potřeby. Nejpozději zase před příštím zasedáním.

Mumble vs Jitsi rozhodnout
- Marek: Mumble je spolehlivější a má menší nároky.
- Vojta: Když chceme připojit někoho externího na zasedání RV, tak je snadnějšího poslat na Jitsi. Pro jednatele je Mumble jednoznačný. Na jitsi to myslím při určité kapacitě někoho začne ignorovat.
- Marek: Za mě by byl ideální nějaký bridge, kde by bylo zajištěné, že to bude fungovat. Ale nevím, jak je to složité.
- Andrej: To by asi bylo komplikované. V PK je nás na Jitsi obvykle cirka 16 lidí.
- Petr: My navrhujeme koupit tu simku, abychom to dali do routeru.
- Vojta: Video má smysl při představování kandidátů nebo když potřebuješ sdílet plochu. A to myslím můžou řešit jiné systémy.
- Petra: Mně na notebooku Jitsi prostě nejde.
- Vojta: Tak tedy budeme jako RV primárně na mumble?
- Andrej: A streaming pro účastníky můžeme dělat na youtube?
- Vojta: To by bylo fajn. A taky jako test pro zasedání CF. Vezme si to někdo?
- Andrej: Potřebujeme než hardware spíš zajistit account na youtube, kde by byl povolený streaming.
- Petr Tkadlec: My kraj streamovali na FB.
- Vojta: Obrátíme se na MO, které spravuje kanály, aby nám poradil který.

Kristina do skupiny rv@pirati.cz, aby věděla, co se děje? Účastníci a informovanost.
- Vojta: Volal sis Martinem Kučerou a nemáme skupinu stálých účastníků. Typu vedoucí orgánů, poslanci, semináři, zastupitelé, piráti v mezinárodních organizacích. Tyto skupiny mají být v trvalé skupině účastníci + ad hoc skupinu pro účastníky. Kdyby byli jednodušše oslovitelní naráz, tak by to bylo fajn. Plus druhá otázka přidání Kristiny do skupiny rv@pirati.cz. Petr i Vojta jsou pro to, abych v té skupině byla, ale bude třeba tu skupinu nasměrovat na jinou skupinu než rv.
- Marek: Ne každý má zapnuté notifikace na foru, co chodí na mail. Kdyby chodil samostatný mail, tak by to bylo super.
- Vojta: zatím budeme posílat soukromé zprávy a vylepšíme tu skupinu + když bude mít někdo stížnosti, tak to budeme dodatečně řešit.

Informovanost RV - přidat asistentku do majlů na jadnatele a rv
Informovanost účastníků - složit skupinu a posílat SZ - je třeba zjistit, komu to máme posílat (Vojta: skupina vedoucí orgánů+pověřený člen odboru+senátoři+poslanec EP+ad hoc osoby+vedoucí kanceláře), je potřeba technický systém, který toto bude aplikovat. Vojta zadá požadavek na AO

- je třeba změnit jednací řád RV, aby byl vedoucí kanceláře účastníkem

projít rozjetá jednání:
a) RV 34/2019 Aktualizace stanoviska Migrace - práce resortního týmu jsou značně pomalé
Necháváme hnít
b) RV 40/2019 Zasedání v Rožnově - chybí něco? - zápis a podklady na mraku, doplnění od MO, seznam úkolů?
Zamčeno
f) RV 47/2019 Zasedání v Praze (organizace) - vše ready?
Vše běží
g) RV 48/2019 Program zasedání v Praze - běží
Žádný program nebyl v termínu schválen a rozeslán účastníkům.
všechno na zasedání se bude hlasovat většinou všech členů
RV 52/2019 Rozpočet 2020
jednání bude na zasedání, asi budou alternativní návrhy (KK, Garanti)
RV 53/2019 Práce s chybou strany
bude na zasedání
RV 54/2019 - Požadavky na ministry
bude na zasedání
RV 55/2019 - alternativní hlasovací systém
byla ukončena rozprava, je více možností, bude se hlasovat případně dvoukolově
e) Výživné na nezletilé děti
stojí na Vojtovi
f) Pirátské ceny
vypořádávají se připomínky
g) pozastavení členství
Vojta má rozpracované, počkáme

Řešení RV na Mraku
Andrej: dvě místa, složka „orgány a týmy“ -> „RV“ (automaticky public) a pak uzavřené „RV“
SmaVojta: Jsme schopni zařídit, aby se veřejnost mohla dostat k mraku bez pirátského id? To asi budeme muset někdy sytémově řešit. Potřebujeme přístup veřejnosti jen pro čtení. Prosí o smazání složky „zápisy“. „Návrhy“ je mišmaš, se kterým by se asi mělo něco dělat, tam by měl být přístup pro všechny účastníky. Dalo by se, aby bylo vidět, jaké skupiny mají kam přístup? V RV Praha zatím nejsou žádné dokumenty. Andrej tam hodí program, až bude hotový, za chvíli.
Smazat složku zápisy
Nastavit přístup do složky návrhy pro všechny Účastníky, pak.

Halamíček - vyúčtování - Kristina
Dan měl zajisti výlet a večer. Problém je v tom, že on opakovaně přešvihává prachy.
Vojta navrhuje, že budeme mít záměry na jednotné zasedání.
Vojta: Budeme muset navýšit záměr na zasedání. Hospodářem akce je Petr Tkadlec. Od rp myslím máme obecné pověřní schválit si jako jednatelé zasedání za 25 000.
Petr: To ale dali jen výborům, ne odborům.
Vojta: Ale myslím, že to můžeme navýšit o 10 000,-.
Marek: Já bych mu dal důtku.
Vojta: můžeme ho dát ke KK nebo do seznamu dlužníků
Petr: Bude to fakturovat přes svou firmu.
Vojta: Pokud dodá účtenky, tak mu to proplaťme (vyjma toho audia+videa) a věřím Petrovi, že neproplatí, co nebylo dodáno. Petr Tkadlec je hospodářem příštího zasedání.

Nedělní chvilka s odbory: téma, pozvánka atd. - Petr
V Rožnově vzniklo to, že bychom se s odbory měli scházet častěji.
tyhle podnet potrebujeme resit s odborama
neresit RPcko 2/3 hodinky ale podrobne na velkej papir a tvorit to odspodu
Vojta: Workshopy s odbory? Chceme se setkávat jednotlivě po skupinách s vedením odborů nebo současně se všemi ve strategické diskusi?
Petr: Chci skupinky,
Vojta: Chceme všechny?
Marek: Ideálně průběžně.
Petr: Teď naráz, protože se schvaluje strategie.
Petra: Je také otázka, kdo vůbec přijde.
Kristina: zatím vedoucí AO a TO
Petr do oběda doplní info o dni s odbory, Kristina rozešle
Vojta: Do budoucna se tedy s vedoucími odborů setkávat jednou za čas v pracovních skupinách. Podrobnosti s nimi domluvíme na zasedání v rámci strategie.

Update stránky PARO https://wiki.pirati.cz/fo/rozpocty/participativni/start - Kristina
Je možné říct, že asistenti strany budou mít právo opravovat tuto stránku - byla by to skupina a ne aktuální. A nebo mě přidají do finančního týmu. A nebo se to může hodit na finanční tým. Vojta si ohledně toho musí zavolat s Martinem Kučerou.
Problém se změnou dlouhodobého programu na webu v souladu s usnesením RV https://redmine.pirati.cz/issues/23075 - ze strany MO

Řešení metrik dle strategie - https://wiki.pirati.cz/_media/rv/piratska_strategie.pdf
příprava zde:https://mrak.pirati.cz/f/282103
Marek: Můžeme se pobavit nad smyslem jednotlivých metrik.
Vojta: když si otevřeš strategii a stránku RV, tak tam vidíš, co chceme dělat a z toho vychází, co chceme sledovat. Je třeba otázka, jak sledovat Včasné provádění volebního dohledu,.
Petra: Já myslím, že si na sebe pleteme bič.
Vojta: Když máš metriku, tak můžš zavést opatření a sledovat účinnost. Zařazuje si to do seznamu úkolů.

Chatovací platforma
Andrej: To je celostátní problém, počítalo se s tím, že zůstane ta platforma, která získá víc uživatelů. Vede zulip.
Petra: Těmahle blbostma vyháníte lidi z fora.
Andrej: Nechtěk vědět, jak by vypadalo forum, kdyby se tam chatovalo. Když dopustíme zboření fora (zejm na ty formální jednání), tak jsme v háji.
Vojta: Na zulip se přece neodejde s formálním jednáním. Já si povídat na foru nechci.
Marek: Zulip neumí subvlákna.
Petr: No třeba Blažej psal ted něco po mailu, pak ještě nějaké jiné cesty, to samé kdysi dělala Míša Krausová.
Petra: máme forum, skupiny na FB, u nás na kraji je dementní rocket chat.
Petr: Já bych řekl nasrat. At si to vyřeší nové RV. Separátní chat jednatelů není třeba, ve FB skupině pro organizační věci at si je, kdo tam být chce.

Řešit pitominu: viewtopic.php?f=595&p=645027#p645027
To se udělá na zasedání, zruší se ta stará verze. Bod 3 usnesení RV 44/2019.

Příští zasedání?
Dle potřeby nejpozději na příštím Mumble k jednání. Ted by měla být Plzen, Ostrava, Brno, Liberec. + mezitím možná nějaká Praha.
Petra: Rozhoďte to, ať to mají češi s moravákama na půl. Mně by se líbily střední čechy.
Andrej: Co Kolín?



Pozvánka na neděli:
Ahojte, rád bych Vás pozval na nedělní odborový workshop s RV, kdebychom si sedli do kruhů s lidmi, které to zajímá a řešili bychom konkrétní problémy odboru a zkusili vymyslet jejich řešení, jestli třeba bude provést kroky finanční, personální, vnitřně-legislativní... Zároveň se můžeme podívat blíže na nastavené metriky, jestli jsou opravdu správné a jak se budou tyto metriky vyhodnocovat. Předpokládám, že z toho vznikne nějaký balík podnětů, které by se pak postupně řešily a kontroloval se postup jejich řešení. Klidně si k tomu můžete něco nachystat, ale nevidím problém v tom, když všechno vznikne až v klidu na místě.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 2):
Marek.Necada, Petr.Tkadlec
člen RV, AO, PO, ZO, FT a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Příspěvky: 20838
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: poslanec, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 27548 poděkování
Dostal poděkování: 20772 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápisy z jednání jednatelů

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 04 lis 2019, 19:47

Exekutivní shrnutí a vyplývající úkoly;
Poradu jednatelů uděláme dle potřeby, nejpozději před příštím online nebo IRL zasedáním RV.
RV se bude scházet primárně na mumble, pro zasedání s potencionální externí účastí případně Jisti.
Asistentka RV musí dostávat majly co půjdou na @RV a @Jednatele - VP
Uděláme utřídění účastníků, tak aby bylo lze je lehce obepsat - VP
RV na mraku uklizeno a hotovo, máme strukturu zasedání. (chybí tabulka jednání, zkusíme obnovit a udržet na wiki) - VP
Je třeba změnit jednací řád, aby kancléř byl účastníkem - VP
Vyúčtování a vyplacení Halamíčka provede Petr Tkadlec
Setkávání s odbory by mělo pokračovat...
Kristýna potřebuje práva na upravování stránky PAro - VP
Budeme řešit a evidovat matriky RV - VP + Kristýna schůzku
Chatovací platforma - RV ani Jednatelé si nebudou zakládat
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 2):
Kristina.Kubcova, Petr.Tkadlec
člen RV, AO, PO, ZO, FT a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Příspěvky: 20838
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: poslanec, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 27548 poděkování
Dostal poděkování: 20772 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápisy z jednání jednatelů

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 12 lis 2019, 22:36

Přístup Kristýny k editaci PaRo - https://redmine.pirati.cz/issues/24358 - hotovo
Přístup Kristýny k majlům na nás - https://redmine.pirati.cz/issues/24360
Řešení účastníků - https://redmine.pirati.cz/issues/24364
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Petr.Tkadlec
člen RV, AO, PO, ZO, FT a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Odpovědět

Zpět na „Organizace“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host