Pirátský Institut

Fórum pro vnitřní organizaci republikového výboru.

Moderátoři: asistent/ka RV, Jednatelé, Republikový výbor

Pravidla fóra
Toto fórum slouží pro organizaci jednání a zasedání republikového výboru. Je takovým organizačním podvýborem.
Uživatelský avatar
Janka.Michailidu
Republikový výbor
Příspěvky: 2906
Registrován: 21 dub 2012, 19:19
Profese: Akademička na VŠCHT (biotechnologie)
Dal poděkování: 3738 poděkování
Dostal poděkování: 5968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pirátský Institut

Příspěvek od Janka.Michailidu »

Takže.. Další postup - založila jsem stream #Institut Aarona Swartze na zulipu, kam jsem dala podobné info o dalším postupu jako sem. Stejně tak jsem hlavní info zkopírovala do RocketChatu pro ty, kdo se na zulipu nativně nevyskytujou.
Myslím si, že teď musíme hlavně vyřešit tu vnitřní strukturu, tzn. opravdu budu ráda, když do tabulky "tabulka_typovych_instituci_pro_inspiraci.xlsx" ve složce "institut", kterou byste všichni měli vidět ve Sdílených na mrak.pirati.cz, nahodíte instituce, které dle vašeho názoru fungují tak, jak byste si představovali, že by měl fungovat institut zastupující Pirátské hnutí v ČR

Díky moc za váš zájem a spolupráci :)

=======================================
Chci sem ještě dát pohled Olgy na možnosti činnosti institutu (převážně neformální vzdělávání) - na RV na ně došlo jen velmi krátce na konci, jelikož teď opravdu řešíme spíše organizační strukturu:
Olga.Richterova píše:V neformálním vzdělávání se lze myslím inspirovat u Skautů nebo u Czech Toastmasters

http://www.toastmasters.cz/

Skaut

https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajst ... utologin=1

report-vyzkum-krizovatka.pdf

https://drive.google.com/file/d/1_xs8jL ... eOtrV/view

BEHAVIO_komunikace_SKAUTI

https://docs.google.com/presentation/d/ ... 31b0_0_336


Zkrátka model kontinuálního růstu z dobrovolnických organizací zaměřených na lídrovství.

Přemýšlela jsem taky o tom poměru mezi stranou a nutností nějaké volné ruky pro ředitele A dodržování zákonného oddělení .

Klíčový prvek mi přijde dát si splnitelný úkol pro takový malý institut: vlastní výzkum mi přijde jen jako třešnička. Jeho podíl nejspíš nemůže být úplně velký. Naopak co dle mne chybí, jsou dobré rešerše, popř metaanalýzy. Dávat dohromady, co zajímavého kdo vybádal jinde, s důrazem na prověřování nápadů Pirátů.

V podstatě tohle je job pro datového analytika.

No a pro šíření relevantních myšlenek je vedle vzdělávacích akcí na dovedností i organizace PirateConů s mezinárodní účastí, co myslíte, jak významnou součást činností?

Nejtěžší je design boardu na volbu ředitele: Napadlo mě že by vybírali všichni členové RP a vedoucí odboru čili všichni členové orgánů voleni celostátním forem a museli by se shodnout poměrem alespoň 80%

Tolik nahozené nápady
Tito uživatelé poděkovali autorovi Janka.Michailidu za příspěvky (celkem 3):
Vojtech.Pikal, Jiri.Rezek, Marek.Necada

  • vedoucí meziresortního týmu Návykové chování
  • zástupkyně vedoucího pracovní skupiny Duševní zdraví
  • členka republikového výboru
  • členka správní rady π

zulip: Janka Michailidu | mastodon: malajanka | matrix: malajanka | tel: 7▼7▼6 8▼6▼6 3▼1▼6
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů.

Uživatelský avatar
Janka.Michailidu
Republikový výbor
Příspěvky: 2906
Registrován: 21 dub 2012, 19:19
Profese: Akademička na VŠCHT (biotechnologie)
Dal poděkování: 3738 poděkování
Dostal poděkování: 5968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pirátský Institut

Příspěvek od Janka.Michailidu »

Dala jsem info o současném postupu i do vlákna v subforu Vnitrostranická diskuze, protože mi do té tabulky zatím nikdo nic nedal :) Je tam stále jenom ta jedna instituce (Masarykova demokratická akademie), kterou jsem přidala já.

Zároveň bych asi chtěla, abychom na mumblu dali aspoň 10-15 minut tomu, že si řekneme, jaký bude další postup. (viz "aktualni_strategie" na mraku)

  • vedoucí meziresortního týmu Návykové chování
  • zástupkyně vedoucího pracovní skupiny Duševní zdraví
  • členka republikového výboru
  • členka správní rady π

zulip: Janka Michailidu | mastodon: malajanka | matrix: malajanka | tel: 7▼7▼6 8▼6▼6 3▼1▼6
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů.

Odpovědět

Zpět na „Organizace“