Změny v členských podnětech [anketa]

Toto fórum slouží k orientačním průzkumům mezi členy.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
V tomto fóru se zjišťují pomocí anket názory členů na nějakou oblast (např. pokud přijde dotaz zvenku). Odpovídat na otázky zde mohou pouze členové strany.
Chcete-li vyvolat jednání nebo hlasování celostátního fóra, použijte Členské podněty.

Můj názor na navrhované změny členských podnětů

jsem pro
6
17%
jsem proti
15
42%
jsem jen pro změnu Návrh usnesení A
11
31%
jsem jen pro změnu Návrh usnesení B
1
3%
jsem jen pro změnu Návrh usnesení C
2
6%
zdržuji se
1
3%
 
Celkem hlasujících: 32 - Celkem hlasů: 36

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13423
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34738 poděkování
Dostal poděkování: 17613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Změny v členských podnětech [anketa]

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Ahoj pirátstvo,
rád bych zjistil vaše názory na možnou změnu v členských podnětech, o kterou žádá RP momentálně u RV. Sice by měla stejně doputovat k CF, ale také je na programu OFFTOPIC(11:30 - 12:15 | RV 11/2021 Předjednání změny JdŘ CF (aneb změny v členských podnětech) 45 min) víkendového online zasedání Republikového výboru a proto bych rád znal vaše názory již před tímto jednáním. Díky předem za ně.
RV 11/2021 - Předjednání změny JdŘ CF

Na základě žádosti v podatelně RV zahajuji jednání ve věci Předjednání změny JdŘ CF, než budou předloženy celostátnímu fóru (vzhledem k nedávné změně JdŘ CF je bude možné schvalovat v jednom hlasování jako nevylučující se obsahově nezávislé).

Návrh usnesení A
Celostátní fórum mění § 34 Jednacího řádu celostátního fóra takto:
Na konec odstavce (1) se doplňuje věta "Stav podpory se začíná vyhodnocovat až po uplynutí 24 hodin od založení podnětu."
Do odstavce (2) se za slova "poprvé řádně oznámen členům." vkládá věta "Stav podpory podnětu se začíná opětovně vyhodnocovat až po uplynutí 24 hodin od tohoto oznámení.
Návrh usnesení B
Celostátní fórum mění § 34 Jednacího řádu celostátního fóra takto:
Na konec § 34 se doplňuje nový odstavec
(3) Je-li navrhováno uložení úkolu, změna vnitřního předpisu nebo programového či ideového dokumentu a návrh nebyl předjednán s příslušným týmem, zvyšuje se velikost skupiny členů potřebné pro zahájení jednání o polovinu.
Návrh usnesení C
Celostátní fórum mění § 34 Jednacího řádu celostátního fóra takto:
Za odstavec (1) se vkládá nový odstavec
(2) Po založení členského podnětu musí navrhovatel v podnětu uvést, zda došlo k předjednání s příslušným týmem či osobou, a dále:
a) stanovisko osloveného, nebo
b) doklad o tom, že byl osloven, s dovětkem, že do 3 dnů nereagoval, nebo
c) doklad o tom, že byl osloven, s dovětkem, že do 14 dnů nepředložil své stanovisko, nebo
d) zdůvodnění, proč k oslovení nedošlo.
Následující odstavce se přečíslují.
Návrhy byly vypracovány na základě opakovaného připomínkování členskou základnou.

Odůvodnění jednotlivých návrhů:
A - má zajistit posun ke stavu, kdy se vyhodnocuje reálná podpora či nepodpora, nikoli krátkodobá anomálie.
B - má motivovat iniciátora podnětu, aby přednostně věc řešil s příslušným týmem (má danou věc v gesci a je kompetentní s jí zabývat) a teprve když neuspěje, obracel se na CF
C - má zajistit informovanost členské základny o tom, jak se k dané věci staví příslušný tým, zda byl vůbec osloven, případně proč ho iniciátor podnětu neoslovil
Jiné návrhy usnesení je možno předkládat do 15. 2. 2021 20:00. Od té doby začne běžet doba na rozmyšlenou. Rozhodující hlasování proběhne od 17. 2. 2021 20:00 do 19. 2. 2021 20:00.
Věc byla zařazena na únorové jednání RV, termíny prodlouženy následovně: doba pro navrhování do 2. 3. 2021.
Rozhodující hlasování od 5. 3. 2021 20:00 do 7. 3. 2021 20:00.
Naposledy upravil(a) Dalibor.Zahora dne 25 úno 2021, 09:00, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 4):
Martin.Stanek, Marketa.Gregorova, Lukas.Dolezal, Tereza.Vovesova

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Jiri.Belsan
Příspěvky: 1132
Registrován: 01 bře 2018, 08:04
Dal poděkování: 1990 poděkování
Dostal poděkování: 1902 poděkování

Re: Změny v členských podnětech

Příspěvek od Jiri.Belsan »

Návrh A by znamenal, že by šlo hlasovat pro členský podnět až po 24 hodinách nebo že by potřebný poměr podpora/nepodpora musel být dostatečný i po 24 hodinách?
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13423
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34738 poděkování
Dostal poděkování: 17613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Změny v členských podnětech

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Jiri.Belsan píše: 24 úno 2021, 19:33 Návrh A by znamenal, že by šlo hlasovat pro členský podnět až po 24 hodinách nebo že by potřebný poměr podpora/nepodpora musel být dostatečný i po 24 hodinách?
Chápu to tak, že to druhé. Ale chceme-li mít jistotu, volám @Vojtech.Pikal .
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Belsan, Robert.Magni

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14653
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 12026 poděkování
Dostal poděkování: 20479 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Změny v členských podnětech

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Jiri.Belsan píše: 24 úno 2021, 19:33 Návrh A by znamenal, že by šlo hlasovat pro členský podnět až po 24 hodinách nebo že by potřebný poměr podpora/nepodpora musel být dostatečný i po 24 hodinách?
To druhé
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvek:
Robert.Magni

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14653
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 12026 poděkování
Dostal poděkování: 20479 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Změny v členských podnětech

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Mně přijde všechno rozumné, zvlášť se mi líbí řešení klikacích závodů v A, které je nebyrokratické a férové.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvek:
Vojtech.Pikal

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Uživatelský avatar
Jan.Hora
Kontrolní komise
Příspěvky: 3072
Registrován: 19 led 2016, 15:51
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 4844 poděkování
Dostal poděkování: 6419 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Změny v členských podnětech

Příspěvek od Jan.Hora »

Podle mne to druhé, tahle změna cílí na situace, kdy je založen podnět a je propagován pravděpodobným podporovatelům, kteří dodají potřebnou podporu tak rychle, že odpůrci návrhu nestihnou vyjádřit názor před dosažením hranice podpory pro projednání.

Hloubám nad tím, jestli by nebylo lepší mít oddělené lhůty pro klasický členský podnět (a tam dát delší, přišlo by mi vhodné mít 48 hodin, aby stihl zareagovat i člen, co není na netu každý den) a mimořádný přezkum (kde mi naopak dává smysl lhůta krátká nebo žádná v zájmu rychlosti a akceschopnosti CF). Ale stávající podoba má výhodu jednoduchosti, takže bych to asi nechal jak to je navržené.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hora za příspěvky (celkem 2):
Petr.Vileta, Vojtech.Pikal

Jan Hora
KS Praha
PMS Praha 4
zastupitel MČ Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13423
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34738 poděkování
Dostal poděkování: 17613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Změny v členských podnětech

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Mikulas.Ferjencik píše: 24 úno 2021, 19:43 Mně přijde všechno rozumné, zvlášť se mi líbí řešení klikacích závodů v A, které je nebyrokratické a férové.
Dobrá, tak to bysme mohli něco podobného přeci zavést i třeba u zákona 106 o svobodném přístupu k informacím.
Že by si žadatel musel nejdřív zjistit u jednotlivých oddělení úřadů, jestli už tu informaci, kterou požaduje někde nesdělili, aby nevotravoval ten úřad přece zbytečně. Bereš si to jako poslaneckou inciativu? To bude mít určitě úspěch! Nový vítr v pirátské politice! Ideální pro kampaň do Sněmovny! :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Robert.Magni

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4747
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4369 poděkování
Dostal poděkování: 3706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Změny v členských podnětech

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Máme tu jeden podnět ročně, tak nechápu, proč se tady někdo vysiluje nad tím, aby to ještě víc ztížil.

K tomu B,C chápu je lepší řešení, když příslušný tým dodá svůj návrh do založeného podnětu, protože jinak to taky může skončit, že navrhovatel bude umlčen sliby a svůj podnět bude moc řešit někdy v bůhvíjakém budoucím horizontu.

Dejme tomu, že A je k diskuzi, ale osobně jsem proti B,C a spíš bych apeloval na týmy, aby se snažili domluvit už v podnětu, případně aby předkládali svoje návrhy.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvky (celkem 4):
Dalibor.Zahora, Vit.Fux, Robert.Magni, Milan.Dadourek
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Jiri.Belsan
Příspěvky: 1132
Registrován: 01 bře 2018, 08:04
Dal poděkování: 1990 poděkování
Dostal poděkování: 1902 poděkování

Re: Změny v členských podnětech

Příspěvek od Jiri.Belsan »

Jan.Hora píše: 24 úno 2021, 20:09
Hloubám nad tím, jestli by nebylo lepší mít oddělené lhůty pro klasický členský podnět (a tam dát delší, přišlo by mi vhodné mít 48 hodin, aby stihl zareagovat i člen, co není na netu každý den) a mimořádný přezkum (kde mi naopak dává smysl lhůta krátká nebo žádná v zájmu rychlosti a akceschopnosti CF). Ale stávající podoba má výhodu jednoduchosti, takže bych to asi nechal jak to je navržené.
Souhlasím s tím, že ta lhůta by mohla být klidně delší než 24 hodin.
Petr.Tkadlec píše: 24 úno 2021, 20:15 Máme tu jeden podnět ročně, tak nechápu, proč se tady někdo vysiluje nad tím, aby to ještě víc ztížil.
Jelikož i mimořádný přezkum je členským podnětem, tak máme členských podnětů určitě víc než jen za rok. A to se bavíme jen o CF. Mám za to, že by se dotklo i krajů, které nemají vlastní JdŘ a řídí se JdŘ CF.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Belsan za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, Martin.Stanek, Vojtech.Pikal
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34642
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31595 poděkování
Dostal poděkování: 25704 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Změny v členských podnětech

Příspěvek od Petr.Vileta »

Jiri.Belsan píše: 24 úno 2021, 20:52 Mám za to, že by se dotklo i krajů, které nemají vlastní JdŘ a řídí se JdŘ CF.
Nemluvě o tom, že krajský JdŘ nesmí být v rozporu s celostátním. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 2):
Petr.Tkadlec, Jiri.Belsan

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Odpovědět

Zpět na „Zjišťování názorů členů“