Jaký je váš postoj k aktuálnímu prodlužování nouzového stavu?

Toto fórum slouží k orientačním průzkumům mezi členy.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
V tomto fóru se zjišťují pomocí anket názory členů na nějakou oblast (např. pokud přijde dotaz zvenku). Odpovídat na otázky zde mohou pouze členové strany.
Chcete-li vyvolat jednání nebo hlasování celostátního fóra, použijte Členské podněty.
Odpovědět

Jaký je váš postoj k aktuálnímu prodlužování nouzového stavu?

Souhlasím s prodloužením
67
19%
Nesouhlasím s prodloužením
213
61%
Nemám dostatek informací
67
19%
 
Celkem hlasujících: 347 - Celkem hlasů: 347

Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Kontrolní komise
Příspěvky: 4692
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 6802 poděkování
Dostal poděkování: 7520 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký je váš postoj k aktuálnímu prodlužování nouzového stavu?

Příspěvek od Rostislav.Reha »

Ivo, ja nerikam ze plosne zavirani nekterych zarizeni je jedina cesta (a ze je dnes spravne pouzita). Reaguju na tvuj post o socialisticko-diktatorskych opatrenich. Vzhledem k inkubacni dobe ale neprokazes NIC, i kdyby je nekdo nakazil v hospode kde by byla hlava na hlave. Nic. Cili preventivni opatreni maji smysl, jde jen o jejich miru, cileni, kompenzace atd. Proste kdyz dva delaji totez, nemusi to byt totez...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvky (celkem 2):
Michaela.Nepejchalova, Ivo.Vasicek
Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
Junior clen KK.
Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 3729
Registrován: 18 čer 2009, 12:09
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 727 poděkování
Dostal poděkování: 3798 poděkování

Re: Jaký je váš postoj k aktuálnímu prodlužování nouzového stavu?

Příspěvek od Ondra.kl »

Ivo.Vasicek píše: 10 úno 2021, 17:40
Martin.Kucera píše: 10 úno 2021, 14:07
Ivo.Vasicek píše: 10 úno 2021, 13:58 Na zodpovědnosti provozovatele by mělo být BEzpečné provozování, protože mu hrozí riziko žaloby od člověka, který se v jeho provozovně nakazil.
A jak by ten člověk prokázal, že se nakazil zrovna v konkrétní provozovně?
To je na tom člověku ...
NEptá se tě kdo to má dokazovat. To je jasné.

Ptá se tě, jak to má dokazovat. To je nejasné ... až nemožné ... pro někoho kdo neumí cestovat časem, aby mohl zpětně zkontrolovat všechny své kontakty, zpětně jim odebrat vzorky viru a pak porovnáním genetických infomrací se "svým" virem dokázat, že se nakazil od konkrétního člověka v konrétní provozovně.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondra.kl za příspěvky (celkem 2):
Rostislav.Reha, Michaela.Nepejchalova
Uživatelský avatar
Jan.Lejcko
Rozhodčí komise
Příspěvky: 341
Registrován: 02 čer 2017, 18:33
Profese: Student práv, "ajťák".
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 704 poděkování
Dostal poděkování: 480 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký je váš postoj k aktuálnímu prodlužování nouzového stavu?

Příspěvek od Jan.Lejcko »

Ahoj, nemám kapacitu na to, abych si přečetl dalších 9x předchozích stránek, ale každý z nás se spíš upíná k rozvolňování, byť nemá informace, a to jen z toho důvodu, že ho to prostě lehce řečeno "štve".
Na druhé straně nám tu za dveřmi stojí nějaká mutace britského viru a široká veřejnost neví, co od toho očekávat, proto si myslím, byť jsem hlasoval jinak, že NS prodloužit, ovšem jen do toho momentu, než se zjistí, co za tím vším je a jaké další dopady/efekty to může mít na samotné zdraví. Sám očekávám, že do jara, cca nejdéle však do druhé poloviny března by mělo být už rozvolněno, pakliže se k nám nevydá další mutace...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Lejcko za příspěvek:
Michal.Lupecka
Uživatelský avatar
Tereza.Vovesova
Republikový výbor
Příspěvky: 483
Registrován: 01 pro 2017, 22:10
Profese: rozpočtář, referent EU fondů a strategie
Dal poděkování: 772 poděkování
Dostal poděkování: 752 poděkování

Re: Jaký je váš postoj k aktuálnímu prodlužování nouzového stavu?

Příspěvek od Tereza.Vovesova »

Dá se předložit protinávrh, který by rovnou podmiňoval prodloužení nouzového stavu o 14 dní vládním schválením a předložením příslušného zákona během této doby sněmovně ke schválení?
Něco ve smyslu "sněmovna schvaluje prodloužení nouzového stavu za podmínky, že vláda ve sněmovně předloží a projedná ve lhůtě 14-ti dní příslušný zákon."
Omlouvám se, nevím v jaké fázi je aktuálně proces a co by měl být příslušný zákon, který by navázal všechna příslušná opatření, ale vycházím z toho, že Mikuláš chtěl pohled z venčí. :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tereza.Vovesova za příspěvek:
Petr.Vileta
Tereza Vovesová
Prosíme ty, kteří tvrdí, že něco nejde, aby nezdržovali ty, kteří už pracují na finalizaci. :D
Uživatelský avatar
Pavel.Moravec
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 2749
Registrován: 27 dub 2011, 17:25
Profese: IT
Bydliště: Brno Bystrc
Dal poděkování: 12367 poděkování
Dostal poděkování: 5854 poděkování

Re: Jaký je váš postoj k aktuálnímu prodlužování nouzového stavu?

Příspěvek od Pavel.Moravec »

Když podpoříme NS, dáme bianco šek psychopatovi a budeme spoluzodpovědní, jak to opět zneužije a podělá.

Když NS nepodpoříme, budeme spoluzodpovědní za to, jak to ještě víc podělá bez něj. I za smrt některých lidí.

Babiš vydírá druhou variantou. Vyděračům se nemá ustupovat, jenže.. i za smrt lidí?

Co tak ve čtvrtek navrhnout projednání (prvního čtení + zrychlené projednání) našeho pandemického zákona ještě před hlasováním o NS? S podmínkou, že když 1.čtení projde, budeme pro NS na týden či dva, aby se stihl pandemický zákon schválit?

Když ani na toto "bare minimum" poslanci ANO neuslyší, pak jsou za to zodpovědní oni.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Moravec za příspěvky (celkem 4):
Vojtech.Sazel, Jan.Adam, Petr.Vileta, Rostislav.Reha
Bývalý správce @PiratiJMK i @PiratePartyCZ, bývalý člen KK.
Uživatelský avatar
Matous.Vanca
Příspěvky: 53
Registrován: 13 úno 2018, 11:56
Profese: tajemník poslaneckého klubu
Dal poděkování: 78 poděkování
Dostal poděkování: 217 poděkování

Re: Jaký je váš postoj k aktuálnímu prodlužování nouzového stavu?

Příspěvek od Matous.Vanca »

Tereza.Vovesova píše: 10 úno 2021, 19:57 Dá se předložit protinávrh, který by rovnou podmiňoval prodloužení nouzového stavu o 14 dní vládním schválením a předložením příslušného zákona během této doby sněmovně ke schválení?
Něco ve smyslu "sněmovna schvaluje prodloužení nouzového stavu za podmínky, že vláda ve sněmovně předloží a projedná ve lhůtě 14-ti dní příslušný zákon."
Omlouvám se, nevím v jaké fázi je aktuálně proces a co by měl být příslušný zákon, který by navázal všechna příslušná opatření, ale vycházím z toho, že Mikuláš chtěl pohled z venčí. :D
Inu, ne že bych nebyl schopen vymyslet jednu velice divokou procedurální konstrukci, ale u ústavním pořádkem zakotveného mechanismu bych ji nedoporučoval zkoušet.
Pavel.Moravec píše: 10 úno 2021, 20:04 Když podpoříme NS, dáme bianco šek psychopatovi a budeme spoluzodpovědní, jak to opět zneužije a podělá.

Když NS nepodpoříme, budeme spoluzodpovědní za to, jak to ještě víc podělá bez něj. I za smrt některých lidí.

Babiš vydírá druhou variantou. Vyděračům se nemá ustupovat, jenže.. i za smrt lidí?

Co tak ve čtvrtek navrhnout projednání (prvního čtení + zrychlené projednání) našeho pandemického zákona ještě před hlasováním o NS? S podmínkou, že když 1.čtení projde, budeme pro NS na týden či dva, aby se stihl pandemický zákon schválit?

Když ani na toto "bare minimum" poslanci ANO neuslyší, pak jsou za to zodpovědní oni.
Pokud bychom nějaký pandemický zákon nyní předložili, sněmovna by jej mohla projednávat nejdříve v polovině dubna, pokud by se nestalo něco neočekávaného.
Naposledy upravil(a) Matous.Vanca dne 10 úno 2021, 20:48, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Matous.Vanca za příspěvky (celkem 2):
Tereza.Vovesova, Pavel.Moravec
tajemník poslaneckého klubu
zastupitel obce Čestlice
člen RT Místní rozvoj a veřejná správa a MRT Demokracie
vedoucí pracovní skupiny Rozvoj venkova
Uživatelský avatar
Ondrej.Dostal
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 89
Registrován: 26 bře 2019, 18:12
Profese: právník, vysokoškolský učitel
Bydliště: J. Tomáška 506, Rokycany
Dal poděkování: 187 poděkování
Dostal poděkování: 247 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký je váš postoj k aktuálnímu prodlužování nouzového stavu?

Příspěvek od Ondrej.Dostal »

Ahoj,
Jak jsem slíbil, sepsal jsem paragrafy a pár názorů k tomu, co by zrušení nouzového stavu skutečně znamenalo pro vydávání opatření - co by šlo, co by nešlo.
Pověsil jsem na socsítě a ke stažení na osobní stránky - je to opensource sdílejte, sharing is caring.
https://twitter.com/dostalondrej/status ... 0094937090
Je to psané narychlo, betaverze, kdo najde renonc, má u mě smajlíka😀
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Dostal za příspěvky (celkem 7):
kaze, Pavel.Moravec, Petr.Vileta, Tereza.Vovesova, Mikulas.Ferjencik, Ondrej.Kalis, Martin.Morong
Uživatelský avatar
Pavel.Moravec
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 2749
Registrován: 27 dub 2011, 17:25
Profese: IT
Bydliště: Brno Bystrc
Dal poděkování: 12367 poděkování
Dostal poděkování: 5854 poděkování

Re: Jaký je váš postoj k aktuálnímu prodlužování nouzového stavu?

Příspěvek od Pavel.Moravec »

Ondrej.Dostal píše: 10 úno 2021, 10:33 S legislativci Pirátské strany jsme pod vedením @Jakub.Michalek vypracovali nový "Pandemický zákon", který je dle mého názoru kvalitní, dává garance kontroly nad vládou, kompenzace ztrát, odůvodnění a přiměřenosti opatření i rychlého přezkumu, a mohl by nahradit neuspokojivý postup vlády v režimu nouzového stavu. V případě součinnosti vlády je možno prosadit jej v řádu dnů. Naši vyjednavači byli dle mého názoru více než rozumní a více než vstřícní - pokud vláda není ochotna přistoupit ani na toto, nemá dle mého názoru morální právo požadovat prodloužení neomezených pravomocí, ani vinit Piráty a STAN z následků, pokud tento souhlas nedostane.
Je prosím tento návrh zákona někde k dispozici?

IMHO toto by měla být naše hlavní linka - jednak v jednání, druhak mediálně. Jsme v patové situaci, a toto je elegantní cesta jak ji odblokovat..
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Moravec za příspěvek:
Rostislav.Reha
Bývalý správce @PiratiJMK i @PiratePartyCZ, bývalý člen KK.
Uživatelský avatar
Jan.Prokop
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1680
Registrován: 22 dub 2009, 08:49
Profese: ITak
Bydliště: Brandýs nad Labem
Dal poděkování: 1306 poděkování
Dostal poděkování: 2094 poděkování

Re: Jaký je váš postoj k aktuálnímu prodlužování nouzového stavu?

Příspěvek od Jan.Prokop »

nešlo by tohle vecpat před hlasování o nouzovém stavu?
Uživatelský avatar
Tereza.Vovesova
Republikový výbor
Příspěvky: 483
Registrován: 01 pro 2017, 22:10
Profese: rozpočtář, referent EU fondů a strategie
Dal poděkování: 772 poděkování
Dostal poděkování: 752 poděkování

Re: Jaký je váš postoj k aktuálnímu prodlužování nouzového stavu?

Příspěvek od Tereza.Vovesova »

Matous.Vanca píše: 10 úno 2021, 20:16
Tereza.Vovesova píše: 10 úno 2021, 19:57 Dá se předložit protinávrh, který by rovnou podmiňoval prodloužení nouzového stavu o 14 dní vládním schválením a předložením příslušného zákona během této doby sněmovně ke schválení?
Něco ve smyslu "sněmovna schvaluje prodloužení nouzového stavu za podmínky, že vláda ve sněmovně předloží a projedná ve lhůtě 14-ti dní příslušný zákon."
Omlouvám se, nevím v jaké fázi je aktuálně proces a co by měl být příslušný zákon, který by navázal všechna příslušná opatření, ale vycházím z toho, že Mikuláš chtěl pohled z venčí. :D
Inu, ne že bych nebyl schopen vymyslet jednu velice divokou procedurální konstrukci, ale u ústavním pořádkem zakotveného mechanismu bych ji nedoporučoval zkoušet.
S nadsázkou, po téměř roce už částečně opravdu unavená ze špatné situace v ČR, neschopnosti vlády smysluplně zavčas nastavit opatření a komunikovat situaci směrem k občanům, ti na to zareaguju, že oproti tomu co, předkládají k problematice a předvádí oni, by mi předložení takového protinávrhu přišlo možná i smysluplné. :D
Tereza Vovesová
Prosíme ty, kteří tvrdí, že něco nejde, aby nezdržovali ty, kteří už pracují na finalizaci. :D
Odpovědět

Zpět na „Zjišťování názorů členů“