Jaký je váš postoj k aktuálnímu prodlužování nouzového stavu?
Moderátor: Odbor - administrativni
Pravidla fóra
V tomto fóru se zjišťují pomocí anket názory členů na nějakou oblast (např. pokud přijde dotaz zvenku). Odpovídat na otázky zde mohou pouze členové strany.
Chcete-li vyvolat jednání nebo hlasování celostátního fóra, použijte Členské podněty.
V tomto fóru se zjišťují pomocí anket názory členů na nějakou oblast (např. pokud přijde dotaz zvenku). Odpovídat na otázky zde mohou pouze členové strany.
Chcete-li vyvolat jednání nebo hlasování celostátního fóra, použijte Členské podněty.
- Rostislav.Reha
- Kontrolní komise
- Příspěvky: 4692
- Registrován: 15 říj 2013, 12:16
- Profese: informatik
- Bydliště: Ostrava
- Dal poděkování: 6802 poděkování
- Dostal poděkování: 7520 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Jaký je váš postoj k aktuálnímu prodlužování nouzového stavu?
Ivo, ja nerikam ze plosne zavirani nekterych zarizeni je jedina cesta (a ze je dnes spravne pouzita). Reaguju na tvuj post o socialisticko-diktatorskych opatrenich. Vzhledem k inkubacni dobe ale neprokazes NIC, i kdyby je nekdo nakazil v hospode kde by byla hlava na hlave. Nic. Cili preventivni opatreni maji smysl, jde jen o jejich miru, cileni, kompenzace atd. Proste kdyz dva delaji totez, nemusi to byt totez...
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvky (celkem 2):
- Michaela.Nepejchalova, Ivo.Vasicek
Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
Junior clen KK.
Junior clen KK.
-
Ondra.kl
- Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
- Příspěvky: 3729
- Registrován: 18 čer 2009, 12:09
- Profese: IT administrátor
- Dal poděkování: 727 poděkování
- Dostal poděkování: 3798 poděkování
Re: Jaký je váš postoj k aktuálnímu prodlužování nouzového stavu?
NEptá se tě kdo to má dokazovat. To je jasné.Ivo.Vasicek píše: ↑10 úno 2021, 17:40To je na tom člověku ...Martin.Kucera píše: ↑10 úno 2021, 14:07A jak by ten člověk prokázal, že se nakazil zrovna v konkrétní provozovně?Ivo.Vasicek píše: ↑10 úno 2021, 13:58 Na zodpovědnosti provozovatele by mělo být BEzpečné provozování, protože mu hrozí riziko žaloby od člověka, který se v jeho provozovně nakazil.
Ptá se tě, jak to má dokazovat. To je nejasné ... až nemožné ... pro někoho kdo neumí cestovat časem, aby mohl zpětně zkontrolovat všechny své kontakty, zpětně jim odebrat vzorky viru a pak porovnáním genetických infomrací se "svým" virem dokázat, že se nakazil od konkrétního člověka v konrétní provozovně.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondra.kl za příspěvky (celkem 2):
- Rostislav.Reha, Michaela.Nepejchalova
- Jan.Lejcko
- Rozhodčí komise
- Příspěvky: 341
- Registrován: 02 čer 2017, 18:33
- Profese: Student práv, "ajťák".
- Bydliště: Praha 6
- Dal poděkování: 704 poděkování
- Dostal poděkování: 480 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Jaký je váš postoj k aktuálnímu prodlužování nouzového stavu?
Ahoj, nemám kapacitu na to, abych si přečetl dalších 9x předchozích stránek, ale každý z nás se spíš upíná k rozvolňování, byť nemá informace, a to jen z toho důvodu, že ho to prostě lehce řečeno "štve".
Na druhé straně nám tu za dveřmi stojí nějaká mutace britského viru a široká veřejnost neví, co od toho očekávat, proto si myslím, byť jsem hlasoval jinak, že NS prodloužit, ovšem jen do toho momentu, než se zjistí, co za tím vším je a jaké další dopady/efekty to může mít na samotné zdraví. Sám očekávám, že do jara, cca nejdéle však do druhé poloviny března by mělo být už rozvolněno, pakliže se k nám nevydá další mutace...
Na druhé straně nám tu za dveřmi stojí nějaká mutace britského viru a široká veřejnost neví, co od toho očekávat, proto si myslím, byť jsem hlasoval jinak, že NS prodloužit, ovšem jen do toho momentu, než se zjistí, co za tím vším je a jaké další dopady/efekty to může mít na samotné zdraví. Sám očekávám, že do jara, cca nejdéle však do druhé poloviny března by mělo být už rozvolněno, pakliže se k nám nevydá další mutace...
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Lejcko za příspěvek:
- Michal.Lupecka
- Tereza.Vovesova
- Republikový výbor
- Příspěvky: 483
- Registrován: 01 pro 2017, 22:10
- Profese: rozpočtář, referent EU fondů a strategie
- Dal poděkování: 772 poděkování
- Dostal poděkování: 752 poděkování
Re: Jaký je váš postoj k aktuálnímu prodlužování nouzového stavu?
Dá se předložit protinávrh, který by rovnou podmiňoval prodloužení nouzového stavu o 14 dní vládním schválením a předložením příslušného zákona během této doby sněmovně ke schválení?
Něco ve smyslu "sněmovna schvaluje prodloužení nouzového stavu za podmínky, že vláda ve sněmovně předloží a projedná ve lhůtě 14-ti dní příslušný zákon."
Omlouvám se, nevím v jaké fázi je aktuálně proces a co by měl být příslušný zákon, který by navázal všechna příslušná opatření, ale vycházím z toho, že Mikuláš chtěl pohled z venčí.
Něco ve smyslu "sněmovna schvaluje prodloužení nouzového stavu za podmínky, že vláda ve sněmovně předloží a projedná ve lhůtě 14-ti dní příslušný zákon."
Omlouvám se, nevím v jaké fázi je aktuálně proces a co by měl být příslušný zákon, který by navázal všechna příslušná opatření, ale vycházím z toho, že Mikuláš chtěl pohled z venčí.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Tereza.Vovesova za příspěvek:
- Petr.Vileta
Tereza Vovesová
Prosíme ty, kteří tvrdí, že něco nejde, aby nezdržovali ty, kteří už pracují na finalizaci.
Prosíme ty, kteří tvrdí, že něco nejde, aby nezdržovali ty, kteří už pracují na finalizaci.
- Pavel.Moravec
- Člen KS Jihomoravský kraj
- Příspěvky: 2749
- Registrován: 27 dub 2011, 17:25
- Profese: IT
- Bydliště: Brno Bystrc
- Dal poděkování: 12367 poděkování
- Dostal poděkování: 5854 poděkování
Re: Jaký je váš postoj k aktuálnímu prodlužování nouzového stavu?
Když podpoříme NS, dáme bianco šek psychopatovi a budeme spoluzodpovědní, jak to opět zneužije a podělá.
Když NS nepodpoříme, budeme spoluzodpovědní za to, jak to ještě víc podělá bez něj. I za smrt některých lidí.
Babiš vydírá druhou variantou. Vyděračům se nemá ustupovat, jenže.. i za smrt lidí?
Co tak ve čtvrtek navrhnout projednání (prvního čtení + zrychlené projednání) našeho pandemického zákona ještě před hlasováním o NS? S podmínkou, že když 1.čtení projde, budeme pro NS na týden či dva, aby se stihl pandemický zákon schválit?
Když ani na toto "bare minimum" poslanci ANO neuslyší, pak jsou za to zodpovědní oni.
Když NS nepodpoříme, budeme spoluzodpovědní za to, jak to ještě víc podělá bez něj. I za smrt některých lidí.
Babiš vydírá druhou variantou. Vyděračům se nemá ustupovat, jenže.. i za smrt lidí?
Co tak ve čtvrtek navrhnout projednání (prvního čtení + zrychlené projednání) našeho pandemického zákona ještě před hlasováním o NS? S podmínkou, že když 1.čtení projde, budeme pro NS na týden či dva, aby se stihl pandemický zákon schválit?
Když ani na toto "bare minimum" poslanci ANO neuslyší, pak jsou za to zodpovědní oni.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Moravec za příspěvky (celkem 4):
- Vojtech.Sazel, Jan.Adam, Petr.Vileta, Rostislav.Reha
- Matous.Vanca
- Příspěvky: 53
- Registrován: 13 úno 2018, 11:56
- Profese: tajemník poslaneckého klubu
- Dal poděkování: 78 poděkování
- Dostal poděkování: 217 poděkování
Re: Jaký je váš postoj k aktuálnímu prodlužování nouzového stavu?
Inu, ne že bych nebyl schopen vymyslet jednu velice divokou procedurální konstrukci, ale u ústavním pořádkem zakotveného mechanismu bych ji nedoporučoval zkoušet.Tereza.Vovesova píše: ↑10 úno 2021, 19:57 Dá se předložit protinávrh, který by rovnou podmiňoval prodloužení nouzového stavu o 14 dní vládním schválením a předložením příslušného zákona během této doby sněmovně ke schválení?
Něco ve smyslu "sněmovna schvaluje prodloužení nouzového stavu za podmínky, že vláda ve sněmovně předloží a projedná ve lhůtě 14-ti dní příslušný zákon."
Omlouvám se, nevím v jaké fázi je aktuálně proces a co by měl být příslušný zákon, který by navázal všechna příslušná opatření, ale vycházím z toho, že Mikuláš chtěl pohled z venčí.![]()
Pokud bychom nějaký pandemický zákon nyní předložili, sněmovna by jej mohla projednávat nejdříve v polovině dubna, pokud by se nestalo něco neočekávaného.Pavel.Moravec píše: ↑10 úno 2021, 20:04 Když podpoříme NS, dáme bianco šek psychopatovi a budeme spoluzodpovědní, jak to opět zneužije a podělá.
Když NS nepodpoříme, budeme spoluzodpovědní za to, jak to ještě víc podělá bez něj. I za smrt některých lidí.
Babiš vydírá druhou variantou. Vyděračům se nemá ustupovat, jenže.. i za smrt lidí?
Co tak ve čtvrtek navrhnout projednání (prvního čtení + zrychlené projednání) našeho pandemického zákona ještě před hlasováním o NS? S podmínkou, že když 1.čtení projde, budeme pro NS na týden či dva, aby se stihl pandemický zákon schválit?
Když ani na toto "bare minimum" poslanci ANO neuslyší, pak jsou za to zodpovědní oni.
Naposledy upravil(a) Matous.Vanca dne 10 úno 2021, 20:48, celkem upraveno 1 x.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Matous.Vanca za příspěvky (celkem 2):
- Tereza.Vovesova, Pavel.Moravec
tajemník poslaneckého klubu
zastupitel obce Čestlice
člen RT Místní rozvoj a veřejná správa a MRT Demokracie
vedoucí pracovní skupiny Rozvoj venkova
zastupitel obce Čestlice
člen RT Místní rozvoj a veřejná správa a MRT Demokracie
vedoucí pracovní skupiny Rozvoj venkova
- Ondrej.Dostal
- Člen KS Plzeňský kraj
- Příspěvky: 89
- Registrován: 26 bře 2019, 18:12
- Profese: právník, vysokoškolský učitel
- Bydliště: J. Tomáška 506, Rokycany
- Dal poděkování: 187 poděkování
- Dostal poděkování: 247 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Jaký je váš postoj k aktuálnímu prodlužování nouzového stavu?
Ahoj,
Jak jsem slíbil, sepsal jsem paragrafy a pár názorů k tomu, co by zrušení nouzového stavu skutečně znamenalo pro vydávání opatření - co by šlo, co by nešlo.
Pověsil jsem na socsítě a ke stažení na osobní stránky - je to opensource sdílejte, sharing is caring.
https://twitter.com/dostalondrej/status ... 0094937090
Je to psané narychlo, betaverze, kdo najde renonc, má u mě smajlíka😀
Jak jsem slíbil, sepsal jsem paragrafy a pár názorů k tomu, co by zrušení nouzového stavu skutečně znamenalo pro vydávání opatření - co by šlo, co by nešlo.
Pověsil jsem na socsítě a ke stažení na osobní stránky - je to opensource sdílejte, sharing is caring.
https://twitter.com/dostalondrej/status ... 0094937090
Je to psané narychlo, betaverze, kdo najde renonc, má u mě smajlíka😀
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Dostal za příspěvky (celkem 7):
- kaze, Pavel.Moravec, Petr.Vileta, Tereza.Vovesova, Mikulas.Ferjencik, Ondrej.Kalis, Martin.Morong
- Pavel.Moravec
- Člen KS Jihomoravský kraj
- Příspěvky: 2749
- Registrován: 27 dub 2011, 17:25
- Profese: IT
- Bydliště: Brno Bystrc
- Dal poděkování: 12367 poděkování
- Dostal poděkování: 5854 poděkování
Re: Jaký je váš postoj k aktuálnímu prodlužování nouzového stavu?
Je prosím tento návrh zákona někde k dispozici?Ondrej.Dostal píše: ↑10 úno 2021, 10:33 S legislativci Pirátské strany jsme pod vedením @Jakub.Michalek vypracovali nový "Pandemický zákon", který je dle mého názoru kvalitní, dává garance kontroly nad vládou, kompenzace ztrát, odůvodnění a přiměřenosti opatření i rychlého přezkumu, a mohl by nahradit neuspokojivý postup vlády v režimu nouzového stavu. V případě součinnosti vlády je možno prosadit jej v řádu dnů. Naši vyjednavači byli dle mého názoru více než rozumní a více než vstřícní - pokud vláda není ochotna přistoupit ani na toto, nemá dle mého názoru morální právo požadovat prodloužení neomezených pravomocí, ani vinit Piráty a STAN z následků, pokud tento souhlas nedostane.
IMHO toto by měla být naše hlavní linka - jednak v jednání, druhak mediálně. Jsme v patové situaci, a toto je elegantní cesta jak ji odblokovat..
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Moravec za příspěvek:
- Rostislav.Reha
- Jan.Prokop
- Místní předsednictvo
- Příspěvky: 1680
- Registrován: 22 dub 2009, 08:49
- Profese: ITak
- Bydliště: Brandýs nad Labem
- Dal poděkování: 1306 poděkování
- Dostal poděkování: 2094 poděkování
Re: Jaký je váš postoj k aktuálnímu prodlužování nouzového stavu?
nešlo by tohle vecpat před hlasování o nouzovém stavu?
- Tereza.Vovesova
- Republikový výbor
- Příspěvky: 483
- Registrován: 01 pro 2017, 22:10
- Profese: rozpočtář, referent EU fondů a strategie
- Dal poděkování: 772 poděkování
- Dostal poděkování: 752 poděkování
Re: Jaký je váš postoj k aktuálnímu prodlužování nouzového stavu?
S nadsázkou, po téměř roce už částečně opravdu unavená ze špatné situace v ČR, neschopnosti vlády smysluplně zavčas nastavit opatření a komunikovat situaci směrem k občanům, ti na to zareaguju, že oproti tomu co, předkládají k problematice a předvádí oni, by mi předložení takového protinávrhu přišlo možná i smysluplné.Matous.Vanca píše: ↑10 úno 2021, 20:16Inu, ne že bych nebyl schopen vymyslet jednu velice divokou procedurální konstrukci, ale u ústavním pořádkem zakotveného mechanismu bych ji nedoporučoval zkoušet.Tereza.Vovesova píše: ↑10 úno 2021, 19:57 Dá se předložit protinávrh, který by rovnou podmiňoval prodloužení nouzového stavu o 14 dní vládním schválením a předložením příslušného zákona během této doby sněmovně ke schválení?
Něco ve smyslu "sněmovna schvaluje prodloužení nouzového stavu za podmínky, že vláda ve sněmovně předloží a projedná ve lhůtě 14-ti dní příslušný zákon."
Omlouvám se, nevím v jaké fázi je aktuálně proces a co by měl být příslušný zákon, který by navázal všechna příslušná opatření, ale vycházím z toho, že Mikuláš chtěl pohled z venčí.![]()
Tereza Vovesová
Prosíme ty, kteří tvrdí, že něco nejde, aby nezdržovali ty, kteří už pracují na finalizaci.
Prosíme ty, kteří tvrdí, že něco nejde, aby nezdržovali ty, kteří už pracují na finalizaci.