Re: Podpořili byste vznik volební koalice se STANem do sněmovních voleb 2021?
Napsal: 11 črc 2020, 21:14
Internet je naše moře!
https://forum.pirati.cz/
Máte průzkum mezi voliči a straníky, jak se jim případné koalice zamlouvají?
Mezi straníky nic reprezentativního nemáme, ale žádné velké nadšení pro koalice tam není. Ale současně vnímáme situaci, že kdyby mělo propadnout hodně hlasů, je to riziko, kterým je potřeba se zabývat. Ani pro koalici se STAN velké nadšení není, myslím, že bude záležet na výsledku krajských voleb.
Koalice se Starosty je pro nás test, říká pirátský poslanec
Mikuláš Ferjenčík v rozhovoru také vysvětlil, proč mají některé potenciální voliče společné s hnutím ANO.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/koal ... nec-112066
Aneb ono klasické dilema "máme se takto moc zpronevěřit našim ideálům či od nich ustouput" versus "má stát či kraj či město další 4 roky být pod tak špatnou vládou, když my bychom byli o TOLIK lepší"? Na obou miskách vah se hraje o dost hodně, no..Antonino píše: ↑11 črc 2020, 18:26Je dobré si říci, co je vlastně účelem. Jestli je jím splnění nějakého cíle či snu dostat se do vlády. To je vcelku splnitelné. Nebo se stát dlouhodobou klíčovou silou reálně určující směr této země a třeba i silnou základnou pro pirátské myšlenky v Evropě. Já osobně preferuji spíše to B a to A je jen možným prostředkem. Preferuji raději budování pevné dlouhodobě fungující unikátní stavby, než projektu, který rychle vyroste a pak se zřítí a nadlouho zabije ten potenciál a mimořádnou důvěru občanů, kterou teď Piráti mají.Zbynek.Janoska píše: ↑11 črc 2020, 16:29 Mě teda přijde, že u Starostů je velká vůle ke spojování a pokud to nebudeme my, bude to ODS. Kdo se spojí, bude lídrem opozice - a pokud se podaří odstavit Babiše, tak i premiérem. A radši překousnu na společné kandidátce pár ne úplně ok lidí výměnou za premiéra Bartoše, než tam mít jen naše prověřené lidi, ale skončit u toho, že ODS bude sestavovat vládu.
Možná občané potřebují nejdříve připomenout, co je ta stará dobrá ODS vlastně zač. A možná je potřeba více času, aby Babiše vyřešila příroda nebo evropský právní systém.
A dovolil bych si připomenout Zelené, které to, že se dostaly do vlády, zabilo dovnitř (vnitřní tenze) i ven (prakticky zmizely z politické mapy). Potenciál k tomu mají Piráti podobný, proto jsem opakovaně doporučoval se zaměřit na vnitřní věci, což by mělo být prioritou číslo 1. Také si myslím, že Piráti dělají stále dost chyb a hlavně se s nimi neumí úplně vypořádat. Ve vší úctě k mnoha těm skvělým lidem, spíše si nemyslím, že už přišel ten správný čas jít do vlády či ji dokonce vést. Ale třeba se ty věci za rok a půl ještě posunou.
). Tam by bylo dost blbý, pokud by demokratické strany zůstaly kousek pod 5%, ať už kvůli nedomluvě na koalici s námi, ODS či někým jiným.Tvoje úvahy nerozporuji. Ty svoje jsem psal spíš kvůli otázkám než odpovědím. Jde o hrozně moc a tohle si zaslouží hlubší úvahy a chladnou hlavu. A přijde mi, že je to často o pocitech a ničím nepodložené víře či touze.Pavel.Moravec píše: ↑12 črc 2020, 12:57 Aneb ono klasické dilema "máme se takto moc zpronevěřit našim ideálům či od nich ustouput" versus "má stát či kraj či město další 4 roky být pod tak špatnou vládou, když my bychom byli o TOLIK lepší"? Na obou miskách vah se hraje o dost hodně, no.. :(
IMHO se Babišovy preference do voleb moc nezmění. Ekonomika sice půjde do kopru, ale Babiš je ochoten své voliče uplácet jakkoliv (viz bianco šek zvýšení letošního schodku, který se ani nenamáhal rozklíčovat na co). Po volbách tedy bude záviset na počtu mandátů demokratickcých a nedemokratických stran, kdo bude mít většinu (). Tam by bylo dost blbý, pokud by demokratické strany zůstaly kousek pod 5%, ať už kvůli nedomluvě na koalici s námi, ODS či někým jiným.
Být v ministerském týmu neznamená garanci ministerstva. Běžně se to dělí mezi koalici. Jinak víceméně souhlasím.Jan.Licka píše: ↑21 črc 2020, 10:07 Proč se rok a čtvrt před parlamentními volbami (a jen Andrej ví, jestli to komokoalice doklepe až do řádných voleb) řeší abstraktní modely spolupráce? Nevšiml jsem si, že by někdo doteď probíral téma širší společné kandidatury ve volbách krajských, kde by se podobné úvahy mohly nejdřív otestovat v praxi.
Většina našich lídrů do krajských voleb nemá ani odkaz na Wiki, v celostátních denících jsem zaregistroval jen Zuzku Klusovou; třeba v HN mají naši lídři poslední zmínku 11.1. z CF, o Babišovinách nemluvě. STAN se může opřít o známé tváře, historické výsledky i konkrétní příklady z komunálu. Takže, když by to teď pro nás bylo přínosné, chceme sólovat - ale už uvažujeme, jak budeme v Parlamentu zachraňovat strany, které se celostátně poletují u hladiny? Vidí v tom někdo jiný hlubší logiku a konzistentní strategii? Strana chce, aby se už teď připravovaly týmy na řízení ministerstev. Těm pak po volbách řeknete co? Sorryjako, zahraničí si bere Rakušan?