Stránka 23 z 32

Re: Podpořili byste vznik volební koalice se STANem do sněmovních voleb 2021?

Napsal: 13 říj 2020, 17:24
od Vit.Jurasek
Roman.Moravek píše: 13 říj 2020, 16:37 ... jestli nebude změněn volební systém, D´hontova metoda...
Což je zajímavý námět jak na předkoalici se STANem tak napřípadnou pokoalici - natlačit je do slibu (a později i realizace) že tenhle přepočet změníme. Ať příští volební období tenhle argument nemusíme řešit vůbec a nikdo.

OFFTOPICA tak vůbec by se mi líbila změna přepočtu, která by byla spíš nespravedlivá opačným směrem - že by malinko upřednostnila malé strany, aby to podpořilo vznik nových subjektů a tak stálé nebezpečí nahrazení pro stávající šíbry. Ale asi bych se o to moc nesnažil - v Ústavě je rovnost hlasu, tak ať je rovný.

Re: Podpořili byste vznik volební koalice se STANem do sněmovních voleb 2021?

Napsal: 13 říj 2020, 17:44
od Jiri.Rezek
Jan.Jaron píše: 13 říj 2020, 15:31 Mám nepopulární názor, že potřebujeme koalice. Tato republika Babiše další volební období nepřežije a bez koalic jej není šance porazit. Jestliže si toto pirátská základna neuvědomuje, tato strana je odsouzena k zániku. Ačkoliv členem, jestli se Piráti nebudou schopni přenést přes vlastní ega a nespojí se do dalších voleb, hlas hodím někomu, kdo tento problém překonal. Můžete mne za tento názor kamenovat, ale raději kamenovaný s Piráty ve vládě, než s ohnutým hřbetem a napumpovaným egem v opozici.
Sorry jako, ale "odsouzená k zániku" mi přijde trochu silný kafe. Piráti tu jsou od roku 2009, víme? Každé po sobě následující volby máme lepší výsledek, víme? Už jsem to psal někde jinde, ale to, že bude fungovat vláda (ODS+KDU+TOP)+(PIR+STAN) mi přijde děsně naivní, vzhledem k obrovským ideologickým rozporům, o problematických osobnostech především v prvním táboře nemluvě. A to vůbec nemluvím o úskalích, která jsou spojená s tvorbou PIR+STAN kandidátek, kampaní, atd.

Re: Podpořili byste vznik volební koalice se STANem do sněmovních voleb 2021?

Napsal: 13 říj 2020, 17:49
od Rostislav.Matuska
Možná by to chtělo současně spustit anketu, koho budou Piráti nebo voliči Pirátů a STAN volit, když se jim koalice nebude zamlouvat. Já sám zatím nevím, ale k volbám chodím vždy = něco si holt budu muset vybrat.

Re: Podpořili byste vznik volební koalice se STANem do sněmovních voleb 2021?

Napsal: 13 říj 2020, 17:51
od Jan.Zavadil
Jan.Jaron píše: 13 říj 2020, 15:31 Mám nepopulární názor, že potřebujeme koalice. Tato republika Babiše další volební období nepřežije a bez koalic jej není šance porazit. Jestliže si toto pirátská základna neuvědomuje, tato strana je odsouzena k zániku. Ačkoliv členem, jestli se Piráti nebudou schopni přenést přes vlastní ega a nespojí se do dalších voleb, hlas hodím někomu, kdo tento problém překonal. Můžete mne za tento názor kamenovat, ale raději kamenovaný s Piráty ve vládě, než s ohnutým hřbetem a napumpovaným egem v opozici.
Takto to přeci nemůžeš stavět. Já jsem opatrným příznivcem volební aliance (to je to, o čem skutečně přemýšlíme), ale zcela respektuju to, že zde existuje nemalá část členů, kteří něco takového téměř principiálně odmítají. Důvod, pro který to odmítají není nějaká nevyspělost nebo dětskost, není to nějaká zabedněnost, je to ideové nastavení, dojem, a často správný, že Piráti zcela vybočují z běžného politického diskurzu, špatná zkušenost s lokálními politiky té které strany, atd. Ten postoj je zcela legitimní.

Já budu respektovat výsledek CF, ať bude jakýkoliv, to je IMHO skutečně prvek určité politické "vyspělosti" 😁 Jen mně mrzí, že někteří nečekají na fakta, na diskuzi, na analýzu atd. Měli bychom se rozhodovat informovaně, ne pocitově.

Re: Podpořili byste vznik volební koalice se STANem do sněmovních voleb 2021?

Napsal: 13 říj 2020, 18:05
od Jan.Prokop
Vzhledem k tomu, že kandidátky sestavují kraje, nebude nutné hlasovat o případné koalici i v každém kraji?

Re: Podpořili byste vznik volební koalice se STANem do sněmovních voleb 2021?

Napsal: 13 říj 2020, 18:10
od Jan.Jaron
Jiri.Rezek píše: 13 říj 2020, 17:44
Jan.Jaron píše: 13 říj 2020, 15:31 Mám nepopulární názor, že potřebujeme koalice. Tato republika Babiše další volební období nepřežije a bez koalic jej není šance porazit. Jestliže si toto pirátská základna neuvědomuje, tato strana je odsouzena k zániku. Ačkoliv členem, jestli se Piráti nebudou schopni přenést přes vlastní ega a nespojí se do dalších voleb, hlas hodím někomu, kdo tento problém překonal. Můžete mne za tento názor kamenovat, ale raději kamenovaný s Piráty ve vládě, než s ohnutým hřbetem a napumpovaným egem v opozici.
Sorry jako, ale "odsouzená k zániku" mi přijde trochu silný kafe. Piráti tu jsou od roku 2009, víme? Každé po sobě následující volby máme lepší výsledek, víme? Už jsem to psal někde jinde, ale to, že bude fungovat vláda (ODS+KDU+TOP)+(PIR+STAN) mi přijde děsně naivní, vzhledem k obrovským ideologickým rozporům, o problematických osobnostech především v prvním táboře nemluvě. A to vůbec nemluvím o úskalích, která jsou spojená s tvorbou PIR+STAN kandidátek, kampaní, atd.
Přesně o tomto přístupu jsem mluvil, víme? Jsem otevřen libovolné lepší variantě, ale nikdo nepředložil ani náznak řešení, které by znamenalo, že Babiš zde příští volební období nebude dále plundrovat tuhle už tak zničenou zemi.

Přístup, že Piráti přece každé volby mají lepší výsledek a tím pádem se není třeba spojovat není jen nebezpečně arogantní, ale také zcela špatný. Pakliže Piráti nebudou schopní reagovat na stávající situaci, tak se jejich preference budou snižovat. I mezi voliči Pirátů je spousta, co to raději hodí koalici, která je schopná převálcovat toho uzenáře.

Mezi špatnými variantami se tato jeví jako nejlepší možná. Nikdo neřekl, že to bude bez úskalí a kompromisů. Akorát ta alternativa je více než hrozivá.

Pro Jana Zavadila: toto není otázka nerespektování nemalé části členů. Je to otázka čistě pragmatická: jsem ochoten se spojit s někým koho nemám rád, abych porazil někoho, kdo tady napáchal nejvíce škod od revoluce? Mě je jasné, že to spoustě lidí jde proti srsti. Dokonce ty lidi i chápu, také ale jde i o voliče, jejich většina dle mého názoru není takto vyhraněna. Zde ovšem dochází na tvé fakta a analýzy, které k dispozici nemám a je to pouze má domněnka.

Re: Podpořili byste vznik volební koalice se STANem do sněmovních voleb 2021?

Napsal: 13 říj 2020, 18:17
od Jiri.Rezek
Jan.Jaron píše: 13 říj 2020, 18:10 plundrovat tuhle už tak zničenou zemi.

Přístup, že Piráti přece každé volby mají lepší výsledek a tím pádem se není třeba spojovat není jen nebezpečně arogantní, ale také zcela špatný. Pakliže Piráti nebudou schopní reagovat na stávající situaci, tak se jejich preference budou snižovat. I mezi voliči Pirátů je spousta, co to raději hodí koalici, která je schopná převálcovat toho uzenáře.
Máš nějaká data, která to potvrzují?

Re: Podpořili byste vznik volební koalice se STANem do sněmovních voleb 2021?

Napsal: 13 říj 2020, 18:21
od Jan.Jaron
Jiri.Rezek píše: 13 říj 2020, 18:17
Jan.Jaron píše: 13 říj 2020, 18:10 plundrovat tuhle už tak zničenou zemi.

Přístup, že Piráti přece každé volby mají lepší výsledek a tím pádem se není třeba spojovat není jen nebezpečně arogantní, ale také zcela špatný. Pakliže Piráti nebudou schopní reagovat na stávající situaci, tak se jejich preference budou snižovat. I mezi voliči Pirátů je spousta, co to raději hodí koalici, která je schopná převálcovat toho uzenáře.
Máš nějaká data, která to potvrzují?
Jak jsem psal níže v příspěvku, nemám, stačilo dočíst do konce. Jediná data co mám k dispozici jsou má sociální bublina.

Re: Podpořili byste vznik volební koalice se STANem do sněmovních voleb 2021?

Napsal: 13 říj 2020, 18:23
od Jiri.Rezek
Jan.Jaron píše: 13 říj 2020, 18:21
Jiri.Rezek píše: 13 říj 2020, 18:17
Máš nějaká data, která to potvrzují?
Jak jsem psal níže v příspěvku, nemám, stačilo dočíst do konce. Jediná data co mám k dispozici jsou má sociální bublina.
Promiň, přehlédl jsem. Sociální bublina je dost zrádná věc. Např. v mojí to tak necítím.

Re: Podpořili byste vznik volební koalice se STANem do sněmovních voleb 2021?

Napsal: 13 říj 2020, 18:51
od Ondra.kl
Jan.Jaron píše: 13 říj 2020, 18:10Přesně o tomto přístupu jsem mluvil, víme? Jsem otevřen libovolné lepší variantě, ale nikdo nepředložil ani náznak řešení, které by znamenalo, že Babiš zde příští volební období nebude dále plundrovat tuhle už tak zničenou zemi.
Nenapadá mne žádné legální řešení, které by zajistilo že Babiš vládnout nebude. Nezajistí to ani předvolební koalice Pir+Stan.