Podpořili byste vznik volební koalice se STANem do sněmovních voleb 2021?

Toto fórum slouží k orientačním průzkumům mezi členy.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
V tomto fóru se zjišťují pomocí anket názory členů na nějakou oblast (např. pokud přijde dotaz zvenku). Odpovídat na otázky zde mohou pouze členové strany.
Chcete-li vyvolat jednání nebo hlasování celostátního fóra, použijte Členské podněty.
Odpovědět

Podpořili byste vznik volební koalice se STANem do sněmovních voleb 2021?

Určitě ano
67
20%
Spíše ano
93
28%
Nevím
18
5%
Spíše ne
55
17%
Určitě ne
96
29%
 
Celkem hlasujících: 329 - Celkem hlasů: 329

Uživatelský avatar
Jan.Prokop
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1680
Registrován: 22 dub 2009, 08:49
Profese: ITak
Bydliště: Brandýs nad Labem
Dal poděkování: 1306 poděkování
Dostal poděkování: 2094 poděkování

Re: Podpořili byste vznik volební koalice se STANem do sněmovních voleb 2021?

Příspěvek od Jan.Prokop »

Yossi píše: 12 říj 2020, 13:47 Politická strana není občan. Tak se asi holt neshodneme v jejich úkolech a právech.
Politická strana je právnická osoba, tudíš má stejné práva v tomhle jako např občanské sdružení, které taky může lidem doporučit, aby kroužkovali jejich člena, co je na kandidátce a nikdo proti tomu nemůže říci ani popel.
Uživatelský avatar
Tomas.Pastircak
Rozhodčí komise
Příspěvky: 1116
Registrován: 02 lis 2017, 07:09
Profese: Informatik, student práv
Dal poděkování: 442 poděkování
Dostal poděkování: 2365 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpořili byste vznik volební koalice se STANem do sněmovních voleb 2021?

Příspěvek od Tomas.Pastircak »

Politická strana má právo svoje voliče žádat, ať nějak hlasujou, třeba kvůli tomu, že se na takových lidech vnitřně shodla.
Každý na kandidátce má právo žádat svoje voliče, ať nějak hlasujou, třeba proto, že by se tam rád dostal.
Volič má právo žádosti jednoho, druhého či obou zcela ignorovat, třeba proto, že mu argumenty politické strany nebo onoho kandidáta nepřijdou relevantní.

Nějak tam nevidím ten problém s demokracií.
Yossi píše: 12 říj 2020, 12:48Trošku mi ty nápady ukazují, že nejde o zájem mít funkční a spolupracující liberální předvolební koalici, ale jen jakýsi účelový vehikl bez vůně a zápachu pro vytěžení d'honta a zvýšení pirátských poslanců. V takové situaci bych třeba já spíš volil soudržnou a ideově ukotvenou konzervativní koalici Top, Kdu, ODS, pokud vznikne.
V informatice se tomuhle říká "security through obscurity".

Abych to převedl do běžné řeči, pokud se tyto strany neotevřou veřejnosti (třeba stylem, jakým to dělají Piráti), docela dobře jim to pomůže skrýt své chyby a vnitřní rozpor - to ale neznamená, že je to tak správně.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Pastircak za příspěvky (celkem 6):
Milan.Dadourek, Vit.Jurasek, Jan.Prokop, Jan.Zavadil, Martin.Svadlenka, Dalibor.Zahora
Bojovník za méně argumentů ad hominem
Uživatelský avatar
Milan.Dadourek
Člen KS Vysočina
Příspěvky: 1569
Registrován: 11 pro 2017, 18:11
Profese: Farmář, ochrana přírody
Bydliště: Počítky 3, 591 01
Dal poděkování: 3837 poděkování
Dostal poděkování: 3850 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpořili byste vznik volební koalice se STANem do sněmovních voleb 2021?

Příspěvek od Milan.Dadourek »

Yossi píše: 12 říj 2020, 13:34 ... Vždyť jo, to je druhá možnost, pak s tím problém nemám, jen si musí strana uvědomit, že to znamená na 99 % konec JM v parlamentu.
Ok. Pak tedy "... a také by se mohlo vyloučit jeho OFFTOPIC(veta) použití na současné poslance STAN či Pirátů (neb jsou již, řekněme, prověření) ..."
Yossi píše: 12 říj 2020, 13:34 ... Je to stejně reálné jako, když kandidují piráti sami. Centrála pojede kampaň jedniček a dvojek na kandidátce, a pak už je to na jednotlivých kandidátech. Předpokládám, že součástí koaliční dohody bude samozřejmě ustavení nějakého volebního štábu a jednotná společná kampaň.
Třeba jo. Tím lépe.
Naokraj mi ale dovol napsat, že strany přeci stejně už dávají voličům jasně najevo, koho si myslí, že mají kroužkovat - pořadím lidí na kandidátce. Když to tedy zopakují explicitně, nevidím to špatně. Fakticky mi ani nejde o ten vzkaz voličům. Vůbec. Volič ať se rozhodne autonomně (což stejně udělá). Jde mi o nějaký závazek mezi stranami, který posílí jejich vzájemnou důvěru, že se v kampani nepodrazí.
Yossi píše: 12 říj 2020, 13:34 Zatím jsou k té ukotvenosti blíž než piráti a stan. To je prostě fakt. Byl bych radši kdyby piráti a stan řešili společný volební program a ne, jak přech...t systém a toho druhého.
Není to fakt. Tím si jsem velmi jistý. To, že mám vypilováno, co budu valit voličům do hlavy, není ideová ukotvenost. Třeba se někdy potkáme a budu ti moct popsat, co jsem se o jejich ukotvenosti naučil během povolebních vyjednávání. Písemně to nejde.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Milan.Dadourek za příspěvky (celkem 4):
Jan.Prokop, Marek.Krejpsky, Jan.Zavadil, Dalibor.Zahora

Ještě se nestalo, aby to nějak nedopadlo. Vlasta Burian -- Zákony ve prospěch lidí, ne úřadů -- Prvně omezujme mocné
Profil -- Neužívám FB -- Do odvolání mimo plavbu = prosím nekontaktovat

Jakub.Backa
Kontrolní komise
Příspěvky: 1348
Registrován: 06 říj 2013, 14:52
Profese: advokát a insolvenční správce
Dal poděkování: 1151 poděkování
Dostal poděkování: 1568 poděkování

Re: Podpořili byste vznik volební koalice se STANem do sněmovních voleb 2021?

Příspěvek od Jakub.Backa »

K doporučením strany jediná poznámka - ne všechno, co je legální, je i legitimní.

Jinak jsem moc zvědavý na tu analýzu a hlasování.

Poslanců STAN je méně než Pirátů, tak to ta imunita před možnosti veta zcela jistě nebude moct být na všechny pirátské poslance. Navíc, proč by tu mělo být zaváděno takové papaláštví?

Oni je zajímavé, že vůči té koalici se používá kombinace vzájemně se vylučujících idealistických a zcela realpolitických argumentů.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Backa za příspěvek:
Milan.Dadourek
We are all heroes: You and Boo and I. Hamsters and rangers everywhere! Rejoice!
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Republikový výbor
Příspěvky: 12122
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 31215 poděkování
Dostal poděkování: 15933 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpořili byste vznik volební koalice se STANem do sněmovních voleb 2021?

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

K tomu kroužkování, technicky si dovedu si představit nějak formulovanou dohodu, že poměr získaných mandatů obou stran nesmi být změněn kroužkováním - což by znamenalo, že pokud někteří zvolení tento poměr překročí, měli by slíbit, že se mandátu dobrovolně vzdají, tak aby byl poměr zachován.
Problém samotřejmě je, že to hází vidle do vůle voličů, což zvláště u Pirátů je principiálně problém, jak správně poznamenal Yossi.

A ostatně soudím, že veškeré pokusy o předvolební koalici se STAN musí být, stejně jako Kartágo, zničeny. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Sarka.Vaclavikova

jednatel Republikového výboru a zástupce za Ústecký kraj, zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz tel. 778 044 243, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz (hostuji také v kraji Středočeském)

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Republikový výbor
Příspěvky: 12122
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 31215 poděkování
Dostal poděkování: 15933 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpořili byste vznik volební koalice se STANem do sněmovních voleb 2021?

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Martin Marek @martmarek

Dohoda se společností Penta o sepsaná přes víkend, útěk pražského radního Hlaváčka z TOP 09 a Starostů před naší kamerou, schovávání ředitele IPRu před novináři. Reportáž, která čtyři měsíce nesměla do vysílání.
https://twitter.com/martmarek/status/13 ... 1575047169

jednatel Republikového výboru a zástupce za Ústecký kraj, zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz tel. 778 044 243, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz (hostuji také v kraji Středočeském)

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Republikový výbor
Příspěvky: 12122
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 31215 poděkování
Dostal poděkování: 15933 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpořili byste vznik volební koalice se STANem do sněmovních voleb 2021?

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Máme nového mluvčího za Piráty, Gazdíka :)
Starostové a Piráti, kteří chystají vlastní předvolební koalici, budou Minářovu stranu komentovat, až vznikne. „Nebudeme komentovat zatím neexistující stranu,“ řekl Právu místopředseda STAN Petr Gazdík.

Minářova strana Má vlast? Čižinský to popírá
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/mi ... a-40338479
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 4):
Marek.Necada, Zbynek.Janoska, Jiri.Rezek, Jiri.Ulip

jednatel Republikového výboru a zástupce za Ústecký kraj, zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz tel. 778 044 243, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz (hostuji také v kraji Středočeském)

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpořili byste vznik volební koalice se STANem do sněmovních voleb 2021?

Příspěvek od Petr.Vileta »

Tomas.Pastircak píše: 12 říj 2020, 12:23 @Milan.Dadourek S tím vetem opatrně. Co budeme dělat, když nám vyvetují v Praze Michálka, ve Středočeském Bartoše, v Pardubickém Ferjenčíka...?
O Bartoše bych se nebál :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Roman.Moravek
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Republikový výbor
Příspěvky: 12122
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 31215 poděkování
Dostal poděkování: 15933 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpořili byste vznik volební koalice se STANem do sněmovních voleb 2021?

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Dlouho nebyla anketka:

[anketa] STAN koalice - spokojenost s informování členské základny
Způsob jakým vedení strany informuje členy i veřejnost o možné koalici se STAN považuji...
viewtopic.php?p=720943#p720943
Přílohy
Screenshot 2020-10-13 at 07.41.49.png
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Robert.Magni

jednatel Republikového výboru a zástupce za Ústecký kraj, zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz tel. 778 044 243, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz (hostuji také v kraji Středočeském)

Ivan.Bartos
Předseda strany
Příspěvky: 10141
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4177 poděkování
Dostal poděkování: 17096 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpořili byste vznik volební koalice se STANem do sněmovních voleb 2021?

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Předsednictvo postupuje přesně podle zadání, které schválilo CF.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvky (celkem 2):
Roman.Moravek, Sarka.Vaclavikova
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Odpovědět

Zpět na „Zjišťování názorů členů“