Podpořili byste vznik volební koalice se STANem do sněmovních voleb 2021?

Toto fórum slouží k orientačním průzkumům mezi členy.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
V tomto fóru se zjišťují pomocí anket názory členů na nějakou oblast (např. pokud přijde dotaz zvenku). Odpovídat na otázky zde mohou pouze členové strany.
Chcete-li vyvolat jednání nebo hlasování celostátního fóra, použijte Členské podněty.
Odpovědět

Podpořili byste vznik volební koalice se STANem do sněmovních voleb 2021?

Určitě ano
67
20%
Spíše ano
93
28%
Nevím
18
5%
Spíše ne
55
17%
Určitě ne
96
29%
 
Celkem hlasujících: 329 - Celkem hlasů: 329

Uživatelský avatar
Michael.Polak
Člen KS Praha
Příspěvky: 3931
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, poskytovatel Internetu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2772 poděkování
Dostal poděkování: 6461 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpořili byste vznik volební koalice se STANem do sněmovních voleb 2021?

Příspěvek od Michael.Polak »

Ještě argumenty:

- pokud by STAN nakonec nechtěli do party s nikým jiným, hrozí zcela reálně ztráta asi 5% hlasů (samostatně by se kolem té hranice pohybovali velmi těsně)
- pokud by STAN šli do čtyřkoalice demokratického bloku, jsou výsledky zcela nepředvídatelné, ale pro Piráty nejspíše neutrální (solidní třetí místo a záchrana hlasů voličů malých stran, místo Pyrrhova vítězství v opozičním fightu, tzn. 2.místo celkově, ale pravděpodobný propad opozice díky propadu některé ze stran pod 5%)
- spojení KDU-ČSL+STAN bylo odpískáno už jednou, tradiční spojení TOP09+STAN funguje spíš v Praze, mohlo by asi pomoci, kdyby mimo Prahu prostě bylo inzerované jako STAN s podporou TOP09 :) nejpravděpodobnější pro opoziční blok vidím: nás Piráty nakonec opět jako samostatné pro voliče typu "proti všem", dále Čechy: ODS s podporou KDU-ČSL, Morava: KDU-ČSL s podporou ODS, Praha: TOP09 s podprou STAN a Zelených, mimo-Praha: STAN s podporou TOP09 a raději asi bez Zelených. Jak si ty kandidátky pojmenujou a jak vyřeší, že celorepublikově musí mít 5% nevím, ale když to budou inzerovat takhle, mají asi lepší šance, a tím má lepší šance i nějaká "ČR bez Babiše"
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michael.Polak za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, Vit.Jurasek, Lenka.Kozlova
604 282398 | http://twitter.com/MxChaosP | http://twitter.com/PiratiBrevnov | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | bývalý člen RV za CF | člen MS Praha 6 | neaktivní člen TO ! maloburžoazní centrista
Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 4745
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 17929 poděkování
Dostal poděkování: 3694 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpořili byste vznik volební koalice se STANem do sněmovních voleb 2021?

Příspěvek od Robert.Magni »

Já to pro sebe mám vyřešený - STAN volit nebudu. Nic jim nebrání ten ansábl rozpustit a ex STANaři se můžou rozlést do ostatních stran podle svých názorů... Ale jelikož by přišli o koryta,tak raději nechají u moci Agrofert :D
Robert Magni
zabzicek@gmail.com
704051696
799796575
Rokycansko
Uživatelský avatar
Vit.Jurasek
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 1246
Registrován: 24 led 2012, 16:41
Profese: Programátor
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 8853 poděkování
Dostal poděkování: 2402 poděkování

Re: Podpořili byste vznik volební koalice se STANem do sněmovních voleb 2021?

Příspěvek od Vit.Jurasek »

Zajímavé combo by mohlo být kdyby STAN šel do obou možností - jak s Piráty tak ODS v blocích "Piráti s podporou Starostů" a "ODS s podporou Starostů" - a jednotlivé Starosty bysme si rozdělili podle toho kdo ke komu by víc seděl a chtěl.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vit.Jurasek za příspěvky (celkem 7):
Ales.Jakl, Dalibor.Zahora, Robert.Magni, Vojtech.Pikal, Zbynek.Janoska, Lukas.Dolezal, Marek.Necada
Uživatelský avatar
Ales.Jakl
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1898
Registrován: 24 kvě 2014, 16:20
Profese: řidič kamionu
Bydliště: Tachov
Dal poděkování: 2490 poděkování
Dostal poděkování: 2620 poděkování

Re: Podpořili byste vznik volební koalice se STANem do sněmovních voleb 2021?

Příspěvek od Ales.Jakl »

Jednací vlákno a usnesení RP o kýžené spolupráci se STAN má dost matoucí název Podpora pro analytické práce k volbám 2021.

viewtopic.php?f=477&t=53215

Nehrál bych si na to, že se dá výsledek (s nebo bez STAN) nějak předem vyspekulovat nebo vypočítat.

Lékem na Babiše a d'hondta je logicky blok pravicových stran (20%)+ silní Piráti (20%) + blok levicových stran (15%) + propadlík Tokio. Myslím si ale, že ke zrušení svých beznadějně provařených značek se ODS,TOP, KDÚ, ČSSD ani KSČM neodhodlají. Piráti nenesou odpověnost za neschopnost pravicových a levicových stran ke spolupráci a případné propadnutí jejich hlasů ve prospěch ANOfertu.

Zcela mi chybí nějaké konkrétní návrhy od STAN, jak by si spolupráci přestavovali (místa na kandidátkách, peníze atd.)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ales.Jakl za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Robert.Magni

D.Taxis Tramway

Strakovka a veverka

..a nic na tom nemění ani to zúžení.

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Republikový výbor
Příspěvky: 12122
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 31215 poděkování
Dostal poděkování: 15933 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpořili byste vznik volební koalice se STANem do sněmovních voleb 2021?

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

dnešní právo (začátek na titulce)
Přílohy
Screenshot 2020-08-05 at 09.17.16 (1).png
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 4):
Lukas.Dolezal, Antonino.Milicia, Zbynek.Janoska, Petr.Vileta

jednatel Republikového výboru a zástupce za Ústecký kraj, zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz tel. 778 044 243, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz (hostuji také v kraji Středočeském)

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Republikový výbor
Příspěvky: 12122
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 31215 poděkování
Dostal poděkování: 15933 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpořili byste vznik volební koalice se STANem do sněmovních voleb 2021?

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Ještě repost, jak dopadlo hlasování.
Jan.Bednarik píše: 03 srp 2020, 22:32 V 1. kole hlasování bylo odevzdáno 362 hlasovacích lístků. Pro postup do druhého kola je třeba 182 hlasů.

- přijetí navrženého usnesení: 262 hlasů
- odročení na jednání celostátního fóra: 76 hlasů
- ukončení jednání bez přijetí usnesení: 83 hlasů

Jediná možnost získala nadpoloviční většinu hlasů a tedy bylo přijato navržené usnesení:
Celostátní fórum souhlasí s tím, aby republikové předsednictvo zajistilo v souladu s Pirátskou strategií analytické rozpracování varianty samostatného postupu a varianty možné předvolební spolupráce s hnutím Starostové a nezávislí pro volby do sněmovny konané v roce 2021, na základě čehož by proběhla diskuze na úrovni celostátního fóra o zvolené variantě postupu a tuto představilo CF nejpozději do 15.10. 2020.

Výsledek hlasování v Heliosu: https://helios.pirati.cz/helios/e/cf-12 ... icke-prace
Předáno do podatelny RP zde: https://redmine.pirati.cz/issues/32278

Jednání tímto končí. (Necháme to tu alespoň den otevřené pro případné námitky.)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Antonino.Milicia

jednatel Republikového výboru a zástupce za Ústecký kraj, zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz tel. 778 044 243, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz (hostuji také v kraji Středočeském)

Uživatelský avatar
Lukas.Dolezal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 1118
Registrován: 28 úno 2019, 14:48
Profese: Politolog a student Evropských studií
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 2418 poděkování
Dostal poděkování: 1805 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpořili byste vznik volební koalice se STANem do sněmovních voleb 2021?

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

Dalibor.Zahora píše: 05 srp 2020, 09:43 Koalice pirátů a STAN proti Babišovi o kus blíž.
To, že se CF schválilo 262 hlasy (24,95 %) vypracování analýzy rozhodně neznamená, že jsme o kus blíž koalici se STAN.

EDIT: Přidány %.
Naposledy upravil(a) Lukas.Dolezal dne 05 srp 2020, 11:00, celkem upraveno 3 x.

🏴‍☠️ Člen MS Brno, KS Jihomoravský kraj a mediálního odboru JmK. Zástupce vedoucí Zahraničního odboru 🌍, člen předsednictva 🇪🇺 Evropské pirátské strany a koordinátor pro 🇫🇮 PP-FI, 🇮🇸 PP-IS, 🇳🇴 PP-NO a 🇸🇪 PP-SE.
lukas.dolezal@pirati.cz
lukas.dolezal@european-pirateparty.eu

Uživatelský avatar
Antonino.Milicia
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 1671
Registrován: 04 pro 2018, 19:58
Profese: VŠ lektor & manažer
Dal poděkování: 1914 poděkování
Dostal poděkování: 2263 poděkování

Re: Podpořili byste vznik volební koalice se STANem do sněmovních voleb 2021?

Příspěvek od Antonino.Milicia »

Napsal jsem důvody, proč nespolupracovat, a důvody, proč ano. Poslední dobou čtu různě docela nafoukané názory, že se s nikým spolupracovat nemusí atd. Já o tom všem průběžně přemýšlel a shrnul bych to tak, že obě ty strategie lze použít a podle nich se bude lišit postup (zní to jako samozřejmost, ale opravdu je potřeba detailně odlišit přístup v mnoha věcech).
No, a protože, jak píše jeden kretén z hradu, názory nemění jen idiot, já si teď spíše myslím, že by nejen z vnějších důvodů (výtěžnost hlasů apod.), ale i vnitřně Pirátům prospělo o takové koalici opravdu přemýšlet.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Antonino.Milicia za příspěvky (celkem 2):
Vit.Jurasek, Martin.Smida
Antonino Milicia "Když se dva perou, Babiš se směje"
Uživatelský avatar
Lukas.Dolezal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 1118
Registrován: 28 úno 2019, 14:48
Profese: Politolog a student Evropských studií
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 2418 poděkování
Dostal poděkování: 1805 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpořili byste vznik volební koalice se STANem do sněmovních voleb 2021?

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

OLK.PNG

Zdroj: Kantar - krajské volby 2020 - volební potenciál

Volební potenciál Pirátů a STAN v Olomouckém kraji pro krajské volby je menší než v mnoha krajích, kde je samostatná kandidátka.

Screenshot 2020-09-07 at 05.42.51.png

Zdroj: @Dalibor.Zahora, viewtopic.php?p=714514#p714514
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Dolezal za příspěvky (celkem 6):
Mikulas.Peksa, Milan.Dadourek, Ondrej.Profant, Dalibor.Zahora, Robert.Magni, Marek.Rebicek

🏴‍☠️ Člen MS Brno, KS Jihomoravský kraj a mediálního odboru JmK. Zástupce vedoucí Zahraničního odboru 🌍, člen předsednictva 🇪🇺 Evropské pirátské strany a koordinátor pro 🇫🇮 PP-FI, 🇮🇸 PP-IS, 🇳🇴 PP-NO a 🇸🇪 PP-SE.
lukas.dolezal@pirati.cz
lukas.dolezal@european-pirateparty.eu

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Republikový výbor
Příspěvky: 12122
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 31215 poděkování
Dostal poděkování: 15933 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpořili byste vznik volební koalice se STANem do sněmovních voleb 2021?

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Ačkoli nejsem fanouškem koalice, tak mi přijde zavádějící z toho něco vyvozovat. Každej kraj je dost jinej. Co mě překvapilo je, že STAN je v krajích téměř všude slabší než bych čekal. Je pravda, že je nemastnej neslanej. Ale uvidíme až co tvrdá čísla.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 2):
Milan.Dadourek, Antonino.Milicia

jednatel Republikového výboru a zástupce za Ústecký kraj, zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz tel. 778 044 243, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz (hostuji také v kraji Středočeském)

Odpovědět

Zpět na „Zjišťování názorů členů“