- pokud by STAN nakonec nechtěli do party s nikým jiným, hrozí zcela reálně ztráta asi 5% hlasů (samostatně by se kolem té hranice pohybovali velmi těsně)
- pokud by STAN šli do čtyřkoalice demokratického bloku, jsou výsledky zcela nepředvídatelné, ale pro Piráty nejspíše neutrální (solidní třetí místo a záchrana hlasů voličů malých stran, místo Pyrrhova vítězství v opozičním fightu, tzn. 2.místo celkově, ale pravděpodobný propad opozice díky propadu některé ze stran pod 5%)
- spojení KDU-ČSL+STAN bylo odpískáno už jednou, tradiční spojení TOP09+STAN funguje spíš v Praze, mohlo by asi pomoci, kdyby mimo Prahu prostě bylo inzerované jako STAN s podporou TOP09