Hejtování v době pandemie

Toto fórum slouží k orientačním průzkumům mezi členy.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
V tomto fóru se zjišťují pomocí anket názory členů na nějakou oblast (např. pokud přijde dotaz zvenku). Odpovídat na otázky zde mohou pouze členové strany.
Chcete-li vyvolat jednání nebo hlasování celostátního fóra, použijte Členské podněty.
Odpovědět

Je třeba přitvrdit rétoriku a akce vůči Číně?

Ano, přitvrďtě pořádně!
9
23%
Trochu přitvrdit by to chtělo
10
26%
Teď je to tak akorát
8
21%
Chtělo by to ubrat
6
15%
Chtělo by to pořádně ubrat!
6
15%

Celkem hlasujících: 39 - Celkem hlasů: 39

Ales.Sura
Člen KS Praha
Profese: aplikační inženýr, vývoj IC
Dal poděkování: 1847 poděkování
Dostal poděkování: 2874 poděkování

Re: Hejtování v době pandemie

Příspěvek od Ales.Sura »

Dan.Lestina píše:
25 bře 2020, 17:21
Aleši, měl jsem chuť sem napsat jen "lol", ale budu slušnější. Ta studie v Nature má velikou hodnotu, neshazuj jí. Závěry jsou tak pevné, jak je realisticky možné. Co je pro tebe přesvědčivější doufám nebude určovat stranická vyjadřování. Počkej si pár týdnů, až jim v Tilii opadne přetlak, třeba to pani Peková uvede na pravou míru. Myslím, že teď neměla šanci to číst a myslim, že to nemyslela tak, jak si to vykládáš.
Pro mě osobně je mnohem přínosnější slyšet přímá vyjádření aktérů. Ono se stejně tak může ukázat, že to tak nemysleli ti vědci. Pokud máš něco konkrétního k tomu videu nebo studii, tak to sem napiš. Například pokud si myslíš, že projev doktorky svědčí z nějakého důvodu o opaku. Pak bych ale rád, abys byl konkrétní stejně jako jsem byl konkrétní já, když jsem uváděl zdroje a citace ke studii i paní doktorce.
Stranické vyjádření (pokud se toto dezinfo tak dá nazvat) není zdaleka o původu viru. Je to čistý hate plný domněnek, polopravd a dezinformací (viz původní příspěvek) - tj. přesně to proti čemu Piráti údajně bojují.

Nadále pak platí to co jsem psal v minulém příspěvku, protože mi přijde, že odbíháme od tématu vlákna:
Ales.Sura píše:
25 bře 2020, 17:10
I kdybychom se tu náhodou shodli o (ne)laboratorním původu viru, tak nadále nevíme zhola nic o zemi jeho původu. Zveřejňovat za těchto podmínek dezinformační článek s kapitolou "Komunistický totalitní režim zavinil světovou pandemii" je zcela mimo!
Připadám si jako bych zase četl propagandistické články o imperialistech v Rudém právu. Styl zůstal jen vítr se jaksi otočil o 180 stupňů.
Naposledy upravil(a) Ales.Sura dne 25 bře 2020, 17:35, celkem upraveno 1 x.
"Prosíme ty, kteří tvrdí, že něco nejde, aby nezdržovali ty, kteří už to dělají!"

Michal.Lupecka
Člen KS Olomoucký kraj
Profese: webař
Dal poděkování: 496 poděkování
Dostal poděkování: 300 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal.Lupecka »

Ales.Sura píše:
25 bře 2020, 16:39
Studie z Nature Medicine začíná popřením laboratorního vzniku. V závěru už se rétorika o dost zjemní.
Na genetice je zajímavé, že jsme ve stádiu, kdy není možné s jistotou říct že něco je genetický upravený organizmus. Metoda CRISPR Cas9 je teoreticky nezjistitelná, přestože prý obtížná a je možné měnit jen jednu alelu genu za druhou nebo se vyřazovat některé geny z provozu. Nicméně zcela nezjistitelné změny jsou možné.

Takže nemůžeme z techniky věci nikdy nemůžeme mít nějaký absolutní důkaz, že virus nebyl modifikován. Proto tam taky není žádné resolutní prohlášení.

Naopak podle kusu genomu z jiného organizmu nebo 'nůžek' používaných ke genetickým úpravám lze jednoznačně a s jistotou říct že organizmus geneticky upravován byl, nicméně nikdo zatím s žádným takovým důkazem nepřišel.
Je zajímavé jak jsou její slova překrucována, třeba nyní. V odkazovaném rozhovoru neřekla že se domnívá že je virus laboratorního původu, naopak řekla že neví. Stejně tak to neřekla ani v žádném jiném rozhovoru.
Ales.Sura píše:
25 bře 2020, 16:39
Tato doktorka má pro mě osobně mnohem větší kredit než zmiňovaná studie.
To je hezké. Tak ta hodná paní doktorka která navíc řekla že nesekvenovala celý genom viru je to jen rozhovor do médií bez jediného důkazu či citace, zdůraznila že je to jen domněnka a že nemá důkazy. Ten rozhovor, pro laickou veřejnost má pro tebe mnohem vyšší kredit než studie mnoha vědců odborníků na genetiku virů z celého světa, ozdojovaná, recenzovatelná, kde procházeli celý genom viru.

No to je milé, tak to posílám srdíčko ♥ .
@iiic
PGP Key IDs: 0x760CC8FBFF5A6EA7 | 0x8BC4688A2B9556EF

Co znamená mediální vyváženost? "Dnes vám zprostředkujeme rozhovor s předním odborníkem na dané téma a v rámci vyváženosti i s někým kdo nemá ani ponětí o čem mluví, ale cokoliv si vymyslí"

Radek.Holomcik
Republikové předsednictvo
Profese: textař
Dal poděkování: 328 poděkování
Dostal poděkování: 1178 poděkování

Příspěvek od Radek.Holomcik »

Já si dovolím jenom komentář ke 2 bodům:
1. Čína a pandemie - podle informací, které se teď dost derou na povrch (a tady bych Honzovi věřil, že má vzhledem ke své gesci výrazně kvalitnější zdroje, než já) je zásadní problém v nějakou dobu trvajícím neinformování zbytku světa ze strany Číny a zkreslování informací (což Honza i ve svém článku píše), a to do té míry, že to ovlivnilo i informace, které šly od WHO. To je dost velký problém, pokud jeden z hlavních pilířů "světového antipandemického systému" je právě přenos informací.
2. Situace s OOP a "zásluhami" Číny se taky může vyvinout do ještě velké polízanice, která skončí pláčem.

Honzův článek vnímám jako protiváhu současného mainstreamu, který trošku převrací realitu do roviny pro-čínské (nebo proti-evropské, případně pro-babišovské) roviny. S hodnocením bych ale počkal aspoň pár týdnů. Jsem přesvědčený, že vývoj a události následující dají Honzovi za pravdu (byť souhlasím, že mírnění eocí a diplomatičtější tón by byly na místě).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Radek.Holomcik za příspěvky (celkem 7):
Vit.Jurasek, Petr.Lysek, Vojtech.Pikal, Pavel.Moravec, Jiri.Duchacek, Mikulas.Peksa, Jan.Prokop
Radek Holomčík
místopředseda Pirátské strany
Poslanec PSP ČR
tel.: 728 034 460, mail: radek.holomcik@pirati.cz

"Politikům se nevěří, politikové se kontrolují." Karel Kryl

Vit.Jurasek
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: Programátor
Dal poděkování: 6103 poděkování
Dostal poděkování: 1761 poděkování

Příspěvek od Vit.Jurasek »

Ales.Sura píše:
25 bře 2020, 17:10
Jednoznačné tvrzení z nekonkrétního závěru vědecké studie je také spekulace. Poslouchali jste vůbec to video? Četli jste tu studii? Studie nic nevyvrátila ani nepotvrdila. Její tvzení je minimálně stejně přesvědčivé jako tvrzení doktorky.
Není.

Základem rozumné vědecké práce je i znalost svých limitů a toho, že 100 % je nedosažitelných. To co jsi citoval ve "vědštině" znamená "jsme si docela jistí a máme pro to docela dost podkladů", takže nemáš pravdu - studie to vyvrátila tak silně jak mohla zatímco doktorka sama vědomě devalvovala své prohlášení na úroveň "vycucala jsem si to z prstu, ale prostě mám takový pocit"

EDIT: doplněno "docela"
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vit.Jurasek za příspěvky (celkem 3):
Pavel.Moravec, Janka.Michailidu, Yossi

Ales.Sura
Člen KS Praha

Příspěvek od Ales.Sura »

Michal.Lupecka píše:
25 bře 2020, 17:33
Je zajímavé jak jsou její slova překrucována, třeba nyní. V odkazovaném rozhovoru neřekla že se domnívá že je virus laboratorního původu, naopak řekla že neví. Stejně tak to neřekla ani v žádném jiném rozhovoru.
Prosímtě, když už se snažíš mystifikovat (a to záměrně používám umírněný výraz), tak to dělej někde, kde nejsou uvedeny zdroje.
Takže přepis z videa, když už nejsi schopen si ho poslechout (čas 14:39):
Reportér: "Má v sobě, cituji vás, některé genetické charakteristiky, některé sekvence, které podle vás nejsou přírodního původu."
Na dotaz redaktora pak doktorka následovně potvrzuje, že to tak opravdu myslela.
A to jsem tam schválně dával odkaz na video s nastaveným časem :roll: (https://youtu.be/gG7oEmuVrH0?t=879)
Naposledy upravil(a) Ales.Sura dne 25 bře 2020, 17:54, celkem upraveno 1 x.
"Prosíme ty, kteří tvrdí, že něco nejde, aby nezdržovali ty, kteří už to dělají!"

Ales.Sura
Člen KS Praha

Příspěvek od Ales.Sura »

Vit.Jurasek píše:
25 bře 2020, 17:41
Základem rozumné vědecké práce je i znalost svých limitů a toho, že 100 % je nedosažitelných. To co jsi citoval ve "vědštině" znamená "jsme si docela jistí a máme pro to docela dost podkladů", takže nemáš pravdu - studie to vyvrátila tak silně jak mohla zatímco doktorka sama vědomě devalvovala své prohlášení na úroveň "vycucala jsem si to z prstu, ale prostě mám takový pocit"
Jako fakt díky za "devalvační" vědkyně, které jsou schopny dělat vědecké objevy, kterých není schopen nikdo jiný na světě. (sarkazmus)

Vit.Jurasek
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: Programátor
Dal poděkování: 6103 poděkování
Dostal poděkování: 1761 poděkování

Příspěvek od Vit.Jurasek »

Ales.Sura píše:
25 bře 2020, 17:48
Vit.Jurasek píše:
25 bře 2020, 17:41
Jako fakt díky za "devalvační" vědkyně, které jsou schopny dělat vědecké objevy, kterých není schopen nikdo jiný na světě. (sarkazmus)
Schopnosti a úspěchy nijak neznamenají automatickou pravdivost. Stačí když si vzpomeneš na našeho Michálka - taky se mu povedla spousta věcí, ale je potřeba důsledně přemýšlet na každou věcí, kterou vypustí z pusy, a půlku z nich vyignorovat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vit.Jurasek za příspěvky (celkem 2):
Michaela.Skokanova, Pavel.Moravec

Jiri.Janecka
Člen KS Středočeský kraj
Profese: právník
Dal poděkování: 426 poděkování
Dostal poděkování: 2224 poděkování

Příspěvek od Jiri.Janecka »

Zaplať Pán Bůh, ale doby, kdy se o vědeckých výsledcích hlasovalo, končí. Co je ale nepochybné a to není moje hodnocení, zřejmě každé volební období Sněmovny potřebuje aspoň jednoho laudáta.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Janecka za příspěvek:
Vojtech.Pikal

Dan.Lestina
Republikový výbor
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 2226 poděkování
Dostal poděkování: 1962 poděkování

Příspěvek od Dan.Lestina »

Ales.Sura píše:
25 bře 2020, 17:30
Dan.Lestina píše:
25 bře 2020, 17:21
Aleši, měl jsem chuť sem napsat jen "lol", ale budu slušnější. Ta studie v Nature má velikou hodnotu, neshazuj jí. Závěry jsou tak pevné, jak je realisticky možné. Co je pro tebe přesvědčivější doufám nebude určovat stranická vyjadřování. Počkej si pár týdnů, až jim v Tilii opadne přetlak, třeba to pani Peková uvede na pravou míru. Myslím, že teď neměla šanci to číst a myslim, že to nemyslela tak, jak si to vykládáš.
Pro mě osobně je mnohem přínosnější slyšet přímá vyjádření aktérů. Ono se stejně tak může ukázat, že to tak nemysleli ti vědci.
lol
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dan.Lestina za příspěvky (celkem 3):
Michaela.Skokanova, Petr.Lysek, Yossi
OFFTOPICObrázek(Kemel)

Martin.Morong
Místní předsednictvo
Profese: Lékař, doktorand & asistent na LF UP
Dal poděkování: 667 poděkování
Dostal poděkování: 400 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Morong »

@Ales.Sura Si zde odložím tento odkaz - rozhovor, hodina a půl informací. Zejména část, která tě zajímá, začíná 18:05, nicméně doporučuji poslechnout celé.

PS: rozdíl mezi článkem v Nature a osobním (a nutno říct velmi opatrně formulovaným) názorem někoho (nehledě na to, že je lékařka s Ph.D. z molekuláry / virologie) je ten, že článek recenzovalo několik špiček v oboru, kontrolovali metodiku a článek je opřenej o hromadu dalších článků.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Morong za příspěvky (celkem 4):
Vojtech.Pikal, Zbynek.Janoska, Michaela.Skokanova, Pavel.Moravec
2. místopředseda MS Olomouc; Prorok totální apokalypsy 2020 Profil na Pirati.cz. PolitiScales Politický kompas.

Odpovědět

Zpět na „Zjišťování názorů členů“