Hejtování v době pandemie

Toto fórum slouží k orientačním průzkumům mezi členy.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
V tomto fóru se zjišťují pomocí anket názory členů na nějakou oblast (např. pokud přijde dotaz zvenku). Odpovídat na otázky zde mohou pouze členové strany.
Chcete-li vyvolat jednání nebo hlasování celostátního fóra, použijte Členské podněty.
Odpovědět

Je třeba přitvrdit rétoriku a akce vůči Číně?

Ano, přitvrďtě pořádně!
9
22%
Trochu přitvrdit by to chtělo
11
27%
Teď je to tak akorát
8
20%
Chtělo by to ubrat
7
17%
Chtělo by to pořádně ubrat!
6
15%
 
Celkem hlasujících: 41 - Celkem hlasů: 41

Uživatelský avatar
Ales.Sura
Člen KS Praha
Příspěvky: 2036
Registrován: 05 kvě 2009, 12:04
Profese: aplikační inženýr, vývoj IC
Bydliště: Praha 7, Bubeneč
Dal poděkování: 1852 poděkování
Dostal poděkování: 2875 poděkování

Hejtování v době pandemie

Příspěvek od Ales.Sura »

Tak tedy dlouho jsem byl zticha, ale ten poslední "hate" blog z pera @Jan.Lipavsky, který zveřejnili i Pirátské listy už mě fakt vytočil do té míry, že jsem se rozhodl o tom napsat.

Nejdřív můj osobní pohled: Pandemii beru jako příležitost navrátit se ke společnému jednacímu stolu a diplomaci. Piráti od počátku uznávali a respektovali rozdíly. Piráti hledali společné cesty skrze diskuzi a porozumnění. To novodobé vytváření třídního nepřítele, které Piráti v poslední době předvádějí mi fakt leze krkem! To, že mnozí pokračují v nenávistné rétorice v době pandemické krize, kdy jedinná hmotná pomoc v zdravotnická pomoc příchází právě z Číny je již zcela mimo rozsah mého chápání.
To, že @Jan.Lipavsky neváhá použít snůžku polopravd, dohadů a dezinformací při prosazování své nenávistné agendy je z mého pohledu již zcela za hranicí.

A nyní k samotnému článku:
add 1. Komunistický totalitní režim zavinil světovou pandemii - Prosil bych @Jan.Lipavsky, aby doložil důkaz toho, že virus vznikl v Číně. To, že jako první propukla nemoc v Číně není totiž ještě důkaz o tom, že tam nemoc vznikla. Vědci se momentálně přou jestli se jedná o mutaci přirozenou nebo laboratorní, jestli je původ z netopýra nebo z laboratoře. Pokud není jasné toto, tak nemůže být jasné odkud virus pochází.
Z mého pohledu je upřímně jedno odkud virus přichází. Stát se to totiž mohlo komukoliv. Ale krize odkrývají skutečné charaktery. Jak lidí, tak institucí, států, atd. Je nyní vidět kdo skutečně pomáhá a kdo vede jenom (populistické) řečičky a kdo dokonce neváhá situace zneužívat (v jakékoliv rovině).

add 2. Čína využívá roušky jako geopolitickou páku
@Jan.Lipavsky opět jaksi "zapomíná" zmínit, že Čína je jediná odkud materiál příchází. To je prostě neoddistutovatelný fakt. Stejně tak zapomíná zmínit, že PPF zaplatí 100 miliónů korun za 120 tun zdravotnického materiálu z Číny, který bude ČR DAROVÁN (odkaz 1, odkaz 2). @Jan.Lipavsky nezmiňuje, že Čína ponechala v ČR druhou polovinu zásilky, která měla do Číny odlétnout poté co bylo jasné, že ČR bude pandemií také zasažena.

add 3. Rusko-Čínská dezinformační mašinerie se snaží zbavit viny
Dezinformace je momentálě jakákov "zaručená zpráva" o původu viru. Takže i dezinformační blog @Jan.Lipavsky, který používá stejné dezinformační techniky na které se si zde stěžuje.

add 4. Čínský a Ruský klientelismus je útokem proti naší demokracii
Politik má být primárně diplomat a je smutné, že něco takového musím vysvětlovat poslanci. Příslovečné "máslo na hlavě" má totiž každý. Osobně si myslím, že každý by si měl primárně "zamést před vlastním prahem" než začne mentorovat a alibisticky ukazovat na ostatní.

add 5. Čína blokuje Tchaj-wan aby vstoupil do WHO a pomohl řešit krizi
viz předchozí bod

add 6. Česko-čínské vztahy byly v krizi z dobrých důvodů
add 7. Praha se v čele se Zdeňkem Hřibem stala obětí čínské zlovůle
Přestaňme si tu nalhávat, že pražská radnice nemá vliv na zhoršení vztahu nebo že je dokonce nějakou obětí. Praha toto zhoršování vztahů zahájila vypovězením smouvy s Čínou. V té době jsem s tím ještě byl ochoten souhlasit, protože mezinárodní politika na radnici vskutku nepatří. A odhlédněme nyní od toho, že spousta měst nějaké partnerské město v zahraničí má. Nicméně navázaní vztahů s Tchaj-wanem je stejné politické gesto a pražská radnice tak pokrytecky udělala přesně to co předtím kritizovala. Akorát na druhou stranu. Čínská reakce asi překvapí málokoho. Jestli byly tyto provokace cílené nevím, ale své "ovoce" každopádně přinesly.

Už jsem psal, že současnou krizi chápu jako jedinečnou příležitost navrátit se k jednacímu stolu a diplomacii. Podobnými "hejty" a polopravdymi akorát odrazujeme voliče.
Toto novodobé profilovaní třídního nepřítele nemusí nutně vést pouze ke zhoršování vztahů, ale ve finále i k reálnému konfliktu. Všichni kdo podporují toto černo-bílé vidění světa a šíří nenávistnou rétoriku vůči domnělému nepříteli jsou spoluzodpovědní za budoucí problémy, které z toho vyplynou. Každý (nejen) Pirát je vysílač.

Příspěvek jsem se rozhodl spojit s vnitrostranickou anketou, abychom si udělali trochu obrázek o tom jak členové Čínu konkrétně vnímají. OFFTOPICPůvodně jsem místo Číny chtěl do anktety zahrnout všechny diktatury, totality, apod. Ale tím by se ta anketa mohla stát poněkud méně konkrétní, takže pro účely této diskuze zůstaňme pouze u Číny.

#Korona, #KoronaVirus, #Virus, #Pandemie
Naposledy upravil(a) Ales.Sura dne 26 bře 2020, 11:08, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ales.Sura za příspěvky (celkem 6):
Ivan.Mikolas, Martin.Shanil, Lenka.Wagnerova, Ales.Jakl, Dalibor.Zahora, Vojtech.Sazel
"Prosíme ty, kteří tvrdí, že něco nejde, aby nezdržovali ty, kteří už to dělají!"

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Vedoucí administrativního odboru
Příspěvky: 28695
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 24758 poděkování
Dostal poděkování: 20837 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hejtování v době pandemie

Příspěvek od Petr.Vileta »

Ales.Sura píše:
25 bře 2020, 15:38

add 2. Čína využívá roušky jako geopolitickou páku
@Jan.Lipavsky opět jaksi "zapomíná" zmínit, že Čína je jediná odkud materiál příchází. To je prostě neoddistutovatelný fakt. Stejně tak zapomíná zmínit, že PPF zaplatí 100 miliónů korun za 120 tun zdravotnického materiálu z Číny, který bude ČR DAROVÁN (odkaz 1,
Že Čína zneužívá pandemii k prosazování vlastních zájmů po celém světě není žádné tajemství. Že tady Číňané skupovali roušky, dokud tu nějaké byly, a posílali je "domů" je také dokázáno. Že nám materiál nedarují, ale prodají ho státu nebo Kellnerovi je také fakt. Takže můžeme tak jedině pochválit Kellnera, že nám to daruje. A není pravda, že Čína je jediný, kdo materiál vyrábí. Už se začíná vyrábět i u nás a mnohem lepší.

Takže fakt nevidím důvod, k rektálním alpinismu. Proč se snažit o lepší vztahy se státem, který šmíruje, cenzuruje a zavírá do lágrů vlastní občany? To by především tobě mělo vadit nejvíc. Ostatně i tu pandemii tajili 3 týdny, než přiznali existenci problému. A čínského doktora, který na to jako první upozorňoval, napřed pozvali na policii a pak nechali zemřít na koronavirus.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 6):
Petr.Lysek, Vit.Jurasek, Pavel.Moravec, Jana.Skopalikova, Jiri.Koudelka, jan.zavadil
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Michal.Lupecka
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 267
Registrován: 27 dub 2009, 18:10
Profese: webař
Bydliště: City 17
Dal poděkování: 502 poděkování
Dostal poděkování: 300 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hejtování v době pandemie

Příspěvek od Michal.Lupecka »

Ales.Sura píše:
25 bře 2020, 15:38

add 1. Komunistický totalitní režim zavinil světovou pandemii - Prosil bych @Jan.Lipavsky, aby doložil důkaz toho, že virus vznikl v Číně. To, že jako první propukla nemoc v Číně není totiž ještě důkaz o tom, že tam nemoc vznikla. Vědci se momentálně přou jestli se jedná o mutaci přirozenou nebo laboratorní, jestli je původ z netopýra nebo z laboratoře. Pokud není jasné toto, tak nemůže být jasné odkud virus pochází.
Z mého pohledu je upřímně jedno odkud virus přichází. Stát se to totiž mohlo komukoliv. Ale krize odkrývají skutečné charaktery. Jak lidí, tak institucí, států, atd. Je nyní vidět kdo skutečně pomáhá a kdo vede jenom (populistické) řečičky a kdo dokonce neváhá situace zneužívat (v jakékoliv rovině).
Je to zbytečně ostrý článek, člověk může nesnášet Čínu z oprávněných důvodů, ale z důvodu, že tam vznikl nový koronavirus jen velmi obtížně. Upřímně zastavit takto virulentní virus je velmi obtížné i pro státy, které už ví co se dělo v zahraničí a ví že existuje a má (od Číny) kompletně zmapované RNA viru. Teď si představte situaci, kdy se nový virus, který má vizuálně stejné příznaky jak běžná sezónní chřipka začne šířit v mnohamilionovém městě a nikdo neví, že vůbec existuje, natož aby se snažil zastavit jeho šíření. Upřímně WHO zprvu chválila Čínu za otevřený přístup a poskytování všech informací (to neznamená, že ty samé informace sdělila Čína i svým občanům, tam to vypadá že se snažila vše tajit, ale co se týče WHO tak informace poskytovala rychle a transparentně), že opatření co provedla pro zastavení viru z šíření všude po světě byla více než dostatečná. (Mimochodem ta samá WHO nyní v Březnu Čínu kritizuje, že teď už tají informace a zkresluje statistiky, ale to už je asi jiný příběh).

Každopádně ještě k tomu bodu 1 bych doplnil že vědci se fakt nepřou o původu viru. To se neděje. Naopak byla publikována rozsáhlá peer review studie v časopise s vysokým impact faktorem, že není jediný důkaz nebo cokoliv co by nasvědčovalo nepřirozenému vzniku viru.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Lupecka za příspěvky (celkem 9):
Petr.Vileta, Vit.Jurasek, Adam.Jaros, Janka.Michailidu, Dan.Lestina, Michaela.Skokanova, Bell, Pavel.Moravec, Lenka.Wagnerova
@iiic
PGP Key IDs: 0x760CC8FBFF5A6EA7 | 0x8BC4688A2B9556EF

Co znamená mediální vyváženost? "Dnes vám zprostředkujeme rozhovor s předním odborníkem na dané téma a v rámci vyváženosti i s někým kdo nemá ani ponětí o čem mluví, ale cokoliv si vymyslí"

Uživatelský avatar
Adam.Jaros
Kontrolní komise
Příspěvky: 795
Registrován: 30 dub 2012, 17:26
Profese: Teoretický alchymista
Dal poděkování: 1464 poděkování
Dostal poděkování: 1560 poděkování

Re: Hejtování v době pandemie

Příspěvek od Adam.Jaros »

Výše zmíněný článek, který původ viru rozebírá a laboratorní mutace byla označená jako vysoce nepravděpodobná, jak správně zmínil kolega.

Uživatelský avatar
Ales.Sura
Člen KS Praha
Příspěvky: 2036
Registrován: 05 kvě 2009, 12:04
Profese: aplikační inženýr, vývoj IC
Bydliště: Praha 7, Bubeneč
Dal poděkování: 1852 poděkování
Dostal poděkování: 2875 poděkování

Re: Hejtování v době pandemie

Příspěvek od Ales.Sura »

Michal.Lupecka píše:
25 bře 2020, 16:01
Každopádně ještě k tomu bodu 1 bych doplnil že vědci se fakt nepřou o původu viru. To se neděje. Naopak byla publikována rozsáhlá peer review studie v časopise s vysokým impact faktorem, že není jediný důkaz nebo cokoliv co by nasvědčovalo nepřirozenému vzniku viru.
Studie z Nature Medicine začíná popřením laboratorního vzniku. V závěru už se rétorika o dost zjemní.
Začátek: "Our analyses clearly show that SARS-CoV-2 is not a laboratory construct or a purposefully manipulated virus."
Překlad: "Naše analýzy jasně ukazují, že SARS-CoV-2 není laboratorní konstrukt nebo záměrně manipulovaný virus."
Závěr: "we do not believe that any type of laboratory-based scenario is plausible."
Překlad: "nedomníváme se, že jakýkoli typ laboratorního scénáře je věrohodný."
Oproti tomu doktorka Peková se domnívá, že virus JE laboratorního původu. Je to přesně ta doktorka, která testovala jako jedna prvních pacienty na Korona virus než jí to stát zakázal. A také je to ta, která vyvinula vlastní rychlý test, který rozdává zdarma a zájem je o něj po celém světě. Tato doktorka má pro mě osobně mnohem větší kredit než zmiňovaná studie.

Video s doktorkou Pekovou (v čase 14:23 začíná zmiňovaná pasáž týkající se původu virusu):


O nějaké vědecké shodě bych tedy v tomto případě rozhodně nemluvil.
"Prosíme ty, kteří tvrdí, že něco nejde, aby nezdržovali ty, kteří už to dělají!"

Uživatelský avatar
Dan.Lestina
Republikový výbor
Příspěvky: 1291
Registrován: 01 zář 2013, 22:18
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 2230 poděkování
Dostal poděkování: 1967 poděkování

Re: Hejtování v době pandemie

Příspěvek od Dan.Lestina »

Mi to není úplně jasné, proč je z tohohle vyjádření paní Pekové takové pozdvižení... Snaží se vysvětlit základní principy a pak k tomu přidává nějaké mlhavé podezření. To fakt není argument. Teď nám to asi nevyjasní, v Tilii teď padají na ústa, ale pak časem určitě. S článkem v Nature to nejde vůbec srovnávat. Lidi, pls.
(Jo a taky už jsem letos klonoval a vyrobil geneticky modifikovaný organismus :o :o :o )
OFFTOPICObrázek(Kemel)

Uživatelský avatar
Janka.Michailidu
Příspěvky: 1960
Registrován: 21 dub 2012, 19:19
Profese: PhD student (Biotechnologie)
Dal poděkování: 2480 poděkování
Dostal poděkování: 3518 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hejtování v době pandemie

Příspěvek od Janka.Michailidu »

Aleši, prosím.. Když už se bavíš o vědě, tak neporovnávej spekulaci (což ona sama říká) jedné paní s vysokoškolským vzděláním a vědeckou studii..

Uživatelský avatar
Ales.Sura
Člen KS Praha
Příspěvky: 2036
Registrován: 05 kvě 2009, 12:04
Profese: aplikační inženýr, vývoj IC
Bydliště: Praha 7, Bubeneč
Dal poděkování: 1852 poděkování
Dostal poděkování: 2875 poděkování

Re: Hejtování v době pandemie

Příspěvek od Ales.Sura »

Petr.Vileta píše:
25 bře 2020, 16:00
Že Čína zneužívá pandemii k prosazování vlastních zájmů po celém světě není žádné tajemství. Že tady Číňané skupovali roušky, dokud tu nějaké byly, a posílali je "domů" je také dokázáno. Že nám materiál nedarují, ale prodají ho státu nebo Kellnerovi je také fakt. Takže můžeme tak jedině pochválit Kellnera, že nám to daruje. A není pravda, že Čína je jediný, kdo materiál vyrábí. Už se začíná vyrábět i u nás a mnohem lepší.
Takže fakt nevidím důvod, k rektálním alpinismu. Proč se snažit o lepší vztahy se státem, který šmíruje, cenzuruje a zavírá do lágrů vlastní občany? To by především tobě mělo vadit nejvíc. Ostatně i tu pandemii tajili 3 týdny, než přiznali existenci problému. A čínského doktora, který na to jako první upozorňoval, napřed pozvali na policii a pak nechali zemřít na koronavirus.
Před vypuknutí pademie proti PPF rozjela brutální kampaň právě za její vztahy s Čínou (jeden příklad za všechny: Kellnerův Home Credit platil kampaň na podporu rudé Číny. Využil experty i novináře). Asi neprakvapí, že i na tomto hejtu se Piráti, a konkrétně @Jan.Lipavsky, podíleli. Jenže bez dobrých vztahů v Asii obchod dělat nelze a tak je teď PPF všem dobrá, když nám teče bot.
Ze strany našich politků nezaznívá žádné velké díky vůči Číně nebo PPF, což bych v současnosti pokladádal minimálně za slušnost. Místo toho čtu pirátské nenávistné blogy plné smyšlenek (viz úvodní příspěvek).
Nehodlám nikomu lézt do zadele, ale příslovečné máslo mají na hlavě všichni.
Příkladem je zrovna plošné šmírování. To, že o tom píšeš opravdu pokladám za střelení do vlastní nohy. Díky Snowdenovi víme, že západní aliance pěti očí totiž šmíruje vesele celou planetu a proti ní vypadá celá Čína jako partička ubohejch amatérů. Snowden je díky tomu v exilu. Další jsou jsou za svoji službu demokracii v krimu (Assange, Manning) nebo po smrti (Aaron Swartz).
Tohle není obhajoba Číny. Tímto chci ukázat, že každý má svoje problémy a my rozhodně nemáme v současné době morální právo alibisticky ukazovat na Čínu.
"Prosíme ty, kteří tvrdí, že něco nejde, aby nezdržovali ty, kteří už to dělají!"

Uživatelský avatar
Ales.Sura
Člen KS Praha
Příspěvky: 2036
Registrován: 05 kvě 2009, 12:04
Profese: aplikační inženýr, vývoj IC
Bydliště: Praha 7, Bubeneč
Dal poděkování: 1852 poděkování
Dostal poděkování: 2875 poděkování

Re: Hejtování v době pandemie

Příspěvek od Ales.Sura »

Dan.Lestina píše:
25 bře 2020, 16:52
Mi to není úplně jasné, proč je z tohohle vyjádření paní Pekové takové pozdvižení... Snaží se vysvětlit základní principy a pak k tomu přidává nějaké mlhavé podezření. To fakt není argument. Teď nám to asi nevyjasní, v Tilii teď padají na ústa, ale pak časem určitě. S článkem v Nature to nejde vůbec srovnávat. Lidi, pls.
(Jo a taky už jsem letos klonoval a vyrobil geneticky modifikovaný organismus :o :o :o )
Janka.Michailidu píše:
25 bře 2020, 16:53
Aleši, prosím.. Když už se bavíš o vědě, tak neporovnávej spekulaci (což ona sama říká) jedné paní s vysokoškolským vzděláním a vědeckou studii..
Jednoznačné tvrzení z nekonkrétního závěru vědecké studie je také spekulace. Poslouchali jste vůbec to video? Četli jste tu studii? Studie nic nevyvrátila ani nepotvrdila. Její tvzení je minimálně stejně přesvědčivé jako tvrzení doktorky. Akorát, že obojí tvrdí pravý opak.
Nicméně výsledky doktorky jsou pro mě mnohem přesvědčivější.
Studovaní sice napsali studii, ale doktorka Peková má už hotový skutečný Korona rychlotest o kterých má zájem celý svět. To ti "studovaní" jaksi vyvinout nezvládli.
I kdybychom se tu náhodou shodli o (ne)laboratorním původu viru, tak nadále nevíme zhola nic o zemi jeho původu. Zveřejňovat za těchto podmínek dezinformační článek s kapitolou "Komunistický totalitní režim zavinil světovou pandemii" je zcela mimo!
Připadám si jako bych zase četl propagandistické články o imperialistech v Rudém právu. Styl zůstal jen vítr se jaksi otočil o 180 stupňů.
Naposledy upravil(a) Ales.Sura dne 25 bře 2020, 17:21, celkem upraveno 1 x.
"Prosíme ty, kteří tvrdí, že něco nejde, aby nezdržovali ty, kteří už to dělají!"

Uživatelský avatar
Dan.Lestina
Republikový výbor
Příspěvky: 1291
Registrován: 01 zář 2013, 22:18
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 2230 poděkování
Dostal poděkování: 1967 poděkování

Re: Hejtování v době pandemie

Příspěvek od Dan.Lestina »

Aleši, měl jsem chuť sem napsat jen "lol", ale budu slušnější. Ta studie v Nature má velikou hodnotu, neshazuj jí. Závěry jsou tak pevné, jak je realisticky možné. Co je pro tebe přesvědčivější doufám nebude určovat stranická vyjadřování. Počkej si pár týdnů, až jim v Tilii opadne přetlak, třeba to pani Peková uvede na pravou míru. Myslím, že teď neměla šanci to číst a myslim, že to nemyslela tak, jak si to vykládáš.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dan.Lestina za příspěvky (celkem 10):
Janka.Michailidu, Petr.Lysek, Vit.Jurasek, Adam.Jaros, Michaela.Skokanova, Martin.Morong, Zbynek.Janoska, Pavel.Moravec, Yossi, Jan.Hrubes
OFFTOPICObrázek(Kemel)

Odpovědět

Zpět na „Zjišťování názorů členů“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host