Doporučení CF ve věci odkladu nevratného kroku (Praha 3)

Toto fórum slouží k orientačním průzkumům mezi členy.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
V tomto fóru se zjišťují pomocí anket názory členů na nějakou oblast (např. pokud přijde dotaz zvenku). Odpovídat na otázky zde mohou pouze členové strany.
Chcete-li vyvolat jednání nebo hlasování celostátního fóra, použijte Členské podněty.
Odpovědět

Jsi pro odklad odvolání veřejného činitele?

Ano (jsem pro odklad)
10
17%
Ne (není důvod pro odklad)
7
12%
Ne, zbytku strany se to nijak netýká (subsidiarita)
21
36%
Nevím, mám málo informací
20
34%

Celkem hlasujících: 58 - Celkem hlasů: 58

Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Profese: živnostník, řemeslník; dobrý elektrikář
Dal poděkování: 1561 poděkování
Dostal poděkování: 1397 poděkování

Re: Doporučení CF ve věci odkladu nevratného kroku (Praha 3)

Příspěvek od Josef.Kadlecek »

Frantisek.Pudil píše:
15 bře 2020, 20:19
No podle mne je hlavně našim věhlasným komisím ( všem), PKSku a napŕiklad Zacharovi nebo Miluš stejně tak, prd do toho, co dělá nebo nedělá náš ZK. Zastupitelé dostali mandáty od svých voličů né od strany. Howgh
Volby v 1948 byly taky demoktratické. A jak se pak psychopati rozřádili. Že to vinou jejich krvavých pařátů odnesly desítky ba stovky tisíc lidí.
Hitler se taky vydrápal k moci demokraticky. Demokracie prostě musí mít pojistky.
To, že na P3 ještě neteče krev, neznamená, že zlo necháme vyrůst. Anebo opravdu čekáš, že to hodná teta, za kterou teď horuješ, na někoho vytáhne silnější kalibr, aby si prosadila svou? Jak jsem pochopil, ta se klidně spojí i s ďáblem.

OFFTOPICPan premiér už prohlašuje: "Prohoha, nám musí věřit" (nevím komu "nám", počítám, že jeho veleosvícenosti, Andreji Babišoví I.)
Tenhle král lhářů už se odvolává i k Bohu; kdyby to nebylo na pěst, tak si říkám, co tahle veselá kopa na nás ještě vytáhne.

Psychopat jde pouze po kořisti, nemá vyšší životní hodnotu. Lhostejno, jakou podobu kořist má.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Kadlecek za příspěvek:
Robert.Magni
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!

Frantisek.Pudil
Člen KS Praha
Profese: OSVČ Potápěč fotograf
Dal poděkování: 44 poděkování
Dostal poděkování: 103 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frantisek.Pudil »

Ale to jsi mne spatne pochopil. Já za nikoho nehoruju. Na to máme Horu. A už vůvec ne za tu tetu... :-)

Martin.Kucera
Republikové předsednictvo
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 22678 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera »

Robert.Magni píše:
16 bře 2020, 04:38
Georgia.Hejduk píše:
15 bře 2020, 13:57
Robert.Magni píše:
15 bře 2020, 13:11
A lži o transparenci Pirátů nám škodí víc než cokoliv,co by kdokoliv mohl brouzdáním najít.
100 procetní transparetnost by byla střela do nohy. Klíčové je aby lidé viděli do stranických peněz, schůzek a rozhodnutí. Tím se ukazujeme, že nepácháme korupci či, že nemáme tajné sponzory.
Neumím si upřímně představit jaký by byl veřejný zájem novinářů v podatelně KK.
Netransparentnost je střela do hlavy.
Opakovaně nám to působí problémy a lidičky se stále odmítají poučit... Z žádnýho veřejnýho flame nikdy nebyl takovej průser jako ze screenů z tajných vláken a skupin.
Tak to abys navrhl změnu Organizačního řádu, který uzavřenost umožňuje:
"Jednání všech týmů mohou přihlížet členové a registrovaní příznivci. Není-li stanoveno jinak, tým je oprávněn jednat uzavřeně či některé přihlížející vykázat, pokud k tomu uvede věcný důvod."
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 3):
Frantisek.Dosedel, Michaela.Skokanova, Petr.Vileta
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Frantisek.Dosedel
Místní předsednictvo
Profese: advokátní koncipient
Dal poděkování: 443 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frantisek.Dosedel »

Krátce k meritu věci:
Zatupitelský klub MČP3 vyzval téměř jednohlasně Janu Belecovou k odstoupení z pozice radní. Ta toto odmítla. Zastupitelský klub tedy rozhodl o jejím odvolání.
k tomu: viewtopic.php?f=1128&t=45236&start=30#p672184 , viewtopic.php?f=1128&t=45236&start=40#p674194 , viewtopic.php?f=1128&t=45236&start=40#p682647
MSP3 je dlouhodobě nespokojeno s chováním Jany Belecové, což vyústilo i v následující usnesení: "MS Praha 3 uděluje důrazné napomenutí Janě Belecové za její útočné a nátlakové chování k ostatním členům (i nečlenům)." Pro toto usnesení hlasoval 14 z 18 hlasujících.
k tomu: viewtopic.php?f=982&t=50109
ZK následně navrhl nového radního - Jana Bartka - kterého MS celkem jasnou většinou (20 z 25) schválilo - https://helios.pirati.cz/helios/electio ... a0114/view
V rámci této situace proběhla nejen vnitrostranická facilitace, ale i profesionální mediace, bohužel ani jedna z toho nepřinesla kýžený výsledek.
Ve věci je průběžně komunikováno s KK, PKS a RP.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Dosedel za příspěvky (celkem 8):
Robert.Magni, Milan.Dadourek, Bohdana.Hola, Adam.Jaros, Michal.Gill, Jakub.Michalek, jan.zavadil, Stepan.Strebl
Deep in the human unconscious is a pervasive need for a logical universe that makes sense. But the real universe is always one step beyond logic.
The mystery of life isn't a problem to solve, but a reality to experience. - Frank Herbert, Dune

Bohdana.Hola
Člen KS Praha
Profese: datový analytik
Dal poděkování: 174 poděkování
Dostal poděkování: 294 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bohdana.Hola »

Milus.Kotisova píše:
15 bře 2020, 21:13

@michal.gill
Dokonce i lidé, kteří u některých věcí nebyli osobně přítomni, šíří dál "popis událostí" jako hotovou věc (např. bossing), aniž by ale byl někde zanesen, ověřen a zapsán. Tato netransparentnost, tohle je můj hlavní problém s vaším postupem u velké části podstatných zápisů. Není z nich možné věrohodně porozumět situaci, dovolují totiž volnou zpětnou interpretaci toho, co se stalo / nestalo. A to jsem věnovala četbě oficiálních materiálů poměrně dost času a mluvila jsem s různými lidmi i z druhé strany (myslím stranou, která si přeje odvolání). Doptávala jsem se. Vycházím také z toho, že hlavní linku logického vývoje by se člověk měl dočíst právě čtením oficiálních zápisů. Pokud ne, je to podle mého názoru hodně velký problém.

Potíž je také v tom, že některé intervence zvenčí, které máme snahu označovat za "mediaci", takovou mediací ve skutečnosti nejsou, protože přizvaný člověk pro skutečně profesionální mediaci nemá kvalifikaci, v některých případech (říjnové sezení) tak šlo nanejvýš o vnitrostranického "facilitátora", prostředníka jednání.

Jsem opakovaně nemile překvapena, jak nedokážete věcně argumentovat ve prospěch svého stanoviska. Už jsem byla označena za zmanipulovanou, "debila" (soukromá korespondence), strkajícího nos do věcí, do kterých jí nic není (2x), nebo přímo zazněla i pohrůžka, že se dotyčný podívá na zoubek mému MS (bohužel jen telefonicky). Obávám se, že mě tím vlastně jen pomalu a jistě přesvědčujete o tom, že pochybnosti jsou více než na místě.
Jsme tak transparentní, že máme na fóru všechny zápisy (s výjimkou 3) od založení MSka až po dnešek. Od loňského ledna pro jistotu většinou prakticky formou stenozáznamu. Když něco dáváme na fórum, kam lezou novináři, snažíme se z toho nedělat pavlač (a nebýt osobní). Řekla bych, že totéž platí o ZK Praha 3. Což je také mj. důvod, proč ZK nepropírá veřejně problém v sekretariátu a důvod, který bezprostředně vedl k návrhu na rezignaci Jany v lednu 2020 (a o kterém bylo informováno PKS formou dopisu asistentky s vylíčením celé situace, který mají k dispozici, stejně jako RP, a o kterém byla i @Milus.Kotisova informována, akorát se jí zjevně nehodí do pohádky o chudince Janě, proti které se všichni spikli).

Ty tři chybějící zápisy ze schůzí MS jsou z doby, kdy je převážně psala Jana Belecová nebo někdo z jejich skupinky.
Jeden je ze schůze na začátku listopadu 2018, kde si prakticky celou schůzi usurpovala Jana Belecová, která tam hodinu ječela na Jirku Svrčka, protože Štěpán Štrébl (se kterým měli havarijní vztahy už v té době) nemohl na schůzi přijít a jí se nelíbilo, že není ve vyjednávacím týmu a nepočítá se s ní ani na místo uvolněné radní. Bylo to trapné, nedůstojné a byla velmi urputná, zčásti se cyklila a bylo tam asi 10 dalších lidí, kteří celou scénu sledovali s otevřenou pusou, co je všechno možné. Já jsem tam byla také a ten zážitek mi zůstal nesmazatelně zapsán v paměti.
Druhý je z konce listopadu, kdy si Rudolf Belec usurpoval schůzi MS a zcela mimo schválený program schůze nás oblažil cca hodinovým monologem na téma participativní rozpočtování. V podstatě z toho vyplývalo, že jsme všichni úplní idioti, ale když ho budeme poslouchat, tak z nás ty dospělé jedince a politiky vychová, protože on je prostě profík. V té době se Jana odmlčela (protože zřejmě pochopili, že s ječením na Jirku Svrčka opravdu poněkud přestřelila; to je ostatně taktika, kterou použili i teď v lednu po problémech v sekretariátu) a na druhém konci houpačky se vynořil její manžel.
Třetí zápis, který chybí, je z prosince 2018. Týden po tom, co Rudolfu Belecovi poprvé nebylo schváleno členství v MS Praha 3. Opět si usurpoval schůzi a uspořádal kolečko, při kterém se opakovaně domáhal od všech přítomných členů MS, aby mu řekli, jestli ho chtějí nebo nechtějí a proč.
Pamatuji si, že Rudolf Belec luskal prsty na zapisovatele jako na nějakého pingla ze čtyřky s větrákem a rozkazoval: Piš to slovo od slova!". Bylo to jak u výslechu a byl to opět vrchol trapnosti.

Opakovaně jsem se doplnění zápisů z dotčených schůzí dožadovala (viz vlákno zápisů), ale bez úspěchu. Protože to zjevně nejsou momenty, které by chtěli mít podložené zápisem.
Takže tolik k transparentnosti na obou stranách.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Bohdana.Hola za příspěvky (celkem 2):
Michal.Gill, Frantisek.Dosedel

Martin.Karel.Svetlik
Člen KS Praha
Profese: učitel
Dal poděkování: 38 poděkování
Dostal poděkování: 31 poděkování

Příspěvek od Martin.Karel.Svetlik »

Jsem rád, že se tato věc řeší. Doufám, že se díky tomu dozvíme více. Proces odvolávání pirátské radní na Praze 3 je krajně iracionální a neprůhledný. Pokud nerozumím důvodům já jako člen místního sdružení (a žádný argument jsem přes své časté dotazování neslyšel), není divu, že mu nerozumí ostatní. Jediný „argument“, který se neustále opakuje, je většina, která to odhlasovala. Vybízí to ke spekulacím, kdo komu čím hrozí nebo kdo koho čím uplácí atd. Pracovně si to vykládám jako iracionální snahu o nyní již kolektivní mstu …

Máme na to být víc. Souhlasím, že člověk, který si projde příslušné dokumenty, by měl pochopit, co se stalo, jaké byly snahy o nápravu, v čem selhaly a jak se postupně dospělo k radikálnímu způsobu řešení situace. Na konci by měl tento čtenář říci: Ano, chápu. Nicméně v tomto případě dokumenty čtete a jen narůstá počet otazníků v hlavě.

Piráti P3 tak si tímto neprůhledným způsobem jednání a komunikace vyrobili problém, který nejsou schopni sami vyřešit. Přenesli ho tedy na půdu koaličních jednání a koalice začíná být v ohrožení. Zvláště poté, co se chtějí uchylovat k jednostranným krokům.

Michal.Gill
Republikový výbor
Profese: Překladatel, administrativec
Dal poděkování: 2272 poděkování
Dostal poděkování: 1658 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal.Gill »

Díky Bohdaně za detailní popis příkladů několika událostí. Já jen mohu říci, že tohle je přesně to, po čem nejen Miluš neustále volá, tedy ty důvody odvolání. Ano, nejsou to ve své většině nějaká zásadní, hmatatelná pochybení, která by někteří tak moc chtěli vidět. Holt jde o nefunkční mezilidské vztahy.

Ke Karlovi: Mám tě za racionálního chlapa ale někdy, když obhajuješ neobhajitelné, uchyluješ se ke zvláštním metodám:
Martin.Karel.Svetlik píše:
16 bře 2020, 13:11
Proces odvolávání pirátské radní na Praze 3 je krajně iracionální a neprůhledný.
Takže zbytek klubu jedná podle tebe iracionálně? To jistě rádi slyší.
Martin.Karel.Svetlik píše:
16 bře 2020, 13:11
Jediný „argument“, který se neustále opakuje, je většina, která to odhlasovala. Vybízí to ke spekulacím, kdo komu čím hrozí nebo kdo koho čím uplácí atd. Pracovně si to vykládám jako iracionální snahu o nyní již kolektivní mstu…
První věta je lež (typicky uváděným důvodem je netýmovost a způsob komunikace, což je např. zcela běžný důvod výpovědí ze zaměstnání). Druhá a třetí věta jsou pak sprosté dehonestující spekulace, hluboko pod tvou úrovní.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Gill za příspěvky (celkem 2):
Frantisek.Dosedel, Bohdana.Hola
Bc. Michal Gill • člen předsednictva Pirate Parties International • člen RV • asistent pirátských radních Prahy 3 • regionální koordinátor slovenských Pirátů pro ČR • mobil: +420 603 590 571 • pevná linka: +420 222 116 782 • michal.gill@pirati.czmichal.gill@pp-international.netgill.michal@praha3.czmichal.gill@slovenskipirati.sk

Bohdana.Hola
Člen KS Praha
Profese: datový analytik
Dal poděkování: 174 poděkování
Dostal poděkování: 294 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bohdana.Hola »

Karel Světlík tak trochu zapomíná poznamenat, že je na tom jako Jany Belecové asistent na poloviční úvazek trošilinku osobně zainteresovaný.
Občas mi z jeho vystoupení není jasné, jestli vystupuje z pozice podřízeného (na příkaz) nebo sám za sebe. Není to jen teď, ale delší dobu (viz třeba prosinec 2019 členský podnět Pavla Králíčka viewtopic.php?f=982&t=50094) a související:
viewtopic.php?f=982&t=42149
viewtopic.php?f=982&t=50109.
Tak jen aby to nezapadlo a i lidé mimo Prahu 3 rozuměli kontextu.....
Naposledy upravil(a) Bohdana.Hola dne 16 bře 2020, 21:10, celkem upraveno 1 x.

Jan.Hora
Krajské předsednictvo
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Dal poděkování: 2363 poděkování
Dostal poděkování: 2887 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Hora »

Aniž bych jakkoliv komentoval téma jako takové (zrovna tohle je podle mě právě ta situace, která se má nejprve řešit interně), dovolím si upozornit na jeden předpoklad kterou už jsem zaznamenal i jinde a považuju ho za potenciálně velmi nebezpečný pro Piráty jako celek.

Jedná se o myšlenku, že ZK má mandáty od voličů takže pirátům je do toho kulový - předsednictvu, kraji, RP, záleželo na situaci kdo konkrétně byl předmětem té úvahy,. Není to poprvé co jsem to zachytil (a není to ani podruhé).

Pamatujte prosím na to, že zastupitelé libovolné obce mají mandáty od voličů, ale pirátští zastupitelé získali svá volitelná místa na kandidátkách z vůle svých kolegů pirátů z místního (případně krajského) sdružení. Všichni tak nesou spoluzodpovědnost za práci klubu, jeho úspěchy i faily. Ale jen klub může volit řešení, ostatní mohou pouze navrhovat, žádat či kontrolovat. Záleží čistě na rozhodnutí ZK jak bude kterou situaci řešit, my ostatní můžeme jen předkládat argumenty, přesvědčovat, povzbuzovat nebo naopak strašit.

Je právo klubu (resp. jednotlivých zastupitelů) činit finální rozhodnutí. A je také právem ostatních pirátů volat klub nebo MS k odpovědnosti, pokud zvolí řešení natolik chybné, že jeho důsledky přesáhnou mimo místní působnost klubu a MS. Čím vyhrocenější bude argumentace vůči těm, kdo jsou na stejné lodi s vámi, tím přísnější nároky budou klást na kvalitu vámi zvoleného řešení.

Přemýšlejte o tom prosím.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hora za příspěvky (celkem 3):
Petr.Daubner, jan.zavadil, Vojtech.Pikal
PKS Praha
MS Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Petr.Vileta
Vedoucí administrativního odboru
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Dal poděkování: 24751 poděkování
Dostal poděkování: 20834 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta »

Jen taková všetečná otázka. Nepodepisovali před volbami všichni kandidáti nějaké "prohlášení kandidáta"? Netuším, jak přesně zněla pražská verze a jestli ho Jana Belecová podepsala. Není to právně vymahatelné, ale morálně určitě.
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Odpovědět

Zpět na „Zjišťování názorů členů“