Doporučení CF ve věci odkladu nevratného kroku (Praha 3)

Toto fórum slouží k orientačním průzkumům mezi členy.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
V tomto fóru se zjišťují pomocí anket názory členů na nějakou oblast (např. pokud přijde dotaz zvenku). Odpovídat na otázky zde mohou pouze členové strany.
Chcete-li vyvolat jednání nebo hlasování celostátního fóra, použijte Členské podněty.
Odpovědět

Jsi pro odklad odvolání veřejného činitele?

Ano (jsem pro odklad)
10
17%
Ne (není důvod pro odklad)
7
12%
Ne, zbytku strany se to nijak netýká (subsidiarita)
21
36%
Nevím, mám málo informací
20
34%

Celkem hlasujících: 58 - Celkem hlasů: 58

Milan.Dadourek
Rozhodčí komise
Profese: Farmář, ochrana přírody
Dal poděkování: 2235 poděkování
Dostal poděkování: 2020 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení CF ve věci odkladu nevratného kroku (Praha 3)

Příspěvek od Milan.Dadourek »

Frantisek.Pudil píše:
15 bře 2020, 20:58
... Ale voleni politici musi mít urcitou míru volnosti rozhodování která vyplívá z jejich mandátu.
Souhlas.
Bylo by fajn, kdyby komise měly přirozenou autoritu, která by dodávala jejich verdiktům patřičnou váhu. Mně osobně přijde, že v některých připadech je autorita některých komisí tzv. impregnovaná. Což váhu jejich verdiktům rozhodně nedodává. Ale s tím my (plebs) nic nenaděláme.
Inu, plebs se může příště ucházet o účast ve věhlasných komisích. Je to snadná a oceňovaná práce. :lol:

Jen jsem chtěl zbrzdit tu expresivitu. Aby mi někdo nebral důležitost. ;) Peace :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Milan.Dadourek za příspěvky (celkem 5):
Michaela.Skokanova, Adam.Jaros, Michal.Gill, Frantisek.Dosedel, Robert.Magni
"Ještě se nestalo, aby to nějak nedopadlo." Vlasta Burian --- Mocné omezujte první! --- Profil --- Na FB mě nenajdete.

Michaela.Skokanova
Kontrolní komise
Profese: studentka a sociální pracovnice
Dal poděkování: 5400 poděkování
Dostal poděkování: 2234 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michaela.Skokanova »

Frantisek.Pudil píše:
15 bře 2020, 21:08
Ufff,... a co jako?
Já tedy s nějakým větším předsedáním čekám, až mi @Milus.Kotisova sdělí, jestli tohle teda má být podnět nebo anketa, ale... Zkusme tu na půdě CF udržet nějakou úroveň komunikace, pls.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Skokanova za příspěvky (celkem 2):
Milus.Kotisova, Frantisek.Dosedel
administrativní podpora KK - 770 193 715 -- 6o7 876 737
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence. - Charles Bukowski
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing. - Edmund Burke

Milus.Kotisova
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: překladatelka, lektorka, publicistka
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 712 poděkování

Příspěvek od Milus.Kotisova »

Vojtech.Pikal píše:
15 bře 2020, 14:01
Oznámení moderátora:
Buď je to špatně založený podnět na mimořádný přezkum rozhodnutí MS/Klubu, který je vadný z hlediska formulace i návrhu a musí se minimálně reformulovat a restartovat.
Nebo je to na špatném místě založená nezávazná anketa a má se odsunout.
Nebo je to návrh usnesení pro celostátní fórum který má špatně naformulovanou anketu a navrhovatelka počítá s tím, že výsledek může být nejdříve tak za tři týdny.

Prosím @Michaela.Skokanova , jestli to tu dopředsedá k odsunu nebo nápravě.
@michaela.skokanova
Omlouvám se, zpětně vidím, že jsem mohla klidně jen založit anketu. To pro tyto účely, i vzhledem k časové tísni, asi stačí. Prosím o přesun. Díky za upozornění.

@michal.gill
Dokonce i lidé, kteří u některých věcí nebyli osobně přítomni, šíří dál "popis událostí" jako hotovou věc (např. bossing), aniž by ale byl někde zanesen, ověřen a zapsán. Tato netransparentnost, tohle je můj hlavní problém s vaším postupem u velké části podstatných zápisů. Není z nich možné věrohodně porozumět situaci, dovolují totiž volnou zpětnou interpretaci toho, co se stalo / nestalo. A to jsem věnovala četbě oficiálních materiálů poměrně dost času a mluvila jsem s různými lidmi i z druhé strany (myslím stranou, která si přeje odvolání). Doptávala jsem se. Vycházím také z toho, že hlavní linku logického vývoje by se člověk měl dočíst právě čtením oficiálních zápisů. Pokud ne, je to podle mého názoru hodně velký problém.

Potíž je také v tom, že některé intervence zvenčí, které máme snahu označovat za "mediaci", takovou mediací ve skutečnosti nejsou, protože přizvaný člověk pro skutečně profesionální mediaci nemá kvalifikaci, v některých případech (říjnové sezení) tak šlo nanejvýš o vnitrostranického "facilitátora", prostředníka jednání.

Jsem opakovaně nemile překvapena, jak nedokážete věcně argumentovat ve prospěch svého stanoviska. Už jsem byla označena za zmanipulovanou, "debila" (soukromá korespondence), strkajícího nos do věcí, do kterých jí nic není (2x), nebo přímo zazněla i pohrůžka, že se dotyčný podívá na zoubek mému MS (bohužel jen telefonicky). Obávám se, že mě tím vlastně jen pomalu a jistě přesvědčujete o tom, že pochybnosti jsou více než na místě.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Milus.Kotisova za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Martin.Karel.Svetlik
"Jednej, jako by svobodný a plný rozvoj kteréhokoli člověka závisel na tvém jednání." (Agnes Hellerová)

* * *
milus.kotisova@pirati.cz, 778 111 455
zakladatelka, kurátorka Pirátské putovní univerzity

* * *
O PPU: https://drive.google.com/file/d/1q8zyNS ... sp=sharing
Akce PPU: viewtopic.php?f=75&t=48598
FB skupina: https://www.facebook.com/groups/Piratsk ... Univerzita

Frantisek.Pudil
Člen KS Praha
Profese: OSVČ Potápěč fotograf
Dal poděkování: 44 poděkování
Dostal poděkování: 103 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frantisek.Pudil »

Jsem dalek toho ubírat zásluhy členům komisí, téžko si představit nevděčnějši práci. Budiž mi ke cti že jsem se o místo v komisi i ucházel. ( Je možné že nevybrán jsem zatrpkl,.. kdo ví? :-) ale to ( podle mne) nijak menění můj postoj.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Pudil za příspěvky (celkem 2):
Milan.Dadourek, Bohdana.Hola

Bohdana.Hola
Člen KS Praha
Profese: datový analytik
Dal poděkování: 174 poděkování
Dostal poděkování: 294 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bohdana.Hola »

Josef.Kadlecek píše:
15 bře 2020, 20:19
Ajaj! Že by tenhle případ?
viewtopic.php?f=637&t=32568&p=647807#p647807
Před premiérem neutečeme, ale zde probíraný případ se dá ještě hlasovat. Tak směle.
Jo, tak nějak. Akorát ten popis sedí spíš na Jany Belecové manžela, kterej tuhle "operaci" z jejich strany zjevně "řídí". A kterej disponuje docela slušnou sociální inteligencí, kterou neváhá použít. Narozdíl od Jany Belecové (ta moc nedisponuje...sociální inteligencí........to by bylo mmch to poslední, co bych jí vyčítala, něco, co někdo prostě má nebo nemá tak nějak "od přirození"). Ale že se nechala manželem vmanévrovat do "vyjednávání" na páku (neuhnu ani o píď, neomluvím se, protože přece nemám za co, nejsem ochotná změnit byť o píď své chování, vyhrožování atd.) tak to mi přijde fakt hodně špatně. Připomnělo mi to kolegu scientologa (když je něco špatně, je potřeba vyměnit lidi) a taky jednu sektu (Voda života), která v raných devadesátkách čapla jednoho našeho spolužáka, tak jsme se tam šly podivat, co je to zač, že to takhle ničí lidi....)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Bohdana.Hola za příspěvky (celkem 2):
Michal.Gill, Robert.Magni

Michaela.Skokanova
Kontrolní komise
Profese: studentka a sociální pracovnice
Dal poděkování: 5400 poděkování
Dostal poděkování: 2234 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michaela.Skokanova »

Oznámení moderátora:
Přesunuto.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Skokanova za příspěvky (celkem 5):
Milus.Kotisova, Milan.Dadourek, Vojtech.Pikal, Frantisek.Dosedel, Robert.Magni
administrativní podpora KK - 770 193 715 -- 6o7 876 737
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence. - Charles Bukowski
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing. - Edmund Burke

Milus.Kotisova
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: překladatelka, lektorka, publicistka
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 712 poděkování

Příspěvek od Milus.Kotisova »

Frantisek.Pudil píše:
No podle mne je hlavně našim věhlasným komisím ( všem), PKSku a napŕiklad Zacharovi nebo Miluš stejně tak, prd do toho, co dělá nebo nedělá náš ZK. Zastupitelé dostali mandáty od svých voličů né od strany. Howgh
Myslím, že potenciálně hodně špatné, nespravedlivé, netransparentní, nepodložené rozhodnutí v kterémkoli malém MS a v kterémkoli zastupitelském klubu může udělat napříč stranou velkou škodu, protože naruší vztahy, které přesahují malé kolektivy, že naruší základní důvěru ve smysl spolupráce, ve schopnost dodržovat nějaký základní žádný proces "šetření" konfliktních situací apod. Natož pak rozhodnutí, které může potenciálně skončit rozpadem další pirátské koalice, a to je jen jedno z rizik. To ani nemluvím o případném bezpráví vůči jedinci, pokud opravdu nebylo učiněno spravedlivému a řádnému postupu zadost.

Neříkám, že vím, jak to bylo, neříkám, jaké je správné rozhodnutí v této věci, jen tvrdím, že zdokumentované události nevypovídají vůbec dostatečně ve prospěch učinění tak závažného kroku. Jestli vás ani nezajímá názor odjinud, to je samozřejmě vaše nedobrá volba.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Milus.Kotisova za příspěvek:
Robert.Magni
"Jednej, jako by svobodný a plný rozvoj kteréhokoli člověka závisel na tvém jednání." (Agnes Hellerová)

* * *
milus.kotisova@pirati.cz, 778 111 455
zakladatelka, kurátorka Pirátské putovní univerzity

* * *
O PPU: https://drive.google.com/file/d/1q8zyNS ... sp=sharing
Akce PPU: viewtopic.php?f=75&t=48598
FB skupina: https://www.facebook.com/groups/Piratsk ... Univerzita

Bohdana.Hola
Člen KS Praha
Profese: datový analytik
Dal poděkování: 174 poděkování
Dostal poděkování: 294 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bohdana.Hola »

Milan.Dadourek píše:
15 bře 2020, 20:35
Frantisek.Pudil píše:
No podle mne je hlavně našim věhlasným komisím ( všem), PKSku a napŕiklad Zacharovi nebo Miluš stejně tak, prd do toho, co dělá nebo nedělá náš ZK. Zastupitelé dostali mandáty od svých voličů né od strany. Howgh
Ovšem Piráti, jako strana, v určité míře mají garantovat zásady chování politiků, které nominovali (a kteří by bez strany nejspíše ve svých funkcích neseděli). A strana za tímto účelem v souladu se svými předpisy poskytla určitý mandát svým věhlasným komisím. Ty pak mohou rozhodnout o distancu od politiků, kteří by se snad považovali za nepostižitelné a nekontrolovatelné - a přesto by se chtěli prohlašovat za Piráty.
OFFTOPICTedy nemohu souhlasit, že by KK a RK bylo nic do toho, kdyby zastupitelé zvolení na stranické kandidátce třeba popírali naše principy - třeba ochranu soukromí, transparentnost politiky, zodpovědné hospodaření, participaci veřejnosti, kontrolu mocných, odmítání protekce atp.
Tím neříkám, že o něco takového v daném případě jde, nebo nejde. Jen striktně popírám, že by věhlasné komise strany měly trpně přihlížet nějakým orgiím politiků utržených ze řetězu - že by snad odpovědnost končila tím, že člověk byl zvolen, takže ať si všichni až do příštích voleb trhnou.

PS Hlasuji, že nemám dost informací OFFTOPIC- ani si je nehodlám nyní shánět, protože nechci být předem zaujatý, kdyby věc od jedné věhlasné komise doputovala k druhé. :D
V létě 2018, když se Praha 3 začla snažit řešit své problémy, nám centrála strany sdělila, že přece máme vnitřní mechanismy. A tak nějak nás v tom trošku nechala....
Jo. začlo se to řešit pozdě. Tomu odpovídaly prostředky, které se používaly. To nadělalo spoustu zlé krve hned na začátku.
Nikdy to tu nebylo úplně normální (kamarádi Piráti, co táhnou za jeden provaz a tak...). Ale co nás nezabilo, to nás rozhodně posílilo. A vychovalo.... Fakt fest. Asi víc než si kdokoli, co něco takovýho nezažil, dokáže představit ;o)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Bohdana.Hola za příspěvky (celkem 3):
Michal.Gill, Frantisek.Dosedel, Robert.Magni

Michal.Gill
Republikový výbor
Profese: Překladatel, administrativec
Dal poděkování: 2272 poděkování
Dostal poděkování: 1658 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal.Gill »

Milus.Kotisova píše:
15 bře 2020, 21:13
Dokonce i lidé, kteří u některých věcí nebyli osobně přítomni, šíří dál "popis událostí" jako hotovou věc...
1) Tesat do kamene a ten si polož na noční stolek, abys to přestala dělat.
Milus.Kotisova píše:
Jsem opakovaně nemile překvapena, jak nedokážete věcně argumentovat ve prospěch svého stanoviska...
2) ad 1)
Milus.Kotisova píše:
...nebo přímo zazněla i pohrůžka, že se dotyčný podívá na zoubek mému MS (bohužel jen telefonicky)...
3) Prosím, pokud ti někdo vyhrožoval, prosím, dej ke KK jej a nikoli mě za to, že jsem si dovolil snažit se ti rozmluvit blbě načasovaný mediální výstup, což je má práce. A prosím, buď konkrétní. Generalizováním zájmenem "vy" potenciálně vkládáš do úst zmíněné výhrůžky komukoli z MS Praha 3, tedy i mě, a vůbec mi to není příjemné.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Gill za příspěvky (celkem 4):
Bohdana.Hola, Vojtech.Pikal, Frantisek.Dosedel, Robert.Magni
Bc. Michal Gill • člen předsednictva Pirate Parties International • člen RV • asistent pirátských radních Prahy 3 • regionální koordinátor slovenských Pirátů pro ČR • mobil: +420 603 590 571 • pevná linka: +420 222 116 782 • michal.gill@pirati.czmichal.gill@pp-international.netgill.michal@praha3.czmichal.gill@slovenskipirati.sk

Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: dělník
Dal poděkování: 15172 poděkování
Dostal poděkování: 2876 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert.Magni »

Georgia.Hejduk píše:
15 bře 2020, 13:57
Robert.Magni píše:
15 bře 2020, 13:11
A lži o transparenci Pirátů nám škodí víc než cokoliv,co by kdokoliv mohl brouzdáním najít.
100 procetní transparetnost by byla střela do nohy. Klíčové je aby lidé viděli do stranických peněz, schůzek a rozhodnutí. Tím se ukazujeme, že nepácháme korupci či, že nemáme tajné sponzory.
Neumím si upřímně představit jaký by byl veřejný zájem novinářů v podatelně KK.
Netransparentnost je střela do hlavy.
Opakovaně nám to působí problémy a lidičky se stále odmítají poučit... Z žádnýho veřejnýho flame nikdy nebyl takovej průser jako ze screenů z tajných vláken a skupin.
Děkujte pandemii,že tohle projde bez povšimnutí.

OFFTOPICP.S. stále hlasuji č.4 a ač s č.3 nesouhlasím,nehodlám to měnit
Robert Magni
zabzicek@gmail.com
704051696
799796575
Rokycansko

Odpovědět

Zpět na „Zjišťování názorů členů“