Doporučení CF ve věci odkladu nevratného kroku (Praha 3)

Toto fórum slouží k orientačním průzkumům mezi členy.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
V tomto fóru se zjišťují pomocí anket názory členů na nějakou oblast (např. pokud přijde dotaz zvenku). Odpovídat na otázky zde mohou pouze členové strany.
Chcete-li vyvolat jednání nebo hlasování celostátního fóra, použijte Členské podněty.
Odpovědět

Jsi pro odklad odvolání veřejného činitele?

Ano (jsem pro odklad)
10
17%
Ne (není důvod pro odklad)
7
12%
Ne, zbytku strany se to nijak netýká (subsidiarita)
22
37%
Nevím, mám málo informací
20
34%

Celkem hlasujících: 59 - Celkem hlasů: 59

Jakub.Michalek
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: poslanec
Dal poděkování: 5019 poděkování
Dostal poděkování: 18035 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení CF ve věci odkladu nevratného kroku (Praha 3)

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Ahoj, myslím, že tohle je typicky věc, kterou by měli řešit lidi, kteří byli u toho a viděli způsob vystupování jednotlivých aktérů a na základě toho to se znalostí věci zvážili. Je to dost ošemetné posuzovat zejména vztahy mezi lidmi od stolu. Já osobně jsem se snažil obě strany sporu usmířit, leč neúspěšně, současný stav je nefunkční a zastupitelé o dalším postupu již rozhodli.

Nicméně k podstatě věci, kterou jsou personální nominace: Pokud se zastupitelé rozhodují o nějaké personální volbě, koho někam na vlastní odpovědnost dosadí či ho tam budou držet, není to rozhodnutí, které by bylo přezkoumatelné z hlediska interních předpisů strany, OFFTOPIC ledaže by se snad ukázalo, že někdo volitele-členy strany uplácí, pak by bylo možné je postihnout za korupci, nicméně o tom v tomto případě zjevně nejde. Žádné orgány strany nemohou přikazovat zastupitelům, kterého konkrétního zastupitele zvolit radním, protože to zákon zakazuje. V tomto případě na základě závazku morální povahy v povolební strategii rozhodnutí zastupitelů potvrzuje MS, ale ani ono si tam nemůže dosadit svého nominanta, kdyby nedejbože chtělo. Nejsme komunistická strana, aby kterýkoliv orgán strany mimo příslušné zastupitele měl moc jim určovat nominanty na radní. Skutečnost, že do tohoto rozhodnutí je jednou stranou sporu nestandardně vtahováno PKS, RP i KK (z nichž ani jeden, pokud vím, v této věci nijak nerozhodoval, což je IMHO správně) spíš vypovídá o tom, že se někdo snaží udržet ve funkci za každou cenu.

Pokud se někdo svými kroky stane tak nepopulární, že ho všichni ostatní zastupitelé chtějí odvolat, což je tento případ, tak je nutno demokratické rozhodnutí zastupitelů v souladu s povolební strategií pokorně respektovat. K tomu, aby zastupitelům někdo přikazoval, koho mají držet v Radě orgány strany kompetenci nemají a takové tlaky jsou právně a v případě nepodloženosti takového zásahu předchozím závazkem i morálně a eticky chybné.

Jako volič na Praze 3 bych byl rád, kdyby už teď naši zastupitelé spolupracovali a respektovali rozhodnutí, která si odhlasují.
Frantisek.Dosedel píše:
16 bře 2020, 10:26
Krátce k meritu věci:
Zatupitelský klub MČP3 vyzval téměř jednohlasně Janu Belecovou k odstoupení z pozice radní. Ta toto odmítla. Zastupitelský klub tedy rozhodl o jejím odvolání.
k tomu: viewtopic.php?f=1128&t=45236&start=30#p672184 , viewtopic.php?f=1128&t=45236&start=40#p674194 , viewtopic.php?f=1128&t=45236&start=40#p682647
MSP3 je dlouhodobě nespokojeno s chováním Jany Belecové, což vyústilo i v následující usnesení: "MS Praha 3 uděluje důrazné napomenutí Janě Belecové za její útočné a nátlakové chování k ostatním členům (i nečlenům)." Pro toto usnesení hlasoval 14 z 18 hlasujících.
k tomu: viewtopic.php?f=982&t=50109
ZK následně navrhl nového radního - Jana Bartka - kterého MS celkem jasnou většinou (20 z 25) schválilo - https://helios.pirati.cz/helios/electio ... a0114/view
V rámci této situace proběhla nejen vnitrostranická facilitace, ale i profesionální mediace, bohužel ani jedna z toho nepřinesla kýžený výsledek.
Ve věci je průběžně komunikováno s KK, PKS a RP.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Michalek za příspěvky (celkem 8):
jan.zavadil, Pavel.Kralicek, Frantisek.Dosedel, Michal.Gill, Jan.Bartko, Stepan.Strebl, Bohdana.Hola, Nikol.Marhounova
Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů, vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Prosím obracejte se přednostně na poslance dle resortu či gesce. Na mě se prosím obracejte e-mailem, v akutních věcech po telefonu.
Šance pro nové nápady!

Milus.Kotisova
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: překladatelka, lektorka, publicistka
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 712 poděkování

Příspěvek od Milus.Kotisova »

Pokusím se své pochybnosti shrnout velmi krátce:
  • V květnu 2019 Praha 3 dala Janě Belecové důvěru na pozici radní.
  • 1. 10. došlo na úřadu ke konfliktu, který svědek označuje slovy "Jana Belecová mohla mít oprávněně pocit fyzického ohrožení"
  • EDIT: Na programu schůze 8.10. stojí: "bod 3. Řešení konfliktů na sekretariátu, návrh na změnu radních (plurál!) (zápis z této schůze již "změnu radních" neuvádí. Předsedkyně MArgita BRychtová mi vysvětlila, že zvažovali výměnu obou radních - Š. Š. a J.B. (viewtopic.php?f=1128&t=45236&p=645509&h ... na#p640366) (příslušný skutečný zápis pak už "změnu radních" neuvádí, buď jen změnu radního nebo radní v jednotném čísle)
  • 8.10. došlo k facilitovanému setkání mezi Štěpánem Štréblem a Janou Belecovou, který skončil dohodou (ta je také v oficiálním zápisu)
Co v zápisu není a čím druhá strana neustále operuje (byť to písemně přímo neuvádí, ale uvádí to v neformálních rozhovorech) a na čem staví také rozhodnutí o odvolání je údajné nevhodné chování (vůči D.P.). První skutek je naprosto zlehčován, druhému skutku ('který není nijak zdokumentován) je od 8.10. přikládána značná váha.
  • Teprve někdy začátkem prosince najednou je vysloveno Janě Belecové důrazné napomenutí.
Sled událostí je naprosto klíčový a důležitý. Je skutečně uvěřitelné, že od důvěry v květnu 2019 a od shody počátkem října 2019 (po konfliktu 1.10.) se najednou děje něco, co vede ke snaze o odvolání radní?

Nemohu se zbavit dojmu, že ono protiobvinění může být ryze účelové (hrozilo odvolání DVOU RADNÍCH). Není mi známo, nelze nikde dohledat a dočíst se oficiální zápis o prošetření tohoto druhého "obvinění", které bylo vzneseno až po prvním skutku. Požádala jsem zúčastněné strany o doložení. Důležité je, že Jana Belecová tvrdí, že žádný takový zápis, písemný doklad neviděla, tedy se proti němu ani nemůže ohradit, obhájit. Existuje? Byla stížnost na J.B. nahlášena i tajemníkovi na úřadě? Ano, ne? Nebo jen na facilitované schůzce před asi 12 lidmi dne 8.10., což není v zápisu...?

Pokud sled výše popsaných kroků nevyvolává v nikom dalším pochybnosti, upřímně nevím, co jiného by mohlo.

O co se může/má člověk zajímat
Politika už z principu stojí na tom, že se občan zajímá a že má zájem. To platí i o straníkovi.
Subsidiarita je samozřejmě princip, který respektuji, a pak jsou tu ještě 2 vyšší principy, a to
1) každé rozhodnutí je přezkoumatelné
2) o každém rozhodnutí a podstatné skutečnosti je třeba vést věrný a důvěryhodný zápis.
Protože mám pochybnosti o sledu událostí a skutečných událostech a procesním postupu, podala jsem svou stížnost. Začala jsem se v této věci angažovat po zjištění, že jeden člověk čelí početní přesile (a mocenské nerovnováze) poté, co měl pocit ohrožení. Přesto jsem nezávislá.
Už jen toto zjištění (o pochybnostech) stačí samo o sobě. A dál by měly konat orgány k tomu povolané.

Ke komunikaci
Uvítala bych, kdyby se změnila forma a úroveň komunikace kolem této věci na ryze věcnou. Nejde o kruciádu, nejde o debilitu, nejde o zmanipulovanou Kotišovou apod., jde o pokus přezkoumat rozhodnutí a přezkoumat správnost postupu. Neříkám, s jakým výsledkem.

Kdy má většina pravdu?
Pokud nejde o konflikty (trestněprávní věci) a jedná se o věcném politickém rozhodnutím (např. koupíme ty počítače, nebo ne?), pak bez diskuze rozhoduje většina.
V případě, že jde o konflikty (z nichž některé mohou mít povahu na pomezí či za hranou trestního práva), nerozhoduje ani náhodou většina. Mělo by se rozhodovat skutečně podle nejlepšího vědomí a svědomí a podle skutečně doložených skutků a hlavně podle práva.

Řeči, jaké chování je více hrdě pirátské, považuji jen za manipulativní a nevěcné. Není to žádný argument.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Milus.Kotisova za příspěvek:
Martin.Karel.Svetlik
"Jednej, jako by svobodný a plný rozvoj kteréhokoli člověka závisel na tvém jednání." (Agnes Hellerová)

* * *
milus.kotisova@pirati.cz, 778 111 455
zakladatelka, kurátorka Pirátské putovní univerzity

* * *
O PPU: https://drive.google.com/file/d/1q8zyNS ... sp=sharing
Akce PPU: viewtopic.php?f=75&t=48598
FB skupina: https://www.facebook.com/groups/Piratsk ... Univerzita

Michal.Gill
Republikový výbor
Profese: Překladatel, administrativec
Dal poděkování: 2272 poděkování
Dostal poděkování: 1658 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal.Gill »

Tohle taky není pirátské, ale řeknu to: lámu nad tebou hůl. Protože mít tu drzost ve dvou odstavcích po sobě říct "začala jsem se v této věci angažovat po zjištění, že jeden člověk čelí početní přesile" a vzápětí "jde o pokus přezkoumat rozhodnutí a přezkoumat správnost postupu. Neříkám, s jakým výsledkem."

Fakt jsem dlouho neviděl nikoho, kdo by se v čemkoli choval tak zaujatě, jako ty. Tvůj verdikt byl od samého počátku jasný, ať řekneš "neříkám, s jakým výsledkem" kolikrát chceš, když zároveň řekneš, ses začala angažovat proto, "že jeden člověk čelí početní přesile". Obvykle bývá důvodem takové přesily to, že je v neprávu ten jedinec. Neříkám, že vždy, ale ty si tuhle variantu absolutně nepřipouštíš. Já ten Janin bossing vidím každý den. Vidím jak se chová a je pod mou úroveň ti to tady veřejně popisovat, protože i tak nemám nejmenší důvod ji profesionálně likvidovat. Nejsi objektivní a troufnu si říct, že v téhle věci už objektivní nebudeš. Proto opakuji, že nad tebou lámu hůl.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Gill za příspěvky (celkem 3):
Yossi, Frantisek.Dosedel, Bohdana.Hola
Bc. Michal Gill • člen předsednictva Pirate Parties International • člen RV • asistent pirátských radních Prahy 3 • regionální koordinátor slovenských Pirátů pro ČR • mobil: +420 603 590 571 • pevná linka: +420 222 116 782 • michal.gill@pirati.czmichal.gill@pp-international.netgill.michal@praha3.czmichal.gill@slovenskipirati.sk

Frantisek.Pudil
Člen KS Praha
Profese: OSVČ Potápěč fotograf
Dal poděkování: 44 poděkování
Dostal poděkování: 103 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frantisek.Pudil »

Tak podle mých zpráv kostky jsou vrženy. Tedy tyhle debaty a úvahy jsou už na houby.

S pozdravem
F. Pudil
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Pudil za příspěvky (celkem 3):
jan.zavadil, Frantisek.Dosedel, Michal.Gill

jan.zavadil
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: Product Manager
Dal poděkování: 735 poděkování
Dostal poděkování: 334 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jan.zavadil »

Milus.Kotisova píše:
18 bře 2020, 10:32
...
Ahoj,
já se moc omlouvám, že se vyjadřuji de facto k interní věci Prahy 3 a notabene v situaci, kdy MS P3 / ZK logicky interně tuto věc vyřešilo, ale chtěl bych jen ve velké krátkosti reagovat.

Milus, já myslím a věřím, že jsi vedena těmi nejlepšími úmysly a chceš pomoci. To je třeba mít vždy na paměti, jak máme v KOMINu, "předpokládej dobrou vůli" a je to velmi důležité i v tomto případě.

Já si pečlivě prošel všechny odkazované materiály a mě osobně připadá naprosto pochopitelné, že se MS P3 respektive jeho ZK rozhodl k nějakému postupu, snahy o nějaké smírné řešení tam byly, neuspěly, a tak se přikročilo k tomu určitě pro všechny z nich bolestné, ale z jejich úhlu pohledu nutné akci.

Spousta věcí se prostě nedá postihnout zápisy z jednání MS nebo ZK, to jsou věci, děje, které ti lidé zaznamenávají každý den, v běžném kontaktu, osobně, SMSkami, telefonicky, z toho se nedají ze všeho dělat zápisy. Ti lidé na místě nejlépe vědí, jaká byla situace a se vší odpovědností se nějak rozhodli. Já mám z těch informací, co mám, a jak říkám nemohou poskytnout ani zlomek obrázku celé situace, pocit, že se rozhodli s nejlepším vědomím a svědomím, se znalostí všech informací, které my prostě mít nemůžeme, a plně jim v tom důvěřuji. Sice je každé rozhodnutí přezkoumatelné, obecně vzato, ale musíme se logicky smířit s tím, že zkušenost je nepřenositelná.

Ještě jednou se omlouvám za komentování situace, kterou neznám a nemohu přesně znát, ale chtěl jsem jen vyjádřit podporu a důvěru trojce, ta rozhodnutí, jak padala, tak očividně měla podporu naprosto drtivé většiny zainteresovaných.
Tito uživatelé poděkovali autorovi jan.zavadil za příspěvky (celkem 6):
Yossi, Frantisek.Dosedel, Bohdana.Hola, Michal.Gill, Georgia.Hejduk, Nikol.Marhounova

Frantisek.Dosedel
Místní předsednictvo
Profese: advokátní koncipient
Dal poděkování: 445 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frantisek.Dosedel »

Milus.Kotisova píše:
Pokud se podívám na zápisy napříč různými organizacemi, je zvykem uvádět kdy, kde, kdo, znění usnesení, zda toto bylo schváleno či neschváleno a počet pro/proti/zdržel se. Toto splnujeme do puntíku. Při neexistenci závazného předpisu není možné vyžadovat více, respektive není možné trestat za něco, k čemu nejsme povinni (viz jedny ze základních zásad trestního práva nullum crimen sine lege, tedy není zločinu bez zákona a také nulla poena sine lege, neboli není trestu bez zákona). Každopádně uznávám, že moje zápisy pravidelně obsahují překlepy a gramatické či stylistické chyby (pády, neshoduje se mi podmět s přísudkem, balistický přístup k interpunkci, množné/jednotné číslo...) - před 25 lety mi říkali, že je to disgrafie, teď už je to spíš nedostatek času opravovat to do "čistopisu", protože když píšu podstatnější věci, tak chyby téměř nemám (protože si to po sobě čtu třeba 4* a nechám si to zkontrolovat od kolegů).

S popisem debat či se stručným odůvodněním se setkáváme v zápisech jiných organizací zřídka, nebo jsou součástí neveřejných zápisů.
Na Praze 3 máme v tomto standard podstatně vyšší, když většina našich zápisů je vedena skoro formou stenozápisu.

OFFTOPIC
Nad rámec výše uvedeného si dovolím konstatovat, že jsem ochoten vypracovat závazná pravidla pro vedení zápisů a předložit je RV k dalšímu jednání - být u pirátů znám jako František Co Sjednotil Vedení Zápisů by mému egu asi lichotilo, ale obávám se, že bch byl pak spíše znám jak František, Kterého Na Céefku Utloukli Zapisovatelé Židlemi...tedy se obávám, že po takových pravidlech nebude poptávka (a taky nemůžeme mít ravidla na všechno...).

Kdybych to byl býval věděl, že ty zápisy bude někdo studovat do té míry, jestli mi sedí jednotná/množná čísla, tak bych tomu asi věnoval větší pozornost.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Dosedel za příspěvky (celkem 3):
Bohdana.Hola, Michal.Gill, jan.zavadil
Deep in the human unconscious is a pervasive need for a logical universe that makes sense. But the real universe is always one step beyond logic.
The mystery of life isn't a problem to solve, but a reality to experience. - Frank Herbert, Dune

Martin.Karel.Svetlik
Člen KS Praha
Profese: učitel
Dal poděkování: 38 poděkování
Dostal poděkování: 31 poděkování

Příspěvek od Martin.Karel.Svetlik »

Michal.Gill píše:
18 bře 2020, 11:50
Já ten Janin bossing vidím každý den. Vidím jak se chová a je pod mou úroveň ti to tady veřejně popisovat, protože i tak nemám nejmenší důvod ji profesionálně likvidovat. Nejsi objektivní a troufnu si říct, že v téhle věci už objektivní nebudeš. Proto opakuji, že nad tebou lámu hůl.
Osobně jsem žádný bossing (formu šikany, které se dopouští nadřízený pracovník) ze strany Jany Belecové nezaznamenal. Nechci zde Michala obviňovat ze lži. Jsem na radnici teprve od října minulého roku a jen na poloviční úvazek. Proto by mě tedy upřímně zajímalo, co se na pracovišti děje v době mé nepřítomnosti a poprosil bych alespoň o uvedení kategorie zmíněného každodenního bossingu. Člověk prostě nemůže mít oči všude. Děkuji.

Michal.Gill
Republikový výbor
Profese: Překladatel, administrativec
Dal poděkování: 2272 poděkování
Dostal poděkování: 1658 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal.Gill »

Martin.Karel.Svetlik píše:
25 bře 2020, 22:47
Proto by mě tedy upřímně zajímalo, co se na pracovišti děje v době mé nepřítomnosti a poprosil bych alespoň o uvedení kategorie zmíněného každodenního bossingu. Člověk prostě nemůže mít oči všude. Děkuji.
Jeden příklad za všechny na ukázce konkrétní situace: Janino chování k D.P., když jsou v místnosti samy nebo jen s někým z nás ze sekretariátu (absolutní přehlížení do míry, kdy předstírá, že ji nevidí) v kontrastu s tím, když je v místnosti někdo další z úřadu, ideálně někde "shora", viz naposledy paní M.K. od starosty, kdy je Jana najednou jako milius, D.P. zase zázračně začne existovat a Jana se s ní snaží najednou mluvit jako s kamarádkou. To je nejen bossing, to je ukázkové pokrytectví, ze kterého se mně osobně zvedá kufr.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Gill za příspěvek:
Bohdana.Hola
Bc. Michal Gill • člen předsednictva Pirate Parties International • člen RV • asistent pirátských radních Prahy 3 • regionální koordinátor slovenských Pirátů pro ČR • mobil: +420 603 590 571 • pevná linka: +420 222 116 782 • michal.gill@pirati.czmichal.gill@pp-international.netgill.michal@praha3.czmichal.gill@slovenskipirati.sk

Milus.Kotisova
Člen KS Plzeňský kraj

jan.zavadil píše:
18 bře 2020, 14:17
Milus.Kotisova píše:
...
Ahoj,
já se moc omlouvám, že se vyjadřuji de facto k interní věci Prahy 3 a notabene v situaci, kdy MS P3 / ZK logicky interně tuto věc vyřešilo, ale chtěl bych jen ve velké krátkosti reagovat.

Milus, já myslím a věřím, že jsi vedena těmi nejlepšími úmysly a chceš pomoci. To je třeba mít vždy na paměti, jak máme v KOMINu, "předpokládej dobrou vůli" a je to velmi důležité i v tomto případě.

Spousta věcí se prostě nedá postihnout zápisy z jednání MS nebo ZK, to jsou věci, děje, které ti lidé zaznamenávají každý den, v běžném kontaktu, osobně, SMSkami, telefonicky, z toho se nedají ze všeho dělat zápisy. ... Sice je každé rozhodnutí přezkoumatelné, obecně vzato, ale musíme se logicky smířit s tím, že zkušenost je nepřenositelná.
Díky za základní předpokládání dobré vůle, Honzo.
No a k situaci na Praze 3, oni ani konflikty (a dokonce ostré konflikty) nevznikají vždy ze zlé vůle. To je mi jasné. Ani já ji nehledám.

Podstatné věci ovšem musí být v zápisu uvedeny, aby o nich nemohly vznikat dohady. Pokud má být hlavním důvodem něco, co není uvedeno v žádném zápisu (např. bossing), ale zmiňuje se ústně jako hlavní důvod (předsedkyně MS mně do telefonu, jiní členové na FB a jinde), je to praxe velmi netransparentní, která ani neumožňuje druhé straně se nějak hájit. To se mi zdá hodně problematické.

Zaznělo obvinění, které může být napadnuto u soudu žalobou (nevím, jestli si to někteří uvědomují), protože ono obvinění minimálně může hraničit s pomluvou. Takže "smiřovat se" s tím, že je zkušenost nepřenositelná, není pro mne dostatečný argument. (Faktem pro mě není, že někdo umí vyslovit slovo "manipulace a nátlak", ale obsah -- jak můžu soudit z popisů, zápisů a vlastní zkušenosti s oběma stranami - se podle mého soudu míjí s významem, který mu přikládá třeba trestní právo.)

V současné době vznikla situace, že členka Pirátů není členkou zastupitelského klubu, je nezařazenou radní - a snaží se plnit pirátský program.

A moje otázka je, co se očekává od ostatních členů strany -- protože MS nejsou izolované ostrůvky, ale vznikají pracovní vztahy napříč stranou (projekty, spolupráce), je to skutečně jen interní věc, když ode mne Praha 3 čeká, že přestanu spolupracovat s členkou strany, protože jsem už někdy před rokem a půl s J. mluvila o strategickém plánování, které mne zajímá? A snaží se sáhnout můj článek (rozhovor) z Pirlistů kvůli svým sporům?
Čili nesmím se už jako členka s dotyčnou bavit a spolupracovat s ní? Máš na tohle odpověď? Děkuji.
Praha 3 není žádná izolovaná jednotka, znám se s řadou lidí odtamtud.

A dále. Je v pořádku, že náš zastupitelský klub na Praze 3 tedy nebude nijak spolupracovat s radní z téže strany?

Zůstává mi pořád více otázek než odpovědí.

Pokud je mi známo, Jana zůstává členkou strany a chce jí i zůstat.
"Jednej, jako by svobodný a plný rozvoj kteréhokoli člověka závisel na tvém jednání." (Agnes Hellerová)

* * *

* * *

Milus.Kotisova
Člen KS Plzeňský kraj

Michal.Gill píše:
25 bře 2020, 22:55

Jeden příklad za všechny na ukázce konkrétní situace: Janino chování k D.P., když jsou v místnosti samy nebo jen s někým z nás ze sekretariátu (absolutní přehlížení do míry, kdy předstírá, že ji nevidí) v ... To je nejen bossing, to je ukázkové pokrytectví, ze kterého se mně osobně zvedá kufr.

Díky za svůj pohled.
Jak bys například popsal svoje chování a chování zbytku klubu k Janě v posledních měsících, prosím?

* * *

* * *

Odpovědět

Zpět na „Zjišťování názorů členů“