Re: anketa - bojovník proti kapitalismu Tožička
Napsal: 02 bře 2020, 15:42
Neházel bych všechny Židy do jednoho pytle.
https://www.facebook.com/22805615156055 ... 787657547/
https://www.facebook.com/22805615156055 ... 787657547/
Internet je naše moře!
https://forum.pirati.cz/
Když si vezmu, že někteří představitelé Izraele se vyloženě hlásí k fašismu a činnost ozbrojených složek státu Izrael mluví sama za sebe, nevím, na co si tu hrajeme.Jakub.Dedek píše: ↑02 bře 2020, 15:12 Vždyť to tam je napsáno: "Zvolená forma vyjádření".
A ta zvolená forma není opravdu první případ...
Myslím, že TT nenálepkuje ani nepořvává, ale věcně argumentuje a vysvětluje. Koukněte na nějaké video s ním, možná Vám to otevře oči. Jestli chcete k nějakému tématu přitáhnout pozornost, trochu humbuku kolem musíte nadělat.Jan.Adam píše: ↑02 bře 2020, 15:18 Ne neustálé pořvávání a nálepkování, kterého je všude plno a je to čím dál tím horší. Myslíte, si, že forma, jakou se TT prezentuje, k tomuto přispívá? Tady nejde o nějakou přehnanou politickou korektnost, tady jde o to, že se ten člověk prostě chová (podle mne) hovadsky ...
Videa/rozhovory s ním jsou OK, ale o těch jsem nemluvil. A to pořvávání a nálepkování byl popis současného diskursu, ne Tožičkova chování.Vaclav.Vcelica píše: ↑02 bře 2020, 15:46Když si vezmu, že někteří představitelé Izraele se vyloženě hlásí k fašismu a činnost ozbrojených složek státu Izrael mluví sama za sebe, nevím, na co si tu hrajeme.Jakub.Dedek píše: ↑02 bře 2020, 15:12 Vždyť to tam je napsáno: "Zvolená forma vyjádření".
A ta zvolená forma není opravdu první případ...
Kdo z českých politiků by si troufl natočit takovou předvolební reklamu jako ministrině spravedlnosti v Izraeli? Ta se alespoň nebojí. Ne, jako my. Řekneme pravdu, a pak se za ni ještě omluvíme, že jsme to tak nemysleli nebo teda jako mysleli, ale že ta zvolená forma pravdy byla příliš tvrdá.
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... anicni_dttMyslím, že TT nenálepkuje ani nepořvává, ale věcně argumentuje a vysvětluje. Koukněte na nějaké video s ním, možná Vám to otevře oči. Jestli chcete k nějakému tématu přitáhnout pozornost, trochu humbuku kolem musíte nadělat.Jan.Adam píše: ↑02 bře 2020, 15:18 Ne neustálé pořvávání a nálepkování, kterého je všude plno a je to čím dál tím horší. Myslíte, si, že forma, jakou se TT prezentuje, k tomuto přispívá? Tady nejde o nějakou přehnanou politickou korektnost, tady jde o to, že se ten člověk prostě chová (podle mne) hovadsky ...
A on to tady snad někdo dělá?Roman.Kucera píše: ↑02 bře 2020, 15:42 Neházel bych všechny Židy do jednoho pytle.
https://www.facebook.com/22805615156055 ... 787657547/
zidovsky_hlas_solidarity.png
No záminkou ke stažení kandidatury byla FORMA jeho vyjádření.Jan.Adam píše: ↑02 bře 2020, 15:56A on to tady snad někdo dělá?Roman.Kucera píše: ↑02 bře 2020, 15:42 Neházel bych všechny Židy do jednoho pytle.
https://www.facebook.com/22805615156055 ... 787657547/
zidovsky_hlas_solidarity.png
Dobře, ale tak chceš říct, že předpokladem kandidatury za Piráty je nějaké veřejné pokání za všechny online blbosti před vstupem na politickou dráhu?Michal.Lupecka píše: ↑02 bře 2020, 15:30 To bych obecně zjednodušil do "všichni dělají chyby" a nemá smysl předstírat že nedělají, nebo hledat lidi co jich dělá méně. Důležité je ale jak se je pak snaží napravit, maskování chyby nebo vy-ignorování je jistě jedna z možností, ale určitě ne ta nejlepší. Lepší je si tu chybu přiznat.
Pěkně napsáno, Patrick Zandl má dosah, má prostě vybudovanou komunitu lidí co ho čtou bez ohledu na to jestli souhlasí nebo ne, prostě poslouchají. Občas zapomínám, že ta diskuse se nevede (jen) tady ve vlákně v několika málo lidech, ale takříkajíc na všech frontách.Jan.Bednarik píše: ↑02 bře 2020, 15:56 Přečtěte si co k tomu napsal Patrick Zandl, myslím že to vystihl velmi dobře: https://www.facebook.com/patrick.zandl/ ... 3153235018
To je ten Patrikův slavný post, kde mluví jménem všech Pirátů, a když jsem ho na to upozornil, cosi zablekotal a zablokoval si mě na FBJan.Bednarik píše: ↑02 bře 2020, 15:56 Přečtěte si co k tomu napsal Patrick Zandl, myslím že to vystihl velmi dobře: https://www.facebook.com/patrick.zandl/ ... 3153235018
Kdepak, procházet svou (online) minulost a ke všemu zaujímat nějaké stanovisko by bylo jistě zbytečné. Ale co jsem chtěl říct je, že pokud se z něčeho stane kauza která navíc nabude značného rozsahu, je třeba jednat a nějak se vyjádřit. Tady třeba vlákno ve fóru, mnoho stovek příspěvků, osobně jsem tu opakovaně volal po nějaké reakci samotného Tožičky a nic.Michael.Polak píše: ↑02 bře 2020, 16:06
Dobře, ale tak chceš říct, že předpokladem kandidatury za Piráty je nějaké veřejné pokání za všechny online blbosti před vstupem na politickou dráhu?
Naprosto souhlasím, jen říkám že přešlapy je dobré si uvědomit a adekvátně reagovat. I obyčejné nepochopení toho co jsem chtěl říct (může se stát) si může žít vlastním životem a stát se z toho případ, a i když jsem to tak nemyslel, je důležité říct že jsem to tak nemyslel a uvést věci na pravou míru. Viz. Smrt autora ( https://cs.wikipedia.org/wiki/Smrt_autora ). Kdo má mediální dosah musí mít i zodpovědnost.Michael.Polak píše: ↑02 bře 2020, 16:06 … ale jde prostě o to, že účastnit se debaty a dopustit se přešlapu by měla být asi lepší kvalifikace, než neúčastnit se debaty pro jistotu vůbec.
Pod to bych se i podepsal… s tím, že za mě ani nevím, do jaké míry (a jestli) se světová cena ropy odvíjí od dění na Blzkém východě. Takže já ani u benzínové pumpy ten názor nevyjadřuji.Michael.Polak píše: ↑02 bře 2020, 16:06 (paradoxně, toto říkám s plným vědomím toho, že já třeba nikdy ani nezkusil žádný názor na problematiku Blízkého východu formulovat a snažím se hájit stanovisko, že je mým právem žádný takový názor nemít... do jisté míry se dá říct, že názor nakonec nejde nevyjádřit a všichni ho vyjadřujeme už v momentě, kdy se zastavíme u nějaké benzínové pumpy a natankujeme, protože i světová cena ropy je jistě součástí celkového statutu quo na Blzkém východě, ale přes to všechno: fakt ten názor nemám a myslím by nemělo být podmínkou účasti ve veřejném životě takový názor mít... jasně, vím, že neutralita je někdy ošemetná, ale nemít názor je trochu něco jiného, než být neutrální...)