Vaclav.Vcelica píše: ↑02 bře 2020, 14:49
Ok, tak RP dospělo k tomu, že vyjádření na FB nebylo antisemitstké, a přesto je pro Piráty nepřijatelné (,neboli mluvou tiskových mluvčí: "není pro Piráty přijatelné").
No ale tak to je: nějaké vyjádření nemusí být nutně antisemitské, rasistické, sexistické, antikapiltalistické, neoliberální, fašistické, nacistické, komunistické, bolšvické a bůhvíjaké ještě. Některé vyjádření prostě může být jen
plain-vanilla debilní.
(Samozřejmě, český národ čeká připraven, aby boj proti debilitě ve veřejném prostoru označil za vynucování politické korektnosti, o tom nepochybuju
Dobrá otázka podle mě je: znamená pro všechny potenciální kandidáty Pirátů, že to, že před 10+ lety publikovali na Internetu něco debilního, že jsou automaticky a doživotně ze hry jako naši kandidáti? Protože totiž, něco debilního, troufám si, publikoval na netu někdy snad každý z nás, a kdo by to chtěl popřít, ten si buď věří, že to udělal dostatečně anonymně, nebo to dělá dosud. A jak tu poznamenal Dalibor Záhora, se kterým jsem jinak programově spíš v opozici (myšleno minimálně v astronomickém slova smyslu, tzn. posun úhlu oběžné dráhy o jedno pí alias 180 stupňů), tak procesně s ním souhlasím: pouze síly stojící zcela mimo demokratický diskurz mají zdroje na to, aby "na každého z nás dokázali vytáhnout něco".
Tzn. je blbý, že jsme Tožičku nedovolali za to, za co jsme ho podle mě odvolat mohli, protože teď ho odvoláme za něco, co se podle mě vytahovat nemělo (i když na druhou stranu... nějaké to mladistvé flirtování s neonacismem je taky na dnešní vážené "konzervativní" a "národovecké" kandidáty s oblibou vytahováno...). Pokud autor nějaké blbosti na Internetu udělá přiměřené kroky, aby tu blbost odstranil, tak by to mělo posuzováno benevolentněji, než jaksi trvající online přítomnost dané blbosti (i když i to je pak samozřejmě zneužitelné, ale jednorázové anonymní účty či účty mazající po sobě až pířliš mnoho "dočasného" obsahu se dají rozpooznat snadno)